Aldatıldım

Sorun ne biliyor musun kedi. Ben sana söyleyim. Konu sahibinin 2 sene önce nişanlıyken aldatıldığında nişanlıyı bırakmak yerine “araya giren parazitleri”(kendi deyimiyle) suçladığı için evlenip. Şimdi tekrar aynısını yaşaması. Zamanında tepki doğru yere verilseydi ne olurdu ? Ortada ailesi ayrı büyüyecek bir çocuk olmazdı.
İyi de bu ayrıntıları bilmeden önce de sen "ikinci kadına bir şey diyemezsin" modunda yorum yapmışsın ki. Erkeğe zaten en büyük tepki gösterilmeli, evet anladık sorumluluk erkekte, evlilik birliğini bozan erkek. Evet evet hukuken de metrese bir şey yapamazsın. Onu da biliyoz. Ama vicdan ve ahlak diye bir şey var dimi? Erkeğin evli olduğunu bile bile ilişki yaşayan, hemcinsine acimayan kadına neden iki çift laf edilmesin? Hem metres de suçlu diyosun hem de ona neden hakaret ettin diye cikisiyosun. Hukuk diliyle konuşmuyoruz biz.
Kadın dayanışması iyice metres savunuculuğuna dönüyor. Sanki erkeğe bir şey deme, ayrılma, sadece metrese saldır yter diyoruz biz. Konu sahibinin bunu yapması veya yapmaması da önemli değil. Sen kabul etmeden de resmen metresler suya sabuna dokunmadan bu işten sıyrılsin diyosun, söylediğin ona geliyor.

Halbuki aldatan erkek surunduruldukten sonra sıra bu kadınlara gelmeli, yaptıkları bir şekilde duyurulmali ve çevrelerinde dışlanmalılar.

bak toplum olarak zaten ayıplarız, dışlarız böyle bir insanı. 100 kişiye sorsan yüzü de kadını ayıplar ve kadın hatalıdır. ama evliliğe karşı bir hatası yoktur diyorum ben. yani esim beni aldattıysa gidip o kadına benim esimle ne işin var diye soramam. cünkü onla işi olmaması gereken benim esim. anlatabildim mi? yoksa kadın evet kötü. aradım kadını saydım sövdüm. e dönüp demeyecek mi tamam ben kötüyüm, senin kocanın benle işi ne? ne dicen o zaman? benim basic olarak söylemek istediğim şu “öfkenizi, tepkinizi esinize odaklayın” dısardaki bir kadına enerji harcamayın. bugün buna tepki gösterdiniz belki korkusundan, belki umrusamadığından engelledi esinizi kurtuldunuz. e yarın başka kadınlar olacak. kadın bitmez. önemli olan esinizin sağlam bir durusu olması. benim söylediğim sadece bu.
Toplum olarak böyle bir kadını neden ayıplıyoruz o halde? Sadece adama kızalım. Kadının suçu ne? Siz demişsiniz ki ilk mesajınız da:
size karşı bir hatası yok kadının. terbiyesini, ahlakını da siz yargılayamazsınız. masum demiyorum bakın “size karşı bir yanlışı yok”.

Şimdi bu kadının aldatılan kadına karşı bir yanlışı yoksa toplum olarak bize ne oluyor? Kadının ahlakını biz ne diye yargılıyoruz?

Yanlışa yanlış demek cinsiyetten, ideolojiden bağımsız olmalı ya. Bazı doğruları, degerleri yumusatmamalıyız bence 🩵 insallah siz güzel bir aşk yaşarsınız böyle bir şeyi hiçbir hemcinsimiz deneyimlemesin 🙏🏻 Yapanlara da bırakın öfkemizi kusalım. Hayatta her şey olağan karşılanamaz.
olağan değil zaten. gercek feminizmi bilseniz burda asıl konu sahibinin güçlü duruş sergilemesi için sayfalarca yorum yaptığımı anlardınız. sen o kadar değersiz misin metresle muhatap oluyorsun? kadının ne olduğu belli Allahından bulsun. o kadar gücün, öfken varsa kocana söksün

ayy valla kendimi yorduğum şeye bak. aldatan adamı alıp bir de çocuk yapmis ve adam aldatıyor diye olay oluyor. emek verdim diye evliliğe giden, çocuk var diye de yürütür evliliği. boşuna 3.kadın polemiği yaşandı kaç sayfa 😂
Senin kocanın eski sevgilisi hem kocanın ailesinin komple hayatında üstüne senin ailenin bile içinde 😄 sen millete laf edecek en son kişisin aslında da neyse….

