Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Kuran okuyup hediye etmende bir sakınca yok. Yalnız tehvidlerin hediye edilmesi konusunda bize tavsiye edilen böyle yapmayın. Tevhidlerinizi değil de onun yerine salavatı şeriflerinizi 3 ihlas 1 fatiha ile birlikte hediye edin.
Veyselkarane zikrinde bizlerde tevbe-salavatı şerife- arkasından 11 ihlas fatiha okuyup Peygamberimizden başlayıp en sonunda ölmüşlerimizin ruhlarına da hediye ettim diyoruz. Böylece hediyeleriniz hepsine aynı anda ulaşıyor.
Tek tek her rahmetliye ayrı ayrı dua etmeniz gerekmiyor. Bizim yaptığımız daha kolay gelir.Zaman içinde hediyelerinizi alan ölmüşlerinizden bazılarını zaten rüyanızda gösterirler.Bu tecrübe edilmiş bir olay. Size tavsiyem bu şekilde.

sağolasın canım. Ben de bir internet sitesinden bakmıştım nasıl yapılıyor diye. Annemle dedeme de hep bu şekilde hediye ettim İnşallah kabul olunmuştur.

Alemlerin rabbine sonsuz kere hamdolsun..
Bu kadar ibadete bu kadar lutuflar veren rabbim sen ne kadar buyuksun .. dun gece ikinci kez manevi tedavi edildim hemde agri aci cekmeden , rabbim ustumdeki yukleri bir bir aliyor, sonsuz kere hamd olsun , insaallah sizede yasatsin. Rabiam sen bu konuyu acip bizi bu zikirle tanistirdigin icin rabbim senden razi olsun , bizi iki cihandada ayirmasin

Rabbim e şükürler olsun çok çok çok sevindim canım benim allahim üzerinizdeki tüm sıkıntılarını gidersin inşallah inşallah bizede banada nasip olsun rabbimden dilerim

Allahın ve Resulunun ve sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun Canlar:)
Advil mubarek olsun. MaasAllah Rabbim Ol der ve Olur teslimiyetin bereketli olsun. Rabbim Ilmini Nurunu arttirsin. Cok mutlu oldum:)
Aminn rabbim herkese nasip etsin

mubarek olsun kardesim Yasatan Rabbimizin sani pek yucedir.Hamdolsun.

Rabbim tum hastalara sifa versin insallah.

Yaşatan rabbime şükürler olsun...
Hamd olsun yüceler yucesi Rabbim
Bugün nekadar sukretsem azdır Allahim sen ol dersin olmaz mı...
Ben 10 yıllık borca girdim bir yıl önce mecburen gorumcem için k.v. dem ile k.p.rim gözüne baktılar eşimin bu borcu yuklendik tabiki büyüklerin duasını aldık ama artık umudum kalmadı güzel kabeme varmak kolaymi onyil borca girdik ... 3 ay önce rabia ablamı burayı buldum ve zikrime başladım okudukça hayatım değişti yemin ederim ki değişti... bazı olaylar gelişti hızlandırıldı ben bunu RABBİME yüceler yucesi Rabbimin sayesinde olduğunu biliyorum yedi senedir boluselemeyen miras k.p.rimin 4/5 yıllık surecek mahkeme ikiay içinde bolusuldu
Yaşatan RABBİME şükürler olsun Rabbimin hikmeti buna inanıyorum Rabbim zikrimizi daim etsin inşallah

Buarada borcumuzun tamamını odeyemedik ama 110 bin liralık banka faizinden kurtulduk sadece 14 bin TL lik faizle kapanacak 4 yilda canım eşim elini rahatlatır rahatlatmaz beni ve güzel ailemi Rabbimin izniyle götürür kabeme beytullaha insallah ... bugünku tevhidimi bankada okumak nasip oldu allahim işlerinizi rast getirdi Rabbim zikrimiz den ayirmasin huşu içinde okuyorum hediyelerimi gönderiyorum yaşatan RABBİME hamd olsun (yasa ve gor )

YAz da olsa düzenli Kuran okumaya çalışalım.Ama şu ayeti ya da şu sureyi bilmem şu kadar okucam diye zorlamadan.
.

Amellerin en sevimlisi, az ama sürekli yapılanmış. Bir sayfa dahi olsa Kuran okumak çok önemli. Ben eskiden sırf sabah namazına kalkamadım diye, diğer vakitleri de kılmazdım; motivasyonum düşerdi. Çok yanlış düşünmüşüm.

