Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Canım benim allah razı olsun paylastiklarindan bende yapmak istiyorum ilk başlıyacağım için kaç tane okunacak bilmiyorum bana nasıl yapıyorsanız yazarmisin bu gece başlamak istiyorum
Birde hasta çocuk için ihlas okuyoruz halama mj yolladim hasta çocuk için ihlas okunacak diye sabah namazında okurken ihlas uyumuş ve rüyasında iki tane güvercin gormus sizce yorumu hayırlı mısır ben hayra yordum beyaz güvercinler
Çocuk losemi hastasiymis adı Burak durumu agirmis İNŞALLAH da rabbimiz ya şafi ya allah adıyla şifa OLSUN

ablacım sağolasın allahım hayırlara çıkarsın inşallah

iyim canım şükür en nasılsın iyimisin tedavin ne aşamada özel mesaj atamadım sana
Canım ablam kimse bana özel mj yazamiyor Mune Mune hanıma yazdım yardımcı olsun diye bekliyorum .....
Burada bende iyiyim çok şükür ablacim ALLAH razı olsun ... Doktor işlerim henüz duruyor aktara gittim Komşum tavsiye etti adam kilomi boyumu ölçtü doktor gibi sıkıntılarımı söyledi vücut direncim dusukmus bitkisel ilaçlar verdi hem göğsümdeki kistler için hemde tüpteki kist için inşallah sifam olsun uç aylık tedavi gorecegim hayırlısı allahtan bundan sonra daha sık goruselim ablacim

Canım ablam kimse bana özel mj yazamiyor Mune Mune hanıma yazdım yardımcı olsun diye bekliyorum .....
Burada bende iyiyim çok şükür ablacim ALLAH razı olsun ... Doktor işlerim henüz duruyor aktara gittim Komşum tavsiye etti adam kilomi boyumu ölçtü doktor gibi sıkıntılarımı söyledi vücut direncim dusukmus bitkisel ilaçlar verdi hem göğsümdeki kistler için hemde tüpteki kist için inşallah sifam olsun uç aylık tedavi gorecegim hayırlısı allahtan bundan sonra daha sık goruselim ablacim
özelin açılmış sanırsam

Selamunaleykum arkadaslar. Ben malesefzikrime devam edemiyorum. Niyet ettigimde bile sacma sapan bi korku dusuyo icime nedense

Selamunaleykum arkadaslar. Ben malesefzikrime devam edemiyorum. Niyet ettigimde bile sacma sapan bi korku dusuyo icime nedense
Size korku veren şeytanın vesvesi. İki şeyle korkutur sizleri,1- geçmişinizle 2- geleceğinizle
Bu zikirden gaye Allahı anmaktır.Allaha olan sevgimizi sunmaktır. Hz.Peygambere s.a.v sevgimizi sunmaktır.
Bu sizi neden korkutuyor,neden rahatsız ediyor anlamıyorum.
Size yapma diyen o sesi dinlemeyin.şeytanın oyunlarına gelmeyin. kulak asmayın ona.

Allahın ,Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun..

Özellikle yeni başlayan ve korku yüzünden zikirlerini aksatan kardeşlerim için yazıyorum inşallah faydalı olur.

Burda en önemli olan sizin korktuğunuz anda düşündüklerinizdir. Korktuğunuz anda ne düşünmeniz gerektiğini Rabbim

Ayeti kerimede açıkça söylüyor; “Eğer sana şeytandan yana bir kışkırtma (vesvese veya iğva)

gelirse, hemen Allah’a sığın. Çünkü O, işitendir, bilendir. (Allah’tan) Sakınanlara şeytandan bir

vesvese eriştiğinde (önce) iyice düşünürler (Allah’ı zikredip anarlar), sonra hemen bakarsın ki

görüp bilmişlerdir.” (Araf Suresi, )

Bu konuyla ilgili bir başka ayeti kerime : Gerçek şu ki; şeytanın, inanan ve yalnız Rablerine tevekkül eden kimseler üzerinde bir hâkimiyeti yoktur.(Nahl-99)

Şeytanın hâkimiyeti, sadece onu dost edinenler ve Allah’a ortak koşanlar üzerindedir. (Nahl-100)

(Doğrusu kardeşlerim bu korku bana da değişik biçimlerde geldiğinde şöyle düşünmeyi

alışkanlık haline getirmiştim ve bu bende çok işe yaramıştı Rabbim şu anda beni görmekte

işitmekte neler hissettiğimi bilmekte.. O bana benden yakın .ayette Ben size şah damarınızdan

daha yakınım demiyormu… ve Rabbim hiç kötü bir şey dilemez. Bu da Rabbimin

yarattıklarındandır..Ben şimdi tevhid kalesindeyim Rabbim beni koruyor..onun bana hiçbir zararı

olmaz…Bakın Rabbim ne diyor “Bize boyun eğdiler Biz de onları koruduk”