Toplum olarak böyle bir kadını neden ayıplıyoruz o halde? Sadece adama kızalım. Kadının suçu ne? Siz demişsiniz ki ilk mesajınız da:
size karşı bir hatası yok kadının. terbiyesini, ahlakını da siz yargılayamazsınız. masum demiyorum bakın “size karşı bir yanlışı yok”.

Şimdi bu kadının aldatılan kadına karşı bir yanlışı yoksa toplum olarak bize ne oluyor? Kadının ahlakını biz ne diye yargılıyoruz?
evliliğe karşı ihanet mevzusunda kadına hesap soramaz. “senin benim kocamla ne isin var? benim evliliğimi mahvettin” zırt pırt diye hesap soramazsınız. her ahlaksızlık yapanı tek tek arayıp hesap soruyorsanız ayrı

Bu ayrıntiyi sonradan öğrendin ama. Öğrenmeden önce yorum yapmışsın zaten.
e tamam zihniyet belli işte. nişanlıyken de aldatıldığında adamı affetmis ama kadınlara “parazit” demiş. anladın mı? burda iki saattir yanlış bulduğum zihniyet bu. kadınlar hemen 3.kişiye saldırıp esşlerini beyinlerinde haklı çıkarma eğiliminde. bin saat bunu anlattım. dışardaki “parazitlere” değil esine tekmeyi koysaydı su an bir cocukla bunları yasamazdı.

Senin kocanın eski sevgilisi hem kocanın ailesinin komple hayatında üstüne senin ailenin bile içinde 😄 sen millete laf edecek en son kişisin aslında da neyse….
ya puanajjsjs nerenle okudun kız konumu? biz esimle aynı yerde büyüdük zaten. bu kadar sasılacak ne var. eski sevgilisi onlarla aynı köyde. babası vefat etmis kv de cenaze için yemek yaptı. kızın babası zaten kp çalışanıydı 😂😂 kızın ablalarında bizim mahalleye gelin geldi ve annem de kv ile samimi olduğu için başsağlığına gitti. iste bak biz böyle kompleksisiz. 😂😂 olayları birbirinden ayrıştıracak zihniyet ve kabiliyetiniz olsa keske 😂 bak inanmazsın ama mesela esimin eski sınıf arkadasi da benim eski sevgilim? 😂😂 yani saldıracam diye gönyeniz şaştı.

olağan değil zaten. gercek feminizmi bilseniz burda asıl konu sahibinin güçlü duruş sergilemesi için sayfalarca yorum yaptığımı anlardınız. sen o kadar değersiz misin metresle muhatap oluyorsun? kadının ne olduğu belli Allahından bulsun. o kadar gücün, öfken vars

e tamam zihniyet belli işte. nişanlıyken de aldatıldığında adamı affetmis ama kadınlara “parazit” demiş. anladın mı? burda iki saattir yanlış bulduğum zihniyet bu. kadınlar hemen 3.kişiye saldırıp esşlerini beyinlerinde haklı çıkarma eğiliminde. bin saat bunu anlattım. dışardaki “parazitlere” değil esine tekmeyi koysaydı su an bir cocukla bunları yasamazdı.
Ya bayan, bu parazit meselesini sonradan öğrendin diyorum ben de sana. Ayrıca derdim konu sahibinin kocasını affetmesi de değil. Konu senin tutumun. Sen anlamamakta ısrar edip hepimizi Kemal'im yapmazci kadınlardan zannetmwye basladin. Ben diyorum ki evet kadın boşanmali. Bunda sıkıntı yok. Ama diğer tarafta evli heriflerle düşüp kalkan ahlaksız bir kadın var, burda bir ahlak sorunu var. Neden ahlak sorunu dedim çünkü hemcinsine acı vermekten hiç cekinmemis hatta gurur duyduğuna da eminim. Biz hukuken değil ahlaken konuşuyoruz. Sen metres hanım iki çift laf duydu diye gocunup polemik yaratmissin. Neden dokundu ki kadına laf söylenmesi onu anlamadım. Kadının kalbi kırılmış elbette ki metrese de bir şeyler denecek. Ay ben metresle muhatap olmam da bana çok komik geliyor. Kraliçe değiliz hiçbirimiz. Duygularımiz var. Sadece eşlerin değil insanların da birbirine sorumluluğu vardır. Yoksa hepimiz birbirimizin ağzına s...alım yani madem öyle.

