Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Rabbim Cuma hürmetine, amellerimize ihlas, gönlümüze huzur, hastalıklarımıza şifa nasip eylesin. Hayatımızın en hayırlı anında, kendisine layık kul, Efendimiz (s.a.v) layık ümmet eylesin. Şuurlu, esmayı seyre dalıp, Rabbine teslim olan kullarından eylesin. Cumamız mübarek olsun inşallah.

Rabia hanim manevi öğretmen verilince size rüyalarda mı eğitim veriyor yoksa siz onu araştırıp eserlerini mi okuyorsunuz birde manevi eğitim dediğiniz eğitim hangi konuları kapsamaktadır

Manevi öğretmenin verildiğini nasıl biliriz? Bu rüyada olur.Ya size ismi söylenir,ya türbesi gösterilir ya da bizzat kendisini gösterirler.Evliya kıyafetiyle ya da bizim zamanımızdaki kıyafetlerle gösterirler.
Manevi öğretmenden alınan ders,akla verilmez ruhumuza verilir.Bu nedenle sabah uyandığında ben gece şu dersi aldım, şeklinde birşey hatırlamayız.Aldığımız ders,ileriki bir zamanda birisine zikiri anlatırken,ya da bir soruyu cevaplarken ortaya çıkar. O kadar güzel konuşursunuz ki, kendiniz bile şaşarsınız.
Geceleri düzenli olarak Kuran okursanız,gördüğünüz rüyaları hatırlarsınız. Size söylenen bazı uyarıları hatırlarsınız.
Manevi öğretmenin verilmesi, zikire başladıktan belirli bir süre geçer,ondan sonra verilir. ama mutlaka verilir.
Gece ve gündüz okuduğunuz tevhidler sayesinde günahlarınızın bağışlandığı görürsünüz. Bunu rüyada, kendinizi yeşillikler üzerinde uçarken, ya da suda yürürken görürsünüz. Bu sizin bağışlandığınızın,rüya aleminde ifadesidir. Artık ruhunuz ders almaya hazır hale gelmiştir. Ondan sonra öğretmeniniz verilir.
Bizlerin manevi öğretmeni yaşayan bir kul değil,Evliyalardan verilir.Ayrıca öğretmeniniz sizi mutlaka ziyarete gelir.Bu rüyada olan bir ziyaret şeklinde değildir.Günlük yaşantınızda,uyanıkken olacak bir ziyarettir.
Manevi eğitim hangi konuları kapsar. Dini konularda ders veriliyor. Daha fazla detayını bilemeyiz.

Ben bi beklenti icinde degilim ama bisileri yanlis mi yapiyorum azmi tevhid okuyorm veya azmi salavat okuyorm yada abdestsz kesinlikle okunmazmi

Bayanlar bende hamileyim ve dusuk tehlikem var ve 3 ay oncede kürtaj olmusdum Bebegimi kaybetmsdim bu sefer bisey olmasin cuma günü cok kanamam oldu lütfen benim icinde dua edermisiniz allah rizasi icin?

Bayanlar bende hamileyim ve dusuk tehlikem var ve 3 ay oncede kürtaj olmusdum Bebegimi kaybetmsdim bu sefer bisey olmasin cuma günü cok kanamam oldu lütfen benim icinde dua edermisiniz allah rizasi icin?
Allahım kucağına almayı nasip etsin canım benim duamda kalbimde seninle ne olursa olsun bebeğinin içecek suyu varsa rabbimiz nasip eder kucağına arkadaşım pet kullanıyordu okadar kanaması vardiki maşallah Sübhanallah bebeğini kucağına aldı dualarim seninle Allahım hayırlı kılsın kucağına nasip olsun AMİNNNN AMİNNNN insallahhhh

Allah razı olsun cnm insallah benimde bisey olmaz

Allahın ve Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun.
Tevhit okuyan her kişilerde yaşananlar farklı gelişiyor. Bazıları üç ay gibi bir zaman içinde kokular ,Salih rüyalar ve ismi bile verilenler var. Bazılarında bu süreç biraz daha fazla olabiliyor. Ben ilk bir ay içinde yaşamaya başladım kokular, Salih rüyalar . Allaha şükürler olsun. İsmim iki senenin sonunda verildi. İki sene için Rabbim bir çok evliyanın kendisini veya türbesini görmeyi nasip etti.

