Akşam 18.00'den Sonra Yemeyerek Zayıflama Deneyimlerimiz

Ölügelin bende senin gibi bir ruh halindeyim hatta bunu oğluma bile çok fazla yansıtıyorum. ınşallah gelir geçer yoksa kocam beni boşayacak :) eyvahedigeldismile

Benbu sabah tartıda 58.7 idim çok sevindim. Bugün 1000 kalori aldım.
Sabah:
patatesli kaşarlı omlet bir parça, bir dilim ekmek üstüne krem peynir, 2 parça ceviz reçeli.
Öğlen:
Bir portakal
Akşam 19:00da:
2 tabak nohutlu ıspanak üstüne sarmısaklı ve az tereyağlı yoğurt, 2 adet mantı bir dilim mısır ekmeği

Birazdan internetten araştırdığım diyet önerilerini yazıcam bence hepimizin işine çok yarayacak... olumunekankayizsmile

umarım tatlm yaa dayanamıyorum artık yemin ederim.. memlekete gidince spor işi cok sekteye ugrayacak benim.. şunu anladım ki insan ailesiyle beraberken daha zor kilo veriyo.. cunku evli olanlar cocuklarına kocalrına pişiriyo.. ben de annemin yemeklerini özlemiş oluyorum.. yada mutfaaga girince bişiler görmüş oluyorum hemen yiyorum falan.. ooff of

Diyet yaparken aklımızda mutlaka bulunması gereken tavsiyeler bunlar..
1- Yemek başlangıcı, yemeğe çorba ya da salata ile başlamanız açlığınızın bastırılmasını sağlar. Böylece ana yemekten daha az yersiniz. Özellikle sebze çorbaları (domates, brokoli vs.) tok hissetmenizi sağlar.

2-Açlığınızı koklayarak uzaklaştırın, araştırmalar muz, elma, portakal ve keskin nane gibi kokuları içeren nefes açıcıları teneffüs etmenin iştahı kesmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor. Bunları koklamanın midenizde gerçekten bir şey yiyormuşsunuz yanılsaması oluşturacağına inanılıyor.

3- Dişlerinizi fırçalayın, Fransızlar’ın yaptığı gibi yapın, dişlerinizi akşam yemeğinden hemen sonra fırçalayın. Dişlerinizi bir kez daha fırçalama zahmetine girme düşüncesi sizi bir şeyler yemek fikrinden alıkoyar.

4-Hayır demeyi öğrenin, kilo vermeye ve verdiğiniz kiloları geri almamaya ya da sağlıklı beslenmeye karar verdiyseniz, kendinize o kararı uygulayacağınıza dair bir söz verin. Abur cubur yemek için eliniz dolaba doğru uzanıyorsa durun ve kendinize "hayır" deyin.

5- Yemek artıklarını atın, akşam yemekleri için küçük porsiyonlar hazırlayın ve artık kalmamasına dikkat edin. Yemek artıkları ile dolu bir buzdolabı kesinlikle yemek sonrası atıştırmaya davetiye çıkarır.

6-Kalorileri azaltmayı bir oyun haline getirin. Bugün yediklerinizin kalori miktarını hesaplayın, yarın bundan 50 kalori düşün. Öbür gün bir 50 kalori daha düşün. Günde 1200 kalorinin altına düşmemeye dikkat edin.

7-Diyet ürünü de olsa gazlı içecekler yerine su ve soda içmeye özen gösterin. Vücudunuzdaki yağ parçacıklarının kaybolduğunu göreceksiniz.

8-Sık yediğiniz, yağ oranı yüksek bir yiyeceği seçin ve onu 40 gün için tamamen unutun. Bu süre sonunda o yiyeceğin tadı ağzınızdan silinecektir.

Aslında bende spor yapamıyorum çok üşeniyorum ama yinede 2.5 haftada 6 kilo iyi verdim sanırım. Bu arada annenin yanına gittiğinde bence yemeklerden yemelisin ama azar azar kilo almayacak şekilde... Kilo veremezsin ama almamaya gayret etmelisin. Yemeğe oturmadan evvel 2 bardak su iç, nane kokla, maydonoz ye belki faydası olur.. yerimseniben

oof off.. haklısın..krize girmiş gibiyim.. ama şuan kocaman bi burger yesem eminim ki pişman olucam yedikten sonra bunu düşünerek engellemeye calısıyorum kendimi.. ah benim de 2bucuk haftada 6 kilo gitse daha ne isterim ki.. en iyisi aileminn yanına gittiğimde kilo almamak olmalı asıl amacım.. dikkatli yiyerek verebilirim belki 1-2 kilo daha. zaten 2 haftacık bişiy.. evet sanırım dayanabilirim buna

