Akşam çayına ikramlık kv kardeşine ne yapabilirim

Mlk8822

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2021
507
22
30
5.5 aylık hamileyim ama ağır geçiriyorum. Yerimden kalkmam oturmam hareket etmem sıkıntılı. Kv kız kardeşi gelecekmiş geçen günde 2 kayınvalidem annem dediki geline de çağırmak için öyle yemeğe felan düşmesin bende dedim ki yok yemeğe çağırmam zaten ben kendi evimde bile zar zor hareket ediyorum kendimi iyi hissedersem akşam çayına alırım belki dedim. Kv ise Haa yine akşam çayına olur dedi. Şimdi bende Çarşamba günü akşam çayına almayı düşünüyorum. Ama ikramlık hafif şeyler ne yapabilirim bilmiyorum. Önerisi olan var mı? Dışarıdan mı alsam yoksa

Hiçbir şey? Siz iyi misiniz zor bir hamilelik geçiriyorsunuz kalkamıyorsunuz yerinizden onların gelip size yardım etmesi gerekirken bir de hizmet mi bekliyorlar?

Paran varsa, al dışarıdan. Hiç ellerini hamur yoğurarak yorma. Üstelik hamilesin bir zahmet bu kadar kadın gelirken poğaça, böbrek, kek, patates salatası yapıp getirsin. Ara söyle kaynanaya canım çekiyor annem de, sen çok güzel yapıyorsun de, kendini yorma, sen onu yor.

Ben olsam hazır kuru pasta bisküvi gibi şeyler koyabilirdim. Sevdiğim bir kisiyse paraya kıyıp baklava vb alınabilir

Sevmiyorsan susse bisküvi yeter
Açıkçası bende öyle düşündüm dışarıdan alırım olur biter. Bir yanım bana yakışmaz diyor diğer yanım da ben hamile halime ne uğraşacağım.

Eşim istiyor maalesef. Bir de geçen gün kv eşime yine bir akşam çayına sesleriniz vb şeyler söyledi bende kendimi iyi hissedersem bakarım dedim. Eşimde tutturdu çağıralım diye.
O zaman eşiniz yapsın ikramlıkları da temizliği de misafire hizmeti, çayı kahveyi de...

Hemde kayımvalidemden... Asla birşey istemem onun evime gelmesini bile istemiyorum kaldı ki birşey getirmesini asla istemem canım. Lafın gelişi ne lazım getireyim der ama ben ondan sevabını bile istemem

Eşim istiyor maalesef. Bir de geçen gün kv eşime yine bir akşam çayına sesleriniz vb şeyler söyledi bende kendimi iyi hissedersem bakarım dedim. Eşimde tutturdu çağıralım diye.
O zaman eşin poposunu kaldırıp misafir ağırlayacak, doğmamış bebesinin karısının canına sağlığına kasdetmeyecek düşüncesiz herif

Hiçbir şey? Siz iyi misiniz zor bir hamilelik geçiriyorsunuz kalkamıyorsunuz yerinizden onların gelip size yardım etmesi gerekirken bir de hizmet mi bekliyorlar?
Teyzesi şehir dışından geliyor. Ve eşimde teyzesini çağırmak istedi. Ama ben aşırı yoruluyorum ağır hamilelik geçiyorum. Dışarıdan birşeyler alıp korayım

Benim 2 hamileligimde kanamalı geçti riskliydi .. hele 2. Hamileeligimde bir evladim daha vardi kanamam varken dahi ona bakmak zorundaydim.. bilemiyorum bir kek karıp fırına atmak zor birsey degil bu kadar sizi dusundurecek ne var anlamiyorum yatalak degilsiniz sonucta hamilelik hastalık değil elbet modunuzun olmadigi yprgun duştügunuz gunler olabilir amenna.. kendinizi iyi hissettiginiz, keyfiniz olduğu bir gün yapın kekinizi yanina da bir cay tamam. eşinizde arkalarindan toplamaniza yardimci olur oldu bitti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…