Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Allahın ve Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun. İlk sayfalarda zikirin nasıl yapılacağını açıkladım,okuyun ve başlayın.
Bu zikire devam ettikçe göreceksiniz ki namaz kılmak çok kolaymış. Allah size yardım eder,namazları nasıl kolay kıldığınıza hayret edersiniz. Sabah namazına uyandırılırsınız.Ezanla beraber gözleriniz açılır.
Şuna inanmalısınız. Ben Allah ve Resulunun sevgisini kazanmak,onların istediği hayatı yaşamak istiyorum. deyin.
Bakın bakalım size nasıl yardım ediliyor,elinizden tutuluyor.
Allah sizin yar ve yardımcınız olsun.

Ablacim ne guzel yazıyorsunuz tevhitlere başlayalı ben namaza koşarak gidiyorum allahım daim etsin inşallah... herzaman dua ederdim seccadede namazı kılarken yine eksik yapardım ay isim çıktı ay şöyle ay böyle tevhit okuyali allahım bozmasin düzenli kiliyorum yazarken de korktum inşallah beş vakitte devam ederim... eşim sağolsun çok düzenli kılıyor maşallah namaz borcuda yok allahım banada nasip etsin inşallah sizden çok ogrenecegim günlük yapabilecekleriii ogrenecegim çok şey var kolaylaşacak hayatıma girecek İNŞALLAH

Allah sevgisi ile ibadetin mukafatı (Hikaye)

Hızır Aleyhisselam, bir hamama gider. İhtiyar bir zatın,

kendi başına bir kurnada yıkanmakta olduğunu görüp, yanına

varır.

Selam verir ve ihtiyar zata latife olarak, karşı kurnada

yıkanan gençleri göstererek : «Baba, gençliğinde ihtiyarlara

hizmet etmemişsin ki şu delikanlılar da sana hizmet

edip seni yıkamıyorlar» dediğinde, ihtiyar zat : «Biz gençliğimizde

ihtiyarlara hizmet ettik, ama zamane delikanlıları bize

hizmet etmiyorlar» der.

Hızır Aleyhisselam : <<Ya öyle mi?» diyerek, ihtiyarın arkasını

sabunlar ve yıkar. İhtiyar zat ona teşekkürden sonra :

«Gençler bizim sırtımızı varsın yıkamasın. Allah, bize işte

böyle Hızırı gönderip yıkatır ! » deyince, Hızır Aleyhisselam

şaşırıp kalır, «Benim Hızır olduğumu nereden biliyorsun ?»

dediğinde : «Allaha kul olana böyle şeyleri bilmek güç değildir

» cevabını alır.

Hızır Aleyhisselam, Cenab-ı Allaha münacaat edip : «Yarabbi

Bana bir defter verip, o defterde sevdiklerinin ismini

bildirdin. Bu zatın ismi burada yok. Bu kimlerdendir?>> dediğinde,

Allahu sübhanehu ve teala hazretleri cevap verir : «Ya

Hızır ! Sana verdiğim defter, sevdiklerimin isimlerini içerir. Bir

defter daha var ki, onu sana vermedim ve bir kimseye de bildirmedim.

Onlar, benim tahtı gubabımdadır. Benden başka

onları kimse bilmez. Onlar beni sevenlerdir. Sana isimlerini

verdiklerim benim sevdiklerimdir. Bu zat ise beni sevenlerdendir.

» buyurdu.

Görüyorsun ya ! İşte ; Allahı isteyip de cenneti istemeyen böyle zatlardır

Muhtesem ...
ama coookk torpulenmek gerek be rabiam

2 AY ÖNCE ZİKİRE BAŞLAMIŞ BİR KARDEŞİMİN SİZLERE MESAJI:

Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Affedin biraz uzun yazıcam. Kafasında Veysel Karane zikriyle ilgili şüpheleri olan kardeşlerim lütfen okusunlar. Çünkü bende aynı şüphelere sahiptim.

