alın size ibretlik hikaye, uzun ama okuyun

Kalmak istemiyorum, sadece babasız annelik yapabilecek güç var mı bende şuan için bilmiyorum.
haklısınız okadar sıddet sonucu kımsenın gücü kalmaz demek ıstıyorum
cocuk mutlu evde buyumeyı hak eder babalı ama sıddet dolu mutsuz degıl
madem cocuk oldu anne olarak barı ona ıyı sartlar saglayın hıc bır cocuk bıle ısteye babasından dayak yıyerek ömrunu gecıren bır anneye saygı duymaz ve suclar . ustelık cocugum ıcın lafına ben hıc ınanmam aksıne ınsan cocugu ıcın kurtulur zaten oyle bır adamdan . bunu ılerde cocugunuzda soyleyecek sıze
sız yasadınız sızınle cocukda bunu yasayıp maruz kalmasın .

Tek ve net bir kelime BOŞAN!!! anlattiklarinizdan siz bir aile olamamissiniz olmanız da mümkün değil. Karakolda sizin kendisini dovdugunuzu söylemiş elinde darp raporu var mı dayak yedigine dair. Hem sizin darp raporunuz yok mu. Vardır kesin yeni doğum yapmış kadın nasıl bir erkeğe şiddet uygulayabilir, mümkün mü ? Tazminatı da nafaka yi da çatır çatır alırsınız. Çocuk da çok küçük , size verilir. Ses kaydı delil değil ama evinize kamera yerleştirin . Ses ve görüntülü olsun. Boşanmak istiyorsanız önce elinizi guclendirin. Bnu kesin yapin .hem.boşanma davasinda isinize yarar hem ailenize karsi hakliliginizi kanitlamis olursunuz. Bunların boşanma aşamasında ne yapacağı belli olmaz iftira larını ardı arkası kesilmez. Namussuzdu dahi derler . Dimdizlak orada kalmayın.
Ona ilk önce tokat attığım için yüzünde çizik vardı ama beni boğazladığı ve bir yerimde iz kalmadığı için bende rapor yok sayılır beyan var. Kendini koruma altına aldığı ve daha önce hamileyken vurduğunda morluklarım vardı yine de şans verdim gitmedim karakola şimdi o yüzden iz bırakacak şekilde vuramıyor. 100 kilo eşim bir kadın olarak onu nasıl dövebilirim sadece tokat attım hakaretlerine dayanamadım tek hatam bu oldu...

Kalmak istemiyorum, sadece babasız annelik yapabilecek güç var mı bende şuan için bilmiyorum.

Baba dediğiniz adam çocuğu annesini emerken annesine şiddet uygulamaya kalkan bir mahluk. Nasıl babalık yapmasını bekliyorsunuz? Ben ilk yorumu yazarken sizin boşanmak istediğinizi düşünmüştüm. Boşanmayarak çocuğunuza iyilik değil kötülük yaparsınız. Yaşadıklarınız bir değil iki değil. Kendinize de çocuğunuza da yazık etmeyin. Yarın bir gün boşanırım diye delil toplayacak kadar da içten pazarlıklı sinsi biri var karşınızda. Boşanmak kolay değil ama böyle yaşamak çok mu kolay? İbretlik diye yazmışsınız, durumun farkındasınız, daha fazla görmezden gelmeyin, düzelmeyecek.