Kocaman burgeri sabaha bıraksan daha iyi olur, ya sabır çekmekten başka çaremiz yok.. Vücut belli bir süre sonra diyete yanıt vermiyor, kilo verilemiyor işte bu süreçte istediğini yiyip içebiliyorsun, bünyeyi yanıltmak açısından, işte ben o günü iple çekiyorum..

kızlar bende bugun basladım dıyete 4 kılo vermem gerek 8subata kadar.diyet programımı kendım yaptım soyle;
sabah : 1 kase light sütle nestle nesfit
1 fıncan sıyah cay

ara:egzersiz uzerine pul biberli yogurt

oglen : yarım porsıyon karnabahar
yarım porsıyon haslama yagsız makarna
1 kase yogurt

aksam: meyve salatası (yogurtlu)

bu saatten sonrada yesıl cay ve sıyah cay ıcerım sadece.
nasıl sızce kızlar???

merhaba nasılsınız hanımlar ?

Kahvaltıda iyi beslendim.
1 yumurta
2 dilim tam buğday ekmeği
Beyaz peynir
Biber

Ara:
5-6 altın çilek
1 ceviz
2 tane 90 kalorilik patlak

Öğlen ve akşam yemeği geç uyandığım için birleşti
Kuru fasulye
Patlıcan yemeği
Güllaç
yedim

Spor:
Sabah 30 dakika egzersiz
Öğleden sonra 1 saat yürüyüş
Yürüyüşten gelince 15-20 dakika egzersiz
yaptım.

bilgiler için teşekkür ederim. Kalori hesabı yapmalıyız.

Arkadaşlar çok iyi gidiyoruz bu düzeni bozmayalım...
Sangs hoşgeldin sende iyi gidiyorsun bence. Peki sen kaç kilo vermeyi hedefliyorsun...

Ben bugün 1015 kalori aldım..
Sabah:
2 zeytin, 1 küçük tulum peynir ve çok az krem peynir, 2 çatal reçel, 5 tane baharatlı domates kurusu, 1 dilim kepek ekmeği
Öğlen:
2 parça domates kurusu, yarım tabak haşlanmış lahana üzerine yoğurt, portakal
Akşam 20:30da:
Patatesli soğanlı levrek, salata, soda

Arkadaşlar yine bir diyet sitesinde okuduğum kadarıyla bir uzmanın verdiği bilgiye göre en geç akşam 20:00 de yemeği durdurmamız gerekliymiş. Belki meyve yenebilir..

selam kızlar bende size katılıyorum,yarın başlıyorum. akşam altıdan sonra yemek yasaklmaz:

Bir kaç faydalı bilgi buldum :)

Yaşamımız boyunca soframızdan eksik etmememiz gereken besinler; yumurta, yoğurt, fasulye, portakal, yulaf, domates, mısır gevreği ve som balığıdır Bu besinlerden neden vazgeçemeyeceğimizi şöyle sıralayabiliriz:

1Yumurta: Bir yumurta, yarım kilo tavuk, balık veya et ile aynı miktarda protein içeriyor Ayrıca kan için gerekli olan K vitamini, selenyum ve B vitamini de bulunuyor Eğer az yağlı bir diyet uyguluyorsanız, günde 1 tane yumurtanın kanınızdaki kolesterol seviyesi üzerinde olumsuz bir etkisi olmuyor Ancak yumurtayı rafada yemek en iyisi

2 Fasulye: Yarım kase fasulye, bir kilo tavuk veya et kadar protein, 7 gram lif (günlük lif gereksiniminin yüzde 30'u), demir ve bir miktar B vitamini içeriyor Fasulye gibi az yağ içeren bazı besinler, kaslarınızı güçlendirme özelliğine sahip Ayrıca kalp için yararlı olan lifleri ve kanda oksijen taşınmasında görev alan hemoglobinin yapısına katılan demiri de içeriyor

3 Yoğurt: Protein ve B vitaminin yanı sıra 150 gramlık bir kase yoğurt günlük kalsiyum gereksiniminizin yüzde 25-35'ini içeriyor Ayrıca sağlık için yararlı olan aktif bakteriler, kültürler de yoğurtta bulunuyor Düşük kalorili olması ve az yağlı olanların üretilmesi ile yoğurt diyet listesinde yer alıyor

4 Portakal: C vitamini bakımından zengin olan portakalın bir tanesi ile günlük folik asit gereksiniminizin yüzde 10'unu karşılayabilirsiniz Ayrıca lif ve potasyum da içeriyor C vitamini bildiğiniz gibi cilde esneklik veren kolajenin yapısına katılıyor ve de demir emilimine de yardımcı oluyor Bilmeniz gereken şey ise portakal suyu, kabukları soyulmuş portakala göre daha az lif içermesidir

