Alt komşu şikayet edilebilir mi ?

O kadar sinirlendim ki koştur koştur hesabını açmış böyle şeyler yazmak icin keyfi çocuk yaptın ne demek ya bunu söyle hakkını sen kendinde nasıl bulursun alla alla ..
Bir gelişme var ki peki sizin evde artık oyuncakları kisitlamiyorsunuz demi ?

Alttan bir daha ses gelmedi, oyuncakları da çıkardım yeni alınmış gibi hissediyor

Çocuk mu istiyorsunuz inşallah şu mübarek Ramazan ayı hürmetine Allah sağlıkla nasip etsin İsteyen,hasretini çeken, bakabilecek güçte olan herkese
İstemek de ne kelime canım hasretiyle yanıyorum resmen o yüzden oyuncağını bir iki densiz için kaldırmayın diyorum ya evlat çok başka bi hasret .. hele o keyfi yapmış çocuğu diyen kadına çok sinirlendim bir anneye bunu demek hakkını nasıl görür.. inşallah Allah razı olsun inşallah nasip olur

Oysaki keyif için çocuk yapılmaz,bakımıyla bizzat ilgilenmek zorundayiz.Sanki çocuğu yapıp sokağa atmışim gibi yazmış.1-2 kulsntab dolma bilgiyle laf söylemek doğru değil,neyse insanlar çeşit çeşit.
Özellikle dua edeceğim

bundan 15 yıl önce bende daha kötüsünü yaşadım meğerse her gelenle ve tüm binadakilerle kavga eder sonrada barışması için elinden geleni yaparmış en son büyük kavga çıktı ve karakolluk olduk sırf barışmayıp adam yerine koymadık diye oldu ... size tavsiyem ya siz taşının yada o taşınacak yada umursamıcaksınız vursun dursun aşağıdan sonunda ya bezip susacak yada büyük bir kavga çıkacak

Pusuda mu bekliyorlar sopa vurmak icin acaba siz de karsilik olarak daha fazla vurun ama hep daha fazla. Bu onlari daha cok rahatsiz etsin gunluk rutininizden. Bu sekilde keserler diye dusunuyorum bi sure sonra. Cocugunuzun gelisimini etkilemesin kesinlikle. Kolayliklar

Ya çocuklarımız parka bile çıkamayan çocuklar nasıl atacak enerjilerini. Evde oyuncakta kaldırmışsınız yazık değil mi çocuğunuza. Benim de oğlum 5yaşında. Ona aprtmanda yaşamanın kuralları var diyip anlatıyorum koşmaması gerektiğini falan az biraz anlıyor ama 2.5 yasındaki kızım naparsak yapalım anlamıyor.napim yani çocukları daha fazla da durduramam ki

Bizim üst komşu çoluk çocuk yok dandan yürüyorlar ahize sallanıyor o kadar
Yüksek sesle konuşmalar sanki hep birlikte oturuyoruz afedersiniz bazen adamın şey sesi bile geliyor böğürüyor resmen
Sabah işe gidiyorum erken kalkıyorum
İnsanlar çok duyarsız
Ama sizin durum farklı
Yalnız yaşayan bir kadınsınız biraz anlayışlı olmaları lazım
Çocuğun oyuncağını bile almışsınız elinizden
Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz sonuçta size yapılan da bir taciz
Kapıya bekçi getirmeler falan

Kavga gürültü seven bir insan değilim ama onlara onlar gibi olmadıktan sonra bu sorunu çözemezsin. Benimde yan komşum böyleydi yatak odalarımız birleşik. Gece oğlum ağlayınca duvarı yumrukluyordu bir iki sabrettim sonra babam vefat etti çok üzgün olduğum günler olduğunu belirtmemize rağmen üstümüze gelip (bana göre duvar yumruklamak taciz demek) taciz etmeye devam ettiler. Birgün dışarı çıkarken oğlum kordirda koşuyordu gelmiş oğluma bağırıyor saat sabah 10. Uyutmamışız? Benim son noktam oydu. Sen kimsin benim çocuğumla ne alıp veremediğin var? Öyle kendimden geçip bağırmışımki eşim bile tanıyamamış beni. Çocuğum söz konusuysa işler değişir. Ne zorlukla doğup büyüyorlar çekemeyen defolsun gitsin kimse zorla oturtmuyor apartmanda. O günden sonra bana asla bulaşamadı yolda görse yolunu değiştiriyor kapıdan aynı anda çıkıyorsak kapatıp benden sonra çıkıyor. Çıtlarını bile duymadım. Bazen gerçekler sabrının ciddi anlamda tüketen insanlar yüzünden cinnet geçiriliyormuş