O sırada şöyle diyebilirsiniz; Şeytanın şerrinden yeri ve göğü yaratan ve herşeyden haberdar olan ALLAHA

sığınırım.
.
bu beni çok rahatlatırdı.Allahımız şüphesiz herşeyi yaratmış ve yedi kat yerin altında

karataşın içindeki karıncayı da korumaktadır Biz ki la ilahe illallah diyoruz .yani Allahın kalesine

sığınmışız kardeşlerim kim zarar verebilir..Ki Allah kendine sığınanı koruyacağını vadetmişken..

eğer korkunuz uzun sürüyorsa sabırla bu düşünceleri tekrarlayın ve bilin ki Vesvese,

duâ ederek, zikrederek azalır ve yok olur. ayrıca ibni Arabi hz lerinin tavsiyesi Ayetel küsiyi 6 defa

okuyun sonra son ayeti de 6 defa okuyun .Zaten biraz sabrederseniz bunlar kısa süre sonra

geçecektir buna inanın.Şüphede olmayın ..

Allahım kendimi sana emanet ettim deyin.Yada“Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azîm” Anlamı Çok yüce ve çok büyük Allah’ın himayesine sığınmaktan ve O’nun yüce kudretinden yardım dilemekten başka bir amacım yoktur.Ondan başka kuvvet ve kudret sahibi yoktur.O’na dayandım,O’na güvendim.”
Bunların dışında nas ve felak surelerinin etkili olduğunu zaten hepimiz bilmekteyiz.

Kardeşlerim bu tür nedenlerden sakın zikri bırakmayın çünkü bakın Rabbimiz ayeti kerimede ne diyor “Kim Rabbini zikretmekten yüz çevirirse (Rabbi) onu, alt eden bir azaba sokar”
İnşaallah faydalı olmuşumdur.

Allah “Beni bir kere ananı ben bir kere, Habibim Muhammed Mustafa SAV ı bir kere ananı ben 10 kere anarım.” Buyurmakta.. Allah’ım seni her şeyden daha çok seven ve nezdinde müstesna sevgine mazhar kılınmış kullarından olmayı ,cennette cemalini görenlerden olmayı eyle.

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..

Allah “Beni bir kere ananı ben bir kere, Habibim Muhammed Mustafa SAV ı bir kere ananı ben 10 kere anarım.” Buyurmakta.. Allah’ım seni her şeyden daha çok seven ve nezdinde müstesna sevgine mazhar kılınmış kullarından olmayı ,cennette cemalini görenlerden olmayı eyle.

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..
Hayırlı cumalar ablacim cumamiz mübarek olsun

IMG-20160115-WA0001.jpg

Benim aklima takilan bisi var onceki sayfalarda yaziyordu. Baska ayet veya zikir okumayin diye cunku salih ruyalarda gosterilr devam etmeniz gerekn zikir diye. Ben bu yuzden dua okudgm listelerden ciktim bu dogrumu yanlismi. Mesela Rabbi hebli minessalihin okuyordum biraktm bunu ne yapmam lazim kafam cok karisik bu konuda. Ben Rabbimden hayirli saglikli evlat istiyorum mesela.bunun icin zikir cekmiyim mi :KK43:

Benim aklima takilan bisi var onceki sayfalarda yaziyordu. Baska ayet veya zikir okumayin diye cunku salih ruyalarda gosterilr devam etmeniz gerekn zikir diye. Ben bu yuzden dua okudgm listelerden ciktim bu dogrumu yanlismi. Mesela Rabbi hebli minessalihin okuyordum biraktm bunu ne yapmam lazim kafam cok karisik bu konuda. Ben Rabbimden hayirli saglikli evlat istiyorum mesela.bunun icin zikir cekmiyim mi :KK43:
Sadece zikir ve Kuran okuman yeterli. Evlat için dualarında yer vermen yeterli. Sen demesen bile Allah senin kalbinden geçeni,en çok istediğin şeyi biliyor.
Herhangi bir ayeti 5000-10000 gibi sayılarda okumana gerek yok.Tevhidini aksatma,Kuran oku istediğin kadar,istediğin sureleri oku.Anlamlarını da öğren.
Bizler tevhide devam ettiğimiz müddetçe,İnşirah suresinin açılımı gerçekleşir.
1- Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi?

2. Yükünü senden alıp atmadık mı?

3. O senin belini büken yükü .

4. Senin şânını ve ününü yüceltmedik mi?

5. Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır.

6. Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.

