Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Bende rüya görmustum..çok netti...ilk okumaya başladıgım zaman ve sonrasında ...bir kaç kere..
O yuzden umutlandım çok..Sanki Rabbim bekle dedi..istediğin olacak..bende beklıyorum..ama bazen umutsuzluga düştügüm oluyor..o kadar zaman oldu..olacak ama çokmu geç olacak diye düşünüyorum..yada olmayacak mı..günahamı giriyorum dıyorum böyle düşnünce hemen kendıme gelıyorum yıne...tövbe edıyorum ..rüyalarımı düşnüyorum..Rabbim gösterdıyse vardır bıldıgı dıyorum..böyle işte...yazmak istedim sadece ...

Peygamber (SAV) Efendimiz bir Hadis-i Şerifinde şöyle buyurur:

- “Kıyamet günü imanlı kimse amel defterinde birçok iyi işlerin mükafatı şeklinde

bazı şeyler görür, hayret eder. Sonra ona sorulur:

- ‘Bunları biliyor musun?’ Haliyle bilmez ne olduğunu:

- ‘Bilmiyorum…’

Der. Buna karşılık ona şöyle anlatılır:

- ‘İşte bunlar senin dünyada dua yoluyla istediğin şeylerin karşılığıdır. Kaderinde

olmadığı için orada verilmedi; burada onların mükafatını alıyorsun’.”

Duan her zaman duyulur ama, ihtiyacın kadar verilir. Sonrası öteki aleme kalır.

Allah ım çok büyük..Herşeye gücü yeter..İsterse Kuran daki ayetlerin yerıne başkalarını koyar da kimse bunu bilmez ondan başka..O isterse herşey mümkün..Hüküm her an sadece onda..isterse olur..Razı olursa bizden olur..

Bakara : 106
Mâ nensah min âyetin ev nunsihâ ne’ti bi hayrin minhâ ev mislihâ e lem ta’lem ennallâhe alâ kulli şey’in kadîr(kadîrun).

Biz bir âyetten neyi neshedersek (kaldırırsak ve değiştirirsek) veya neyi unutturursak, ondan daha hayırlısını veya onun mislini getiririz. Allah’ın herşeye kaadir olduğunu bilmiyor musun?

Allah'ın ve Resulunun Selam ve Bereketi üzerinize olsun.

Pazar günü Bursa sohbetinde Üftade Hz. Türbedarıyla tanıştım.

Ona en çok rüyamda Üftade hazretlerini gördüm Rabbim hem kendisini hem de kabrini görmeyi nasip etti dedim. Gözlerimin içine bakarak yola yakın yol kenarında tek bir mezar gördün rüyanda değil mi dedi evet dedim. Arkasında ne vardı diye sordu ağaçlar vardı dedim. Mezarının üstünden topladığımız tozlar büyük altınlara dönüştü çöpe attı eşim, mezarının üstündeki otların dibi de güneş ışığında sarı şekilde parlıyordu dedim.

Bana maddiyata takılmışsın,takılmasaydın daha çok şey görecektin dedi. Ne okuyorsun diye sordu. Sadece öğrendiğim zikri okuyorum onun dışında bir şey okumuyorum dedim. Bana hafif gülümseyerek devam et dedi. Kendisiyle konuşmaya başladığımda vücudum da bir manyetik ürpermeler olmuştu konuştuğumuz süre boyunca bunu hissettim. Daha sonra gözlerim buğulu görmeye başladı bütün gün buğulu gördüm her şeyi. Eve geldiğimde eşime nasıl olur rüyamda yanımdaymış gibi benden önce rüyamı söyledi bana dedim.

O gecesi çok güzel bir rüyada gördüm. Rüyamı yorumlatmak için İsmail amcamla konuşurken yaşadıklarımı anlattım. Bana seni ziyarete gelecek beklediğin biri varmıydı diye sordu, evet dedim.

16.01.2016 tarihinde gördüğüm rüyamda Mevlana Hz. Öğretmenim olarak verildi ve bana rüyamın yorumunda seni ziyarete gelecek yakın bir zamanda diye söylenilmişti. O kişinin, türbedar görünümünde Mevlana Hz. Olduğunu söyledi. Senin gördüğün rüyayı yanındaymış gibi normal bir insan nasıl bilsin kızım, rüyanı senden önce söyleyince anlaman lazımdı, o sana kendisini belli etmiş ama anlayamamışsın dedi.