23.11.2015 tarihinde zikre başladım. Kafamda sürekli soru işaretleri vardı. Zikirde ki sayılar kafamı karıştırıyordu. Elimde ki tesbihi bırakıp saymadan yapmaya başladım. Ben zikri abdestsiz de yaparım dedim bir iki defa abdestsiz yaptım. Sitede zikirde yaşayacakların kısmında anlatılan insanların yaşadığı şeyleri yaşamak istiyordum. Bir türlü olmuyordu. Olmayınca da bu insanlar yalan mı söylüyor bile diyordum. Sonra tevbe ederek Allah'ımdan özür diliyordum. Nefsim ise bana bak olmuyor boşuna uğraşma diyordu. Bütün bu şüphelere rağmen nedense zikri bırakmadım devam ettim. Derken ilk rüyamı gördüm. Rüyamı uzun uzun anlatmıycam çok üşüdüğümü gördüm. Bunu sağolsun üveys hocalarım yorumladığında ruhumun aç olduğunu, zikri eksik yaptığımı, kafamda şüphelerin olmaması gerektiğini söyledi. Mesajı almıştım. Zikirleri yaparken tam olarak Allah rızası için yapmadığımı, saf olamadığımı, üveys kardeşlerimizin yaşadıklarını yaşayabilmek adına yaptığımı, yaptığım zikirler karşısında karşılık istediğimi idrak ettim ve tüm zikri daha hissederek yapmaya başladım. Kendimden çok utanmıştım.

Sadece gece namazı ve sabah namazlarını kılarken 25.12.2015 tarihinde 5 vakit namaza başladım.

Derken ikinci rüyamda nefsimi gördüm. Kızgın, bana saldırmaya çalışan ama bağlı bir tekeydi.

04.01.2015 Pazartesi günü ikindi namazını kılarken (gözlerim kapalı idi) gözümün önüne mavi renkte bir şekil belirdi. Şekli bir kaç defa değişti ve kayboldu.

05.01.2015 Salı sabahı uyandım ve saate baktım. 05:55 idi. Günlük zikrim için yataktan doğrulduğum sırada kendimi " Azap kadar canlı bir kurtuluştan, kimse kurtulmayı beklemiyordu " veya " Azap gibi canlı bir kurtuluştan, kimse kurtulmayı beklemiyordu " derken buldum. O an yazmadığım için Azap gibi mi dedim Azap kadar mı dedim tam hatırlayamadım. Kelimeler dudaklarımdan döküldü ama söyleyen ben değildim.

Ama tüm bunlar olurken ister istemez ben dünyevi sıkıntılara da kendimi kaptırıyordum. Borçlar vs vs nedenlerden dolayı sürekli Allah'ıma dua ediyordum. Beni borçlarımdan kurtar diye. Ama bir yandan da babamı arayıp sıkınıtımı ona açıp madden bana yardım edip edemeyeceğini soruyordum. Ve bu yüzden de Allah'a güvenmemek gibi bir durum çıkarıyordum kendimce hem Allah'a dua edip hem babamdan istiyordum yardım etmesi için. Epeyce sıkıntıya düşmüştüm. Derken bir rüya daha gördüm. Rüyanın detayını yazmayacağım ama bana bir yüzü olmayan bir kadın gösterildi. Epey etkilendiğim bu rüyamı yorumu ise şöyle oldu. Abdulkadir Geylani Futuh'ul Gayb adlı eserinde dünyayı ziynetleri açık bir kadın olarak simgelediği ve bu aralar dünyevi sıkıntılara çok kaptırdığımın bana gösterildiğini söyledi. Ne yalan söyleyeyim bu bana biraz uyarı gibi olsa da Allah tarafından her an izlendiğimi gösterdiğinden çok hoşuma gitti.

