Alt komşu şikayet edilebilir mi ?

Benimde bu şekilde konum var bakarsanız görürsünüz

Ben en son dayanamayıp polis cagirdim

Polis de beni haklı bulup ona ikaz verdi

Şimdi öğrendim ki evini satmış

Diliyorum gittiği yerde beni mumla arasın çünkü Rabb'im şahittir asla onun dediği gurultuleri yapmadım gelgelelim kendime de inandıramadim

Ailecek tatile gitmişiz düşünün evde yokuz bir hafta ve gidip yöneticiye demiş ki seslerinden duramıyorum

İnanın katil olmak işten değildi kısacası polis çağırın derim

Noterden gidin ihtarname çektirin. Oklava ile tavana vurması konut dokunulmazlığına girer. Yargıtay’ın emsal kararları var.
Bu hoşgörüsüzlüğü anlayamıyorum bir türlü. Müstakil eve çıkmak kolay bir şey mi??? Milli Eğitim Bakanı pandemi günlerinde koridorda top oynama saati belirlediyse, siz de o yarım saatte gürültüyü duymayacağınız bir şeyle ilgilenseniz ne olur? Bu küçük çocukların hareket etmek ihtiyacı. Yetişkindeki durağanlığı nasıl bekleyebiliriz? Geleceğin nesli için yarım saat kulağınızı tıkamak bu kadar zor olmamalı. Bir nesil komşu+pandemi yüzünden ekran bağımlısı olarak yetişiyor

O kadar hırsla gelmişsiniz, ama konuyu okumayı unutmuşsunuz. : (

Buyurun kolaylık olsun:
Elinize sağlık teşekkürler ❤️
Açıkçası özellikle ses yapilmiyorsa yapacak bir sey yok idare etmeleri lazim. Ben de hep ses problemi yasamis biriyim.komsularla ama benim kızdığım gece 12de acilan süpürge falandı. Sizinkisi normal insani sesler ve gündüz acilan süpürgeye de sorun çıkartılmaz yani.
Benim bundan önceki evimde kadin her gün sabah 9-10 gibi süpürge açardı yalitim zaten yok, telefonla konuştuğumda karşı taraf bile duyardi sesi :)
Yani bazi seyler tolere edilebilmeli.
Bu arada gürültü yönetmeliğini okuyun orada ses cikarilmamasi gereken saatler vardir uzun uzun yazmayayim. Diger yandan ses icin gerekirse belediye ile görüşün, desibel ölçümü yapan alet takıyorlar taktirin ve kaydettirin ona göre de yasal sınırın üstünde olmadığını raporlatin gerekirse. Ve o raporla gerekirse şikayetçi olun ya da kapilarina gidin bir daha sopayla vurursaniz sizi dava ederim diyin ve gerekirse de noterden ihtar çekin yani yasal ne varsa siz yapin. Biliyorum demesi kolay ve insan sacma sapan tipler yüzünden ugrasmak istemiyor ama siz kozlarinizi kullanin. Tasinmak son careniz olsun çünkü masraf da olsa inanin ruh sağlığı cok daha önemli bu dönemde.
Polis ,belediye, cimer.. Her sopada bunları birer birer denemeyi düşünüyorum artık, teşekkürler
Benimde bu şekilde konum var bakarsanız görürsünüz

Ben en son dayanamayıp polis cagirdim

Polis de beni haklı bulup ona ikaz verdi

Şimdi öğrendim ki evini satmış

Diliyorum gittiği yerde beni mumla arasın çünkü Rabb'im şahittir asla onun dediği gurultuleri yapmadım gelgelelim kendime de inandıramadim

Ailecek tatile gitmişiz düşünün evde yokuz bir hafta ve gidip yöneticiye demiş ki seslerinden duramıyorum

İnanın katil olmak işten değildi kısacası polis çağırın derim
Bir arkadaşın da söylediği gibi belkide yan/çapraz/karşı dairelerden geliyordur ama bazılarına anlatamiyorsunuz.İyi olmuş gitmisse,alttakiler de ev arıyoruz demişler icraat yok inşallah en kısa zamanda 🤲
Ben de polis çağıracagim bu gidişle