Ülkede müstakil ev kaynıyorda biz yok apartmanda yaşıcaz diye ağlıyoruz sizdeki beyni kuşlara taksak uçamazlar

Bizim bitişik daireyle banyolarımiz bitişik.Banyoda kadın esinden lif istiyor vs.Allahtan nadir gelip evde kalıyorlar,daha özel şeyler istese,babam da var evde,mahcup olurlar.Binalar böyle neyazikki

Yazınızı gülümseyerek okudum Çocuk ağlayınca duvarı yumruklamak filan.Esas duruşta bekleyelim istiyorlar anlasilan.Dis çıkarırken çocuk gece ağlayıp susturamadigimda nasıl panikliyordum onu hatırladım.Bencil anlayışsız insanlar.Bu arada yatak odasıyla yan yana olmak çok tehlikeli,insanın özeli kalmaz

Ben üç senedir oturuyorum onlar taşınalı bir hafta olmuş gelmiş bana yatak odanı taşı başka odaya diyor :) benim çocuğum ağlayınca duvarı yumruklayan gece bile matkap açıyordu. İnsanlar mallaşmış iyice. Çocuğum erkenden yatar rahatsız değilse gece uyanmaz daha napsın? İmkanım olsa taşınıcam ama maalesef şuan imkansız. Allah sabır versin gerçekten.

hep söylediğim bir şey var, insanların komşuluk ilişkileri olsa birbirlerine karşı daha anlayışlı olurlar. ben böyle düşünüyorum en azından. insanlık kalmayınca herkesin her hareketi diğerine haklı veya haksız batıyor.

üst katımdaki istisnasız her gün mutlaka tadilat yapar, eşya çeker. cumartesi günü duvar falan kırdırdı, beynim delindi resmen. bir de yasak, fırın market dışında bir yere de kaçamıyorum. mecburen evde çekmek zorundayım. ne tadilatı bitiyor ne eşya çekmesi. başka rahatsız olan da var hatta yönetici panoya yazı asmıştı işte dairelerde devamlı eşyaların çekilmesi ve tadilat yapılması rahatsızlık veriyor, apartmanda yaşlılar ve sınava hazırlanan öğrenciler var lütfen dikkatli ve saygılı olalım gibisinden ama nato kafa nato mermer. daire bana ait istediğimi yaparım kafasında belli ki. hayır bir de merdivende karşılaşıyoruz ne bir günaydın demek var ne iyi günler. ilk taşındığımda karşılaşınca merhaba dedim bir keresinde, görmezden geldi geçti gitti. nasıl bir insanlık, nasıl bir komşuluk ben anlamıyorum. ben bütün gün senin saçma sapan gürültünü çeken insanım, hayır öyle bir hale geldik ki dairede ölsek ancak etrafa yayılan kokudan anlarlar öldüğümüzü.

konuyu okudukça sinirlerim zıplıyor.

gündemimizde bu sene içinde ev almak var. ve ben sırf şu komşuların sürpriz yumurta olmasından dolayı ev alma fikrine heyecan bile duyamıyorum. daha önce çok sorunlu bir komşumdan taşınarak kurtulabilmiştim. ya yine benzeri olursa, burada bir sürü konu okuyoruz komşu sorunlarına dair, ya yeni evde de sorun yaşarsam diye diye psikolojim kaydı

