Alt komşu şikayet edilebilir mi ?

Hanımefendi eşinden ayrılmış

Bilmiyorum yasal olarak nasıl hakkınızı ararsınız ama zırt pırt kapınıza gelmesi de haneye tecavüz bence neymiş o öyle..

Hem apartmanda oturup hem de komşunun çocuğuna, süpürgesine bilmem nesine bu kadar müdahale edilemez.. Herşeyin bir saati var süpürge açmanın da çamaşır makinası çalıştırmanın da gece yarısı süpürge belki rahatsız edebilir ama aynı şey değil bu.. Çocuğun bi ayarı yok ki düğmesine basalım dursun.. Tabi ki saygılı olunmalı toplu yaşıyoruz ama bazı durumlarda da mecburen idare edeceğiz.edemeyen müstakil eve çıkacak ya da çoğunlukla kendi ayarında insanların oturduğu bir apartmana yerleşecek.. Bazı insanlar maalesef başkasının hayatına müdahale etmeye bayılıyorlar.. Horoz kestirmeler falan..

En cok cocugun bir baskasina ,komsuya tek gitmesine takildim.Evhamliyim cok bundan olsa gerek..
9 yaşında oğlu var,benim oğlanı çok seviyorlar onunla oynamak için arada gelip alıyorlar benim oglus da hiç çıkmak istemiyor oradan,orada çok mutlu oluyor.
Yönetici onu alt komşuya söylemiş beni suclamadi.Bu apartmanda ne bebekler büyüdü illa ki sesler olmuştur ama kimse sizin gibi şikayete gelmedi demiş ama anlamıyorlar ki..

Tmm iste ne güzel bosver in hic pes etmeyin. En son care sizde geri tak taklayin. Eymi yaman beymi yaman hesabi. Amq bunu hemen yapmayin bakin bi nasil gelişecek durumlar. Yuz vermeyin. Bizim apartmanda bi teyze var gicigin teki
Bir alttan aldım iki alttan aldım. Ondan sonra oyle bi tavir koydumki bidaha bisey diyemedi cok şükür aman masallah gelmesin. Cunku kadına gram tahammülüm kalmadı

İnsanlar ne kadar anlayissiz, tahammulsuz ya! Ustelik gayet de uygun saatler..
Benim de alt komsum boyle, vallahi inadina daha cok yapiyorum.

İnsanlar ne kadar anlayissiz, tahammulsuz ya! Ustelik gayet de uygun saatler..
Benim de alt komsum boyle, vallahi inadina daha cok yapiyorum.
Zabitayi kapıya getirdiği gün bile inadına bişey yapmadım buna rağmen huzursuz ediyorlar,bundan sonra bilerek gürültü etmek değil de rahat davranacağım aman ses inmesin deyip hareketlerimixi kisitlamataxagim

Bilmiyorum ki ben sabah evde yokken gelmiş,akşam mu gelir normalde
Benim bildigim kdari ile gunduz saatlerinde kimse kimseye bir sey deme hakkina sahip degil. Yani zabitayi gunduz vakti cocuk durmuyor rahatsiz oluyoruz doye cahiramazlar. O iste baska bisey var gibi dicektim de sizin icin netten baktim

Mesai günleri yani hafta içi saat;

Gündüz;

• 13:00
  • 17:00
Gece ise;

• 19:00
  • 07:00

am bu cok sacma. Ne yani cocuklarimiz evde oynayamayacak mi. Ben 2 sene alt komsunun kufurlerini teoinmelerini bosuna mi cektim

BEn sizin yerinizde olsam bagira bagira derim ki ya da yuzlerine gider derim ki.

kanunlara gore davranmak mi istiyorsunuz. Eger burda birbirimizi idare edemeyeceksek bende hakkim olan saatlerde oyle sesler yaparim ko evden kacacak delik ararsiniz.ve yaparim da. Hadi bakalim hodri meydan. El mi bey mi yaman

sinirlendim.