7. Boş kaldın mı hemen (başka) işe koyul,

8. Yalnız Rabbine yönel.
Bu surede rabbimiz diyor ki yükünü senden alıp atmadık mı,O senin belini büken yükü
Allah sende olan sıkıntı,hastalık,seni üzen her neyse mutlaka senden alıyor.Bundan şüphen olmasın.
Bak sana bir müjde vereyim. Bu forumda bir kişi yeni manevi ameliyat oldu. Allah onu tedavi etti ve rüyada bildirdi.
Bugün yarın siteye yazar,kendin okursun.

başka bir şey okumayın dediler,buna bende üzülüyorum sende varmı bir gelişme

başka bir şey okumayın dediler,buna bende üzülüyorum sende varmı bir gelişme
Bende bu zikire başlamadan önce esmaul Hüsna okuyordum tevhidle çekiyordum sonra Rabia kardeşimin yazdıklarını okudum diğer zikirleri bıraktım sonra içimde bi boşluk oldu bu zikire inanmamak değildi asla , öyle hissettim , sıkıntılarım arttı , artı diyorum belki daha kötü şeyler yaşayacaktım bilemem, ama hep daha fazlasını isteriz ya , ben hasta oldum kızım hasta oldu maddi sıkıntılar yaşadım anneme doktor yine ameliyat dedi , ben zikirlerimi devam ettim , rabiam dedi ki sabret , sonra Muharrem hocamızın sohbetlerini dinledim , allah hz Musa yı ateşe atmış bizde atacak Ateş imtihan dedi , sabredin dedi , sonra şirkten bahsetti , düşündüm Rabbim bende bilmeden bu günaha giriyormuşum dedim .o gece rüyamda bana kahve falı bakma dedi bir ses ,alışkanlık işte saçma sapan fal uygulamaları muhabbet olsun dıye kapatıp gönderiyordum , rabbime hamdolsun uyarıldım ve hemen sildim. Bunlar olmadan rüyamda şeytan Boğaz'ıma bıçakla saldırdı annemde benzer bu rüya görmüş ama korkmadım inan bana , Muharrem hocamın sohbetlerinden çok etkilendim dinlemeni tavsiye ederim .vee bugün annem ameliyat oldu o iki saat bana on dakika gibi geldi bin küsürlerde zikir çekmisim onu o kadar çok hastayken bekledim ki ilk defa bu kadar rahattım , Muharrem hocamdan dua etmeyi de öğrendim , Rabbim annemi bize bağışla ki senin adını anmaya zikir çekmeye devam etsin dedim . Alemlerin rabbine sonsuz kere hamd olsun , anacığım iyi.. Vee şükür namazı kılarken seccademde mavi bir ışık gördüm ama tarif edilemez Rabbim herkese nasip etsin , yaşayın ve görün

Bende bu zikire başlamadan önce esmaul Hüsna okuyordum tevhidle çekiyordum sonra Rabia kardeşimin yazdıklarını okudum diğer zikirleri bıraktım sonra içimde bi boşluk oldu bu zikire inanmamak değildi asla , öyle hissettim , sıkıntılarım arttı , artı diyorum belki daha kötü şeyler yaşayacaktım bilemem, ama hep daha fazlasını isteriz ya , ben hasta oldum kızım hasta oldu maddi sıkıntılar yaşadım anneme doktor yine ameliyat dedi , ben zikirlerimi devam ettim , rabiam dedi ki sabret , sonra Muharrem hocamızın sohbetlerini dinledim , allah hz Musa yı ateşe atmış bizde atacak Ateş imtihan dedi , sabredin dedi , sonra şirkten bahsetti , düşündüm Rabbim bende bilmeden bu günaha giriyormuşum dedim .o gece rüyamda bana kahve falı bakma dedi bir ses ,alışkanlık işte saçma sapan fal uygulamaları muhabbet olsun dıye kapatıp gönderiyordum , rabbime hamdolsun uyarıldım ve hemen sildim. Bunlar olmadan rüyamda şeytan Boğaz'ıma bıçakla saldırdı annemde benzer bu rüya görmüş ama korkmadım inan bana , Muharrem hocamın sohbetlerinden çok etkilendim dinlemeni tavsiye ederim .vee bugün annem ameliyat oldu o iki saat bana on dakika gibi geldi bin küsürlerde zikir çekmisim onu o kadar çok hastayken bekledim ki ilk defa bu kadar rahattım , Muharrem hocamdan dua etmeyi de öğrendim , Rabbim annemi bize bağışla ki senin adını anmaya zikir çekmeye devam etsin dedim . Alemlerin rabbine sonsuz kere hamd olsun , anacığım iyi.. Vee şükür namazı kılarken seccademde mavi bir ışık gördüm ama tarif edilemez Rabbim herkese nasip etsin , yaşayın ve görün
öncelikle anenize geçmiş olsun muharrem hoca videodaki konuşan kişimi diğer illerdeki sohbet videolarında müzikten konuşma anlaşılmıyor bi kaç defa baktım bazı yerler hiç anlaşılmıyor inşallah bende yaşarım sizlerin yaşadıklarınızı merakla bekliyorum

X