Akşam çayına ikramlık kv kardeşine ne yapabilirim

Teyzesi şehir dışından geliyor. Ve eşimde teyzesini çağırmak istedi. Ama ben aşırı yoruluyorum ağır hamilelik geçiyorum. Dışarıdan birşeyler alıp korayım
Hiç kimse için yormayın kendinizi sizin ve bebeğin sağlığı her şeyden önemli. Hamile kadından hizmet beklenmez

akşam çayında çok birsey yemiyor insanlar. bir bol ıslak kek bir de iyisinden çerez, lokum, hurma, çikolata tabağı bu işi çözer. bir de ortaya meyve tabağı yaparsanız bence oldu bitti. akşam çayında (ki yemekten sonra ise)insanlar tok oluyor bir tatlı ve hoş sohbetler işi halledersiniz. ben dediğim gibi yapıyorum çok da güzel oluyor.

Mantıklı valla. Ama eşime dışarıdan al desem gider dünyayı alır. O yüzden ona demeden dışarıdan ne alayım acaba
İki kişi gelmeyecekmi zaten ne kadar masraf olabilir ki? Siz kek yapın eşinizde biraz çerez alsın yeter. Yine çoğu size kalır korkmayın.

5.5 aylık hamileyim ama ağır geçiriyorum. Yerimden kalkmam oturmam hareket etmem sıkıntılı. Kv kız kardeşi gelecekmiş geçen günde 2 kayınvalidem annem dediki geline de çağırmak için öyle yemeğe felan düşmesin bende dedim ki yok yemeğe çağırmam zaten ben kendi evimde bile zar zor hareket ediyorum kendimi iyi hissedersem akşam çayına alırım belki dedim. Kv ise Haa yine akşam çayına olur dedi. Şimdi bende Çarşamba günü akşam çayına almayı düşünüyorum. Ama ikramlık hafif şeyler ne yapabilirim bilmiyorum. Önerisi olan var mı? Dışarıdan mı alsam yoksa
5,5 ayda yerinizden kalkmanız bile riskli ise nasıl iş yapacaksınız? Kanama, erken doğum gibi riskler mi var? Yoksa sadece hamileliğim getirdiği halsizlik mi? Açıkcası yorumum bu ayrıma göre değişir, eğer riskli ise dışardan alın, servisi vs eşiniz yapsın zaten karısının ve çocuğunun hayatını tehlikeye atmayacaktır (umarım). Diğeri ise hamilelik hastalık olmadığı için çayın yanına bi kek çırpabilirsiniz. Normalde evin yemeklerini kim yapıyor

5.5 aylık hamileyim ama ağır geçiriyorum. Yerimden kalkmam oturmam hareket etmem sıkıntılı. Kv kız kardeşi gelecekmiş geçen günde 2 kayınvalidem annem dediki geline de çağırmak için öyle yemeğe felan düşmesin bende dedim ki yok yemeğe çağırmam zaten ben kendi evimde bile zar zor hareket ediyorum kendimi iyi hissedersem akşam çayına alırım belki dedim. Kv ise Haa yine akşam çayına olur dedi. Şimdi bende Çarşamba günü akşam çayına almayı düşünüyorum. Ama ikramlık hafif şeyler ne yapabilirim bilmiyorum. Önerisi olan var mı? Dışarıdan mı alsam yoksa
Hamileye lohusaya emzirene misafir gelırken kendı getirsın bı zahmet. Getırmıyorsa cayıcer kLkar
.

Marketten hazır kek, hazır börek al çay demle geldiklerinde de çaydanlığı salona eşin getirsin sen kalkma. Ne gerek varsa.

Bence siz kayınvalideye gidin orda görün. Yemekli olsun☺️ yemek saatinde gidin.