5 Yulaf: Lif deposu olan bir kase haşlanmış yulaf, 145 kalori ve yüksek enerji verici 25 gram protein içeriyor Aromalı yulaf ezmesi ise kalsiyum, demir ve diğer besleyicileri de bünyesinde taşıyor Bolca lif içeren yulafın kolesterol düşürücü özelliği bulunuyor Yulaf ezmesi kendinizi suçlu hissetmeden yiyebileceğiniz yegane besin özelliğini taşıyor Sindirimi hızlandırdığı içinde diyet reçetelerinde tercih ediliyor

6Domates: C vitamini bakımdan zengin olan domates A vitamini gereksiniminiz de yüzde 10'unu içeriyor Ayrıca bünyesinde kanser önleyici antioksidan maddesi bulunuyor Yapılan araştırmalara göre bolca domates yiyen kadınlarda göğüs ve yumurtalık kanseri riski azalıyor Domatesin kalp krizi riskini azaltan özelliği de bulunuyor Ancak unutulmaması gereken nokta, domatesle hazırlanan bazı soslar çok fazla yağ içerdiğinden kalorisi de çok yüksek oluyor Bu nedenle hazır sos kullanmaktansa evinizde kendiniz sos yapmayı tercih edin

7Som balığı: Bir porsiyon som balığı 19 gram protein ve bolca Omega-3 içeriyor Omega-3 kalp krizi riskini azaltarak kan basıncını kontrol altına alıyor

8 Mısır gevreği: Günlük lif gereksiniminizin yarısını karşılayabileceğiniz mısır gevreğinin bir kasesi 4 gram lif içeriyor Lif bağırsak kanseri riskini azaltıyor Mısır gevreği aynı zamanda iyi bir demir ve B vitamini kaynağıdır Günlük kalsiyum gereksinimiz için süt ile beraber ve dilimlenmiş meyvelerle yiyebilirsiniz
Ancak katacağınız şeker miktarına dikkat edin En uygun miktar bir çay kaşığıdır Daha fazla tatlı olmasını istiyorsanız bunu ekleyeceğiniz meyve dilimleriyle sağlamaya çalışın

bende de var twistsahape.hadi birbirimizi takip edelim.yapalım mı hergün?en azından 5 dk olsa yapalım

Ben dün 20 dk ve dünden önce 15dk yaptım. Gece oğlum uyuyunca yapabiliyorum.. Ama 20 dk da 17 kalori yakmak çok saçma geliyor. Aslında eve eliptik bisiklet almak istiyorum her yeri çalıştırıyor.. Bakalım araştırıyorum.

of of bu kilolar başa bela bide regl oldum bu hafta çok berbat geçicek

kızlar bende kendimi birkaç gün öncesine kadar daha iyi hissediyorum.kızımla yarıyıl tatiline girdim evdeyim.işteki kadar iyi bir düzen olmasada yinede dikkatliyim.bu arada hafif bir grip olayı var canım bişi istemiyor.
sabah:
1 haşlanmış yumurta
kibrit kutusu kadar beyaz peynir
azıcık nutella
1 dilim buğday ekmeği

ara
ıhlamur elma

öğlen(geç yedik)
bir kepçe yeşil mercimek yemeği
bir küçük kase yoğurtlu brokoli
2 kaşık makarna
ekmek yok
ara
bir avuç fındık ekinezya çayı
akşam
6-7 adet etli yaprak sarması
1 kase yoğurt
ekmek yok

meyvemi de yedimmi tamamdır.

Bilgiler için teşekkürler :)

merhabalar arkadaşlar

Kahvaltıda:galeta
beyaz peynir
2-3 saat sonra
1 kaşarlı tost

Öğlen:yemekten önce form macun

kuru fasulye yemeği
bulgur pilavı

Ara:
2 tane 90 kalorilik barlardan

Akşam:Sütle beraber musli
Neskafe

ıyigeceler herkezlere :)
Bende bugün neler yedim yazayım......

Sabah:
3 domates kuusu, 2 dilim beyaz peynir, 2 çatal reçel, kepek ekmeği
Öğlen:
Bir portakal 7 tane fındık
Akşam:
2 kaşık nohutlu pilav, 2 kaşık kuru fasulye, bir köfte, çeyrek patates, karışık salata. portakal

Toplam 650 kalori ile günü tamamladım... Valla kalori hesabında yemeğin içindeki yağları bile hesap ediyorum. Hatta bugün yediğim bir tane fındıkta 10 kalori vardı...

Aldığım kalorileri hesaplıyorum çünkü günlük almam gereken kaloriyi alırsam sadece kilomu korurum, ama almam gereken kalorinin altında alırsam kilo veririrm, çok güzelde kilo veriyorum. Spor yapıyor olsaydım daha fazla yerdim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…