aklınıza ihtiyacım var 😞 kök ailesine bağımlı eş

aaa çok güzel fikirler teşekkür ederim.
biz 7 aylık evliyiz ama sorun şu ki bu adam evlenmeden önce bu kadar bağımlı değildi. nasıl ki evlendi birden değere bindi. sevgiliyken ailesi haftada 1 arardı şimdi hergün belki saatlerce konuşuyorlar uzaktayız diye. önceden de uzaktaydı halbuki.. tuhafıma giden de o oğlunuzu paylaşamıyorsanız niye evlendiriyorsunuz?
Oğlunu değil maaşını paylaşamıyorlar çünkü.

Ailesine bu kadar baginli erkek muhtemelen kendini evlenmeden once de belli etmistir. Ne dusundunuz ben onu degistiririm falan mi? Bu kadar baginli olmasi saglikli bir sey degil evliliginiz icin. Degisecegini de sanmam
hayır işte keşke o zamanlar bu şekilde bağımlı olduğunu gösterseydi. her zaman önceliği bendim hatta ben zorlardım anneni ara sor babanı ara sor diye.
ne olduysa evlendikten sonra değişti. yoksa yemin ederim evlenmezdim.

hayır işte keşke o zamanlar bu şekilde bağımlı olduğunu gösterseydi. her zaman önceliği bendim hatta ben zorlardım anneni ara sor babanı ara sor diye.
ne olduysa evlendikten sonra değişti. yoksa yemin ederim evlenmezdim.
ALO SESİM GELİYOR MU ?
Evlendikten sonra € tatlı geldi, ısrarla görmemezlikten geliyorsunuz ama yine de yazacağım. Ailesi de kendisi de paranın peşinde, eşinizin umrunda değilsiniz.
Hala burda nasıl düzelirin peşinde koşuyorsunuz cidden pes!

Evini ,sizi ihmal ediyorsa bir ömür böyle geçmez kanımca.Dolabımız boş demişsiniz. :/ Ha parası çoktur destek olur ailesine ,ama böyle bir durum da yok :/

Dul kalmak nedir ya allah aşkına. Şu yaşta şu cümleyi kuran bir kadından da bu adamdan boşanmasını beklemem açıkçası.
Siz böyle devam edersiniz.
Değil mi? Dul dul dul, dul eşi ölmüşe denir ve bi değerlendirme belirtmez ama bizim kadınımız bayılır kendini aşağı çekmeye.
Boşuna yazıyorlar konu sahibine boşan düzelmez diye, aralardaki binde bir ihtimal sağlıklı psikolojiye sahip bir insan üzerinde uzun vadede işe yaramayacak çözümlere odaklı kendisi. Daha 21 yaşında, yurt dışında bu sütoğlanı dehleyene kadar bir şekilde ayakta kalabileceği eğitimi, birikimi vs yapmayı düşünmek yerine; kaç çocuktan sonra eve bağlanır konusu daha ilgi çekici.

Konu sahibi sende cinnetle ya da manipülasyonla kocayı hizaya getirme özellikleri olsaydı bilirdin. Sonradan yapmaya çalıştıklarında süreklilik sağlayamazsın.

peki ben bu yuvayı nasıl kurtarabilirim 😞 nolur fikir verin boşanmak için çok erken
Ya boyun eğeceksin ya dik durup asla taviz vermeyeceksin halen evli iken yada boşanacaksın.

Boşanmak neye göre kime göre erken?

Evlenmenin de boşanmanın da bir zamanı yok.
Ben - afedersiniz- bu öküzü hayatımın sonuna kadar güderim diyorsanız buyurun hodri meydan ama şu an bunu deseniz bile eşiniz değişmezse -ki değişse bile değişmesi çok uzun sürecektir- siz eninde sonunda pişman olacaksınız. Hayatınızın belki başında belki ortasında belki sonunda bu pişmanlığı mutlaka yaşarsınız. Bunları yaşayan büyüklerimiz hep pişman...

arkadaşınız ilk çocuğu yaparken eşi evine bağlanır diye düşündü mü hiç?
Lütfen eşim eve bağlanır diye düşünerek çocuk yapmayın. Hatta aranızdaki problemler çözülene kadar çocuk sahibi olmayın. Çocuk demek aileye daha fazla bağlanmak demek boşanmanın madden ve manen biraz daha zorlaşması demek maalesef. Çocuklarım babasız kalmasın diye aldatmayı sineye çeken çok kadın var bu forum da ( bence hiç doğru değil ama) . Hiçbir çocuk geçimsizlik olan kavga gürültü olan bir evde yaşamayı hak etmez.

