Akşam çayına ikramlık kv kardeşine ne yapabilirim

Yaparım sıkıntı değil ama yetmeyecek onlar için kayınvalidem olduğu için de kılımı kıpırdatmak istemem

Hiçbir şey eşine söyle hazır bir şeyler alsın şu durumda bile gelene çok bile

İkramlık eğer uğraşasın varsa tiramisu yapabilirsin bilemedim şimdi yada kısır yanına poğaca yap mayasız yoğurtla yapıyorum ben hızlı oluyor yardıma gelebilen biri varsa beraber yapın veya eşin o gün izinli olsun ,beraber ağırlayın yani başka alternatif bulamıyorum ben şahsen dışardan almam bu sefer de onun eleştirisi dedikodu malzemesi yapacaklar saçma sapan. Düşünceli olsalar hamile halinle zorlamazlardı zaten .. yada iptal et gitsin hastayım de

Teyzesi geliyor canım. Alsın da şeim abartır gider nerede pahalı şeyler var dünyayı döker. Ve bende onlar için fazladan para harcasın istemiyorum.
Biri annesi biri teyzesi farkında mısınız ? Pahalı şey alırmış da onlar için para gitsin istemiyormuş. Sizde bir anne adayısınız fikirleriniz gerçekten korkunç ya hamilesiniz diye çocuğun annesi eve gelip bir çay içemeyecek mi ? yük olurmuş külfet gelirmiş yorumlarda bir garip nasıl fikirler bunlar benimde evlatlarım var hakikaten düşman başına

Her lafınızdan biri hamileyim de hamileyim. En azından burada hamileliği bahane etmeseniz mi? Sanki hamile olmasanız eşinizin teyzesi için hazırlık yapmak isteyecektiniz.
Onu yapmayı geçtim eşim dışardan alırsa çok çeşit alır istemiyorum onlar için diyorsun. Oturduğunuz yerden kalkamazken alışverişe mi çıkacaksınız?
Böyle ince hesaplarla nasıl ömür geçer bilmiyorum, işiniz zor.

Teyzesi geliyor canım. Alsın da şeim abartır gider nerede pahalı şeyler var dünyayı döker. Ve bende onlar için fazladan para harcasın istemiyorum.
Tamamda adam kendi kazandığı parayla sen istemiyorsun diye neden ailesine dünyayı dökmesin. Adamın kendi ailesi. Annende yemege almasın diye akıl veriyor.

Pastaneden hazır sigara böreği,kurabiye sizde yanına patates salatası veya kısır yaparsınız yeter

Evet biri annesi diğeri teyzesi. Bilmediğiniz şeyler olduğu işin buz dağının bir de gözükmeyen kısmı var. Evet annesine değmez... Çünkü benim eşim 10 gün yoğun bakımda yattı kalp rahatsızlığı gelirdi 9 haftalık hamileyken o halde yandım eşim için ama annesi et dağıtma misafir ağırlama misafir gezdirme derdindeydi. Riskli hamileliğim vardı ve Ben eşimin yanında kaldım. Annesi yoktu taburcu ol ana bir gün kala gelip sen git yoruldun ben kalayım diye anne. Hiç müsait olamadım ki geleyim diyen anne gelinini hamile haliyle hastanelerde bırakıp kendi keyfine düşen anne... Evet bu anneye değmez. Ve bu sadece bir tanesi. Daha eşimi bana kötülemesi mi dersiniz arabamızı avizemizi yaaa bebeğimizin ismini bile basitmiş ucuzmuş dandikmiş diye eleştiren kusur arayan anne. Halen düşman başına diyecek misiniz?

Eşim istiyor maalesef. Bir de geçen gün kv eşime yine bir akşam çayına sesleriniz vb şeyler söyledi bende kendimi iyi hissedersem bakarım dedim. Eşimde tutturdu çağıralım diye.

Ne ikram edecekseniz eşiniz gidip alacaksa ve çay servisini eşiniz yapacaksa kabul edin. Sırf eşiniz istiyor diye size yük olacak saçma sapan şeyleri kabul etmeyin.
Kayınvalidenizin kardeşi sizin denginiz mi ki ahbaplık kuruyorsunuz?

Senin annende normal değil annenden akıl alma

Tepkinizi vaktiyle koyacaksınız hanımefendi. Biz de geçtik bu yollardan. O anda iletişimi koparmamışsınız şimdi ise kinlenip kinlenip buralara konu açacak kadar takıntı yapıyorsunuz ne ikramlasam diye eeliniz varmıyor birşey yapmaya resmen

Madem kopmadı iletişiminiz düşünmeyeceksiniz ötesini berisini selamın aleyküm aleykümselam bir kek bi çay hoşgeldin beşgittin yaşayacaksınız. O eve girmesini engelleyemezsiniz şu durumda

Aşamadıysanız da dır dır dır kendinizi yemek yerine karşısına geçip bana yaşattıklarını sindiremiyorum muhatap olmak istemiyorum deyip önünüze bakacaksınız kimse girip çıkmayacak evinize

İstanbulda oturuyorsanız evlere servis yapan ev yemekleri oluyor. Geçen bize misafirler gelmişti o kadından söylemiştir kısır, yaprak sarma, patates salatası, gül böreği vs bir ton şey. Çokta güzeldi yani kadının elleri lezzetliymiş öyle bir yer ile iletişime geçebilirsin

Bence sizin derdiniz ikramlar değil kayınvalidegili burda biraz çekiştirip rahatlamak.. Doğruyu söyleyin destek atarız yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…