İlk başda bende senın gibi düşünüyordum..Hepsini kılamıyorum diye olmazmı dıyordum...ki etrafımdan bır iki kişide öyle aklını estıgınde olmaz bır vakıt kıl ötekı vakıt kılma olmaz dıyenler oldu...Sonra dedim Rabbim büyük...ben kılabıldıgım kadar elımden geldıgı gibi kılayım sevap olmasa da günah olacak degılya.. gönlüm istiyor o an secdeye gıtmek ıstıyorum...kımseyı dınlemedım ve devam ettım..Annem ama hep destek verdı bana...Hala 5 vakit kılamıyorum ama artık daha fazla kılabılıyorum..önceden sadece sabah namazı idi..sonra öğlen işyerınde kılmaya basladım müsait oldugum zamanlarda ..seccade baş örtüsü etek götürdüm..Sonra akşam namazı yatsı derken ( Bu arada vakıtlerın dısında arada kılıyordum ) Neyse demek ıstedıgım artık kılmadıgım zamanlar üzerımde bır sucluluk duygusu olusuyor yahut da çok aşırı bir istek özlem arzu... Çok şükür..

Kızlar ne okuyorsunuz tam olarak yazabilirmisiniz
Canim neler okudugumuzu tam olarak rabia yazar ben mobilden girdigim icin uzun yazamiyorum sadece bilgi vermek icin yazmak istedim insallah aramiza katilirsin ön yargili olma mutlaka uygula ve gor gercekten burda yazanlarin hepsi dogru psikolojik sorunlarda dahil her sıkıntına ilac oluyor rabbim inanarak yap yeterki onun rizasi icin yap hayatin nasil degisiyor gor

Kızlar ne okuyorsunuz tam olarak yazabilirmisiniz

ZİKİR NASIL YAPILIR ?
Bismillâhirrahmânirrahîm.

HAZIRLIK :

Sessiz olmalıdır. (Yüksek sesle değil, kendi duyacağın kadar sesle olmalı.)
Yalnız olunmalı. (Müsaitseniz)
Kimin huzurunda olduğunu unutmadan, edepli-terbiyeli olunmalı.
Mutlaka abdestli olunmalı.
Gündüzün aydınlığında ve akşamın karanlığında olmak üzere (sabah ve akşam) günde 2 kere yapılmalıdır.
Mutlaka şu saatte yapılacak diye zaman belirtilmez. Kişi kendini hazır hissettiği zamanda gerçekleştirilir. Ama yatarken ve sabah namazının öncesi ve sonraları en uygun zamanlardır. Herkesin uykuda olduğu zamanda Rabbimiz; ”Kulum herkes gaflette iken Beni ve Resulümü andı.” der ve zikir sahibini çok sever.
UYGULANMASI :

EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
100 DEFA TEVBE ESTAĞFURULLAH (Arapçasını da söyleyebilirsiniz.)
–Başında Besmele Olmadan– EN AZ 132 DEFA SALAT-I ŞERİFE (Daha fazla sayıda söyleyebilirsiniz, sayı sınırı yok.)
–Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve 1 FATİHA SURESİ ( Elham )
Hediye : “Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa SAV mübarek ruhlarına,ehl-i beytine,ashabına,yüce âlisine,salih kullara,hızır a.s ve sevdiği evliyalara,himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza,onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Amin.”
1 Kere EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
EN AZ 100 DEFA “LA İLAHE İLLALLAH” (Daha fazla sayıda söyleyebilirsiniz, sayı sınırı yok.)
***Not: Zikri bitirdikten sonra 11 ihlas ve 1 Fatiha okunmayacaktır…***

Salavat ile ilgili gerçek yaşanmış bir hikaye

Süleyman el-Cezûlî yatağında uyurken gecenin yarısı olunca bir de baktı ki, hanımı yavaşça yanından kalktı. Abdestini aldı, elbisesini giyindi ve bütün hazırlığını yaptıktan sonra da kapıdan çıkıp gitti. Hanımının bu hâlinden şüphelenen İmam el-Cezûlî hiç belli etmeden gizlice onun arkasından nereye gittiğini takip etmeye başladı. Bir de ne görsün; hanımı evin kapısından dışarı çıkınca orada onu iki tane aslan bekliyor. Biri önünde biri de arkasında olmak üzere aslanlar hanımına refakat ederek, sahile doğru gitmeye başladılar. Süleyman el-Cezûlî heyecan ve merakla onları takip etmeye başladı. Hanımı denizin kenarına gelince, aslanlar orada beklediler.

O denizin üzerinden yürüyerek sahile yakın tenha bir adacığa gitti. Orada bir müddet ibadet ettikten sonra su üzerinde yürüyerek tekrar sahile geldi. Deniz kenarında onun gelmesini bekleyen aslanlar, o gelince yine biri önünde biri arkasında eve kadar ona refakat ettiler. Tüm bu olanları hayretle izleyen İmam el-Cezûlî Hazretleri, gizlice hanımından evvel eve gelip sanki hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi yatağına uzandı. Biraz sonra da hanımı geldi, elbiselerini değişti ve usulca yatağına yatıp uyudu.