Kardeşlerim içinizden kalbinizden hissederek okumaya çalışın. İçinizde hissettiğiniz manevi huzur ,zaman içinde her gün okuduğumuz dualar sizlere o güzel şeyleri yaşamayı nasip edecektir.. Az da olsa duaların sürekli olanı daha makbuldur.

Her gün bizi yaratanın huzurunda olmak , Peygamberimiz ve diğer Allah dostları evliyalara gönderdiğimiz hediyeler yerlerine ulaşıyor. Bir gün gelecektir ki sizler de bu zikri yapan herkes gibi bunları yaşayacak ve göreceksiniz.. Ben kır yıl yaşadığım hayatım boyunca oka dar boş yaşamışım ki bunu zikre başladıktan sonra iki sene içinde yaşadıklarımla anladım. Abdurahman Gazi Hz. İlk öğretmenim birkaç gün öncede ikinci öğretmenim verildi Mevlana Hz. Dunyalık için değil yada ahiret için değil yalnız Allah sevgisi için onun sevgisine mashar olabilmek için okudum zikirlerimi.

Bakın Rabia Sultan (r.anha) nasıl dua edermiş? :

” Allah’ım, benim dünyalık nasibimi nasipsizlere – kafirlere ver. Ahiretten nasibim varsa onu da mümin kullarına dağıt. Bu dünyada yalnız Seni anmayı (zikretmeyi) isterim. Öbür âlemde ise, yalnız Sen’i görmeyi arzularım.”

‘’Sen olmasaydın bu alemleri yaratmazdım dediği’’ Habibim diye sevdiği peygamberimiz SAV her gün okuduğumuz salavatlar için aldığımız sevabı hayal bile edemeyiz.

Allah “Beni bir kere ananı ben bir kere, Habibim Muhammed Mustafa SAV ı bir kere ananı ben 10 kere anarım.” Buyurmakta.. Allah her şeyden daha çok kendisini seven ve nezdinde müstesna, sevgine mazhar kılınmış kullarına bütün bu güzellikleri yaşatıyor. YAŞAYIN VE GÖRÜN

Allah razı olsun rabiya abla sayende günlük zikirlerimi yapıyorum size yazdığım o rüyadan başka net bir rüya gormedim ama uyandigimda geceleri zikrederek uyanıyorum allahım kabul etsin inşallah

Allah razı olsun rabiya abla sayende günlük zikirlerimi yapıyorum size yazdığım o rüyadan başka net bir rüya gormedim ama uyandigimda geceleri zikrederek uyanıyorum allahım kabul etsin inşallah
Maşallah ne güzel bir kulsun.İlerleyen zamanda nefsini rüyada göstercekler. Bir hayvan sıfatında.sembol yani. Yanlış anlama olmasın. Her insanın nefsi bir hayvanla sembol olarak eşlenmiştir. Kimi köpek.kimi kedi.kimi kuş vs. rüyada görür. Sende göreceksin inşallah. O zaman rüyanı özelden bize yazarsın. Yorumlatırız.
Bu yoldan ayrılmadığın müddetçe,bize verilen güzellikler inşallah,sizlere de verilecektir. Belki de daha fazlası kim bilir....