Baba dediğiniz adam çocuğu annesini emerken annesine şiddet uygulamaya kalkan bir mahluk. Nasıl babalık yapmasını bekliyorsunuz? Ben ilk yorumu yazarken sizin boşanmak istediğinizi düşünmüştüm. Boşanmayarak çocuğunuza iyilik değil kötülük yaparsınız. Yaşadıklarınız bir değil iki değil. Kendinize de çocuğunuza da yazık etmeyin. Yarın bir gün boşanırım diye delil toplayacak kadar da içten pazarlıklı sinsi biri var karşınızda. Boşanmak kolay değil ama böyle yaşamak çok mu kolay? İbretlik diye yazmışsınız, durumun farkındasınız, daha fazla görmezden gelmeyin, düzelmeyecek.
İşte ben de bunu anlatıyorum şuan boşansam elimde yeterli delil yok! O sinsice delil toplamış arkamdan ama ben morluklarım varken hamile olmama rağmen gitmedim karakola. Sadece evliliğimize zarar gelmesin belki düzelir diye. Ama o ne yapmış arkamdan sürekli iş çevirmiş bir de tutturmuş diyor ki parası için evlenmişim onunla ne evi var ne arabası sadece biraz iyi maaşı var ama ben de çalışıyorum altımda 200 bin tllik araba benzin masrafım yok maaşım iyi ne diye onunla evleneyim de nafaka alayım diye düşüneyim. Bunu idrak edemeyecek kadar şizofren. Hırsız diye bağırıyor evin içinde, onun ödediği kiralık evden gitmediğim için. Çocuğum var diyorum banane annenin evine git diyor. Yazdıkça gerçekler canımın daha çok yakıyor.

Öncelikle geçmiş olsun. Çok üzüldüm durumunuza. Kadın sevince gözü ne aileyi, ne çevreyi görüyor. Sonrasında aklî başına geliyor ama çok geç oluyor işte. Şiddet affedilecek bir şey değil, heleki ikinize ait bir yavrunuz varken ortada.sizin en hassas olduğunuz dönemde nazlanmanıza katlanacağı yerde,çok afedersiniz hayvan gibi davranmış. Çocuğunuz küçük olduğu için zaten velayeti sizde olur, bu süreçte eşinize koz vermemeye çalışın. Ailenizin yanına taşının hala neyin hizmetini yapıyorsunuz anlamdım. Yapsın kendisi ya da çok sevdiği anası bırakın Allah aşkına, alın çocuğunuzu gidin ailenizin evine .acın davayı, alın tazminatı, nafakayı. Polis de şikayet kayitlarinizda var nasılsa onları da kullanın. Ana kuzusu sünepeler mümkünse evlenmesin ya :işsiz:

En kötüsü sütüm kesildi bebeğimi emziremiyorum mama veriyorum. Bebeğim mememi aranıyor emiyor süt yok. Canım çok yanıyor, geçecek biliyorum ama nasıl geçecek ya daha kötü şeyler yaşarsam ya delirirsem. Ya dHa kötü iftiralar atarsa. Çok korkuyorum

Öncelikle geçmiş olsun. Çok üzüldüm durumunuza. Kadın sevince gözü ne aileyi, ne çevreyi görüyor. Sonrasında aklî başına geliyor ama çok geç oluyor işte. Şiddet affedilecek bir şey değil, heleki ikinize ait bir yavrunuz varken ortada.sizin en hassas olduğunuz dönemde nazlanmanıza katlanacağı yerde,çok afedersiniz hayvan gibi davranmış. Çocuğunuz küçük olduğu için zaten velayeti sizde olur, bu süreçte eşinize koz vermemeye çalışın. Ailenizin yanına taşının hala neyin hizmetini yapıyorsunuz anlamdım. Yapsın kendisi ya da çok sevdiği anası bırakın Allah aşkına, alın çocuğunuzu gidin ailenizin evine .acın davayı, alın tazminatı, nafakayı. Polis de şikayet kayitlarinizda var nasılsa onları da kullanın. Ana kuzusu sünepeler mümkünse evlenmesin ya :işsiz:
Poliste onun da şikayeti var, delil toplamış mesajlarımı, yüzindeki çiziği herşeyi şikayet edip dava açtı bana. Ve evden gidersem suçlu durumuna düşerim, eşim haksız yere evi terk etti diye. Delil yok elimde yaptıklarının delili yok.

