Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Ben de Allah muhafaza, ülkemizi savaş alanına dönmüş gördüm; hepimiz suriyeliler gibi omuştuk, aç ve perişandık. 2 gün sonra kızılayda patlama oldu

Ben de Allah muhafaza, ülkemizi savaş alanına dönmüş gördüm; hepimiz suriyeliler gibi omuştuk, aç ve perişandık. 2 gün sonra kızılayda patlama oldu
annemde Suriyeli savaştan kaçan insanları gördü rüyasında burunları falan yokmuş savaş alanı gibi gördü , gördüğü gun Diyarbakır'da bomba patlamıştı cok ilginç

annemde Suriyeli savaştan kaçan insanları gördü rüyasında burunları falan yokmuş savaş alanı gibi gördü , gördüğü gun Diyarbakır'da bomba patlamıştı cok ilginç
Tanklar toplar bile gördüm canım. Kesinlikle bilinçaltı değildi. O sıralarda kafam bambaşka şeylerle meşguldu ve aylardır haber izlemiyordum. İnsan bilinçaltı rüyaları ile diğer rüyalarını ayırt edebiliyor aslında.

1. Allahın ve Resulunun ve sevdiklerinin selam ve Berekti uzerinize olsun.
  2. Rabia Hocam ne guzel paylasim Allah razi olsun. La ilahe Ilallah Zikrine layik goren Rabbimize hamd olsun.
  3. Yazdiran Allah Canım bizde birsey yok. Seni de Rutan mubarek olsun:)

Sabah uyandığımda peşpeşe birşeyler sayıklıyordum. Tevhid miydi salavat mıydı yoksa Hz. Yunusun duası mıydı tam hatırlamıyorum Herhalde çok okuduğum için oldu

Nursel Üveysin zikirde yaşadıkları

Allah ve Resülunun selam ve bereketi üzerinize olsun ey Üveys kardeşlerim;
Yaklaşık 10 gün falan oldu zikre başlayalı. Girdiğim andan bu güne kadar yaşadıklarımla hayretler içinde kaldım.

İkinci gün rüyamda ayak ve el baş parmağımda Yasin yazısıyla uyandım. Ertesi gün Rabb'ime sığındım yolu göster bana doğru yoldamıyım ve bu zikir dışındaki çektiğim sayılı esmaları duaları tesbihatlarımı bırakmalımıyım? Rabb'ime dua ettim ne olur bana yolumu göster dedim.

Sabah kahvaltı hazırlarken patates keserken üzerinde Allah lafzını gördüm inanın gözlerime inanamadım. Rabbim cevabını bana ismini göstererek göstermişti. Artık şunu şu kadar çekersen böyle olur bunu bu kadar çekersen böyle olur esmalarını dualarını bırakmam gerektiğini anlamıştım.. en doğru zikrin "LA İLAHE İLLALLAH" Şanlı Resulümüzün "Zikirlerin en efdali" diye söylediği üveys zikrinin doğru zikir olduğunu birinci elden öğrendim öğreten Allah'a hamdolsun.

Üye olduğum face'deki sayılı dua ve zikir grubundan ayrılmam gerekiyordu ve onlara bunu yazmam gerektiğini düşündüm ve yazmaya başladım. Bir yandan yazıyor bir yandan da Rabbim kelam ver bana onları ikna edebileyim diye dua ediyordum. Yazı bittikten sonra bir anda ekran kaydı. O kadar korktum ki yazılarım silindi diye ama bir baktım ki bir Üveys kardeşimize ilham edilen yazı benim yazıma eklemişti. Şoka girdim. Yazıyı face kopyalayıp grupta yayınlanması için gönderdiğimde benim yazının en alt kısmında Veysel karene sitesinin etiketi eklenmişti. Rabbimin bana yardımı gelmişti. İnanılmaz bir andı. Sabah telefonumdan eşime yazıyı gösterdim ve gece yaşadıklarımın sebebi yazıyı okuttum. Yaşatan Rabbime hamdolsun.

5 AYLIK ZİKİRDE OLAN BİR DOKTOR KARDEŞİMİZİN YAŞADIKLARI

ALLAH'IN,RESULÜNÜN VE SEVDİKLERİNİN SELAMI VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN EY HANE HALKI!

Ben bu zikre gireli yaklaşık beş ay oldu.Şimdiye kadar yazmadım çünkü vakti değilmiş.Fakat yaşadıklarım o kadar birikti ki hocamız artık sitede paylaşmam gerektiğini söyledi.