kızlar,
yeni evli eşiniz kök ailesine çok bağımlıysa sürekli onları maddi manevi düşünüp sizi hep 2. planda tutuyorsa ne yapardınız? ne hissederdiniz?
tabiiki de ailesini sevip sayacak ama artık bağımlılık derecesinde ise ve kendi evini unutup sürekli onları düşünüp onlara ihtiyaçları olmadıkları halde evli kardeşlerine ablalarına kadar maddi yardım yaparsa ve size param yok derse ne yapardınız? kayınbabam sanki benimle sidik yarıştırıyor gibi hissediyorum, sanki ben oğullarını ellerinden almışım gibi hissediyorum.
eşim (28 yaşında) nasıl kendi evine düşkün olur, onları bu kadar düşünmeyi bırakır bi çaresi var mı acaba.
çünkü bana karşı çok sorumsuz ve defalarca tatlı dille konuşmayı denedim bana dediği tek şey ailemi mi atayım sen onlara kin besliyorsun
halbuki öyle bişey yokkk😔
çok fazla psikolog dinledim okudum izledim ama değişen bir şey yok… belki çevrenizde böyle olupta düzelen insanlar görmüşsünüzdür bana akıl verirsiniz 😔 çünkü ben artık çok yoruldum çok mutsuzum
En sinir olduğum mevzu.esiniz aile olduğunu anlayamamış.size param yok deyip sizi yok sayıyor bu resmen böyle.ciddi ciddi konuşmalısınız.bu adamları da bu hale getirenler de aileleri orası da ayrı mevzu tabi

aaa çok güzel fikirler teşekkür ederim.
biz 7 aylık evliyiz ama sorun şu ki bu adam evlenmeden önce bu kadar bağımlı değildi. nasıl ki evlendi birden değere bindi. sevgiliyken ailesi haftada 1 arardı şimdi hergün belki saatlerce konuşuyorlar uzaktayız diye. önceden de uzaktaydı halbuki.. tuhafıma giden de o oğlunuzu paylaşamıyorsanız niye evlendiriyorsunuz?
Taze evlisiniz normal.Biraz sabredin baştan böyle değilmiş zaten size evliliğe alışır elbette.Ailesi de anlar zamanla.

mesela şuan kiramızı bile 2 hafta geciktirdik çünkü parası yok. evimizde resmen bereket kalmadı. eline para geçtigi gibi kirayı faturaları öder gerisini göndermek için uğraşır.
buzdolabım bile bomboş.
Bir musibet bin nasihatten evladir derler.
Ben de aynisini yaşadim iki ev besleyen başaramayinca da sadece ailesinin evini besleyen kiralari biriktirip dolaplari bombos birakip ailesine bakan her istediklerini alan faturalarini ödeyen, evde yiyecek bir ekmegi olmadigi halde ablasinin keyfi kolasini çekirdegini cikolatasini sigarasini almak icin ordan burdan borc isteyen bir kocam vardi benim de. Kendi zaten annesine alip goturdugunu annesinde yiyordu ben gitmiyorum diye de otur boş evi bekle diyordu. Çok sukur benim bekarlikten biraz birikimim vardi ufak tefek ihtiyaclarimi karsiliyordum.

Onu yap şunu yap bunu yap diyemem ailem der bitirir mevzuyu sen kotu art niyetli ailesini sevmeyen ailesine düsman olan biri olursun. Zira bir şey yaparak degisecek kapasitede olsa zaten kirasini ödeyememe evinin ihtiyacini karsilayamama durumunda kendi dusunurdu kor mu sagir mi salak mi ? Aile de alismis bu duruma simdi biraz geri cekilse ailesinin baskisina dayanamaz yine yapar. Muhtemelen bu bekarken de böyledir.

Niye bileziklerini vermiş ya? :KK57:
Verirler verirler benim kv taki merasiminde daha dugun bitmeden basimizda durup ne takildiysa takildigi an cikarip aldi cantasina soktu. Ayip daha dugun bitmedi napiyorsunuz dedim ben utandim, kadin diyor ki bu onlarin bize borcu, biz onlara taktik onlar bize takiyor bunlar bizim demisti. Eve gelince alamaz diye merasim sirasinda toplamisti, utanma pazari biz sustuk herkes şok olmustu ben de dahil. Bari merasimi bekle kurdelayi al oldugu gibi ona da raziydim, kendi rezil bizi de rezil etti.
Şu kv konularinda kendi kv geliyor aklima çildiriyorum.