Haftasonu ve haftaici belli saatlerde gürültü yapmak apartman yonetmeligine göre yasak. Haftasonu rahatsizsaniz direkt arayin polisi/zabitayi. Komsular sikayet etmis desinler o da arasin dursun kim.sikayet etti diye :)
Ev alma konusunda hemfikirim, zaten tayinciyim.ev almaya sicak bakmiyorum evli olsaydım nasil olurdu bilmiyorum ama yine de sürpriz yumurta gibi zaten taşındıktan sonra görüyorsun kim nasıl komşu, ses yapiyor mu zipliyor mu vs
Insanlik konusunda da bazi insanlarin artik robotlasip sadece kendi odakli yaşadığını düşünüyorum
Bundan önceki evimde yalitim zaten sifir ust katimdaki cocuk hep kosuyor yani yürümüyor hic, wc gitse gum.gum kosuyor. 1.5 sene oturdum 2 kez şikayete gittim ikincisinde çocuğun babasi sen de cok sorunlusun hep sikayete geliyorsun dedi! Burasi bizim evimiz katlanamiyorsan tasin modundaydi. Iyi de ben hasta olabilirim, nobetli calisan olabilirim mecbur degilim ki. Iste tapu benimse her hakkim.var kafasinda bazi insanlar artik gorgusuz mu desem buldumcuk mu bilemedim. Ben cocukken alt katimizda kirada bir aile vardi biz ev sahibiydik (kira oldugunu cok sonra öğrendim). Babam hep derdi ki aşağıda da insan oturuyor ona göre dikkat edin kosmayin, kapi pencere carpmayin diye. Hic oyle kiradaymis ev sahibiymis bilmezdik. "Asagida da insan oturuyor" cumlesiyle büyüdük.
Ne yazik ki ben son 8 yılda 4.evimdeyim ve bu mantalitenin bittiğini gurultu sorunlari yasaya yasaya ve kibarca uyardığımda aldigim.cevaplarla öğrenmiş bulunuyorum.

kesinlikle bitti ve rahatsızlık dile getirince insanlar direkt düşman kesiliyorlar.
ev sahibi olunca insanlarda şu düşünce de oluşuyor sanırım, burası benim tapulu malım, bana en fazla ne yapabilir ki? diye düşünüyorlar. çünkü kiracı olmakla kıyaslandığı zaman ben mesela ev sahibime şikayet gitsin istemiyorum benimle alakalı. sizin kiracınız gürültü yapıyor tarzı bir şeyle uğraşmak istemiyorum. çünkü ne kadar düzgün olursam zam zamanı pazarlık etmeye yüzüm olur, misal. kiracı olunca ev sahibine karşı sorumlu da olmuş oluyoruz. ama ev sahibi olunca o sorumluluk ortadan kalkıyor. aslında sahibi de olsak kiracı da olsak komşularımıza karşı her zaman sorumluyuz ama anlayana.

ilk taşındığımız zamanlar alt komşu terlik sesi ve kapıları sert kapatıyormuşuz vs diye uyardı. ben inkar edebilirdim zira bahsettiği terlikler topuklu falan değildi ve söyleyene kadar farkında bile değildim gürültü gidebileceğinin çünkü yeni taşınmışım daha binayı bilmiyorum vs. ya da kafa tutabilirdim, evin içinde yürümeyelim uçalım mı diyebilirdim, git müstakilde yaşa diyebilirdim. ya da he he der geçerdim ama yapmadım, insanca karşıladım ve gittim para verdim sapasağlam terliklerim dururken sessiz taban terlik aldım. zengin bir insan da değilim. kapılara dikkat ettim vs. 15 cm döşeme var aramızda tabii ki her ses duyulur yani. ve insanlar daha yüksek sesli gürültüleri bile inkar ediyorken hakikaten kaç kişi benim yaptığımı yapar merak ediyorum şu devirde.

daha sonraki zamanlarda bu komşunun birkaç kez ufak çocuklu misafirleri geldi kalmalı ve o çocuk koşmaları resmen binayı yıktı. evden çalışıyorum günlerce baş ağrısı çektim işime odaklanamadım abuk sabuk gümbürtüler yüzünden. terlikten şikayet eden insan, çocukların sırf kudurmaları sebebiyle sabahtan gece 12lere kadar ortalığı inletmesine engel olmadı. ve bu çocuklar okul çağında yani öyle 2-3 yaş her yere koşarak gitme yaşını çoktan geçmişlerdi. yani karşılıklı olmalı bazı şeyler. bu tarz konular temelden aşılanmalı çocuklara. babanız çok iyi yapmış zamanında sizi uyararak. nasıl alışırsa öyle gider.

Sizin bir kombi sorununuz vardı,tamir oldu mu sonra

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…