Aldatıldım. Yeni hayat ?

başlangıçta tabiki bocalıycaksın ama bi yandan da olgunlaşıp daha da güçlü olucaksın :) toplum baskısına kulak asmıcaksın çünkü insanlar gözünün üstünde kaşın var diye bile eleştirebiliyor :) sen değerlisin bi başkasının kalp kırmak için söylediği hiç önemli olmamalı... daha bi sürü zorluk ya da güzellik çıkarcak hayat karşına hep dimdik dur böyle :)

Evet açmıştım. Arkadaşlarım verdiği tavsiyeler üzerine eşimin telefonuna bir şekilde girdim. Konuşmalarını okudum. Eşimi evden kovdum. Eşyalarımı orada bırakıp annelerin yanına geldim sanırım en kısa bu şekilde anlatabilirim
Bende 6 yıl oldu psikolog desteği aldım bi süre ve bekarlık sultanlık

Boşanmış bir kadın olarak eskisinden daha mutluyum.. Yeniden öğrenciyim, arkadaşlarımla, erkek arkadaşımla sürekli geziyorum.
Geç kaldığım bu hayatı en güzel yerinden yakaladım ordan devam ediyorum..
Zor ama imkansız değil. Yeter ki hiç pes etme..

E pess:KK57: aklı çelindi :ukala:
İroni değil gerçek
Benim arkadasım boşandı pişman oldu
Özlüyor hala eşini
Seviyorsa mücadele etsin
Hemen boşan ayrıl
Başka biri daha mu iyi olucak
Adamın belki aklı çelindi yaptı bir hata
Hemen affetmesin tehdit etsin boşanmakla
Ama boşanmasın

Aldatılıp aldatılmama ihtimali arasındaki zorlu süreç bile insanı çok yoruyor şuanki halimden biliyorum. Şanslısınız gercek yuzunu çıkartmış meydana boşandıktan sonra sadece kendinizle başbaşa kalın bir süre.
İnsanlar sizi 1 hafta 10 gun konuşurlar en fazla bırakın konuşsunlar sankı onların hiç basına gelme ihtimalleri yokmuş gibi.
Sonra herşey rutinine dönüyor.

Merhaba dostlar. Bir kaç haftadır süregelen şüpheler vs derken aldatıldığımı öğrendim. Şuan avukat aracılığı ile davayı başlatıyoruz bundan bir kaç hafta sonra boşanmış bir kadın olacağım. Sizlere sorum boşandıktan sonra beni nasıl bir hayat bekliyor olacak. Yeni bir hayat belki yeni bir aşk. Kadın boşaninca DUL . Adam boşaninca laf yok. Çevrenin nasil bir bakışı var. Boşanmış arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şuan sanki hayatım bitmiş gibi hissediyorum bu doğal mi?
Hayatin bitmis gibi hissetmen cok normal..Hic bisey olmamis gibi devam edip bir sure sonra tekeri patlamis araba gibi savrulmaktansa üzül,agla..Ama isyan etme ve kesinlikle sagligini tehdit edecek boyuta gelmesine izin verme.Klasik olacak ama psikolojik destek al..Ben evliligim bittigimde bunu yapmadim "ne kadar guclu bir kadinim kendi basima ustesinden geldim" dedim.Geldim de.Ama iflah olmayan korkular musallat olur zaman zaman tanimlayamadigim..Ama kendimi bozmadim hic..
En zor donemlerimde isime dort elle sarildim cunku biliyordum ki kendi ayaklarim uzerimde olmak daha iyi gelecekti.Calistim didindim maddi manevi ozgurlugumu kazandim disardan ikinci üniversitemi bitirdim bana getirisi cok oldu her anlamda.. inan sen de yaparsin doyumsuz ol kendini gelistirmek konusunda oku cokca oku.Ansiklopedi olur Roman olur kitap olur hangisini kafan kaldiriyorsa..Müzik dinle ama arabeske baglamak yok :) Bol yürüyüs hayat tecrubesi bilgi birikimi olan entellektüel arkadaslarin da sadece hayat okulunu bitirebilmis arkadaslarin da olsun mutlaka..
Spor salonuna basla kendine bir hedef belirle o hedefin ustesinden gelene kadar salma! Düsünme..Neden? diye sorular sorma kendine..
Seveceksin de yeniden de asik olacaksin.Acitsa da yine hayal kirikligina ugrasan da..Sevmek,asik olmak cok güzel.Pes ettigin zamanlar da olacak bazen yenildigin maclarin..Ama gelecek maclarin skoru nasil olacagi konusunda fikrimiz yok ozaman devam..
Evliliklerin bitme sebepleri farkli farkli..Sevdigin insanin ihaneti daha zor'dur ama sebep ne olursa olsun..İnanki geciyor kardesim inan ki geciyor acisi azaliyor zamanla..Tamamen gecmesi sart degil..Çünkü Biseyleri unutmaman temkinli olmani saglayacak.Ne olursa olsun sükretmeyi ve dua etmeyi unutma..
Geri kalan hayatinda mutluluklar seninle olsun..❤❤