Ya bayan, bu parazit meselesini sonradan öğrendin diyorum ben de sana. Ayrıca derdim konu sahibinin kocasını affetmesi de değil. Konu senin tutumun. Sen anlamamakta ısrar edip hepimizi Kemal'im yapmazci kadınlardan zannetmwye basladin. Ben diyorum ki evet kadın boşanmali. Bunda sıkıntı yok. Ama diğer tarafta evli heriflerle düşüp kalkan ahlaksız bir kadın var, burda bir ahlak sorunu var. Neden ahlak sorunu dedim çünkü hemcinsine acı vermekten hiç cekinmemis hatta gurur duyduğuna da eminim. Biz hukuken değil ahlaken konuşuyoruz. Sen metres hanım iki çift laf duydu diye gocunup polemik yaratmissin. Neden dokundu ki kadına laf söylenmesi onu anlamadım. Kadının kalbi kırılmış elbette ki metrese de bir şeyler denecek. Ay ben metresle muhatap olmam da bana çok komik geliyor. Kraliçe değiliz hiçbirimiz. Duygularımiz var. Sadece eşlerin değil insanların da birbirine sorumluluğu vardır. Yoksa hepimiz birbirimizin ağzına s...alım yani madem öyle.
Allaaaahhhhhh. kanser edersiniz adamı gece gece. kocam beni aldatmış, kadınla ne işim var benim??? benim kocam zeka özürlü müydü? sekerle mi kandırdı?? benim kocam itin serefsizin teki ya. dışardaki kadınım ne olduğu çok da umrumda. aradın kadını ne oldu? utandı mı? bir daha yapmaz mı? tüm evlilikleri kurtardın mı bu kadından? aradın ne olduuu? acın mı azaldı? aldatılmamış mı oldun? gurur mu duydun kendinle? benim s*k beyinli kocam dışarda uçkurunun peşinde geziyorsa sence benim derdim hangi kadınla gezdiği mi olmalı? ben çözemiyorum sizin zihniyeti kusura bakmayın. bana göre bu sadece esine gösteremediği, zor gelen öfkeyi dışarıya yansıtıp içini soğutmaya çalışmak. böyle davrandıkça da kimse sizi dik, güçlü kafın görmez, göremez. basit hareketler bunlar

Allaaaahhhhhh. kanser edersiniz adamı gece gece. kocam beni aldatmış, kadınla ne işim var benim??? benim kocam zeka özürlü müydü? sekerle mi kandırdı?? benim kocam itin serefsizin teki ya. dışardaki kadınım ne olduğu çok da umrumda. aradın kadını ne oldu? utandı mı? bir daha yapmaz mı? tüm evlilikleri kurtardın mı bu kadından? aradın ne olduuu? acın mı azaldı? aldatılmamış mı oldun? gurur mu duydun kendinle? benim s*k beyinli kocam dışarda uçkurunun peşinde geziyorsa sence benim derdim hangi kadınla gezdiği mi olmalı? ben çözemiyorum sizin zihniyeti kusura bakmayın. bana göre bu sadece esine gösteremediği, zor gelen öfkeyi dışarıya yansıtıp içini soğutmaya çalışmak. böyle davrandıkça da kimse sizi dik, güçlü kafın görmez, göremez. basit hareketler bunlar
Konu sahibi zaten haksız, evet dediğin gibi daha önce ayrılmalıydi. Ona bir şey dediğimiz yok. Eşine tepki göstermeyip bizim aramıza girdiler diye "sadece" metresi suçlayan eşlere ben de tepkiliyim. Ama dediğim gibi insanın da insana sorumluluğu var, evli ve çocuklu olduğunu bildiği bir hemcinsine insan bunu yapmamali.
Ben olsam eşimden boşanır onu soyar sogana çevirir ama bu metresin yaptıklarını da ailesine arkadaşlarına duyururum.

