Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Cooooooooookkkk teşekkür ederim ablacim allah razı olsun ... inşallah busekilde yapacağım... ALLAHIM gönül muradini nasip etsin inşallah ... biizlerede iyi bir kul olmayı nasip etsin allahım bizede yasatsin bu duyguları çok istiyorum çok sukur rabbimize sizi çıkardı karşıma allah razı olsun mutlaka uygulayacagim yapmaya elimden geldiğince çalışacağım yaptikcads daha iyisini dahada iyisini yapmaya çalışacağım kalbimin Işığı rabia abla allahım iki cihanda da mutlulugunuzu nasip etsin inşallah

Amin canım.Allah sana da zikir nimetlerinden bol bol versin.Üzerinde ne dert,keder varsa alsın.Hem dünyada hem ahirette mutluluk nasip etsin.

Amin canım.Allah sana da zikir nimetlerinden bol bol versin.Üzerinde ne dert,keder varsa alsın.Hem dünyada hem ahirette mutluluk nasip etsin.
AMİNNNN AMİNNNN insallahhhh cumlemizin tüm uveyslere nasip etsin ablacim .... Allah RAZI OLSUN

allah razı olsun

Selamun aleykum kizlar. Ben dun gece bi ruya gordum sabah uyandigimda acaba kafama cok taktim ondan mi gordum diye dusundum Rabia kardesim sagolsun yorumlatti. Ve hocasi cok guzel seyler soylemis okuyunca cok mutlu oldum icim doldu tasti Rabbim daha guzellerini yasatsin. Ruyamda annemlerdeyim pencereden disariya bakiyorum gokyuznde Allah yaziyordu arapça etrafi isiklar saciyodu gidip geliyordu.sonra Allah yazisi kayboldu Hz.Muhammed efendimzin ismi arapca belirdi onun ismi hemen gitmedi isiklar vardii bi sürü isik renkli isiklar. Ve ruyamda o aksam kandilmis mevlid kandili. Sonra babaanneme sariliyorm. Agliyorm Allahim banada nasip etti diyorum. Ruyada tam hatirladiklarim bunlar. InsaAllah Rabbim hepimize boyle guzellikler yasatsin. InsaAllah ruyada degil gerceginide yasariz. Allaha emanet olun. Rabbim kabul etsin tum dualarimizi tevhidlermizi.

Son düzenleme:
ne güzel çok sevindim adına

Çok güzel bir rüya allahım bizede yasatsin inşallah allahım güzel allahım kurban olduğum ALLAHIM gönül muradini nasip etsin inşallah okudugun zikirlerin hurmetine duamda kalbimde seninle Allahım kabul etsin AMİNNNN insallahhhh

Canimmm Allahh raziii olsunnnn aminnn insaAllahhh Rabbimm gonlumden geceni cok iyi biliyor herseyi bildigi gibi. :) burda bi cok arkadasimda biliyor. Rabbim hepimize bu guzellikleri nasip etsinnn insaAllah gercegini yasamak nasip olsun.

Canimmm Allahh raziii olsunnnn aminnn insaAllahhh Rabbimm gonlumden geceni cok iyi biliyor herseyi bildigi gibi. :) burda bi cok arkadasimda biliyor. Rabbim hepimize bu guzellikleri nasip etsinnn insaAllah gercegini yasamak nasip olsun.
AMİNNNN AMİNNNN insallahhhh canım benim inşallah

Allah in ve Resulunun selam ve bereketi uzerinize olsun ..
Hayirli aksamlar Rabia Hanım
salavat ve tevhidlerinizi arrtirabilirsiniz demiştiniz. Bu tertibin içinde mi artırmalıyız yoksa yine en az 132 ve 100 okuyup gün içinde tertipten ayri olarak sayisiz tevhid ve salavat mi okumaliyiz. Umarim anlatabilmisimdir ben sizin belirttiginiz usule uygun asgari sayilarda okuyorum ancak yeterli olmadığını hissediyorum gun icinde dilimde salavat ve tevhid oluyor ama bu şekilde mi olmali yoksa tertibin içinde mi arttirmaliyim. Allah razı olsun verdiğiniz bilgiler için . Rabbim bizleri de razi olduklarından eylesin insallah.

Canım bu tertibin içinde salavat ve tevhitleri arttır. Gün içinde de sayısız tevhit oku . İlk zamanlar nefsinize ağır gelmesin diye salavat 132 tevhid 100 verildi. Gerçekte bizler bu sayıların üstünde okuyoruz.
İmkanınız varsa,zamanınız varsa elbette fazla okumak daha iyidir.
Çalışan kardeşlerimiz var,hasta olan ya da küçük çocukları olanlar var. Günlük koşturmalar arasında zaman ayırmak,zor olduğu için asgari sayılarda belirtik. Hiç olmazsa onları yapabilsinler.
Siz ne güzel okumak istiyorsunuz.Artırmak daha çok sevap almak,daha hızlı ilerlemek,daha çok manevi yardım almak demektir.
Ben salavatlarımı 2oo ,tevhidlerimi 100 -500 arası okuyorum.Gününe göre değişiyor.Bazen fazla, bazen az olabiliyor. Esas olan şu var. ara vermemek,aksatmamak. Ona çok dikkat etmeliyiz.

Allah razı olsun belirttiginiz şekilde devam edeyim o halde .Rabbim kabul buyursun her birimizi razi olduğu kullarindan eylesin insallah ..

Rabia abla ben çalışıyorum gün içinde müzik çalıyor ama ben abdestli şekilde okuyorum engel değil bana sizce uygunmu uygun değilse erkenden kalkıp asgari olanı okurum allahım kabul etsin inşallah

Rabia abla ben çalışıyorum gün içinde müzik çalıyor ama ben abdestli şekilde okuyorum engel değil bana sizce uygunmu uygun değilse erkenden kalkıp asgari olanı okurum allahım kabul etsin inşallah
Müzik çalma işi sizin elinde değilse,yani kafetarya pastane v.s bir ortamsa mahzuru yok tabi. İşyeri şartları nedeniyle size günah olmaz.Sabah namazı sonrası okumak en güzeli ama,uyanma problemin varsa ,gün içinde okursun.

Sağol ablacim allah razı olsun cevabın için ... asgarisini erken kalkar okurum gün içinde abdestli oluyorum okuyabildiğim kadar okurum ... inşallah nefsimi gorebilirim kendimi geliştirmek istiyorum inşallah yapabilirim sizinde yardımızla

Bizler elimizden geldiğince sizlere ışık tutmaya çalışıyoruz.Esas yardım Allah'tan.
Fatiha'nın 4.ayetini prensip edinelim.''Yalnız sana ibadet ederiz,yalnız senden yardım isteriz''
Nefsini de görürsün,kokuları da alırsın,nurları da görürsün,Allah kuluna lakap takar.yani isminde rüyada verilir.Yeter ki sen bu yolda devam et.Nefsine ve şeytana uyma:)

RABBİMİZ BİZLERE HİTABEN ŞUNU DİYOR.
Gayret sizden,hikmet benden
Şükür sizden,himmet onlardan.

Çok sağol ablacim allah razı olsun
Bunu hiç aklımdan cikarmayacagim allahımizin izniyle....
RABBİMİZ BİZLERE HİTABEN ŞUNU DİYOR.
Gayret sizden,hikmet benden
Şükür sizden,himmet onlardan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…