Rahatsızsanız eşiniz bu seferlik destek olsun eğer elinden gelmiyorsa siz de iyi değilseniz a101 de hazır tepsi böreği var yanına ekler gibi bir şey alın bir de karışık çerez alın çay demleyin mis gibi yeter emin olun çok da hazırlasanız sonradan akıllarda kalmayacak bari kendinizi yormayın ,sağlığınız daha kıymetli

Bu kadar sıkıntılı ise neden kabul ettiniz sizden önemli değil. Dışardan alın uğraşmayın

Evet annesine değmez... Çünkü benim eşim 10 gün yoğun bakımda yattı kalp rahatsızlığı gelirdi 9 haftalık hamileyken o halde yandım eşim için ama annesi et dağıtma misafir ağırlama misafir gezdirme derdindeydi. Riskli hamileliğim vardı ve Ben eşimin yanında kaldım. Annesi yoktu taburcu ol ana bir gün kala gelip sen git yoruldun ben kalayım diye anne. Hiç müsait olamadım ki geleyim diyen anne gelinini hamile haliyle hastanelerde bırakıp kendi keyfine düşen anne... Evet bu anneye değmez. Ve bu sadece bir tanesi. Daha eşimi bana kötülemesi mi dersiniz arabamızı avizemizi yaaa bebeğimizin ismini bile basitmiş ucuzmuş dandikmiş diye eleştiren kusur arayan anne. Halen düşman başına diyecek misiniz?
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 🙏 eşinize de geçmiş olsun, kayınvalidenizin yaptıklarını anlatıyorsunuz ama eşiniz hamilesiniz diye size biraz olsun acıdı mı? Kayınvalideniz hamile gelinini hastane köşelerinde bırakıp keyif yapmış ya, eşiniz de hamile karısına bulaşık makinesini itersin buraları da silersin deyip gitmiş.
5 aylık hamileyim ve karnım aşırı büyük. Biraz önce de bulaşık makinamdan su geldi eşimde evdeydi ondan yarım istedim. Neyse geldi makinası çekti baktı hırtumda sıkıntı felan yoktu. Yerler silmemi istedi viledayla sildim sonra da makinayı ortada bırakıp benim gitmem gerekiyor sen etrafını sil sorma da yerine itekle zaten tekerlekli dedi çıktı gitti. Aşırı zoruma gitti yani bu halde beni yalnız bıraktı çıktı gitti. Yani başkası olsa yardım ederdi sizce ben mi abartıyorum size yapılsa ne düşünürsünüz.
Makineyi yerine itmesi 2 dakikasını almazdı, yerleri silmesi de 5 dakikalık işti ama eşiniz sizi düşünmüyor ki kayınvalideniz düşünsün, hep kayınvalidenizi sorumlu tutuyorsunuz lakin asıl kabahatli yanıbaşınızda.

Eşiniz belli ki evde hiçbir işe elini sürmüyor, annenler gelecek deseniz bir börek kek yapmaz, evi temizlemez, size acımaz ama kızdığınız annesinin de ayağının dünyaları serer, o yüzden eşinize dışarıdan bir şeyler al demek istemiyorsunuz değil mi?

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 🙏 eşinize de geçmiş olsun, kayınvalidenizin yaptıklarını anlatıyorsunuz ama eşiniz hamilesiniz diye size biraz olsun acıdı mı? Kayınvalideniz hamile gelinini hastane köşelerinde bırakıp keyif yapmış ya, eşiniz de hamile karısına bulaşık makinesini itersin buraları da silersin deyip gitmiş.

Makineyi yerine itmesi 2 dakikasını almazdı, yerleri silmesi de 5 dakikalık işti ama eşiniz sizi düşünmüyor ki kayınvalideniz düşünsün, hep kayınvalidenizi sorumlu tutuyorsunuz lakin asıl kabahatli yanıbaşınızda.

Eşiniz belli ki evde hiçbir işe elini sürmüyor, annenler gelecek deseniz bir börek kek yapmaz, evi temizlemez, size acımaz ama kızdığınız annesinin de ayağının dünyaları serer, o yüzden eşinize dışarıdan bir şeyler al demek istemiyorsunuz değil mi?
Evet asıl kabahatli eşim. Bunun farkındayım. Ama dışarıdan al dememe sebebim bu değil ki. Onlar için tek bir kuruş harcamak istemem. Çünkü eşim gidip dünyayı getirecek. Ve onlar değmez ama eşim bunun farkında bile değil

Rahatsızsanız eşiniz bu seferlik destek olsun eğer elinden gelmiyorsa siz de iyi değilseniz a101 de hazır tepsi böreği var yanına ekler gibi bir şey alın bir de karışık çerez alın çay demleyin mis gibi yeter emin olun çok da hazırlasanız sonradan akıllarda kalmayacak bari kendinizi yormayın ,sağlığınız daha kıymetli
Çok doğru kendimi yormaya değmez.

X