Yazdıklarının aynısını malesef bende yaşıyorum canım 2 senedir evliyim. Evlilik danismaninda terapi aldım serhat yabancı kitapları aldım okudum. Terapilerin dediği 3 şey var ya kabul edeceksin kimliğini çöpe atacaksın uyum sağlayacaksın o hayata . Ya hayır deyip dik duracaksın sınırlarını mesafelrrni yoksaydirmayip asla kendini ezdirmeyeceksin 3 hiç vakit kaybetmeden boşanacaksın. Seçimini yao sende canım. Kendi bunu sorun olarak görmedikçe yaptığı hatayı bilip bu hatadan donmedikten sonra hiçbirşey değişmiyor emin ol. Kendi kabul edip kendi değişecek yoksa sen kendini parcalasanda boş. Aynı şeyler benimde basında var ben ikinci seçeneği kullanıyorum babaevine küste gittim kavgalarda oldu ama değişen birşey olmadı. O yüzden sen oysan bende buyum diyorum arsız oluyorum lafımı esirgemiyorum annesine ablasına ailesine bağımlı olduklarını ve bunun huzurumuzu bozduğunu sürekli dile getiriyorum kendinizi geri çekin diyorum ve kocama sürekli yanlış yaptığını anlatıyorum bıkmadan usanmadan.
Degisim var mi peki ?
Ben de ayni yollardan gectim çok sukur düzeldi.
Kv kabul etmiyor tabi surekli saldirida hala beklenti içinde ama prim vermiyoruz.
Tabi huzurumuz bozuluyor ama eşimle degil, kv nin yaptiklarini soylediklerini kaldiramiyorum.

Allah yardımcınız olsun maalesef evlendikten sonra aileleri kıymetli oluyor bazılarının :) sizin artık aile olduğunuzu bunu idrak etmesi gerektiğini anlatın ben dili degil biz dili ile konuşun ailesi hakkında yorum katmayin insaAllah düzelir naçizane tavsiyem duzelmeden çocuk yapma yaşın da küçükmüş zaten acele etme...

Böyle adamlar evlenmemeli kök ailesiyle kökünü kurutmalı bence...:silah:
Yanındaki belki de ne çiçekler açacak ama onunda ömrünü kurutuyorlar...O zaman zararlıysa kesip atacaksınız hayatınızdan ki çiçekler açabilesiniz
🌼

Bir kere geliyorsunuz dünyaya böyle insanlara katlanıp,kendi hakkınızada giriyorsunuz..Herşeyin bir dozu olmalı..
Fazlası hep zarar bu dünyada...:KK51: Sevmeninde,saymanında,katlanmanında..

kızlar,
yeni evli eşiniz kök ailesine çok bağımlıysa sürekli onları maddi manevi düşünüp sizi hep 2. planda tutuyorsa ne yapardınız? ne hissederdiniz?
tabiiki de ailesini sevip sayacak ama artık bağımlılık derecesinde ise ve kendi evini unutup sürekli onları düşünüp onlara ihtiyaçları olmadıkları halde evli kardeşlerine ablalarına kadar maddi yardım yaparsa ve size param yok derse ne yapardınız? kayınbabam sanki benimle sidik yarıştırıyor gibi hissediyorum, sanki ben oğullarını ellerinden almışım gibi hissediyorum.
eşim (28 yaşında) nasıl kendi evine düşkün olur, onları bu kadar düşünmeyi bırakır bi çaresi var mı acaba.
çünkü bana karşı çok sorumsuz ve defalarca tatlı dille konuşmayı denedim bana dediği tek şey ailemi mi atayım sen onlara kin besliyorsun
çok fazla psikolog dinledim okudum izledim ama değişen bir şey yok… belki çevrenizde böyle olupta düzelen insanlar görmüşsünüzdür bana akıl verirsiniz 😔 çünkü ben artık çok yoruldum çok mutsuzum
Önceden böyle değil demişsiniz ve sanırım yeni evlisiniz. Ailesinden uzaklaşmış olmak belki de böyle olmasına sebep olmuştur. Bence bir süre bu konuyu gündeme getirmeyip zamana bırakın. Üstelerseniz davranışını tetikleyebilirsiniz diye düşünüyorum. Zamana bırakıp, kendinize odaklanın bence

kızlar,
Boşanmayı düşünmüyorsan düzelmesi için bir süre hedef belirle.. düzelene kadar da korun, baktın düzelmez boşanmayı düsünürsün.. böyle olup senelerce bu şekilde devam eden erkekler de var.. o zsman da olan senin yıllarına oluyor

X