ALLAH'ın rızasını kazanmak?????

Cok da güzel bir konu olmuş, insallah güncelliğini hep korur.Bu arada ben de cok uzun zamandır 5 vakit namazimi kiliyorum ama kapanmak 29 yasimda hatta 30 yasima 2 ay kala nasip oldu. Cok sukur Allahim nasip etti. Benim de hep istedigim ama bi turlu seytanin bacagini kirip da yapamadigim biseydi kapanmak benim icin. Etraftan, esimin ailesinden ve hatta esimden tepki alabilecegimi bile bile kapandim. Onlar ne der dusuncesini atmaya calistim kafamdan, Allah ne der diye dusundum. Yuce Rabbim emretmis, ben neden Onun emrinden önce baskalarinin dusuncelerini onemsiyorum dedim kendime. Bu hayata gelis amacimiz belliydi, Rabbimin emrettigi ama benim yapamadigim kapanma olayi bana hep kendimi eksik hissettiriyodu, icimde manevi bir boşluk gibiydi benim icin. Bu zamana kadar da hep istedigim ama vesveselerle hep erteledigim biseydi. Bu arada ben kapanmadan yaklasik 2 ay önce bir oglum oldu, ona en güzel sekilde örnek olabilmeyi onu dinimize uygun sekilde yetistirebilmeyi cok istiyorum. Bütün bu düşüncelerle benim için çok zor olan kapanma kararını verdim. Şükürler olsun. Sıra geldi bu kararı eşimle paylaşmaya, nasil heyecanlandim soylemeden önce, nasıl zorlandim sozlerime baslamadan önce anlatamam. Ben kararimi vermistim ama eşimin beni üzecek bi tepki vermesinden cok korktum, cok cekindim ama cok şükür o bana sen Allahin emri olan biseyi yapmak istersen ben sana yapma demem dedi. O gece nasil mutlu oldum, kuslar gibi hafifledim, icim icime sığmadı. Ben kapanma kararini vermistim, esim itiraz etse ne olurdu bilemiyorum, bosanmaya kadar giderdi diye dusunuyorum cunku biz hic tanismadan önce ben kapanmayi düşünüyorum beni o sekilde kabul edecekse tanisirim yoksa hic tanismayalim demistim. Evlendikten sonra esimin ailesinin kapaliliga karsi oldugunu hatta bi yerde bi kapali görseler hakaret ettiklerini gördüm, bu durum beni icten ice cok üzdü, yuregimi incitti. Belki de onlardan uzaklasmama, icten ice onlara kizginlik duymama sebep oldu. Belki de bu yüzden ancak evlendikten 2.5 sene sonra verebildim bu karari. Kararimdan sonra aradan bikac gun gecti ve bi baktim vesveseler birbirini kovaliyor, icimden galiba yine basaramiycam diye dusundugum anlar oldu ama basaramazsam icimdeki manevi boslugu hic dolduramayacagimi biliyodum. Bigun daha fazla ertelememeye karar verdim ve cesaretimi toplayip bi anda kapali olarak ciktim dışarıya. Bekledigim tepkilerle fazlasiyla karsilastim, hem esimin hem de esimin ailesinin. Allahin emrini yapma diyemem diyen esimin bile ailesinin tepkilerinden cekinip bana olmamasi gereken sekilde davrandigini gördüm. Ama isin en garip tarafi butun bunlar benim icime dolan huzuru, mutlulugu gideremedi:) Gerekirse bosanmayi bile goze aldim ben. Cunku ben nefsime agir gelebilecek bu karari verdigimde bana destek olacak en azindan köstek olmayacak bir eş istedim yanimda. Neyse ki sonrasi guzel oldu. Esim de ailesi de cok daha ilimli artık. Esim zaten daha cok ailesinin tepkisinden cekindigi icin bu kararimda tam anlamiyla yanimda olamadi, şimdi hersey cok daha guzel. Ben bu zor karari verebilmeyi basardigim icin cok daha mutlu ve huzurluyum. Hatta zamanla esimin ailesinin de kapalilik konusunda fikirlerini degistirebilecegimi, hatta belki onlara da vesile olabilecegimi dusunuyorum. Onlara kapanmama engel olduklarini dusundugum icin icten ice duydugum kizginlik gecti, simdi aramiz ben kapanmadan öncekinden bile daha iyi :) Sukredecek bunca sey varken neden Allaha daha da yakinlasabilmek icin sıkıntı vermesini bekleyim diye dusundum ben. Yuce Rabbim konu sahibinin arayisini da olumlu sonuclandirir ve rizasina ulastirir insallah ve onun gibi icindeki eksikligi doldurmak isteyen herkesi de.

Yapmak istediginiz guzel seyleri o ne der, bu ne der diye dusunerek ertelemeyin, oncelikle Allah ne der diye dusunun. Erteledikce vesveseler bitmiyo. Evlenince kapanirim yoksa evlenememekten korkuyorum demissin, önce kapanirsan senin gibi dusunen biriyle karsilasma ihtimalin artar. Bi de sen Allahin rizasina uygun olani yap sonrasini Allaha birak. Belki bu sekilde evlensen bile mutlu olamayabilirsin, yani demek istedigim evlilik her zaman cok da iyi sonuclar dogurmuyo. Eger niyetin varsa erteleme derim. Sonrasini da Allaha birak senin icin evliligin mi yoksa bekarligin mi daha hayirli oldugunu ancak O bilir. Tabi yine hayırlı eş icin dua edebilirsin, Allahtan istemenin siniri yok. Ol der ve olur. Kapanirsam evlenemem dusuncesiyle kapanmayip da senin icin hayirsiz olacak biriyle evlenme ihtimalini unutma. Sen Allahin rizasina uygun olani yap ve ona teslim ol, O senin icin en hayirlisi neyse sana onu nasip eder insallah.
Bu arada hep kapalilik uzerine konustum. Unutma 'Sizin en hayirliniz insanlara faydali olandir.' demis Peygamberimiz (sav). Hepsinden oncesi de guzel ahlak.

Kapanırsam evlenemem sözünde de ben tersini düşünüyordum , kapalıyım ve kapalı isteyen erkekler hep kapılmış zaten böyleleri erken evleniyor dedim. Başka bir arkadaşım da bana demişti ki kapalılar daha çok tercih ediliyor sen hemen evlenirsin ben açığım tercih edilmiyorum demişti :)))) yani sonuç şeytanın vesvesesi gerçekten bu olay , hakkımızda hayırlısı olsun. Biz ahiret peşinde koşarsak dünya da bizim pesimizden koşarmış ..

X