Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Çok sağol Can'ım veyselkarane tv Den
niz dinliyorum ben rabiam burayada koyuyordu sohbetleri oda söyler mutlaka ,rabbim herkese nasip etsin

Selamunaleykum arkadaslar. Ben malesefzikrime devam edemiyorum. Niyet ettigimde bile sacma sapan bi korku dusuyo icime nedense
Ben her sabah uyandığımda Rabbim beni ve sevdiklerimi koru , sana sığınana yerde gökte ve ikisi arasındaki hiç kimse hiç bir şekilde zarar veremez diyorum . İnan veremiyor , alemlerin rabbine hamdolsun

Allah razi olsun tevhide devam ediyorum ama cok fazla sayida okuyamiyorum artirmamiz lazim salavati tevhidi ama hep azmis gibi geliyo bana. Rabbim dualarimizi kabul etsin. InsaAllah gonlumuz insirahla dolar.

başka bir şey okumayın dediler,buna bende üzülüyorum sende varmı bir gelişme
Canim yani cok farkli bi durum yasamadim ama birakamiyorum zikri. Bazen birak bak bisi olmuyo diyo bi ses anliyorumki o ses seytani Rabbim korusun. Tevhidi ve salavati artiramiyorum bi turlu az geliyor sanki bana

Mesela ben arapcadan kuran bilmiyorum buna cok uzuluyorum latinceden okuyorum arada gecen gun internetten meryem suresi dinledim

TEVHİD VE ŞEFAAT HAKKINDA BİR HADİS

Ebu Hureyre (radiyallahu anh) hazretleri anlatıyor: "Hz. Peygamber (aleyhissalatu vesselam)'e "Ey Allah'in Resulu, kıyamet günü senin şefaatinle en ziyade saadete erecek olan kimdir?" diye sormuştum.

Bana: "Hadis'e karşı sende olan aşkı görünce, bu hususta senden önce bana bir başkasının sualde bulunmayacağını tahmin etmiştim" açıklamasını yaptıktan sonra şu cevabı verdi: "Kıyamet günü benim şefaatimle en ziyade saadete erecek olan kimse, samimi olarak ve içinden gelerek 'La ilahe illallah' diyen kimsedir" Buhari, Ilm 34, Rikak 50.

Bu zikire yani tevhide devam eden ve bu hal üzere ölen kimseler için çok müjdeler var. Hocam bir sohbetinde anlatmıştı.
11 ihlas 1 fatiha okuyup hediye ederken ismini andığımız Peygamberimiz s.a.v başta olmak üzere,evliyalar,Allah dostları , Sizlerin ya da bizim vefat anımızda yanımızda hazır bulunacaklar.Bir düğüne gider gibi bizi karşılamaya gelecekler. Sizin o zor gününüz,olacak bayram günü,düğün günü.
Ayrıca her birinize en az 40 ya da 70 kişiye şefaat izni verilecek dendi. Cennete girmek için az bir yardıma ihtiyacı olan kimselere,siz kendi sevaplarınızdan verip,onların da cennete girmesine vesile olacaksınız.
İnşallah Rabbim bizleri hepimizi şefaate kavuşan, ve şefaat edebilen kimselerden eylesin.Amin.

Asker ve polis kardeşlerimizden şehitler verdiğimiz şu günlerde onları hediyelerimize katalım.Dualarımızda bütün emniyet güçlerimize,şehitlerimize hediye edelim. Şehit olmanın mükafatları nelerdir? Bununla ilgili hadis paylaşmak istiyorum.

Benim anladığım şu;
Salavatı ihlasla okumak, salavat okurken içten okumak,kalbimizden gelerek,en samimi şekilde okumak. Okurken Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa s.a.v. efendimizi düşünmek derim.
Salavat okurken aklımız, kalbimiz başka düşüncelerde olmasın.başka yerlerde gezmesin. Kendimizi tam olarak salavata odaklayalım.
İhlasla okumak budur bence. Yoksa ihlas suresiyle anlamında değildir.
Umarım anlatabilmişimdir.

Günlerdir bu sorunun cevabını arastiriyorum. Kafama takildi. Tesekkur Rabia

Allah'ın ve Resulunun Selamı ve bereketi üzerinize olsun.
Bu günlerde bizlerin üzerine rabbim rahmet yağdırıyor.Bereket yağdırıyor. Hepimize güzellikler yaşatılıyor.
Bugün de eşim anlattı. İşlerini halletmek için dışarıya çıkmıştı. Akşam namazı için bir alışveriş merkezinin mescidine girmiş.Namaz kılarken taze pişmiş ekmek kokusu almış.Namaz bitene kadar koku devam etti.Halbuki grip olduğum için burnum koku almıyor dedi.Ekmek kokusu o kadar güzeldi ki diyor.
Yanında simit poşeti varmış.Acaba koku ondan mı geliyor diye poşeti koklamış.Yok değil.Koku falan alamamış poşetten. O zaman anladım diyor.
Rahmani bir hediyedir bu.Allah bize sevgisini gösteriyor. Sevildiğimizi hissettiriyor.
Akşam eve dönünce yatsı namazını kılarken üzerine inen nurları seyretmiş.Mavi nurlar pırıl pırıl parlıyorlar diyor.
Dua için ellerini açtığında avuçlarına da nurlar inmiş. Çok sevinçliydi.
Allahıma hamdolsun. Bize bu yolu öğreten hocalarımızdan Allah razı olsun. Başta Muharrem hocam tabi ki

Bu güzellikleri yaşatan rabbime hamdolsun inşallah bizde yaşarız çok Mutlu oldum

Allah'ın ve Resulunun Selamı ve bereketi üzerinize olsun.

Aklımızdan ilim
Kalbimizden Allah
Dilimizden Lailaheillalah
Gönlümüzden Resulullah eksik olmasın inşaallahh

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…