Yaşatan Rabbime hamdolsun.Yaşadığım bu olaydan aldığım ders,manevi öğretmenimiz mutlaka verilir.Öğretmeniniz sizi ziyarete mutlaka gelir.Gelmeden önce rüyanızda, size yakında geleceği bildirilir.

Değerli kardeşlerim,yaptığımız bu zikir ve yaşadıklarımız,bizlerin doğru yolda olduğunu,hediyelerimizin evliyalara ulaştığını,onların bize sevgilerini nasıl gösterdiğini,bizleri ziyarete gelmeleri, nası lgüzel güzel bir yolda olduğumuzun ispatı değil mi?

Rabbim sizlere de nasip etsin.Bu güzellikleri.amin

Allahin ve resulunun selam ve bereketi uzerinize olsun
Kasim ayi sonu gibi basladigim zikirde once nefsimi gordum sonra ruyalar gordum rabia kardesim sagolsun yorumlarini yapti , zikirde yasadiklarimiz diye bir bolum var onlarin bir kismini okudum , demekki dogru yoldayim dedim , yasananlari duydukca ben ne zaman yasicam dedim rabiam sabret dedi , sonunda namaz kilarken seccademde nur gordum , yasatan rabbime hamdolsun , muharrem hocamin sohbetlerini dinledikce kuran acilimlarini anlamaya dinlemeye basladim , ne kadar guzel ne kadar derin , rabbim insaallah bana da nasip eder anlamayi ve bir gun anlatmayi diye dua ettim dun gece ve manevi ismim verildi . Sabikunnehar , zaten nefsimde de zikir ogretecegim soylenmisti , yasatan rabbime sonsuz kere hamdolsun, cok heyecanliyim sizinle paylasmak istedim , rabbim size de nasip etsin insaallah
Yasayin ve gorun ...
Rabiam iyiki varsin rabbim senden razi olsun

Canimm masallahh ne guzell. Allah hepimize nasip etsin. Hep aklimda deli sorular bisileri yanlismi yapiyorm sadece 4.gunumde nefsmi gordum ruyamda. Sonra baska bisi olmadi nasil yapiyorsun zikrini eksikmi okuyorum azmi okuyorum bilemiyorm

Canimm masallahh ne guzell. Allah hepimize nasip etsin. Hep aklimda deli sorular bisileri yanlismi yapiyorm sadece 4.gunumde nefsmi gordum ruyamda. Sonra baska bisi olmadi nasil yapiyorsun zikrini eksikmi okuyorum azmi okuyorum bilemiyorm
Abdestli okumaya calisiyorum cok nadir abdestsiz okudugum o zamanlarda niyet ediyorum
Normal 100 tevbe bazen fazla okuyodum rabiam 100 oku dedi salavat 150 200 civari tevhid 150 200 en az ama gun icinde ya salavat ya tevhit mutlaka ama en onemlisi ben muharrem hocnin sohbetlerinidinledikten sonra dua edisim beklentilerim degisti sadece rabbim beni sevsin istiyorum hatta rabia ya dedim ki maddi konular icin dua edemiyorum demistim bu arada sukur namazi 2 rekat ve first buldukca kuran okuyorum , o kadar huzurluyum ki yasatan rabbime hamdolsun

Cok tesekkur ederim cevap verdigin icin Allah razi olsun. Bende yapiyorum dediklerini. Benimde dua edislerim degisti. Ben Rabbimden evlat istiyorum. Diyorumki bazen evlatta dunyalik bi nimet.diyorumki Rabbim seni anlatabilecegimiz evlatlar nasip et. Yanlismi yapiyorm bilemiyorum Ama Allahtan istiyorum baskasindan degil cunku herseyin sahibi o verecek olan o

maşallah size Allah kabul etsin biz fakirlere
De dua edersen sevinirim 5.günümdeyim bugün ama daha nefsimi görmedim rüya için beklentide de değilim ilk başlayınca çok korkmuştum anlatılanları yaşamaktan ama o korkum yok oldu çok şükür muharrem hocanın sohbetlerini nerden dinliyosun

Rabbim anne olmak isteyen herkese nasip etsin , hayirli saglikli evlatlar versin , aminn
Rabbim sana evladini versin ki ikiniz birlikte rabbimi zikredin , sukredin aminn
Aminnnnnnnn yurekten aminn insaAllahhhhhhh cok tesekkur ederim. Dualarinzda banada yer verir misiniz insaAllah.