Rüyalara, özellikle üst taraflarda bahsettiğim ikindi namazında gördüğüm mavi şekle ve kendi kendime söylediğim " Azap kadar canlı bir kurtuluştan, kimse kurtulmayı beklemiyordu " sözüne rağmen aklım sürekli yorum yapıyordu (halen yapıyor) Böyle şeylerin olmayacağına ilişkin, bunların basit rüyalar göz yanılmaları olduğuna ilişkin. Ben son 1 yada 1 buçuk haftadır zevk alamaz olmuştum namazdan ve zikirden. Yapıyordum ama huşu içinde olmuyordu. Bu yüzden vicdan azabı duyuyordum. Bunu da Burak Üveysime sorduğumda şeytanın insanın en çok kandırdığı noktanın burası olduğunu söyledi. Bu durumun Cilve-i Rabbani olduğunu, pes etmemem gerektiğini. devam etmem gerektiğini, Allah'a gayretimi göstermem gerektiğini söyledi.

Bu yorumun üzerine 14.01.2016 gecesi çok güzel bir şükür namazından sonra zikrimi yaptım. Ama bu sefer ne kadar uykum olsa da tevhiti 100'de bırakmadım. 1000'in üzerinde çektim. Ve geceleyin rüyamda bir meydanda eski, kasası falan biraz küflü yıpranmış bir pickup kamyonet gördüm. Sanki etrafı kalabalık, kalabalığı görmüyorum ama hissediyorum. O tarz eski araçlar ilgimi çektiğinden aracın yanına gittim. Aracı bana verdiler ve Ebu Ekrem dediler, sonra ses kesildi ve müthiş tok babacan bir ses bana Keremsin sen dedi.

Böylelikle Kerem isminin bana verildiğini anladım. Ama yine de emin olmak için Burak üveysime yazdım. Aracın bana verilmesinin marifette hızlı yol alacağımı ve zikri yaymam gerektiğini gösterdiğini ve ilk ismiminde verildiğini söyledi.

Bunlar başından sonuna yaşadıklarım. İçinizdeki şüphelere bakmayın. Yılmadan, usanmadan zikrinizi yapın. Bir bakmışsınız nasıl olduğunu anlamadan 5 vakit namaza başlıyorsunuz. Benim yaptığım hatayı yapmayın. Zikirlerinizi ve namazlarınızı karşılık bekleyerek yapmayın. Allah'ın sevgisi kazanmak için, daha iyi bir kul olabilmek için yapın. Bir de gördüğünüz rüyaları üveys hocalarımıza yorumlattırın. Allah hepimizi sevdiği kullarının arasına alsın inşallah.

Allahın ve Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun.

Ömrün en güzeli imanlı olandır,

Rızkın en güzeli helal olandır,

Namazın en güzeli devamlı olandır,

Sevginin en güzeli Allah’a olandır.

Allah’ım seni her şeyden daha çok seven ve nezdinde müstesna sevgine mazhar kılınmış kulların dan ,cennette cemalini görenlerden olmayı eyle.

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..

Aminnn

AMİNNNN
Hayırlı cumalar

Ben çok etkilendim yazdiklarunizdan allahım bizede yasatsin inşallah bende sukur namazı kılarak tevhitletimi yapacağım inşallah bende nefsimi gorurum karmaşık rüyalar görüyorum net birşey yok allahım banada yasatsin amin inşallah

Selam canim salavatlarin ve tevhitlerin sayisini arttir , firsat buldukca kuran oku ,rabbim insallah nasip eder , zikirle tanistirdiysa rabbim nasip ettiyse guzellikleride yasatir mutlaka

Selam canim salavatlarin ve tevhitlerin sayisini arttir , firsat buldukca kuran oku ,rabbim insallah nasip eder , zikirle tanistirdiysa rabbim nasip ettiyse guzellikleride yasatir mutlaka
Canım benim bugünden itibaren başladım fazla fazla okumaya dün akşamda okumuştum ve gece uyandigimda Sübhanallah diyerek uyandım ve kendime geldiğimde ne diyorum ben yanlış okudum la ilahe illallah diyerek okuyacaktim dedim sonrasında baktimki kendime geldim la ilahe illallah diyerek tekrar devam edip uyudum demekki yanlış bisey yapıyorum diye düşündüm daha dikkatli olmaya çalışıyorum inşallah az kaldı badaracagim sizinde yardiminizla inşallah
Canım benim mj için çok teşekkür ederim allah razı olsun :)

