Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Bugun ablamda Kuran okunacaktı...Ordakıler ve buradakı kardeslerım ıcın Dua topiklerındekı tüm kardeslerımız ıcın ve ölmüşlerımız için Hepımızın gönlümüzdekı Dua larımız için Peygamberlerımız için evlıyalar ve Rabbimin bizim bildiğimiz yada bilmedıgımız sevdıgı tüm kulları ıcın bugun
100 Fatıha , 100 Kevser , 100 İhlas , 1 Yasin , 1 Fetih ve 1 Cuma süresi okudum...Rabbim kabul etsın ınsallah....
Hepınızden Allah razı olsun. Sizi sevıyorum

Allah kabul etsin :)

Rabia abla ve butun dua arkadaslarim merhaba,
ben bisey sormak istiyorum,bilgisi olan varsa lutfen beni aydinlatsin.
ben esma-ul husna zikri yapmak istiyorum..
misal El Safi esmasi olsun bu esma
bazi kaynaklarda esmalarin 'la ilahe illallahul Safi seklinde zikredilmesinin daha makbul oldugu yaziyor.
(Safi ismi yerine diger esmalarda konulabilir,onemli olan La ilahe illallah ile baslamaktir diye bi kac yerde rastladim.
siz nasil esma zikri yapiyorsunuz,bu yukarida bahsettigim gibi zikir yapan var mi? ya da esmaul husna cekme adabiyla ilgili onerisi bilgisi olanlar paylasabilirler mi?
her esma cekisten sonra celle celalühü mu diyorsunuz?
tesekkur ederim.

Canım biz esma zikri okumuyoruz. Tevhit okuyoruz. Tevhit esmaların hepsini içine alıyor.

Allah'ın ve Resulunun selamı ve bereketi üzerinize olsun

“La İlahe İllallah” demek Allah’ tan başka ilah yoktur demek. o “La İlahe İllallah” kelimesi öyle bir kelimedir aslında onun içerisinde bütün esmaül hüsna barınmaktadır. Siz Allah’ tan başka ilah yok derken siz Allah’ tan başka rızık vericide yok diyorsunuz. Allah’ tan başka şifa vericide yok diyorsunuz. Allah’ tan başka şekil verici suret verici hayat vericide yok diyorsunuz. Allah’ tan başka kimse öldüremez ve Allah’ tan başka kimse temizleyemez. “La İlahe İllallah” dediğiniz an bütün o esmaül Hüsna’yıda hissederek fikren kabul ederek söylüyorsunuz.

Böyle bir imana sahip olursanız imansız vefat etmezsiniz. Kainattaki hiçbir zerrenin faaliyetinin Allah’ tan başka bir şeye vermemek demektir. “La İlahe İllallah” Allah’ tan başka kuşları kimse uçuramaz. Allah’ tan başka kimse insanları ve varlıkları gördüremez Allah’ tan başka kimse hayvanları ve canlıları insana sesleri işittiremez. Şu kainattaki her bir zerrenin hareketinden tutun bütün kürelerin ve galaksilerin hareketine kadar. Sizin vücudunuzda bulunan en ufacık bir zerrelerin hareketinden hikmetine kadar her şey istisnasız Allah’ın ilim ve kudreti ile oluyor demektir. Vücudumuzdaki saçınızın uzamasından tutun tırnağınızın uzamasına kadar. Otların uzamasından tutun ağaçların büyümesine kadar an be an gerçekleşen bütün faliyetlerde Allah an ve an tecelli etmektedir. Allah’ın tecelli etmediği kainatta hiçbir nokta yoktur. Allah’ın dışında bir ilah yok derken bu bilinçle söylemek gerekir.

Allahın ve Resulunun ve sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun. Enaniyetten Rabbime sığınırım. Ben 5 yil boyunca Esma Zikri çektim ve ezberledim ve Veyselkarane Zikrinde ki Tadı Huzuru Huşu yu tatmadım. Rabia Hocam hep der Tevhid bir Kale ve içinde Esmalar var. Kaleye giriş eksikmiş bende. Hamd olsun Alemlerin Rabbi olan Allahıma.

Ruhunu dinle, gör ve “NİÇİN YARATILDIN VE BU ALEME NİYE GÖNDERİLDİN?

Bunları , öğrenince KİM OLDUĞUNU anlayacaksın.

Her gün hayrettesin, ama daha hayret daha yeni başlayacak, çok yollar alacak her gün an be an yeni, yepyeni hayretlerde kalacaksın.

Tevbe ile dündeki günahların mutlaka yok edilir.

Tevbe ile bugünkü günahlardan korunur ve Kader’inde sana yazılan sıkıntılar iman ve aşkına göre minimuma indirilir veya hiç hissetmeden yaşatılır ve geçiştirilir.

Tevbe ile dünde işlemiş olduğun bütün günahların affedilmişti “dikkat” o günahlar da SEVABA döndürülür. bundan daha güzel bir şey olabilir mi?

Tevbe den sonra Rabbimizin Habibim diye sevdiği Âlemleri Nurundan yarattığı ve Âlemlerin efendisi insanlığa Rehber gönderdiği Ümmetini doğru yola götüren Ümmetinin şefaatini –bağışlanmasını isteyen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) efendimize O’nun akraba ve arkadaşlarına ve Salih kullarına Salât ve Selam yollamak; Salât ve Selamlar ardından 11 İhlâs ve 1 Fatiha yollamakla Arş’ın kapıları melekler tarafından açılır.