Son düzenleme:
Hayatin bitmis gibi hissetmen cok normal..Hic bisey olmamis gibi devam edip bir sure sonra tekeri patlamis araba gibi savrulmaktansa üzül,agla..Ama isyan etme ve kesinlikle sagligini tehdit edecek boyuta gelmesine izin verme.Klasik olacak ama psikolojik destek al..Ben evliligim bittigimde bunu yapmadim "ne kadar guclu bir kadinim kendi basima ustesinden geldim" dedim.Geldim de.Ama iflah olmayan korkular musallat olur zaman zaman tanimlayamadigim..Ama kendimi bozmadim hic..
En zor donemlerimde isime dort elle sarildim cunku biliyordum ki kendi ayaklarim uzerimde olmak daha iyi gelecekti.Calistim didindim maddi manevi ozgurlugumu kazandim disardan ikinci üniversitemi bitirdim bana getirisi cok oldu her anlamda.. inan sen de yaparsin doyumsuz ol kendini gelistirmek konusunda oku cokca oku.Ansiklopedi olur Roman olur kitap olur hangisini kafan kaldiriyorsa..Müzik dinle ama arabeske baglamak yok :) Bol yürüyüs hayat tecrubesi bilgi birikimi olan entellektüel arkadaslarin da sadece hayat okulunu bitirebilmis arkadaslarin da olsun mutlaka..
Spor salonuna basla kendine bir hedef belirle o hedefin ustesinden gelene kadar salma! Düsünme..Neden? diye sorular sorma kendine..
Seveceksin de yeniden de asik olacaksin.Acitsa da yine hayal kirikligina ugrasan da..Sevmek,asik olmak cok güzel.Hic olmadi minik yavru bir kedi kopek vs al onu sev büyümesini,simarikliklarini,sevimliliklerini,yaramazliklarini izlemek emin ol keyif verecek..Ama bileceksin ki sana asla yanlis yapmayacak..
Pes ettigin zamanlar da olacak bazen yenildigin maclarin..Ama gelecek maclarin skoru nasil olacagi konusunda fikrimiz yok ozaman devam..
Evliliklerin bitme sebepleri farkli farkli..Sevdigin insanin ihaneti daha zor'dur ama sebep ne olursa olsun..İnanki geciyor kardesim inan ki geciyor acisi azaliyor zamanla..Tamamen gecmesi sart degil..Çünkü Biseyleri unutmaman temkinli olmani saglayacak.Ne olursa olsun sükretmeyi ve dua etmeyi unutma..
Geri kalan hayatinda mutluluklar seninle olsun..❤❤
Su alinti yapma düzenleme isini de en yakin zamanda cözecegim insallah :)

İsim var kısa bir süreliğine ailme geldim işten izin alıp. Muhtemelen bu tatsız olayları unutmak için bir kaç haftalığına şehir dışına cikicam istifa edip. Tekrar geldiğimde de yeni bir iş istiyorum tabi bunlar hayal olacak mı bilmiyorum.
İstifa etme sakın. Zamanlaman çok yanlış. Ya yeni bir iş bulamasan. İş bulmak çok zor şimdi.

İroni değil gerçek
Benim arkadasım boşandı pişman oldu
Özlüyor hala eşini
Seviyorsa mücadele etsin
Hemen boşan ayrıl
Başka biri daha mu iyi olucak
Adamın belki aklı çelindi yaptı bir hata
Hemen affetmesin tehdit etsin boşanmakla
Ama boşanmasın

Gurur kelimesi var anlamını bilir misiniz acaba.
Sizin gibi düşünenler kadınlar adına üzülüyorum.
Yazık aldatılmayı göze alıp o erkek uğruna gurursuzca yaşıyorlar.
Mide meselesi tabi hazmediyorsunuz.