Selamün aleyküm öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim kafama takılan birkaç hususu daha sormak istiyorum müsadenizle
1- insan olarak bizler biliyorsunuz ki günah işlemeye müsait yapıdayız hatasız kul olmaz bu zikre başlayınca acaba günah işlemekten korunuyomuyuz yada istiğfarlar onları siliyor mu? Açıkçası dediğiniz gibi cennete girmenin bu kadar kolay olması bilemiyorum ama çok zor değilmi beni kimse yanlış anlamasın eleştirmek için soru sormuyorum zira ben anlatılanlar gerçekse duyup da yapmamanın akıl karı olmadığını düşünüyorum
2-dünyevi imtihan lar bitiyor mu ya da imtihanı kaybetme olmuyor mu siz ne zamandan beri yapıyosunuz bu zikri ayrıca ne tür ibadetler yapıyosunuz extra
3- dünyadan elimizi eteğimizi çekiyomuyuz tamamen ibadet odaklı mı yaşıyoruz dünyevi zevklerimiz ne oluyor
4-yaşanan bu harikuladelikler bizi ( nefsimizi) saptırırmı (artık olduk cennet garanti kamil imana sahibim gibi) hayırlı akşamlar

Rabbime sonsuz kere hamdolsun bu zikirle ve seninle tanıştım ..
sıkılmadan yorulmadan hep cevapladın anlattın , Rabbim senden razı olsun rabi kardeşim

İnşallah ablacim inşallah allah razı olsun... boş vakit getireceğime zikirlerle vakit geciriyorum.... böyle olunca da namazıma bile koşarak gidiyorum kendi halime kalınca ay isim çıktı ay öyle böyle vakti geciriyorum allah razı olsun inşallah faydalanacagim inanarak yapmak yanı ihlasli :) okumak dahada okudukça dahada geliştirmek istiyorum kendimi .... cooooooooookkkk teşekkür ederim ALLAHIM gönül muradinizi nasip etsin inşallah

Allahın ve Resulunun selamı ve bereketi üzerinize olsun.

Sorularınız çok güzel,bu sorduğunuz sorular zikire yeni başlayan kardeşlerimize bir ışık olur inşallah

Tevhid okuyan her gün Allahın huzurunda önce tövbesini yapıyor. Bu geçmiş günahlarımızdan arınmamızı sağlıyor.Bu zikri yapan kişiler de günah işlemekten uzaklaşıyor daha dikkat ediyor. peygamber efendimizin sünetlerine uygun bir şekilde yaşamaya çaba sarf ediyor.

Peygamber efendimiz dahil yüz yirmidört bin peygamber yeryüzüne bir tek şey için indirildi. Laileheillah kelimesini anlatmak ve yaymak için. Bizler bunu hayatımızın bir parçası haline getirip her gün yaparak Allahı zikrediyormuyuz, bu bizim kulluk vazifemiz. Günahları olanda cennete gidecek önce o günahlarından dolayı azap çektikten sonra. Cennet tek bir yerden ibaret değil yedi kat. Allah peygamberler sıdıklar, şehitler diye sıralıyor cennetin en yüksek mertebesine girecek olanları.

Bu dünyada imtihanlar bütün peygamberlere bile verilmiştir . Eyüp aleyhisselam , İbrahim aleyhiselam Yusuf aleyhisselam ve diğer peygamberler gibi hangimiz ağır imtihanlara tabi olduk acılar yaşadık.Tabi ki bizim de imtihanlarımız olacak.İmtihanlar bizim cennetteki derecemizi yükseltmek için verilir. Allah sevdiği kuluna kaldıramayacağı yük vermez. Bizim yaşadığımız imtihanları hafifletecektir. Kadere kimse karşı gelemez.

Ben bu zikri iki yılı aşkın süredir yapıyorum. Peygamber efendimiz ve diğer peygamberlerimizin yaptığı gibi insanlara La ilahe illah kelimesini ve bu zikri hayatlarının bir parçası yapmaları için yaymaya insanlara öğretmeye çalışıyorum. Tevhit okuyanlar anlattığım bu güzellikleri kesinlikle yaşayacaklar.