Yeni basladigimda bende rabiama soruyordum ne zaman diye kokular nurlar .. sabret diyordu, sonra yasadigim huzur rabbimi sevmenin verdigi huzur unutturdu hic ummadigim bi anda arka arkaya siraladi, yasatan rabbime hamdolsun simdi ismim bile verildi hamdolsun . Rabbim mutlaka yasatiyo ben kadim ayinda basladim , sen zikirlerini cek bide kendin duyabilecegin yukseklikte oku musaitsen , rabbim yasatir mutlaka

Canım benim seni çok iyi anladım sabır ve ihlasli okursam daaha net rüyalar görürum inşallah elimden geldiğince yapmaya çalışacağım allah razı olsun
Rabbim banada yasatsin

TEVHİD OKUMA ŞEKLİ:
1- Bir kere Euzu Besmele söyledikten sonra 100 kere Tevbe Estağfurullah söylemek. (İsterseniz Estağfirullah el azim diyebilirsiniz)

2- (Besmele söylemeden) Peygamberimize en az 132 defa Salat-ı Şerife söylemek. (Kısa ya da uzun farketmez.Hangisi kolayınıza geliyorsa.Daha fazla sayıda da söyleyebilirsiniz. Sayı sınırı yok.)

Neden mi? 132 ebced hesabında Ahmed ismi çıkmaktadır. Ahmed ismi de Peygamber Efendimizin, Peygamberler ve melekler arasındaki ismidir.

3- Salat-ı Şerifeleri söyleyip bitirdikten sonra 11 İhlas ve 1 Fatiha(İhlas surelerinin başlarında mutlaka besmele okuyunuz.Fatiha da dahil) okuyup;
“Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) mübarek ruhuna, ehl-i beytine, ashabına, yüce âlisine, salih kullara, Hızır (a.s) ve sevdiği Evliyalara, himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza, onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Âmin.” denilecek.

4- Bir Euzu besmele çekilip en az 100 kere “La İlahe İllallah” söylenecek.(Fazla sayıda okuyabilirsiniz)

Rabia2015 abla Sübhanallah diyerek uyandım ve a yanlış okuyorum lailahe illallah diyecektim dedim ve kendime geldim sonra aklımda soru işareti kaldı yanlıs yapıyorum
Hatırlarsan bana bağışlama yap dedin bende hiç yapmıyorum dedim orayı atlamisim sonrasında bağışlamayı da yaptım ama yine hatalı yapmışim bende rüyanın etkisiyle yanlış yapıyorum diye tekrar göz attım yanlisimi buldum bağışlama yaptıktan sonra lailahe illallah okunacakmis inşallah bugünden sonra tamamen uygulayacagim ALLAHIM banada yasatsin inşallah

inşallah canım.Allah kabul etsin. tevhidleri bol bol oku.abdestli yapmaya çalış.bir de dua ederken bağışladım deme.hediye ettim de. bu çok önemli canım.
sagol ablacim bende ayni yazi
ani okuyorum hediye ettim diyorum buraya yazarken oyle yazmisim allah razi osun

EsSelam,
EsSelamAleykum
Iki gun once Zikire basladim. Elhamdulillah.Veysel Karane Sayfanızdan okudum video izledim. Allah'a kul olmak isteyim. Zor bir Imtihandayım Rabbim bu kapıyı nasip etti. Dun aksam zikirde tevhidde gozumun onu karardi ve gitti gine. Gözlerim acıktı. Gece Ruyamda beyaz bir gelinlik ve omuz kısmında kirmizi tül gördüm. Hayr ola. Bir kaç sorum var. Gün içinde Ibadetlerim aynı şekil devam yapabilirmiyim mesela. Ve Herhangi bir soruda kimden yardım isteyebilirim.Iletişim Mail ikinci yollama deneyişim ulastimi emin degilim.Burayı buldum. InşaAllah sormak istediklerim sorularıma yer ve zaman verirsiniz
Allah razı olsun
EsSelam

Sorunuza cevap verildi. Allah zikrinizi daim eylesin.Aramıza hoşgeldiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…