Bunlar gürültü olmaması gereken saat aralıkları.Bu saatlere de dikkat ediyoruz hâlbuki malzeme vermemek için

Ne yazık ki ülkemizde komşu konularında dağ kanunları geçerli.
Üst komşum penceremin yarısına kadar haftada 4 gün en az halı ve çarşaf sererdi kaç kez kapısına gittim rica ettim olmadı, zabıtayı aradım olmadı. Hatta zabıta geliyoruz diyordu ama kesinlikle gelmeden "şikayetiniz incelendi bir sorun görülmedi" mesajı gönderiyorlardı. Tek güneş alan pencerem yarıya kadar kapalı ama onlar sorun göremiyorlarmış çünkü gelmiyorlardı bile. Neyse en son çıktım yukarıya bir daha yaparsa çamaşır suyu dökeceğimi söyledim ve sorun çözüldü.
Ne yazık komşu sorununu yasal yollarla ya da medeni şekilde çözemezsiniz. En iyisi mi onlar vurdukça siz daha çok sesi arttırın ki bir daha vurmadan önce düşünsünler.
Vurmak nedir ya? İnsan gibi gel kapıya derdini anlat hem de karşıya cevap hakkı ver 'dan dan' vurmak ne? Hiç sevmiyorum bu komşu sorunlarını.

Var boyle ınsanlar bırak vursunlar sopayla duyma zabıta gelsın ne yapacak pes ederler artık bıyerden sonra. Bızımde var oyle bı komsummuz gece yatmaz gunduz uyur kendı ustundekılerle hep kavga eder uyuyorum ses yapıyor bebegın dıye halbukı kendınınde 4 cocugu var onlarda yapıyorlar. Bazıları bence aptmnda ustunluk kurmaya calısıp ego tatmın edıyorlar. Duymamazlıktan gelmek gordugun zaman kucuck cocugu baglayamam yapacak bıseyy yok demek ıse yatıyor tartısma yada alttan alma onları daha cok kıskırtıyor. Tabı anormalı bır ses yapmıyorsan dıcem zaten yapmıyormussun. Kulak tıpası tak kendıne cok rahatsız oluyorsan de yada mustakıle gıtsın cok katlılara tahammulu olmayanlar

Yakın zamanda benzer bir sorun abimlerin binasında oldu. İki komşu birbirine girdi üsttekinin çocuklarının sesinden alttaki in sürekli güm güm kalorifere, duvara vs vurması. Üst kattaki çocuklu aile polisi aramış. Polis iki tarafı da dinleyip çocuk gürültüsü gürültü sayılmaz ama alt kattaki bile isteye yaptığı için kabahatler kanununda suçluymuş. Ona para cezası kesmiş. Şikayetçi misiniz demiş üsttekine de bir de şikayetçi olmuşlar yani siz haklısınız o alttan vurduğunda polisi çağırabilirsiniz beni evimde taciz ediyorlar, huzur vermiyorlar vs diyerek.
Benim alt da aynen anlattığınız gibi çok sorunlu tipler. Çocuklarım 9 da uyur sabah bebek erken kalkıyor onu da alıp salona götürüyorum onun haricinde gün içinde kesinlikle kısıtlamam isteyen istediğini yapsın benim evladımdan önemli değil. Vurması etkilenmesin sizi boşverin çocuğunuzu da kendinizi de huzursuz etmeyin bu zamanları geri gelmeyecek. Takıntılı insanlar yüzünden zehir etmeyin çocuğa

Sizin oğlunuz 2 yaşında değil miydi? O çocuk ise 9 yaşında. Cinsel gelişim açısından düşündüğümde göndermeyin bence. O çocuk cinsel gelişimde en meraklı olduğu dönemlerden birinde çünkü

Sesin sizden geldigine eminler mi ne yazık ki simdi ki binalar çok ince yan tarafın sesı bile üstünde gibi oluyor biz 7.kattayiz akşam sessliginde 9.katta ki sesi bile duyabiliyorum

Renkli yapboz halılar var yapisi sünger gibi birbirine geçmeli. Hatta parklarda oyun alanlarında da oluyor. Geniş birbirine geçmeli. En çok gurultu olan alanlara onlardan serebilirsiniz aslında. Salon koridor gibi.

Sakın sırf onlar rahatsız olmasın diye çocuğunu TV bağımlısı yapma, gerekirse hergun yüz göz ol ama yine saatlerce oturmasın TV karşısında.

Zabıta çocuk sesine birşey yapmıyor, endişelenme.

Çocuk bu ya hem de 2 yaşında nasıl sessiz sessiz otursun?

Böyle saçma şey olabilir mi? Ceza kesilen aile yerinde olsam polisten de şikayetçi olurdum. Çocuk gürültüsünün gürültü sayılmadığını nerede okumuş? Bebek ağlaması ya da engelli bireyse neyse, gürültü sayılmaz, doğru ama evde tepinmek, koşturmak, gürültü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…