Tevhide yeni başlayan kardeşlerimiz diyorlar ki; yok be canım bunlar yememiş içmemiş paso ibadet etmiş diye düşünüyorlar. Tevhitlerimi ne olursa olsun aksatmıyorum. İbadetin azıda olsa sürekli olanı makbuldür bunu unutmayalım. Kuranı hayatımızın bir parçası haline getirip azda olsa her gün tükçe yada Arapça fark etmez kuranı anlayarak okumaya çalışalım. Arapça okuyanlar mutlaka Türkçe mealine bakın anlayarak düşünerek okumaya çalışın. Gayet modern giyimli bir bayanım bu tevhitleri okuyan başı açık kardeşlerimizde var onlarda bu verilen güzellikleri yaşıyor. Belirli bir süre sonra bu tevhitleri yapan kişi namazını da kılmaya başlıyor.Bizim diğer din kardeşlerimizden farklı yaptığımız her gün mutlaka 2 rekat şükür namazı kılarız.Gücü yeten geceleri kalkıp 6 rekat teheccüd namazı kılıyor. Başkada extra bir ibadetimiz yok.

Dünyadan elimizi eteğimizi çekmiyoruz.Aksine işimize gücümüze devam ediyoruz.Zikir için ayırdğımız zaman gündüz 15 daikka akşam 15 dakika. Günlük hayatımızı aksatan bir durumu yok. Halktan ayrılıp bir köşede oturmak yok. Halkın içinde hakla beraber olmaktayız.Zikrimizi çevremize öğreterek,onlarında Allah yolunda ilerlemelerine vesile oluyoruz.Hayırda ve iyilikte yarışanlardan olmak için çabalıyoruz.

Nefis ölmez sadece küçülür etkisiz hale gelir. Tevhit okuyan kişiye şeytan bir şey yapamaz.Tevhitleriniz bıraktığınızda nefsiniz güçlenir, şeytanın vesveseleri artar. Sizler bu tevhidi okuyarak Tevhidin kalesine sığınmış oluyorsunuz. Allah kendisini seven ve sevgisini sürekli zikreden bir kulunu sevmez mi? biz den daha çok seviyor. Bizler ne zaman kapısına vardık ta buyur kulum demedi.Günahlarımız oldu bağışla dedik bağışlamadı mı. Yer yüzünde yaşayan bütün canlı cansız varlıklar Allahı her gün zikrederken bizler Allahın bu kadar lutfuna nail olmuşuz neden zikretmiyoruz. Rabbimizin bizlere verdiklerini düşünün her gün ne kadar şükretsek az. Anne karnında bizleri yoktan var edip en ince detaya kadar yaratan rabbimze en fazla bizim zikretmemiz gerekmiyor mu.

Peygamber efendimiz kızı Fatmaya peygamber kızıyım cennet garanti diye sakın ibadetlerini aksatma diye söylermiş. Bu tevhitleri okumaya başladıktan sonra cehennem korkusu ya da cennet için ibadet değil Rabbimin cemalini görenlerden olmak için.

Bu zikirde en büyük tehlike ‘’ben oldum demek’’ hatasına düşmektir. Ben mucizeler yaşıyorum,kerametler yaşıyorum, ben cennetlik adamım,herkesi geçtim,v.s benlik ego duygularına kapılırsan. İşte o zaman bugüne kadar yaptığın bütün zikirleri siliyorlar. Çıktığın basamaklardan en alta indirirler. Bunu yaşayan tanıdıklarım var.

Kafanızda soru işareti kalan meseleleri tekrar tekrar sormaktan çekinmeyiniz.Her zaman dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışırım.

allaharazı olsun kardeşim

Selamün aleyküm Allah razı olsun cevaplarınız beni tatmin etti biliyorsunuz zikre başladım bugün 4 günümdeyim ilk gün çok korkmuştum yaşayacaklarıma kalbim dayanamaz diye ama şimdi rahatım elhamdülillah sizi karşıma çıkaran ve bu zikre başlatan Rabbime hamd olsun sizede çook Teşekkürler sizden ricam ne olur hayatımın sonuna kadar doğru yoldan sapmamam için nefsimin ve şeytanın şerrinden korunma için bana dua edebiliemisiniz bu yolda Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun görelim Mevlana neler neylerse güzel eyler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…