Noterden gidin ihtarname çektirin. Oklava ile tavana vurması konut dokunulmazlığına girer. Yargıtay’ın emsal kararları var.
Bu hoşgörüsüzlüğü anlayamıyorum bir türlü. Müstakil eve çıkmak kolay bir şey mi??? Milli Eğitim Bakanı pandemi günlerinde koridorda top oynama saati belirlediyse, siz de o yarım saatte gürültüyü duymayacağınız bir şeyle ilgilenseniz ne olur? Bu küçük çocukların hareket etmek ihtiyacı. Yetişkindeki durağanlığı nasıl bekleyebiliriz? Geleceğin nesli için yarım saat kulağınızı tıkamak bu kadar zor olmamalı. Bir nesil komşu+pandemi yüzünden ekran bağımlısı olarak yetişiyor
Çok bencil bir toplum olduk, çok.
Umursama. Son raddede mahkemeye verirler. Tüm şahitler onlarin aleyhine. O xaman gidip köyde yaşasınlar müstakil evde.
Zaten onlarin çapraz komşusu bize gelip gidiyor,bir gün ona da anlatmışlar böyle böyle..komşu demiş ben oradayken de sopa vurdunuz,gürültü yoktu oysaki.Sahidim olur gerekirse

Tüm mesajları okuyamadım ama özellikle emniyet güçlerinin bu tarz şeylere asla bi çare çözüm olamadığını söylemeye geldim... ceza vs kesemiyorlar gürültü yapana (biz gürültüden şikayetçiyiz desibel ölçüm cihazı yokmuş polislerde o yüzden ceza yazsalar da iptal oluyormuş bla bla) kaldı ki sizin alt komşuya hiç kesmezler 🤦🏻‍♀️ Sabretmekten başka çareniz yok sanırım bizim gibi .

komsu terörüne maruz kalmis biri olarak yaziyorum, (bizde de Sabah, öglen, aksam farketmez cocuklar evde yürüse yere-- bende üst komsuydu, yürüme sesi yukari nasil gider bilmem-- vururlardi.)
Evde bir odaya kalin oyun halilarindan serin ve orasi oyun alani/ odasi olsun.
Tekrar vurduklarinda gidin , konusun rahatsiz oldugubuzu belirtin.
Hic kafaniza takmayin belirli sinirlar icinde yasaminiza devam edin.

komsu terörüne maruz kalmis biri olarak yaziyorum, (bizde de Sabah, öglen, aksam farketmez cocuklar evde yürüse yere-- bende üst komsuydu, yürüme sesi yukari nasil gider bilmem-- vururlardi.)
Evde bir odaya kalin oyun halilarindan serin ve orasi oyun alani/ odasi olsun.
Tekrar vurduklarinda gidin , konusun rahatsiz oldugubuzu belirtin.
Hic kafaniza takmayin belirli sinirlar icinde yasaminiza devam edin.
Çocuk evde sabit bor yerde durmak istemiyor ki onu oradan alıp oraya getiriyor filan.bir de normal halinin üzerinde yuvarlanirken de vuruyorlar,resmen yukarıya dinliyorlar, karınca gezse rahatsız olacaklar

Aynı sorunu ben de yaşadım. Ses yalıtımsız bir binada çocuklu olmak hele bir de alt komşuların anlayışsızsa çok zor. Benim üst katım 3 çocuklu konuşmaları, koşturmaları, gülüşleri hepsi bizim evde. Hatta afedersiniz aynı anda lavabodaysak tuvaletini yapma sesini, sifonu ve lavaboda el yıkamasını bile duyuyorum. Yapacak birşey yok o yüzden takılmıyorum ama benim alt komşum taşındığım hafta badana yaparken ayakkabıyla yapıyorsunuz diye şikayete gelmişti. Çocuğumun elinden oyuncağı düşse kapımdaydı. Evde sürekli çocukları uyarıyordum derken alt komşum taşındı. Şükür şimdiki komşum çok iyi halden anlıyor ama ben de o stres kaldı oğlum sesini biraz yükseltse kızıyorum. Oyuncak arabasını sürerken halıdan parkeye indirse kızıyorum. Bu durum insanın psikolojisini bozuyor.