Eşim bunları çoktan planlamış, delil olacak hiç bir davranışta bulunmuyor. Yani ne kötü mesaj yolluyor ne yüksek sesle bağırıyor. Ben düşünemediğim için hakaretler yazmıştım. O bana sözle söyledi ben üstüme gelmesinndiye işe gidince mesaj yazmıştım meğerse bilerek yapmış sırf delil olsun diye. Anneme gidemem işe başlamak zorundayım 15 gün sonra ve işim anadolu yakaısnda annemler avrupada arada 40 km var.

Poliste onun da şikayeti var, delil toplamış mesajlarımı, yüzindeki çiziği herşeyi şikayet edip dava açtı bana. Ve evden gidersem suçlu durumuna düşerim, eşim haksız yere evi terk etti diye. Delil yok elimde yaptıklarının delili yok.
Aile mülkiyetini terk etme boşanma sebebi sayılıyor zaten ,siz bir avukata gidin güzelce görüşün. Dava açtıysa açtı ne olacak ,en fazla tazminata çeviriler birşey çıkmaz. Korkunuz ne anlamadim. Çocuğunuz küçük olduğu için büyük bir olay olmadığı sürece velayeti sizde olur . Insanları da düsünmeyin. Siz ailenizden destek görüyor musunuz?böyle durumlarda aile desteği önemli

Artık allaha sığındım, rabbim dilerim eline ayağına dolandırsın ailesinin yaptıkları ve kendi yaptıkları kendi planladıkları. Rabbim çok büyük. Sizler de dua edin ne olur.

Daha ne bekliyorsunuz ahh bu babalar siz haksizda olsaniz sizi savunacaklardi o yuzden hep bi ezigiz :KK43: biraz daha bekleyin bosanim cidden

Aile mülkiyetini terk etme boşanma sebebi sayılıyor zaten ,siz bir avukata gidin güzelce görüşün. Dava açtıysa açtı ne olacak ,en fazla tazminata çeviriler birşey çıkmaz. Korkunuz ne anlamadim. Çocuğunuz küçük olduğu için büyük bir olay olmadığı sürece velayeti sizde olur . Insanları da düsünmeyin. Siz ailenizden destek görüyor musunuz?böyle durumlarda aile desteği önemli
Korkum bu konuyu bana boşanma davasında kullanacak olması. Ben kötü değilim eşim kötü diye. Dava açsam da onu haklı bulacaklar diye. Ve ailem destek evet ama benim işimle ailemin yaşadığı ters yerler ellerinden hiç bir şey gelmiyor. Ancak şuan evi terk edip yine anadolu yakasında ev tutmam be annemi yanıma almam lazım ama bunu yaparsam boşanma davasında suçlu sayılırım.

Artık allaha sığındım, rabbim dilerim eline ayağına dolandırsın ailesinin yaptıkları ve kendi yaptıkları kendi planladıkları. Rabbim çok büyük. Sizler de dua edin ne olur.
Allah tabiki büyük ona şüphe yok . Bazı konularda önlem almak,gereğini yapmak bizlere düşüyor. Müslüman uyanık olmalı. Siz hakkınızı arayın ki HAK yanınızda olsun🙋‍♀️

Çok uzun diye geri çıkmıştım konudan şimdi okudum çok kötü gerçekten Allah yardımcısı olsun neler var ya biz kadınlar bu kadar güçlü olmak zorundamıyız psikoloğumuyuz hayatımıza aldığımız insanların aman düzelir diye diye biz eksiliyoruz günden güne

Sinirle ,üzüntü bir arada yaşıyorum konunuzu okuyunca :KK43: ,iyi sabretmişsin canım ,Rabbim sabrının, anneliğinin ,mazlumluğunun mükafatını sana kat kat versin ve Rabbim Yardımcın olsun... Sen içini ferah duanıda daima dilinde gönlünde tut canım çünkü bilki bunları sana yaşatanlar yasattıklarını yaşamadan ölemezler.... Kucak dolusu sevgi ve dualarımdasın..

