Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Bunlar tamamen Şeytanın vesveseleri,sadece size gelmiyor bu vesveseler çoğu insanda olabiliyor,siz inanarak Şüphe duymadan zikre devam edin Rabbim size de güzellikler yaşatacaktır ..

Bunlar tamamen Şeytanın vesveseleri,sadece size gelmiyor bu vesveseler çoğu insanda olabiliyor,siz inanarak Şüphe duymadan zikre devam edin Rabbim size de güzellikler yaşatacaktır ..
Çok sukur Rabbim devamını nasip eder inşallah ama eşimde değişiklikleri hissediyorum pamuklasiyor :)

Ben sabah ve akşam namazlarından sonra yapıyorum. Ama dün sabah namazına kalkamadığım için öğle namazında sonra yaptım

Ben de hep salih ve saliha evlatlar istiyorum canım; herhalde Rabbim onun için beni bu kadar bekletiyor. Herhangi bir evlat isteseydim; ne olursa olsun ver deseydim, ol Ganiyy verirdi; ama ben arkamdan okuyacak evlatlar istiyorum.
Bende senle ayni durumdayim bazen hic evlat sahibi olamayacakmisim gibi geliyor cok zor bi durum ceken bilir

Allahın ve Resulunun ve sevdiklerinin selam ve bereketi üzernize olsun :)
Bu yolda en buyuk lutuf Allah ve Resululullahı sevmeye Rabbim davet etti Tevhid ile. Beklentisiz ve sadece Kul olma Ümmet olma lutfu ne kadar buyuk Hamd olsun Alemlerin Rabbi olan Allahımıza.
Gununuz mubarek olsun

Yasada gor hayret makami
Zikrimizde tam teslimiyet ile olunca rabbim neler yasatiyor.
Hic supheye vesveye dusmeyin duserseniz nefsinize yenik dusmus oluyorsunuz bana da olur mu olmaz mi hic aklimdan gecirmedim.yasayin gorun.
Bu gun ismimi verildi esma sultannn hamd olsun bunu yasatan o rabbim bizlik hic bir sey yok okuyun yasayin.
Imtihanim evlat hasreti bu zikri bu imtihsn icin degil rabbim ve resulun sevdigi kul olmak icin okuyorumm.rabbimin sevdigi kul resulumune layik ummet olayimm.
Bu ask cok baska

Mubarek olsun canım cok sevindim. Rabbim.Ilmini Nurunu arttirsin. Ne guzel:) evet beklenti Nefsi besleme. Beklentisiz Sevgi ise kalbin doğmaya izin vermiş Rabbim ona nefes vermek:)

Gecenin karanlığında ve gündüzün aydınlığında okunmalı deniliyor. Ben sabah namazından sonra okuyorum ama belki güneş doğmuş oluyor belki de doğmasına birkaç dakika oluyor. Sonra akşam namazından sonra okuyorum. Sence zamanlamada bir sıkıntı var mı?

Zamanla mada yanlislik yok whitewolf
Gunduz icin gun icerinde de okununabiliyor rabia hocam oyle dedi

Teslim ol kardesim ablam yasa da gor hayret makamini
Zikrin daim arkanizdan gelenleriniz cok olsun.

Mubarek olsun canim , biz diger lutuflardan isimleri unuttuk hamdolsun , benimde ismim yaklasik 1,5 aylikken verilmisti, sabikunnehar benim ismim, yasatan rabbime hamdolsun

Günde 3- 4 rüya gören ben, son 3 gündür rüya görmüyorum. Umarım bu sessizlik salih rüyaları getirir

Allahın ve Resulunun ve sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun:)
Allah'ı ve Resulunu sevme yoluna nasip ettiren Rabbimize Hamd olsun. Hiç ruya gormesek bile bu Sevgi ve lutufu veren Rabbimize ne kadar şukur etsek az Can Üveysler.Nice Insanlar var Müslüman değiller Hamd olsun. Nice Insanlar var Zikir Ibadet nedir ilgilenmezler Hamd olsun. Gine de Rabbim Rahman ve Rahimdir. Bize de Rahman ve Rahimdir. Güzellikler ile dolu Kainat Sevgi ile dönen bu Evren elbet her Kulun Kalbinde çiçek açıcaktır. Gayret-Sabır-Şükür InsaAllah:)

Hocalarımdan biri olan
Hoca Ahmet Yesevi HZ. aittir.

"La ilahe illallah" diyen kulun ağzından

Bir yeşil kuş olarak uçar imiş

Kanatları dokunmuş inci yakutdan

Kanatlanıp arştan arşa uçar imiş

O kuşa kudret ile bin dil verince

Bütün dillerde o kulu Hakk’dan isteyince

Rabbani çengelini vurup yolunca

Gece-gündüz âffeyle"deyip söyler imiş

Ey dostlar o kuşun gerçeğini

Ben söyleyim siz dinleyin beyanını

Çok cahiller bilmez o kuşun değerini

Elini tutup cennet içine girer imiş

O kuş der asla dinmeden ben bir zaman

Ta vermese Kadir bana emniyet yurdu

Hiç kalmayınca bu gönülde zerre şüphe

Ondan sonra karar bulup konar imiş

Oruç tutup namaz kılıp tevbe eyleyen

Seherlerde kalkıp Allah diye kulluk eyleyen

Şeyhlerin hizmetini tamam eyleyen

Öyle kullar Hakk cemalini görür imiş

Bu Yesevi Miskin Ahmed hayran kalıp

"La İlahe illallah"ı dile alıp

Hakk zikrini can ve gönlüne vasıl eyleyip

Uç kuşu mekansızlıkta görür imiş

Günde 3- 4 rüya gören ben, son 3 gündür rüya görmüyorum. Umarım bu sessizlik salih rüyaları getirir
ben dün gece resmen öbür tarafa gittim geldim çok değişikti...
ışınlanma gibi bir ruyaydı

aminnnnn ecmain mükemmel yazmışsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…