Derdim alt komşu.2.5 yaşında oğlum var.Sabah 8.30 da uyanır 21.00 de gece uykusuna yatar.Gun içerisinde oyuncaklarıyla oynar bize sataşır üstümüze cikar,arada da oturduğu yerde etkinlik filan yapariz.Arada tabiki koştuğu oluyor fakat dikkatini başka yöne çekiyoruz hemen.Bu arada ses yalıtımı yok bina eski, yürürken salon sallanıyor.

Alt komşular yaşını başını almış emekli olmuş evden çıkmayan,büyük ihtimalle TV bile açmayan tipler.Her hareketimizde tavana sopa ile vuruyorlar,kapıya da geliyorlar.Gecenlerde kapımıza zabıta dayadılar.O gün çocuğun ne kadar oyuncağı varsa kaldırdık bol bol çizgi film açıyoruz (oysaki TV ye çok karşıyım ) Oğlumun gelişimine balta vuruyoruz böylelikle,sırf problem olmasın artık diye..

Gelelim bugünkü olaya ..Zil çaldı,oğlum kapıyı açmaya koştu ve anında dan dan dan sopa !
Başka bir komsum gelmiş oğlumu evine götürmeye.Cocugu evine götürdü ben de hemen arkasından süpürge açtım,2 dk geçmedi dan dan dann !
Çıldırdım ama sakin kalmaya çalışıyorum.Ne yapsam ne etsem yöneticiyi aradım böyle böyle,biz bunlardan bıktık evde hareket edemez olduk bir toplantı yapalım üçümüz,kavga etmek istemiyorum.Ben çok söyledim dedi bu apartmanda ne bebekler büyüdü de hiç şikayete gelen olmadı sizden başka diye,gerekçesi biz hastayız.Bu arada kendileri üç bina ötedeki inşaat gürültüsüne müdahale eden,yan binadaki horozu kestiren şahıslar bunlar, neyse.Yoneticiden istediğim şey üçümüzun toplantı yapmasıydi ama ben onlarla konuşurum demekle yetindi.İse yarayacağını sanmıyorum.

Şimdi sorum şu: Ben bu kişileri yasal yollardan nereye nasıl şikayet etmeliyim, bunaldık,çocuğum için üzülüyorum.Su pandemi ortamında ve soğuk havada zaten eve kapandı,oyuncakları da ortada yok,ben de onunla oturarak bir yere kadar etkinlik yapabilirim, çalışıyorum ve dediğim gibi çocuk evde yokken de süpürge sesine sopa vuran insanlar bunlsr.Cocugu boşa tutuyormusum onu anladım.İyilikle çok defa anlattım izah ettim olmadı,ne yapmalıyım ?

Dipnot : Taşın demeyin 5000 e mal oluor en az ve bütçem yok eşimden ayriyim
Sizde vurun.Çocuk bu tabıkı hareket edecek .

Aynı sorunu ben de yaşadım. Ses yalıtımsız bir binada çocuklu olmak hele bir de alt komşuların anlayışsızsa çok zor. Benim üst katım 3 çocuklu konuşmaları, koşturmaları, gülüşleri hepsi bizim evde. Hatta afedersiniz aynı anda lavabodaysak tuvaletini yapma sesini, sifonu ve lavaboda el yıkamasını bile duyuyorum. Yapacak birşey yok o yüzden takılmıyorum ama benim alt komşum taşındığım hafta badana yaparken ayakkabıyla yapıyorsunuz diye şikayete gelmişti. Çocuğumun elinden oyuncağı düşse kapımdaydı. Evde sürekli çocukları uyarıyordum derken alt komşum taşındı. Şükür şimdiki komşum çok iyi halden anlıyor ama ben de o stres kaldı oğlum sesini biraz yükseltse kızıyorum. Oyuncak arabasını sürerken halıdan parkeye indirse kızıyorum. Bu durum insanın psikolojisini bozuyor.
Aynen bizde de psikolojik olarak kaldı,yere bişey düşse eyvah diyoruz,terlik giymiyoruz hiç zatrn ,daha neler neler..buna rağmen sorun olmasını engelleyemiyorux

