Akşam çayına ikramlık kv kardeşine ne yapabilirim

Bence siz kayınvalideye gidin orda görün. Yemekli olsun☺️ yemek saatinde gidin.
Bana kalksa böyle yaparım ama birincisi kv bizi çağırmaz. İkincisi de ben onun wurqrımı görmek istemem üçüncüsü de eşimde
İki kişi gelmeyecekmi zaten ne kadar masraf olabilir ki? Siz kek yapın eşinizde biraz çerez alsın yeter. Yine çoğu size kalır korkmayın.
2 kişi değil. Kv görümcem teyzesi eşi ve anneannesi...

Biri annesi biri teyzesi farkında mısınız ? Pahalı şey alırmış da onlar için para gitsin istemiyormuş. Sizde bir anne adayısınız fikirleriniz gerçekten korkunç ya hamilesiniz diye çocuğun annesi eve gelip bir çay içemeyecek mi ? yük olurmuş külfet gelirmiş yorumlarda bir garip nasıl fikirler bunlar benimde evlatlarım var hakikaten düşman başına
İki tane evladım var Allah böyle eş vermesin ikisinede. Doğurup buyutene kadar neler çekiyoruz eşi kalkıp diyecek annesine ve teyzesine pahalı biseyler yedirmek istemiyorum. Çok gücüme giderdi herhalde böyle bişey duysam. Allah esirgesin. Evlerden ırak. Kendide anne olacak bakalım o neler gorucek...

5.5 aylık hamileyim ama ağır geçiriyorum. Yerimden kalkmam oturmam hareket etmem sıkıntılı. Kv kız kardeşi gelecekmiş geçen günde 2 kayınvalidem annem dediki geline de çağırmak için öyle yemeğe felan düşmesin bende dedim ki yok yemeğe çağırmam zaten ben kendi evimde bile zar zor hareket ediyorum kendimi iyi hissedersem akşam çayına alırım belki dedim. Kv ise Haa yine akşam çayına olur dedi. Şimdi bende Çarşamba günü akşam çayına almayı düşünüyorum. Ama ikramlık hafif şeyler ne yapabilirim bilmiyorum. Önerisi olan var mı? Dışarıdan mı alsam yoksa
Valla önce kendinizi düşünün siz ve bebeğinizin Sağlığı yiyecekler iki lokmadan değerli, ben pratik olması için sufle yapıyorum börek salata vs ama dışarıda da satılıyor çalışırken alıyordum öyle kupta mangolia falan da satılıyor

Evet aynen öyle canım ondan. Tövbe yarabbi ya
Bahane mi
İki tane evladım var Allah böyle eş vermesin ikisinede. Doğurup buyutene kadar neler çekiyoruz eşi kalkıp diyecek annesine ve teyzesine pahalı biseyler yedirmek istemiyorum. Çok gücüme giderdi herhalde böyle bişey duysam. Allah esirgesin. Evlerden ırak. Kendide anne olacak bakalım o neler gorucek...
İnsanlar yargılamak ne kadar kolay değil mi? Evet bende anne olacağım. Kayınvalideme o kadar çok adım attım ki msiaifğr geldi tatlısını yaptım götürdüm, anneler gününde kendi Annemden önce onun hediyesini verdim, arkadaşları gelecekti yorulmasın diye kendi evimde ağırladı ama... Beni hiçe sayan diğer gelini yanındayken beni görmezden gelen bir insan için artık sabrım taştı. kendi oğlu 10 gün yoğun bakımda yatarken kendisi bir kere bile gelmedi. Yatılı misafir ağırladı et dağıtma derdine düştü gelen misafirlerini gezdirmeyi tercih etti ve daha bir sürü şey. Kendi oğlu yaaa yoğun bakımda yattı kalpten ben 9 haftalık hamileydim ağlayıp durdum eşim için ama o annesi gezme tozma misafir derdindeydi. Evime birşey alsam küçümser arabamıza dandik der bebeğimin ismini küçümser... Ve daha bir sürü şey. Sizce hangi insan bu kadın karşısında iyi olur? Siz olursanız bravo. Haaa sizinde çocuklarınız varmış Allah bağışlasın ama bu kadın gibi olursanız daha fazlasını görürsünüz. Kv doluyum ve onun için hiçbir şeye değmez...

Valla önce kendinizi düşünün siz ve bebeğinizin Sağlığı yiyecekler iki lokmadan değerli, ben pratik olması için sufle yapıyorum börek salata vs ama dışarıda da satılıyor çalışırken alıyordum öyle kupta mangolia falan da satılıyor
Öyle yapacağım canım. Dışarıdan aldırırım çayı da ellerine veririm koyar kaldırırlar.

Bahane mi

İnsanlar yargılamak ne kadar kolay değil mi? Evet bende anne olacağım. Kayınvalideme o kadar çok adım attım ki msiaifğr geldi tatlısını yaptım götürdüm, anneler gününde kendi Annemden önce onun hediyesini verdim, arkadaşları gelecekti yorulmasın diye kendi evimde ağırladı ama... Beni hiçe sayan diğer gelini yanındayken beni görmezden gelen bir insan için artık sabrım taştı. kendi oğlu 10 gün yoğun bakımda yatarken kendisi bir kere bile gelmedi. Yatılı misafir ağırladı et dağıtma derdine düştü gelen misafirlerini gezdirmeyi tercih etti ve daha bir sürü şey. Kendi oğlu yaaa yoğun bakımda yattı kalpten ben 9 haftalık hamileydim ağlayıp durdum eşim için ama o annesi gezme tozma misafir derdindeydi. Evime birşey alsam küçümser arabamıza dandik der bebeğimin ismini küçümser... Ve daha bir sürü şey. Sizce hangi insan bu kadın karşısında iyi olur? Siz olursanız bravo. Haaa sizinde çocuklarınız varmış Allah bağışlasın ama bu kadın gibi olursanız daha fazlasını görürsünüz. Kv doluyum ve onun için hiçbir şeye değmez...
Eşinizle ilgili mesajları da okudum ama bence sorun eşiniz. Eşiniz dengeyi korusa ailesi bunları yapamazdı. Kv ye takılmak yerine bence eşinize bakın. Ben böyle kv de olmam böyle gelinde değilim eşimde böyle değil çok şükür 🙏 demekki eşiniz annesine değer olarak görüyor ki fazlasını ayağına serer diyorsunuz. Sizede hamile halinizle bulaşık mk çek demiş ona ayrı şaşırdım. Siz yazdığınız cümleleri tekrar okursanız bence en büyük hatanın kimde oldugunu anlarsınız. Bende riskli hamilelikler geçirdim herşey ayağıma geldi eşimin ailesi tarafından. Erkek kardeşi,kız kardeşi, annesi sıra sıra gelip baktılar hangisi boşsa. Olması gerekende budur. Kaldı ki bulaşık mk itmek yani... Ne kadar boş olursa olsun ağır bişey. İnşallah yapmamışsınızdır..

Yahu insanları artık misafir ağırlamak ikramlık hazırlamak ne kadar zor geliyor. Bence bu tarz düşünceler çok yanlış eğer habersiz geliyorsa evde ne varsa önüne koyarım haberli geliyorsa yapabildiğim derecede güzel şeyler yaparım kim olursa olsun. Gebeysem eğer yapacak halim yoksa ev yemekleri yapan yerlerden güzel şeyler alırım alıp da paketli bisküvi asla koymam.

X