Akşam Ne Yapsam Sorunsalı?!

Vallahi bu listeye çeyrek altın takmak geldi içimden eheheh çok teşekkür ederim gerçekten :)
Teşekkürler ☺aslinda yemek yapmayi ve özellikle de yemeyi seven insanlar zaten internetten veya kendi yaraticiliklariyla hep yeni şeyler ekliyor listeye önemli olan sevmek benim listem daha uzar gider☺
Sizin de hevesli olduğunuz belli bu konuda eminim çok güzel şeyler yapıyorsunuz yenileri de ekleyecksiniz belli

Evet, indirdim. Bakıyorum şuan oraya. Popüler tarifleri, defterine ekleyen kişi sayısından anlıyoruz sanırım di mi? :)

indirdim bakıyorum şu an :)

Bi de instagrama girince ister istemez çeşit çeşit tarifler oluyor baya faydalı oluyor

Aynen evde balık kokusu olmadan balık yemekte ayrı bi keyf :):)

Dışarıda pişirtiyorum eşime, evde istemiyorum. Kokusu çıkmıyor gibi geliyor. O yüzden güldüm mesajınıza. Benim gibisiniz :)

Eve geldiğimde gözüme ne ilisirse onu yapıyorum, çok yorgunsam 2 yumurta , oldu bitti.

Sizde Birgün taze fasulye yapın , ertesi gün taze fasulye pilav :)

Eve geldiğimde gözüme ne ilisirse onu yapıyorum, çok yorgunsam 2 yumurta , oldu bitti.

Sizde Birgün taze fasulye yapın , ertesi gün taze fasulye pilav :)

Öyle yapıyorum şu anlık zaten :)

Bazen diyorum bu koca beni boşayacak sonunda, gerçi o çok memnun halinden :)

Evet, indirdim. Bakıyorum şuan oraya. Popüler tarifleri, defterine ekleyen kişi sayısından anlıyoruz sanırım di mi? :)

Mobil uygulamasını kullanmadım ama sitesinde kategori seçince üst kısımda yeni eklenenler ve popüler tarifler diye seçenek oluyor. Ama deftere ekleyen sayısı da zaten onun ölçütü sanırım. Elif Atalar zaten sitenin sahibi, genelde tarifleri başarılı.

Ben pazara gidince ıspanak, taze fasulye filan alıyorum. 2 ayrı günde bunları yapıyorum. Kalan günlerde de kuru fasulye, patlıcanlı yemek, kızartma, pilav, makarna gibi şeyler yapıyorum

Ben pazara gidince ıspanak, taze fasulye filan alıyorum. 2 ayrı günde bunları yapıyorum. Kalan günlerde de kuru fasulye, patlıcanlı yemek, kızartma, pilav, makarna gibi şeyler yapıyorum

Valla aynen öyle. Ben bir de şey yapıyorum, mesela pazı ya da ıspanağı 3 kg olarak alıyorum. Sebzeleri daha doğrusu. Onları temizleyip buzdolabı poşetine bölüyorum porsiyonluk olarak. Çok acilde kalınca ciddi anlamda kurtarıcım oluyor. Kurtarıcı yemek olarak, kızartma, ya da hamburger siparişi yerinde güzel sebze yemeği daha ideal geliyor. Bi soğan doğra, yağda salçayla kavur sebzeyi at suyu dök içine kıyma, pirinç ne koyacaksan koy bırak pişsin. Ohhh :)

Ayy Evet. Haftada bir de balık yaparız biz. O da kurtarıcı oluyor.

Ayy Evet. Haftada bir de balık yaparız biz. O da kurtarıcı oluyor.

Evet balık gerçekten hem kolay hem lezzetli hemde sağlıklı...

Mesela ayıp olacak söylemesi aramızda hamileler var çok detay vermek istemiyorum ama, palamutu yuvarlak kestirip tavada harlıyorum üstüne domates vs koyarak. Gerçekten değişik, ama çok lezzetli oluyor. Kuruyunca sevmiyorum balığı... Onun dışında, zaten haftada 1 yediğimiz için balığı, ayda bir de dışarıda yiyoruz. Hem değişiklik hemde ızgara yemek için... Evde ızgaram bozuldu, hala alamadım. Bir ara bakıp almam şart.

Aslında her şeyde hep iyi tarafları düşünerek motive ederim kendimi. Olumsuzluklara çok odaklanmam. Bu konuda hep olumsuz yargıyla başladığım için böyle oluyor demek ki. Yine mi olmayacak yerine bu kez de çok güzel olacak demem lazim. Kendimi olmayacak diye sartlandirmisim megerse. Bu yorum bana çok iyi geldi. Bazen insanın gözünden kaçıyormuş demek bazı seyler. Teşekkür ederim. :)
Bir de esimden böyle yorum alıyorum sadece. El lezzetim iyidir arkadaslarim, misafirlerim cok beğenir. Ben gelirken şunu şunu yap diye sipariş bile verirler. Ama esimde apayrı seçici bir damak var. Dışarda yedigimizde bile eleştirdiği oluyor. Şöyle soyle yapın daha iyi olur diye.

Hayır yeni değil 9 yıllık evliyim iki çocuğum var. Benim için yemek hiç problem değil salata bile bir öğün benim için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…