Bizim alt kat komşusu evin içinde odun kırardı bunlara öylesi lazım sanırım 😂
Benim ust kat komşum ceviz kirardi evin icinde, 15 yasindaki oğlu takla atardi tum bina inlerdi ah ah koskoca çocuk dışarı cikmak yerine evde gurultu yapardı üstelik spor sahasi da vardi evin yakininda
Aynen bizde de psikolojik olarak kaldı,yere bişey düşse eyvah diyoruz,terlik giymiyoruz hiç zatrn ,daha neler neler..buna rağmen sorun olmasını engelleyemiyorux
Ben de komşular rahatsiz olmasin diye kapi pencere carpsin istemem ya da yere bir sey dusse eyvah rahatsız ettim diye düşünürüm tabii ki sizin yasadiginizi yasamadim.alt komsum sesin cikmaz der ama olsun biz çocukken "altta insan var" düşüncesiyle büyüdük. Hassasiyetim o yüzden. Ama artik insanlar apartmanda yasamayi bilmiyor ya da unutmuş.
Sizin alt komşu zaten evlere şenlik

Bazı yaşlılar gerçekten huysuz oluyor 1 aydır annem oğluma bakıyordu bi kere olsun yukarıdan çocuk sesi geliyor demedi annem gitti kayınvalide geldi daha ilk günden başladı gece uyuyamadım yukardakiler sabaha kadar koşuyorlar diye söylenip durdu koşuyolar dediği çocukların yürüme sesi. yani imkan varsa ben yaşlıların apartmanda yaşamalarına karşıyım gitsinler müstakil eve onlarda rahat eder komşularıda.

Canım, annemin alt komşusu da böyleydi zırt pırt sopayla vururlardı gençti onlar birde. annemde inatlaştı çocukları zıplatıyodu evde :-)
sonra onlar taşındı gitti de kurtuldu annemler.
sende zıpla onlar vurdukça :KK45:
apartmanda illaki ses olur rahatsız olan müstakil eve çıksın arkadaş ya

Canım, annemin alt komşusu da böyleydi zırt pırt sopayla vururlardı gençti onlar birde. annemde inatlaştı çocukları zıplatıyodu evde :-)
sonra onlar taşındı gitti de kurtuldu annemler.
sende zıpla onlar vurdukça :KK45:
apartmanda illaki ses olur rahatsız olan müstakil eve çıksın arkadaş ya
Anlamıyorum yani apartmanda her şey onların istediği gibi olsun istiyorlar,eski bina olunca illa bir takirti olur bunu bilerek taşınmalı insan apartmana

Anlamıyorum yani apartmanda her şey onların istediği gibi olsun istiyorlar,eski bina olunca illa bir takirti olur bunu bilerek taşınmalı insan apartmana
valla bende rahatsızım üst katımdan
gece 2de seslerine uyanıyorum düşün artık sesin şiddetini
böğürüyolar resmen bi gülmeleri var güneş görse solar :-)
6. sınıfa giden kız var güpür güpür koşuyor evde
ama napıyım uğraşmak istemiyorum

valla bende rahatsızım üst katımdan
gece 2de seslerine uyanıyorum düşün artık sesin şiddetini
böğürüyolar resmen bi gülmeleri var güneş görse solar :-)
6. sınıfa giden kız var güpür güpür koşuyor evde
ama napıyım uğraşmak istemiyorum
Söylediğin şeyler çekilecek şeyler değil ama,tabiki belli saatlerde kurallara uyulacak,altta da insan yaşıyor.Kocaman kiz hangi saat olursa da olsun koşturmayacak ayrıca

X