Merhaba öncelikle,
O kadar bunaldım ki sonunda buraya yazmaya karar verdim. Yaklaşık 3 aydır doğum iznindeyim, bebeğimi büyütürken eşim ve ailesi tarafından yapılmayan kalmadı. O kadar kalbim kırık ki bu halde nasıl yaşayacağım ne yapacağım bilmiyorum.
Eşimle 1 yıldır evliyiz. Nişanlıyken de sorunlarımız vardı hem kendisiyle hem ailesiyle ancak bir şekilde evlendik çok tatlı bir oğlumuz oldu. Hamileyken şiddet görmeye, hakaret işitmeye başladım. İlk zamanlar kimseye söyleyemedim. Sonra bebeğim doğdu annem bizde kalıyordu haliyle daha 2. Gün ailesi evime gelip kocamla aramı bozmaya başladı. Annemi kıskandıkar eşim anneme bana surat asmaya başladı. Lohusalığımın 10. Günü bir gece annem içeride uyuyorken ben de bebek emziriyorken bana vurmaya kalktı ben de çığlık attım annem geldi, annem gelmesine rağmen üstüme yürümeye devam etti, evde büyük olay çıktı. Ertesi gün aileler bir araya geldi ve eşim yaptığı şeyi inkar ederek anneme ve bana yalancı dedi. Yine de bizi barıştırdılar.
Daha sonra ailesine nişanlılıktan beri kırgınlığım olmasını bilmesne rağmen eşim sürekli ailesine gitmemiz için baskı yaptı ve gittim. Ama ailesi her hafta sonu hafta içleri sürekli bebeği bahane edip çat kapı evimize gelmeye başladılar. Sürekli çağırmaya başladılar. Bizim de bir tek hafta sonumuz olmasına ve ailesinin bizim evimize 10 dk mesafede oturmasına rağmen her cumartesi bir araya gelmek istediler. En son geçtiğimiz cumartesi yine çağırdı annesi ve eşime gitmek istemediğimi söyledim. Ve bunun üzerine bebeğimizi rutin kontrole götürdükten sonra avm’ye gittik ve alışveriş yaptık. Bebek bizimle perişan oldu 5 saattir bebek arabasındaydı yavrum. Saat 9 buçuk olmuş anneme gidelim demez mi. Ben de sabah gitmeyeceğimi. Söylemiştim sana dedim. Onzaman sen git ben annemlere gideceğim bebekle dedi olmaz dedim avm içinde bebeği kaçırmaya başladı etrafımıza insanlar toplandı. Ailelerin haberi oldu ve olayın üstüne bizim evimize geldiler çok sinirliydim annesi başladı bana gelmezsen gelme çok havalandın sen demeye eşim de orada. Annesine ben size demiştim bu kadın böyle bırak anne bununla konuşmaya değmez demez mi. Ben de ikimizin de kadın olmasından mı cesaret alarak bilemedim ağzımdan belli kocamla sevişicem belki sarılıcaz hafta sonu yerine hafta içi gitmenin nesi kötü dedim ve kavga büyüdü ailesi gitti. Benim ailen geldi vs tabii biz küsüz. Eşim bana bu sırada çok hakaret etti. Söylemediği kalmadı. Köpekliğimden tutun da kadın olmayaşıma kadar. Çok canım yandı. Bunun üstüne kendisi bulgaristan göçmeni ailesiyle bulgarsintana gideceğini 5 gün gelmeyeceğini söyleyince delirdim. Sinir krizi geçirdim evin içerinde dolabını dağıttım vs. Eşi eve geldi ve evin halini bana karşı kullanabilmek için resmini çekmiş. Daha sonra yanıma geldi yine hakaret etmeye başladı. Canımı çok yaktı. İçeri gitti. Ben de artık o can havliyle ben de ona söylendim bağırdım hakaret ettim ve en son bana sen kadın mısın aşağılık köpek tarzı konuşunca dayanamadım ilk kez tokat attım. Ve bunun ardından odaya kitledi ve beni öldürmeye çalıştı nefesimi kesti. Elinden kurtulduğumda polis çağırdım, komşular eve geldi bebeğimi onlara teslim etmek zorunda kaldım ve karakola gittik.ben eşinden şikayetçi olmaktan vazgeçmeme rağmen polislerin yanında bana bu kadın benim paramı istiyor paramı yiyor ben şikayetçiyim beni her gün dövüyor demez mi. I benden şikayetçi olunca ben de mecbur oldum. Ama beni gecenin köründe polislerin yanında düşürdüğü durum nedeniyle ağlamaktan helak oldum. Daha sonra ikimiz de ifade verdik ve eve geldik tabii bu sırada yine ailelerin haberi oldu ve eşimin ailesinde bizim evimizin anahtarı olması nedeniyle komşudan bebeğimizi alıp eve inmişler biz geldiğimizde evdelerdi. Daha sonra babam geldi ve babam gelir gelmez başladılar babama karşı bana iftira atmaya hepsi birden. Yok ben annesine kocamla affedersiniz s...şicem demişim de onlar ne zaman gelse odama kapanıyormuşum da bir kere bile ailesine gitmemişim de. Eşim bir yandan onaylıyor, babam fevri bir adam maalesef inandı ve bana kızıp evden gitti. Annesiyle konuşmaya devam ettiğimizde sinirli anımda ailesine ne dediysem evde ne özelimiz varsa yanımda annesine şikayet etti.
Annesi de oğluna benim asla yapmadığım şeyler hakkında yanımda iftira atmaya devam etti ben olayların şokuyla kalakaldım.
Eşime diyorum ki boşanma davası aç bana diyor ki sen benden tazminatsız nafakasız boşanacaksın. Onun dışında seni boşamam diyor. Bu arada kirada oturuyoruz beni yazın evi boşaltmakla ailesinin sitesine evi taşımakla tehfit ediyor ben de ev sahine noteden ihtar yolladım ve sözleşmenin tarafı olduğumu aile konutu olarak kullandığımızı beyan ettim.

