Alt komşu şikayet edilebilir mi ?

Bu konuda konu sahibi haklı ama bazı üyeler de yazmıs çocuğumdan önemli değil, asla kısıtlamam vs vs.
Yanlız öyle bir dünya yok. Çocuğumuz var diye her şeyi yapma hakkına da sahip değiliz. Unutmayalım alt katta , üst katta da insan yasıyor. Her dk bizim çocuk gürültümüzü dinlemek zorunda değil kimse.

Ben de çocuk sesine sinir olurum, hatta bütün seslere sinir olurum. Ama siz umursamaz davranmamış, elinizden geleni yapmışsınız. Bisiklet top vs olsaydı sıkıntı ama onlar da yok, geriye tek bir çözüm kalıyor komşunuz müstakil bir yere taşınması. Bundan sonra bu kadar umursamayın bence, süpürge sesine vuruyorlarsa yapılacak bişey yok kendi problemleri

Sorun çocuk sesi değil anladığım kadarıyla. Gündüz vakti çalıştırılan süpürge sesine bile sopayla tavana vuran insanlardan bahsediyoruz. Sizden gelen sesleri fazlasıyla takıntı haline getirmişler. Ellerinde sopayla ses olsa da vursak diye bekliyorlar muhtemelen.
Zabıtanın kolay kolay geldiğini görmedim. Ne dediler de getirdiler çok merak ediyorum.
Sizin yerinizde olsam hayatıma devam ederim. Onların sıkıntısı sizinle veya çocuğunuzla değil. Kim olsa aynısını yaparlardı.

Başka bir arkadaş da söylemiş. Benim de dikkatimi çekti. 9 yaşında çocuğu olan bir eve çocuğunuzu tek başına göndermeyin bence. 2 yaşında çocuğunuz, çok küçük. 9 yaş cinsel uyanışların küçük küçük uyandığı ama aklın tam gelişmediği yaşlar. Belki de çok iyi bir çocuk, içiniz rahat olmasa göndermezdiniz zaten. Ama adı üstünde çocuk. mümkünse daha çok kendi evinizde oynasınlar.

Onlar tak tak vurdukça siz daha çok ses yapın. Böylelerine kibar anlayışlı olmaya gelmez. Gerekirse siz tepinin evin içinde. "Yeter, süpürge bile acmiycak miyiz" diye çığlık çığlık bağırın, biseyleri atın yere daha çok ses yapın. Her vurduklarında aynı şeyi tekrarlayın bence sonunda vazgeçerler bazı insanlar yaşlanınca kafayı yiyo

Çok şükür alt komşum çok anlayışlıdır. Benimkiler de koşar bağırır zıplar, onlarınki de. Geçen gün saat asmak için duvara çivi çakmak mecburiyetinde kaldım. Hepi topu 3-5 çekiç vuruşuna yukarıdaki hemen yere vurmaya başladı. Bu arada kendilerinin gürültüsünü ben hiç sorun etmem, ki öyle çok gürültücüdürler ki koşuşları kahkahaları bağırışları gece yarısı dahil evimin içindedir. ben de çekiçle daha güçlü şekilde tavana vurdum. Şuncacık sese tahammülü olmayan gitsin kendine müstakil ev tutsun. Apartmanda yaşayan belli ölçüde çocuk sesine de temizlik sesine de katlanacak. Siz pustukça onlar tepenize çıkmaya hakları var zannetmeye devam edecekler. Sizi, apartman görevlisini dinlemiyorlarsa gerekirse devreye polisi sokun.

bırak oynasın çocuk yazık günah 2 zır deli yüzünden en güzel günlerinden mi mahrum olacak hep evdeler zaten

Komşuluk çok önemli. Ben çocukken erkek kardeşim 3 yaşlarında falandı. Alt komşumuz kardeşim ses çıkarmayınca merak eder gelirdi, hasta falan mı sesi gelmedi bugün diye meraklanırdı

Hak etmişler bence,ben de bir dahakine polisi arayacağım gibi görünüyor.
Evet ön ergenlik döneminde yaşı itibariyle ama hiç bunu düşünmedim nedense,annesi de yanında diye rahattim,bir daha almaya gelirlerse ben de yanlarında ineyim.
Sesin sizden geldigine eminler mi ne yazık ki simdi ki binalar çok ince yan tarafın sesı bile üstünde gibi oluyor biz 7.kattayiz akşam sessliginde 9.katta ki sesi bile duyabiliyorum
Her katta 4 daire var,onu da söylemiştim belki yandaki çaprazdaki daireden filan geliyordur diye,o kadar inatlar ki hiç başka bir ihtimal düşünmek bile istemiyorlar,bize taktılar.Evde bir eş olmayışı da sanırım onlara güç veriyor, korkmuyorlar cekinmiyorlar.
Renkli yapboz halılar var yapisi sünger gibi birbirine geçmeli. Hatta parklarda oyun alanlarında da oluyor. Geniş birbirine geçmeli. En çok gurultu olan alanlara onlardan serebilirsiniz aslında. Salon koridor gibi.
Oyun matlarindan bahsediyorsunuz sanırım var onlardan balkonda kullanıyorduk ama çocuk onları hep ayırıp dağıtıyordu.
Zaten çocuk sesi olduğuna inanıyorlar ki,biz kosuyormusuz,evde her gün eşya çekiyormusuz.
Gerçekten de tepinmiyoruz.
Alttaki adam belediyeden emekli olmuş müdürlük yapmış,ondan sözü geçmiştir.Aynen öyle sopa ile bekliyor gibiler.
On ergenlik döneminde olduğunu göz ardı etmişim,kendim de çocukla ineyim artık.Ne olur ne olmaz.