Konu sahibi zaten haksız, evet dediğin gibi daha önce ayrılmalıydi. Ona bir şey dediğimiz yok. Eşine tepki göstermeyip bizim aramıza girdiler diye "sadece" metresi suçlayan eşlere ben de tepkiliyim. Ama dediğim gibi insanın da insana sorumluluğu var, evli ve çocuklu olduğunu bildiği bir hemcinsine insan bunu yapmamali.
Ben olsam eşimden boşanır onu soyar sogana çevirir ama bu metresin yaptıklarını da ailesine arkadaşlarına duyururum.
insanın tabii ki kendine ve topluma karşı sorumluluğu var. burda okayiz. kadın ahlaksız bir kadın. aynı şeyleri yasamayı hakeden bir kadın. ama kadında bu acıya sebep olan kişi eşi. cünkü buna yol açan kişi o. ben sadece bunu diyorum.

ya bilmiyorum ben sahsen uğraşmam 3.kişiyle.

Kızlar bence fazla yükleniyorsunuz bi iki üye değil 10 üye birden yani hamile zaten kadın. Sayfalarca da anlatmaya çalışmış. Bence kendisi de anlamıştır diye düşünüyorum.

İkiniz de aynı şeyi destekliyor/savunuyor/söylüyorken nasıl farklı şeyleri savunuyor gibi karşılıklı atışıyorsunuz şaşkınlıkla izliyorum...

Dört sene önceki konunuzda, bırakmak için milyon tane sebebim var demişsiniz.

Şimdi, bu yaşadıklarınızın tamamı sizin seçiminiz. Bu olay unutulacak gibi de değil. Adam tamamen size dönmüş olsa bile ömür boyu paranoya yaşamınıza neden olacak. Değersizlik yüklenmesi de cabası.

Şimdi de seçim de size ait ancak bu sefer bebeğinizi de dahil etmeniz gerektiği için çok sağlam bir karar vermeniz gerekecek.

İkiniz de aynı şeyi destekliyor/savunuyor/söylüyorken nasıl farklı şeyleri savunuyor gibi karşılıklı atışıyorsunuz şaşkınlıkla izliyorum...
basima ağri girdi valla 😂😂 iki saat önce duşa girecektim konu yüzünden 2 saattir bornozla oturuyorum 😂😂 daha tartışmicam artık. ben bu çağın insanı değilim jdkdlspz🙄🙄🤔😂

ama alındım bazılarına cidden. herkes kadın da ben patlıcan mıyım? paranoyaklık olduğunun farkında olduğum ve psikolojik durumumdan endişe duyduğum için paylaştığım konuyu buraya taşıyıp “aldatılırsın da görürsün” yapıldı bana. artık bu sitede de kimsenin feministliğine, iyi niyetine inanmam. kinci ve bile isteye kırıcısınız. üzdünüz beni. ağlayarak duş alicam müsade ederseniz nfmdç

Eşimle iki sene önce birbirimizi severek evlendik 7 ay önce de doğum yaptım . Her evlilikte olduğu gibi sorunlarımız vardı ama sevgi olduğu için arada üstesinden gelebiliyorduk. Yakın zamanda ailemin yanına gittim tatil için bir ay kadar orada kaldım bu süre zarfında eşimin yalan söylediğini hissettim bazı konularda kendi evime geri döndüğümde de birkaç gün gözlemledikten sonra telefonunda 15 yıllık arkadaşım dedigi kişiyle günde 4-5 kere görüştklerini fark ettim ki sadece kendi aradığı karşı taraftan gelen aramaları göremedim sildigi için. Üstelik bu aramalardan birkaç tanesi sabah 7'de gece 12'de kabul edilemeyen saatlerde. Konuyu önüne koyduğum zaman yok öyle bir şey saçmalama ne konuştuğumu hatırlamıyorum tarzında cevaplar verip hiçbir şekilde konuşmak istemedi üstünü kapatmaya çalıştı. Karşı tarafı aradım ona hakaretler edip bilgi almak istedim ama o da asla farklı bir şey söylemedi eşinizle konuşun ben arkadaşımı sıkıntım olduğu zamanlarda arıyorum şeklinde cevaplar verdi.. işin en ilginç tarafı o konuşmalar 10-15 gün devam ettikten sonra kadın eşimi ınstagram'dan silip engellemiş.Çocuğum çok küçük olduğu için ne yapacağım konusunda kararsız kaldım sen gidersen git çocuğu alamazsın şeklinde tehditlere maruz kaldım. Ortalık sakinleşince de beni sevdiğine beni ikna etmeye çalıştı ama elbette ki ne sevgisine ne de ortada bir şey olmadığını bir inancım kalmadı.
Yaa bayılıyorum adamların bu "çocuğu alamazsın" tehditlerine? Sorun bakalım, ne yapacakmış? Anasına mı baktıracakmış? Bir de hangi mahkemr süt kuzusunu babaya verecekmiş, varsa tanıdık bildik mahkeme ona başvursun, tövbe estağfurullah. Yıl olmuş 2024, artık herkes bir kocasına "hadi oradan" diyebilir mi lütfen. Çok sinirleniyorum hemen annelerin yumuşak karnından vurulmasına.
Ama size de tabii ki söylenmesi gerekenler oldugunu düşünüyorum. Bir yola cikacaksaniz sonucuna karar verip çıkın. Sonunda cocugum kucuk ne yapacagimi bilmiyorum diyeceksiniz ne diye yüzleşmeye çalıştınız adamla? Sonucunda yaptırım uygulamayacaksanız hiç kurcalayıp yüz göz olmayacaksınız zira erkeğin kafasinda şu oluyor "amaaan nasil olsa boşayamıyor, bir kere affetti yine affeder" Ne oldu simdi? Elinize ne geçti? Hiçbirşey.