Süleyman el-Cezûlî Hazretleri ertesi gece yine tetikteydi. Acaba bu olay sadece o geceye mi mahsustu, yoksa ondan sonraki gecelerde de tekerrür edecek miydi?.. İmam el-Cezûlî üçüncü gece hanımını tekrar takip edip, yine aynı olaylar cereyan edince artık daha fazla dayanamadı ve hanımıyla konuştu. Meseleyi ona açıp, üç gecedir kendisini takip ettiğini, ondaki keramete vakıf olduğunu anlattı. Bu kerametin sırrını öğrenmek istedi. Bunun üzerine hanımı tebessüm ederek:

“Efendi! Demek sırrıma vakıf oldunuz. Bu benim için birkaç günlük mesele değildir; ben senelerdir böyle yaparım. Bana böyle bir kerametin ihsan edilmesine gelince, bunun sebebi Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselâm’a çok salâvat getirmektir.”
Süleyman el-Cezûlî Hazretleri günlerden beri kafasını meşgul eden soruya galiba cevap bulabilecekti. Hemen hanımına sordu:

“Ey Hatun! Hangi salâvata devam etmekle bu keramete nail oldun?” Hanımı kocasının bu sorusuna cevap vermek istemedi. Fakat kocası ısrarla bunu açıklamasını isteyince dedi ki:
“Efendi! Bunu söylemeye müsaade yok. Ama madem söylemem için çok ısrar ediyorsun, o hâlde bu gece istihare yapayım, eğer müsaade olursa, o zaman söylerim.” dedi.

O gece istihare yaptı. Ertesi sabah istihare neticesine göre kocasına durumu şöyle anlattı:
“Bu salâvatı şerifeyi açıkça söylememe müsaade edilmedi. Lâkin şuna müsaade var ki, sen bütün salâvatı şerifeleri araştır ve bulduklarını bir kitapta cem et. Şayet benim okuduğum salâvatı şerife o kitapta mevcut ise söylerim.” dedi.
Bunun üzerine Süleyman el-Cezûlî Hazretleri araştırma yapmaya başladı. Ne kadar salâvatı şerife ile alâkalı eser varsa, gözden geçirdi. İnceledi, tetkiklerde bulundu. Bu işin ehli olan zatlara danıştı ve sonuç itibariyle bulduğu tüm salâvatı şerifeleri bir araya cem ederek, onu “Delâil-i Hayrât” ismiyle kitaplaştırdı. Bu kitabı gözden geçirmesi için hanımına sundu. Hanımı bu kitabı baştan sona okuduktan sonra eşine dedi ki:
“Evet, benim okuduğum salâvatı şerifeye bir kaç yerde rastladım. Sen bunu okumaya devam et.” dedi.

Canım kardeşim bende 5 vakti tamamlayamiyordum mesela hafta sonu çalışan için tatil namazdada değil ben bilmiyordum yada uç vakit kiliyordum tevhide başladım allahima şükürler olsun 5 vakti kiliyorum sureklide abdestli dolaşıyorum gün içinde salâvat ve tevhidimi cogaltiyorum elimden geldiğince allahim kabul etsin inşallah inşallah sanada vesile olur düzenli olarak namazlarımı kilariz devam ederiz ..
Allah razı olsun rabia ablamdan çünkü Rabbimin nasıl sevecegimi peygamber efendimiz sav ı nasıl sevecegimi burda okuya okuya fikirlerinizi öğretti vesile oldu Rabbim daha fazlası ni yasatsin inşallah

Rabbim in ve resulün selam ve bereketi üzerinize olsun zikrini daima arkanızdan gelenler çok olsun

Veysel karane zikri yaşa gör hayret makamı

10 yıldır namaz kılıyorum dualar esmalar okuma tertiple ri ama bir arayış vardı içimde bitmeyen ve bu başlık tam sorularımın cevabı oldu baştan sona yummak sayfayı okudum ilk ve işte bu dedim. Allah razinolsun Rabia ablamdan can ablam benim
Zikredilen başlayalı 51 gün de öyle güzel linkler yaşadım 2 günde öğretmenim verildi ve devam etti öğretmenlerim nefsim çok güzel gösterildi. Konuşmalarım davranışlarım yani bambaşka bir kişiliğe burunuyirsunuz.zikri hiç sorgulamadan açanlara hiç düşmedim ve rabbime teslimoldum.çok şükür hepsini tek tek yaşıyorsunuz. Meal haftalık 1 cüz okurdum.önceden şimdiler günn açıp okuyorum.nafile namazları kılıyorum.
Gece gündüz kalkar gibi teveccühü kalkıyorum. Önceden zorlanırlar. Çalıştığım için ama her gece kalkıyorum çok şükür rabbime dilimden hiç gün boyu gece uyuyamadık salavat tevhit hiç bitmiyor ağzımdan sonra kalp başlıyor zikredilen devam ediyor.
Sidiklikolay mahrum oldu.çok şükür. Rüyalar ayrı değişti.kısacası 51 günde hayatım değişti yasa gör hayret makamı

Asla ben yaşamışım demeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…