aklınıza ihtiyacım var 😞 kök ailesine bağımlı eş

Siz fırsat vermeyin rest çekin..

anneniz nasıl tepki veriyor peki eşine? ne söylüyor mesela?
Çocukluğum annemle babamın kavgaları arasında geçti. Ama değişen bişey olmadı. Babam maaşı alır ablasına kardeşine pay edermiş anneminde yakasına yapışırmış git annenden borç al diye. Babam hiç bişeyin sahibi olmadı. Bir ara çok borca girdik günde tek öğün yemek yediğimiz olurdu. O da makarna patates başka yok. O kardeşler babam görünce yollarını değiştiler. Babanın ağladığını anlattı annem. Sonra biz büyüdük işe girdik çok güzel toparladık. Babam tekrar başladı yedirmeye. Şimdi 65 yaşında abim maaşını yönetiyor vermiyor eline yoksa yine parazit gibi yerlerdi amcam halam

aaa gerçekten mii??? düzeldi mi??? nasıl kavga çıkarıyordunuz ne diyordunuz mesela? bende yapayım aynısını
Valla ben ihtiyaçlarımı almayınca büyük yaygara koparırdım ve derdim ki sen benim ihtiyaçlarımı görmezden geliyorsun madem ailene bu kadar bagimliydin neden benle evlendin, eşime boşanmak istiyorum deyip rest çektim aylarca kavga ettik küs kaldık, asla çocuk yapmadım, hamdolsun son bir yıldır düzeldi artık evine alıştı ve ailesinin her dediğini yapmıyor ve her konuda bana danışıyor, ailesi artık eskisi kadar benim üstümde baskı kuramıyor, siz kabul etmedikçe hepsi düzelmek zorunda kalacak , ancak bu 1 yılınızı alabilir, kararlı olun, dik durun ve yeri gelirse bu evliliği bitirmekten korkmayın, ben tam boşanma kararı aldım eşim yalvar yakar sözler verdi ve beni dinledi, her türlü rahatsız olduğum konuyu söyledim ve böyle bir evliliği devam ettirmeyecegimi açıkça belirttim, eşim çok sevdiği için düzelmek zorunda kaldı, umarım eşinizde size olan sevgisine yenik düşer ve düzelir, sevmeyen erkek adım atmaz asla bunu da bilin...

Yani siz daha iyi bilirsiniz de sinirlendiği işi kizdiginizi normal olmadığını bıkmadan anlatın.duygularinizi belli edin.o evde eşiniz tek başına mi yaşıyor? elbette siz de tepkinizi gösterin.Her evliliğin bir alışma süreci vardır ancak bahsettiğiniz durum zamanla geçerlik bir şey değil yani.Sizin ailenizden kısıp karşıya göndermek.gerekirse birlikte de yaşarım demek.bunlar tek başına verilebilecek bir karar ise evlenmeseydi eşiniz.Sinirleniyorsaniz belli edin.kiziyorsaniz belli edin.ha sinirlenmiyorum kızmıyorum diyorsanız konu da açmanıza ne gerek var.Esinize rol yapmak zorunda değilsiniz

çok fazla birbirimizi severek ve değer vererek evlendik. ne olduysa düğünden sonra oldu. daha 21 yaşındayım dul kalmak bana çok ağır geliyor ve maalesef seviyorum
Sizi siz yapan medeni durumunuz mu? Dul olunca ne oluyor?

Erkeklerin evliligin basinda ailelerinden kopamiyorlar yorumlari sizin icin gecerli değil cunku esiniz zaten bekarken ailesiyle az gorusuyormus. Euro kokusu alan kayinpederiniz, ilgiye ac olan oglunun agzina bir parmak bal calarak turkiyede keyfini suruyor. Kocanizda bunun farkinda degil, babam kardesim canlarim beni ozlediler diye bir guzel sozle sizi unutuyor. Siz orada kit kanaat gecinirken 100 euro yollasaniz 2 haftalik mutfak masrafi cikiyor, bu durumda ana baba evlat her turlu sevgi verilir. Yorumlarda okudugum kadariyla esiniz sizin yaniniza yurtdisina gelmis. Rest cekerseniz büyük ihtimalle kocaniz geri adim atar, bu aklida turkiyedeki gorumceleriniz verir paraciklar suyunu cekmesin diye. Oralarda yasayip niye bu adamlari aliyosunuz anlamiyorum bide cok gencsiniz.

Vay be
Zaman zaman diyorum ki bu erkek denilen şey ayrı bir kıymetli de ben mi bilmiyorum
Ben var ya ciğerini sokerim
Onu alıp yurt dışına getireceğim.
Sayemde bildiğin statü atlayacak ve bana böyle davranacak öyle mi
Neden
Sadrazamın sol tarafiyla mi akraba

Bir de Allah aşkına senin boşanmayacagin onun da değişmeyeceği aşikar
Nasıl daha iyi katlanirim mi soru?

Tipik Türk erkegi,evlenmeden önce anasını babasını aynı evin icinde görmez,evlendikten sonra anası babası oldugu aklına gelir

Bosan dediğimizde bazıları kızıyor sanki kim daha çok bosatirsa hesabına para yatıyor. Konu sahibi anladığım kadarıyla eşinizi yanınıza getirmişsiniz, kıymet bilmemiş,çok severek evlendik diyorsunuz o sizi sandığınız kadar sevmemiş.Evlenince değil sizin boğazından kısıp para gönderdiği için ailesinin kıymetlisi olmuş, önceden onu takmayan ailesi pohpohlamaya başlayınca kendini ailesine yaranmaya harcamış. Bu sıkıntılı durumu düzeltmek sizi aşar, eşinizin farkındalığı yok.uyanması çok zor.Hep ailesinden sonra geleceksiniz, isterseniz bunu kabullenip yaşayın ama düzelir diye çocuk yapmayın.

Adam yurtdisindaki sicak parayi ailesine yollamak icin evlenmis
Yurtdisinda olup buzdolabi bos kalacak kadar nasil dustunuz yahu
Saka gibi konu
Ben de yazdım konu sahibine, adam resmen kendine Türkiye’de gelecek inşa ediyor valla. Akıllı.
Ama konu sahibinin pek umrunda değil görmemezden geliyor.

Ailesine bu kadar baginli erkek muhtemelen kendini evlenmeden once de belli etmistir. Ne dusundunuz ben onu degistiririm falan mi? Bu kadar baginli olmasi saglikli bir sey degil evliliginiz icin. Degisecegini de sanmam

Altınlarınızı geri isteyin, gerekirse kavga öıksın kıyamet kopsun ama alın. Sonra çok pişman olırsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…