Çocuğu falan alamaz. Burada önemli olan sizin tavrınız. Aldatılmayı kabul ederseniz bir çok aldatılmayı da kabul edeceksiniz demektir. Bunu kabullenebiliyorsanız devam edin. Ama mideniz artık almıyorsa (olması gereken bu) boşamalısınız.

basima ağri girdi valla 😂😂 iki saat önce duşa girecektim konu yüzünden 2 saattir bornozla oturuyorum 😂😂 daha tartışmicam artık. ben bu çağın insanı değilim jdkdlspz🙄🙄🤔😂

ama alındım bazılarına cidden. herkes kadın da ben patlıcan mıyım? paranoyaklık olduğunun farkında olduğum ve psikolojik durumumdan endişe duyduğum için paylaştığım konuyu buraya taşıyıp “aldatılırsın da görürsün” yapıldı bana. artık bu sitede de kimsenin feministliğine, iyi niyetine inanmam. kinci ve bile isteye kırıcısınız. üzdünüz beni. ağlayarak duş alicam müsade ederseniz nfmdç
Fırsat bu fırsat, bence de gidip duşunuzu alın, daha çok su kaldırır bu pilav.

Ya ne diye tartışıyorsunuz, birinin A dediğine diğeri a veya B diyebilir. Herkes farklı düşünebilir farklı tepkiler verebilir. İlle benim dediğim doğru diyemez kimse. Annemin arkadaşı aldatıldığını öğrennce gidip kadına teşekkür etmişti, beni bir pislikten kurtardın diye. Adamın nesi var nesi yok, kanunen hakkı olmayanı bile almıştı boşanırken. Ben de evli erkeklerle takılan kadınların bir iki lafı hak ettiğini düşünüyorum ama tek şartım var. Önce evdekini kolundan tutup sokağa atarım, sen git avukatın gelsin derim sonra diğerine saydırırım. Kadına sayayım küfürler hakaretler edeyim ama evdekini küçük çocuğum var affedeyim olayı olmaz.
Her evlilikte olduğu gibi sorunlarımız vardı ama sevgi olduğu için arada üstesinden gelebiliyorduk.
Aslında üstesinden gelinmemiş, halının altına süpürülmüş. Ayrıca evlenmeden önce de vukuatları varmış bu rezil adamın. O kadınlardan da 3.kişi parazit diye bahsetmişsiniz. Hadi evlendiniz, 8 ay çocuk yapmak için çok erken bir süre. Hele de sizinki gibi bir kocayla. Hiç kendinizde hata görüyor musunuz, çocuğuma böyle babayı nasıl layık gördüm diyor musunuz? Babalığıyla ilgili problem olmayabilir, çocuğuyla gayet iyi ilgileniyordur ama kendi ihaneti sonucu çocuk babasından uzak büyüyecek. Boşanacak olsanız aldatıldığınızı bile bile evlenmezdiniz, nişanlıyken ayrılırdınız. Umarım boşanırsınız ve kafanız sağlam olur. Yoksa adamın huyu suyu belli, önce de aldatmış sonra da aldatmış. Eşin evliliğin kıymeti yok gözünde ki sen git çocuk kalır demiş.

X