Bu zikirle tanışmadan önce benim de başka yerlerde birtakım deneyimlerim oldu.İki ayrı tarikatta sekiz yıl kadar bulundum.Çok haller yaşadım fakat bu yaşadıklarımı anlattığımda "sen kimsin ki bunları yaşayacaksın bir psikiyatriste görünmem gerektiğini söylediler ve bana zikir yapamazsın bu halleri kaldıramazsın"diyerek dışladılar.Çok şeyler yaşıyordum ama bir mana veremiyordum

Ben de bir hekim olduğum için bu hallerin bedensel bir durum olmadığını anlıyordum.Ayrıca maddi bir sömürü olduğunun da farkına varmıştım.O tarikatların zikrinden uzaklaşsam da Rabbimle bağımı hiç koparmadım.Bir gün Allah kısmet etti ve Edebali kardeşimle tanıştık.Bana üveys zikrini anlattı ve kitabı verdi.Kitabı o gün okumaya başladım ve benim için bir milat oldu.Hamd olsun.Aslında ben daha öncede Rabbimin izni ve onun lütfuyla birçok güzellikler yaşıyordum fakat bir yerden sonra yol alamıyordum.Tam o esnada VEYSEL KARANE zikri imdadıma yetişti.

Zikre başladıktan sonra içimdeki sıkıntılar,hüzünler bir bir üzerimden alınmaya başlandı.Muharrem hocamızla telefonda konuşmak nasip oldu.Zikre başladıktan iki hafta sonra yatsı namazı sırasında kalbe ilham yoluyla ilk öğretmenim İmam Rabbani Hz. verildi.İçim sevinçle doldu ve namazımı nurlar arasında namazımı eda etmek nasip oldu.Bu olaydan bir hafta sonra yine namaz sırasında adım Nurlu olarak verildi.Daha sonra ikinci öğretmenim Abdülkadir Geylani Hz.,Bediüzzaman Said-i Nursi Hz. ve Ladikli Ahmet Ağa öğretmenlerim olarak verildi.Hamd olsun şükür olsun Yüce Rabbime.Nurlu adım verildikten sonra sırasıyla Dilruba,Gamlı kuş,Şükran,Makbule ve Nur tanesi olarak isimlerim verildi.Bir gece rüyamda yüzümün tam ortasına Allah lafzı iki kere vuruldu.
Bu mübarek yolda bana yardımcı olan öğretmenlerime, kardeşlerime, şükranlarımı ve sevgilerimi sunarım.

Bu yaşadıklarımdan şu idrak ettirildi ki bu yolda en önemli olan EDEB,SABIR,RIZA,SAMİMİYET ve TESLİMİYET...Daha da önmelisi olan HİÇLİK bilincine ulaştırılmamız.
Allah'a emanet olunuz.

hayırlı sabahlar hayırlı günler hayırlı kandiller Regaib kandiliniz şimdiden mübarek olsun .
benim aklıma takılan bir şey var bana şu öğretmen verildi , şu isim verildi falan yazılıyor ya bu nasıl oluyor onu merak ediyorum ?
Rüyanızda mı oluyor yoksa normal yaşantınızda bianda bir şeyler mi oluyor sormadan edemedim kusuruma bakmayın Rabia2015

Allahın ve Resulunun ve sevdiklerinin selam bereketi üzerinize olsun. Regaip Kandiliniz mubarek olsun.
Canim ben kendi adima yazayim.
Iki Evliya Ögretmenimde ruyamda verildi. Hamd olsun Rabbime. Degisik te olabiliyor. :)

Allahın ve Resulunun ve sevdiklerinin selam bereketi üzerinize olsun. Regaip Kandiliniz mubarek olsun.
Canim ben kendi adima yazayim.
Iki Evliya Ögretmenimde ruyamda verildi. Hamd olsun Rabbime. Degisik te olabiliyor. :)
teşekkür ederim cevap verdiğin için canım hayırlı kandiller

Rabia2015 Merhabalar, üç tane sorum olacak.
1) Zikri sabah namazında sonra yaptığımda ortalık daha karanlık oluyor. Bu vakte günün aydınlığı denilebilir mi? Çünkü ikinci zikri akşam namazından sonra yapıyorum.
2) 11 İhlas okurken, her amin değiyişimizde elimizi yüzümüze sürmemiz gerekir mi yoksa 11 tanesini okuduktan sonra yapsak olur mu?
3) Fatiha'nın başında Euzü Besmele mi çekmek gerekir?

Enaniyetten Rabbime siginirim. Sabah Namazi vakti girdigi An gunduz Zikri Aksam cakti girdi an gece zikri.

11 ihlasin onunde besmele akabindeEuzu Besmele ve Fatiha akabinde Hediye bolumu yani Dua burda ellerimi aciyorum ve kabul eyle Rabbim diyorum akabinde Tevhid ve ben ellerimi burda tekrar acip Allahim Zikrimi kabul eyle Imimi Nurumu arttir diyorum.

Özel gunlerimizde ara vermiyoruz Zikrimizde abdest alip Zikire devam ediyoruz. Veyselkarane.com da ayrintili bilgi bulabilirsiniz. Ve Safranbolu sohbetini tekrar tekrar dinleyelim InsaAllah.Ben 6 kez dinledim.Allah Zikrinizi kabul ve yolunuzu mubarek eylesin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…