Beklemedigin zamanda oluyo zaten , bende ne zaman diyordum hep sonra annem ameliyat olacakti rabbim annemi bize bagisla ki seni anmaya devam etsin dedim , herseyin sahibi rabbim ona teslim oldum hamdolsun bize bagisladi, o gece seccademde nurlar gordum, muthis bir huzur ne kadar sukur namazi kilsam yeter mi, sende teslim ol yalniz sana ibadet eder yalniz senden yardim dileriz. Rabbim tez vakitte hayirli evlat versin , amin

Veyselkaranetv den dinliyorum , mutlaka dinleyin zaten tum uveyslere de hediye ediyoruz

Veyselkaranetv den dinliyorum , mutlaka dinleyin zaten tum uveyslere de hediye ediyoruz
Allahım kabul etsin inşallah....
Bende cok karisik rüyalar görüyorum bu gecede rüyamda kızım olacakmış gibi karisik rüya gordum benim iki kızım var büyüğü 16 küçüğü 11 yaşlarında biz üçüncüyü istedik olmadı tevhitlerden sonra karisik rüyalar görüyorum net birşey yok daha inşallah bende heyecanla rüyalarımı anlattığım günler olur allahım nasip etsin inşallah

Kuran okursaniz ruyalarinizi daha kolay hatirlarsiniz dimi rabiam

Kuran okursaniz ruyalarinizi daha kolay hatirlarsiniz dimi rabiam
Canım benim dinlesem olurmu adetim hala birde çok zayıf okumam inşallah ilerletmek istiyorum banada yardımcı olursanız çok sevinirim elime kuran ı kerim aldığımda çok uyku bastırıyor elimden bırakıp uyuyasim geliyor ne yapmam lazım bunu aşmak istiyorum kendimi ilerletmek istiyorum

Kuran okumadan once rabbim ilmimi anlayisimi arttir diye dua et , bende arapcadn cok iyi okuyamiyorum latin harfleriyle ve mealini okuyorum . Rabia detayli bilgi verir bize

Allah razi olsunm canim masallahhh yaa insaAllah daha guzellikler yasatir Rabbim.haklisin beklenti icine giriyorz Rabbimiz en dogru zamani bilir. Soyledgn gibi dua edecegim insaAllah. Amin canimm cok sagol Rabbim nasip etsinnn.

Kuran okumaya başlamadan önce Euzu besmele çekip La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azım de.(Güç ve kuvvet Allahtandır demiş oluyorsun.Hem de şeytanın vesvesesinden Allaha sığınmış oluyorsun).
Sonra şu duayı yapalım:
Allahım, Resulum, Allahın sevgili kulları.
Kuranı okumayı, anlamayı, yaşamayı ve yaşatmayı bana nasip ediniz. Bu duayı mutlaka yapınız.

Allah Kuranı önce Peygamber efendimizin aleyhisselatı vesselam,kalbine indirmiştir ve onun diliyle bize hitapta bulunmuştur.O yüzden biz Allahım, Resülüm ve Allahın sevgili kulları derken,her ayetin her surenin koruyucu melekleri vardır.Bunların da isimlerini saymış oluyoruz.Peygamberimizin sırrından ve ayetleri koruyucu meleklerin de sırrından istifade etmek amacıyla bu şekilde dua ediyoruz.
Ondan sonra Kuran okumaya geçiniz.Arapça biliyorsanız 1 ayet arapça,ardından okuduğun ayetin türkçe mealini.
Sonra sıradaki ayete geçip arapçasını ve türkçe mealini okuyoruz. Bu şekilde ayet ayet okuyacağız.
Sadece arapça okursak,Kuran sırlarını size açmaz.Ne demek istediğini anlayamazsınız.
Seni etkileyen ayetlerde dur ve üzerinde düşün.Nerden anlarsın.Bir ayeti okurken orda takılır kalırsın.diğer ayete geçemezsin.tekrar tekrar o ayeti okumak istersin.İşte öyle bir ayete geldiğinde,o ayetde sana anlatılmak istenen birşey vardır.
Kuranı bu şekilde okumalıyız.

Son düzenleme:
Kuran okumadan once rabbim ilmimi anlayisimi arttir diye dua et , bende arapcadn cok iyi okuyamiyorum latin harfleriyle ve mealini okuyorum . Rabia detayli bilgi verir bize
Sağol canım benim cooooooooookkkk teşekkür ederim ALLAHIM gönül muradini nasip etsin inşallah saglikla inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…