Bunca zamandır hakkımda deliller topluyormuş, herşeyimizi her yazdığımı kayıt altına almış delil olarak. Benimle tek derdi ailesi. İsteseydi mutlu olabilirdik isteseydi begeğimizi babasız bırakmak zorunda kalmazdık. Aslında yaşadığım daha o kadar çok şey var ki, lütfen kızlar ibret alın hikayemden. Asla nasılsa evlenince düzelir diye evlenmeyin güvenmeyin.

Bu kadar uzun yazıyı okuyanınız varsa bana destek olabilir mi:KK43: okuyanlara teşekkür ederim.
Yahu bir insan neyse o'dur asla değişmez bunu anlayın artık.

Sinirle ,üzüntü bir arada yaşıyorum konunuzu okuyunca :KK43: ,iyi sabretmişsin canım ,Rabbim sabrının, anneliğinin ,mazlumluğunun mükafatını sana kat kat versin ve Rabbim Yardımcın olsun... Sen içini ferah duanıda daima dilinde gönlünde tut canım çünkü bilki bunları sana yaşatanlar yasattıklarını yaşamadan ölemezler.... Kucak dolusu sevgi ve dualarımdasın..
Teşekkür ederim, dualarınız için. İyi ki buraya yazmışım ilginç ama sayenizde bir nebze de olsa olsa ferahladım içimi dökerek. İnsan çevresine anlatamıyor böyle şeyleri. Haliyle konuyu konuşacak da annem dışında kimsen yoktu, annemi de artık üzmek istemiyorum.

Yahu bir insan neyse o'dur asla değişmez bunu anlayın artık.
Gerçekten öyle, acıyla tecrübe ettim ama ettim.. kızlar evlenmek üzere olanlar, ufacık tereddütünüz varsa göz ardı etmeyin; aman çeyiz aldım, aman herşeyim hazır aman düğün yeri tutuldu allah böyle istedi demek ki sözlerle kendinizi kandırmayın. Evlilikten hele de çocuktan sonra dönmek çok zor oluyor. Varsın çeyiniz kalsın düğününüz iptal olsun. Hiç evlenmemek inanın çok daha hayırlı..

X