Çocuk var mı ?
Yas kaç , Çalışıyor musunuz ?
Boşanınca elbette ki zor bir hayat bekler çünkü sonuçta malum toplumun pis bir anlayışlı var Kadınlara karsı ama ısınız gücünüz ekonomik özgürlüğünüz varsa o baskıyı daha az hissedesiniz .

herzaman umutlu olun hayatta ıyı ınsanlarda var umarım karşılaşırsınız yeni hayatınızda başarılar mutluluklar...

Kuzenim bir adamla evlendi, evlendikten sonra eş cinsel olduğu ortaya çıktı. Bizim akrabalar şöyle diyordu: (özür dileyerek söylüyorum) 'Tüü kocasına bir karılık edememiş, adamla aynı yatağa bile girmemiş' Kız ne kadar derdini anlatmaya çalışsada anlatamadı. O yüzden demem o ki, toplumun ön yargılarını boşver, öncelik onların ne söyleyeceği değil senin ne hissettiğindir. Ayrıca dul kelimesi beni çok irrite ediyor, eskide kaldı bu laflar. Eskiden boşanmak yoktu, eşi ölene de dul denirdi. Şimdi TC kimlikleri dahil bekar yazıyor. Kafanızda ki önyargıları öncelikle siz kırın, milletin dediğine de kulak asmayın.
Ayrıca evimize iki günlüğüne misafir gelse, gittiğinde yeri fark edilir. Sizin de hayatınız elbet değişecek. Değişimi olumlu yönde sağlamaya çalışın. Emin olun her şey çok daha güzel olacak.

en cok korkutan toplım baskısıdır ama kulakları tokayacaksınız cünkü insanlar elestricek konusacak birsey buluyor. sizin alnınız ak . hayırlı olsun

Tes

Ekkur ediyorum fakat 27 yaşındayım toplum baskısı asıl beni korkutan bu. Umarım bu duruma alışırım
toplumu neden bukadar umursuyosunuz ki o toplum evli olanlara kulp bulmuyormu yan gözle bakmiyormu saniyorsunuz ?
artik bosanmakta evlenmek kadqr olağan siz çizginizi bozmadikca ve cevreye tavriniz net oldukça kimse sizi eleştiremez yada çırkın yaklasimlarda yakistirmalarda bulunamaz

Off kocan gerçekten çok pislikçe davranmış
Ama dur bak seni yeniden kazanıcak belki
Belki o kadın aklını çeldi
ya adam sevmiyor ki bu şekilde aldatmış onur gurur kadınlık denen bir kavram var bilmem bilir misin bu şekilde kadın aldatsa belki ölür dü herşeye rağmen insan kocası olsun diye yaşayan ölüye mi dönsün azıcık mantık azıcık duygu

Merhaba dostlar. Bir kaç haftadır süregelen şüpheler vs derken aldatıldığımı öğrendim. Şuan avukat aracılığı ile davayı başlatıyoruz bundan bir kaç hafta sonra boşanmış bir kadın olacağım. Sizlere sorum boşandıktan sonra beni nasıl bir hayat bekliyor olacak. Yeni bir hayat belki yeni bir aşk. Kadın boşaninca DUL . Adam boşaninca laf yok. Çevrenin nasil bir bakışı var. Boşanmış arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şuan sanki hayatım bitmiş gibi hissediyorum bu doğal mi?

Boşanınca "boşanmış" oluyorsunuz dul olabilmek için eşinizin ölmesi gerek.
Kelimelere takılmayın kulaklarınızı tıkayın yolunuza bakın.

Bende aldatildim ve boşandım. Dedikoduyu seven bir toplumuz, bilip bilmeden her konu hakkında yorum yapmayı ve konusmayi kendine misyon edinmis insanlar var.
Ben buna fırsat vermemek için çok yakın dostlarım hariç onlarda iki kişi zaten kimseyle birşey konuşmadım ve anlatmadım.
İşe basladim ve buradaki iş arkadaslarimla da boşandım aldatildim konusunu ne açtım ne söyleme gereği duydum. Bekarım Nokta. Hayatıma eskisi gibi devam esiyorum. Kendime güveniyorum. Hayatı seviyorum. Ve kimseye kendi özelimi anlatmak hesap vermek zorunda degilim.
Eksi yanlarını görmek yerine artıları görüyorum. Zorluk her hayatta var. Önemli olan zoru kolaya çevirmek. Size de bu yolda başarılar diliyorum.

X