Yolladığın salât ve selamlar Sevgili Rabbimizin huzuruna çıkartılır ve burada her bir Salât-ı Şerif’ine 10 Salât sadece Rabbinden gelir.

Sonra Kelime-i Tevhid’e başlarsın her biri doğrudan habercisiz olarak Rabbinin ve Meleklerin Huzurunda söylenir.

Allah razı olsun ablacim paylaşımın için çok teşekkür ederiz:)

Mrh arkadaslar bazi kitaplarda la ilahe illellah yaziyor bizler ise illallah diyoruz bu sekilde denilmesinin bi sakincasi varmi sizce

cnm mesajına Cvp yazmamışım cok sagol cnm hosbuldum ins daim olsun

Canlar hayırlı akşamlar, zikre başladım cok sukur düzenli okuyorum
rüyaları Nasıl ayırt ediyorsunuz demiştim ama bu rüyalar diğerlerinden farklı hissettiriyor bana,
nefsimi gördüm cok şükür. tombik sarı bi kedi gördüm , başka gün beyaz daha küçük bir kedi gördüm içimi cok farklı bir huzur kapladı Rabia ablam sağolsun her msjima dönüş yaptı yorumladı.
ama dün akşam siyah küçük bi köpek gördüm bağlıydı ve bana havlıyordu , bir de bi ses bana abdest alırken uzuvlarını 1 defa yıkıyorsun 3 defa yıka dedı , Peygamber efendimizin sünneti dedı o an uykudan uyandım hemen yazdim unutmamak icin . Rabia ablam son rüyamı böyle yorumladı :

Canım tarikat ve ya cemaatten birisi canını sıkacak o köpeğin havlaması o. Zikir verdiğin yada bir sohbet anında gelir öyle takılırlarsa hiç aldırış etme. Rüyayı aklına getir. Sabretsin mükafatını alsın.

Abdesti açık olarak bildirmişler abdest alırkan azalarını üçer kere yıkasın bir yerde veya iki yerde bir hata yapıyorsun. Unutarak yaparsan rabbim affediyor ama bilmiyerek yapıyorsan uyarıyorlar. Düşünürsen nerde eksik yaptığını bulursun abdest almanı tekrar bir gözden geçir canım.

Allah'ın ve Resulunun selamı ve bereketi üzerinize olsun

Kullar öldükten sonra Ruh bedenden alınır, kabir melekleri sorguya gelince Ruh cesede iade olunur. Sorgulama bitince ruh Berzah Âlemindeki yerine götürülür. Kıyamete kadar orada kalır.

Bu arada bu geçici dünyadaki imanına ve ameline göre nurlanır. Eğer nuru cennete girmesine yetmeyecek kadar az ise veya bu âlemden göçmeden önce Rabbini ne kadar “zikreder” ise ve Peygamberine ne kadar çok Salât ve Selam eder, Peygamberini, ehli beytini, yüce al’i-sine, ashabına ve Salih kullarına salât selam yollar; ayrıca 11 İhlâs 1 Fatiha (Kısa Kur’an-ı Kerim hatmi) yollarsa Rabbinin izniyle az olan nuru, dua yolladıkları tarafından bu dünyadan gönderdikleri sevaplar katlanarak ve nur olarak Berzah Âleminde kendisine verilir. İşte “Bazı kimseler cahil ölür, kabirden âlim kalkarlar” hadisi buna delalet eder.

Eğer ruhun nuru çoksa, (sevapları) cennette ulaşabileceği en üst katlara ulaştırılır, her isteğine kavuşturulduğu halde yine de sevapları varsa; yakınlarından başlamak üzere mümin kullarına verir. Diğer bir deyişle /Allah’ın izniyle/ şefaat edenlerden olur!

Kur’an Diliyle “ Köle azat eden” olur!

Rabbimiz bizleri kendine çokça zikir eden, kulluk eden kul eylesin. Yine Rabbimiz bizleri Sevgili Peygamberimize bolca salât selam ve küçük – büyük hatim yollayan kullardan eylesin. Âmin.

Allahimin,resulunun ve sevdiklerinin selami sevgisi bereketi üzerinize olsun Üveys kardeslerim yaşatan rabbime şükürler olsun bugün ilkindi namazını kılarken secdedeyken burnuma kahve kokusu geldi çok güzel kahve kokusu aldım ... Rabbim şükürler olsun yasattigin lutuflar için inşallah zikrimiz daim olsun
Rabiya ablam sağolsun ....

çok güzel mubarek olsun Kahve veysel karane hz kokusu sana sevgisini sunmuş

Diye yorum yazdı Allah razı olsun rabia ablamdan şükürler olsun... veyselkarane hz beni ziyarete geldi... son olarak diyorumki rabiya ablaminda dedigi gibi yaşa ve gor
Yaşatan Rabbim şükürler olsun

Aminn

Rabia2015 canım merhaba Ben de ölmüşelrime sırayla ve teker teker, 70 bin tevhid okuyorum. Tevhide başlamadan önce, 3 ihlas 1 fatiha okuyup tüm müminlerin ruhuna hediye ettikten sonra kimin için okuyacaksam niyet ediyorum. Sadece işe gidip gelirken yolda okuyabildiğim için (çünkü farklı okumalarım da var) 70bin taneyi 1 ayda falan tamamlıyorum. Tamamladıktan sonra Aşrı Şerif (Ben Ali İmran 1-9. ayetleri okuyorum) ve Kuranı Kerim hatim duası okuyup hediye ediyorum. Sence bu şekilde uygun mu? Anneme ve dedeme bu şekilde yaptım; şimdi ananeme yapıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…