Komşuluk çok önemli. Ben çocukken erkek kardeşim 3 yaşlarında falandı. Alt komşumuz kardeşim ses çıkarmayınca merak eder gelirdi, hasta falan mı sesi gelmedi bugün diye meraklanırdı
O komşudan bize denk gelmedi ki,keşke gitseler de öylesi gelse.

Merhaba,

Sırf bu konuya yorum yapabilmek için giriş yaptım. Çocuğu keyfinizden yapmışsınız, aşağıdakiler çekmek zorunda değil. Koşma atlama zıplama bunlar çocuk için güzel ama o zaman müstakil eve çıkarsınız kimseyi rahatsız etmezsiniz kimsede dan dan inletmez tavanı tabanı. Şu yapılan yorumlara bak 5 yaşında hiperaktif çocuk oturuyor diye insanlar kendi evinde huzurla oturamayacak mı? Başkasının ÖZGÜRLÜĞÜ başladığı yerde sizin özgürlüğünüz BİTER. Evinde sessizce oturmak bir özgürlüktür.

Buse,

Keşke iyice okuyup anlayıp öyle yazsaydiniz acele acele üye olmadan önce.

1.Cocugumu keyfimden yapmadım.
2.Cocugum atlayip ziplamiyor.
3.cocugum 5 yaşında değil.
4.Cocugum hiperaktif hiç değil.
5.Yazimi tekrar okuyup öyle gelin.

E devlet üzerinden Cimer e şikayet ederseniz çok çabuk sonuç alırsınız. Allah kolaylık versin. Cok üzüldüm

Niye dikkate alıyorsunuz vurmalarını. Gündüz yapılan insani düzeydeki ses onları rahatsız ediyorsa onlar tasınsın.

E devlet üzerinden Cimer e şikayet ederseniz çok çabuk sonuç alırsınız. Allah kolaylık versin. Cok üzüldüm
Bu hiç aklıma gelmedi, hakikaten akıl akıldan üstündür teşekkürler

O kadar hırsla gelmişsiniz, ama konuyu okumayı unutmuşsunuz. : (

Buyurun kolaylık olsun:
.2.5 yaşında oğlum var.

.Bu arada ses yalıtımı yok bina eski, yürürken salon sallanıyor.

çocuğun ne kadar oyuncağı varsa kaldırdık bol bol çizgi film açıyoruz (oysaki TV ye çok karşıyım )

Zil çaldı,oğlum kapıyı açmaya koştu ve anında dan dan dan sopa !

süpürge açtım,2 dk geçmedi dan dan dann !

Son düzenleme:
Alt komşu ?

Açıkçası özellikle ses yapilmiyorsa yapacak bir sey yok idare etmeleri lazim. Ben de hep ses problemi yasamis biriyim.komsularla ama benim kızdığım gece 12de acilan süpürge falandı. Sizinkisi normal insani sesler ve gündüz acilan süpürgeye de sorun çıkartılmaz yani.
Benim bundan önceki evimde kadin her gün sabah 9-10 gibi süpürge açardı yalitim zaten yok, telefonla konuştuğumda karşı taraf bile duyardi sesi :)
Yani bazi seyler tolere edilebilmeli.
Bu arada gürültü yönetmeliğini okuyun orada ses cikarilmamasi gereken saatler vardir uzun uzun yazmayayim. Diger yandan ses icin gerekirse belediye ile görüşün, desibel ölçümü yapan alet takıyorlar taktirin ve kaydettirin ona göre de yasal sınırın üstünde olmadığını raporlatin gerekirse. Ve o raporla gerekirse şikayetçi olun ya da kapilarina gidin bir daha sopayla vurursaniz sizi dava ederim diyin ve gerekirse de noterden ihtar çekin yani yasal ne varsa siz yapin. Biliyorum demesi kolay ve insan sacma sapan tipler yüzünden ugrasmak istemiyor ama siz kozlarinizi kullanin. Tasinmak son careniz olsun çünkü masraf da olsa inanin ruh sağlığı cok daha önemli bu dönemde.

Ben de çocuk gürültüleri konusunda aynısını düşünüyorum ama konu sahibi çocuğunun zıplamadığını, nadiren koştuğunu söylemiş. Geri kalan sesi yetişkin insanlar da çıkartır yani. Üstelik öğlen saatinde yapılan süpürgeye bile vurmuşlar. Normal bir çocuk gürültüsünden rahatsız olma problemi gibi değil pek. Bu spesifik konuda konu sahibi haklı bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…