aklınıza ihtiyacım var 😞 kök ailesine bağımlı eş

Niye bileziklerini vermiş ya? :KK57:
,21 yaşında evlenirsen, ki daha gözün açılmamış, kim ne dersen onu yapıyorsun...21 yaşında evlilik hayali değilde neden üniv okumak, çalışmak, para kazanmak,o.para ile gezip tozma hayali yok anlamıyorum..arkadaş biraz hayatınızı yaşayın. .ne kadar geç evlenirsen o kadar az çile cekersin😆

kızlar,
yeni evli eşiniz kök ailesine çok bağımlıysa sürekli onları maddi manevi düşünüp sizi hep 2. planda tutuyorsa ne yapardınız? ne hissederdiniz?
tabiiki de ailesini sevip sayacak ama artık bağımlılık derecesinde ise ve kendi evini unutup sürekli onları düşünüp onlara ihtiyaçları olmadıkları halde evli kardeşlerine ablalarına kadar maddi yardım yaparsa ve size param yok derse ne yapardınız? kayınbabam sanki benimle sidik yarıştırıyor gibi hissediyorum, sanki ben oğullarını ellerinden almışım gibi hissediyorum.
eşim (28 yaşında) nasıl kendi evine düşkün olur, onları bu kadar düşünmeyi bırakır bi çaresi var mı acaba.
çünkü bana karşı çok sorumsuz ve defalarca tatlı dille konuşmayı denedim bana dediği tek şey ailemi mi atayım sen onlara kin besliyorsun
halbuki öyle bişey yokkk😔
çok fazla psikolog dinledim okudum izledim ama değişen bir şey yok… belki çevrenizde böyle olupta düzelen insanlar görmüşsünüzdür bana akıl verirsiniz 😔 çünkü ben artık çok yoruldum çok mutsuzum
Yazdıklarının aynısını malesef bende yaşıyorum canım 2 senedir evliyim. Evlilik danismaninda terapi aldım serhat yabancı kitapları aldım okudum. Terapilerin dediği 3 şey var ya kabul edeceksin kimliğini çöpe atacaksın uyum sağlayacaksın o hayata . Ya hayır deyip dik duracaksın sınırlarını mesafelrrni yoksaydirmayip asla kendini ezdirmeyeceksin 3 hiç vakit kaybetmeden boşanacaksın. Seçimini yao sende canım. Kendi bunu sorun olarak görmedikçe yaptığı hatayı bilip bu hatadan donmedikten sonra hiçbirşey değişmiyor emin ol. Kendi kabul edip kendi değişecek yoksa sen kendini parcalasanda boş. Aynı şeyler benimde basında var ben ikinci seçeneği kullanıyorum babaevine küste gittim kavgalarda oldu ama değişen birşey olmadı. O yüzden sen oysan bende buyum diyorum arsız oluyorum lafımı esirgemiyorum annesine ablasına ailesine bağımlı olduklarını ve bunun huzurumuzu bozduğunu sürekli dile getiriyorum kendinizi geri çekin diyorum ve kocama sürekli yanlış yaptığını anlatıyorum bıkmadan usanmadan.

,21 yaşında evlenirsen, ki daha gözün açılmamış, kim ne dersen onu yapıyorsun...21 yaşında evlilik hayali değilde neden üniv okumak, çalışmak, para kazanmak,o.para ile gezip tozma hayali yok anlamıyorum..arkadaş biraz hayatınızı yaşayın. .ne kadar geç evlenirsen o kadar az çile cekersin😆

Yazdıklarının aynısını malesef bende yaşıyorum canım 2 senedir evliyim. Evlilik danismaninda terapi aldım serhat yabancı kitapları aldım okudum. Terapilerin dediği 3 şey var ya kabul edeceksin kimliğini çöpe atacaksın uyum sağlayacaksın o hayata . Ya hayır deyip dik duracaksın sınırlarını mesafelrrni yoksaydirmayip asla kendini ezdirmeyeceksin 3 hiç vakit kaybetmeden boşanacaksın. Seçimini yao sende canım. Kendi bunu sorun olarak görmedikçe yaptığı hatayı bilip bu hatadan donmedikten sonra hiçbirşey değişmiyor emin ol. Kendi kabul edip kendi değişecek yoksa sen kendini parcalasanda boş. Aynı şeyler benimde basında var ben ikinci seçeneği kullanıyorum babaevine küste gittim kavgalarda oldu ama değişen birşey olmadı. O yüzden sen oysan bende buyum diyorum arsız oluyorum lafımı esirgemiyorum annesine ablasına ailesine bağımlı olduklarını ve bunun huzurumuzu bozduğunu sürekli dile getiriyorum kendinizi geri çekin diyorum ve kocama sürekli yanlış yaptığını anlatıyorum bıkmadan usanmadan.
aynı şeyleri yaşadım ayynıı😞 serhat yabancının videolarını bile izlettim ama nafile bi şey anlamıyor. sizinle dertleşmeyi çok isterim.

çok fazla birbirimizi severek ve değer vererek evlendik. ne olduysa düğünden sonra oldu. daha 21 yaşındayım dul kalmak bana çok ağır geliyor ve maalesef seviyorum
Bu seviyorum lafı çok acayip . Kimi seviyorsun, adamı mı? Sana saygı duymayan, yalan söyleyen aile gibi görmeyen adamı mı? Neyi seviyorsun? Evlenmeyi başardığını için kendini başarılı saymayı mı seviyorsun? Neden seviyorsun? Kendi değerini nir erkeğin nikah yapmasına bağlamışken, evli olma kavramını mı seviyorsun? Sen kocanı sevmiyorsun, karşılıksız sevgi ancak çocuğa duyulur. Senin ki sevgi olmadığını kabul ettiğinde yaşadığın şeyin aslında bir ilişki bir evlilik olmadığını, bana olan sevgisinden ölür sandığın adamın aslında sana insan olarak bile değer vermediğini kabul etmen demek . Bunu da kabul etmek istemediğin için, bu konuyu bir şekilde kabulleneceksin. Aman eve bağlansın aman beni boşanmanın diye çocuk da yaparsın.

ailemden yana çok sıkıntı çektim. belkide beni evliliğe sürükleyen buydu..
Artık begenmediginiz anne ve babanizdan kurtuluşu evlilikte aramayın..yağmurdan kaçarken doluya tutulamayacağını nereden biliyorsun? Ailenden kactin, şimdi kocandan da kaç. ..burada da mutlu değilsin. .
Çözüm evlenmek değil ,kendi kendine yetmeye çalışmak ama maalesef insanlara çalışmak zor geliyor..kusura bakma ama ben öyle düşünüyorum ..

çok fazla birbirimizi severek ve değer vererek evlendik. ne olduysa düğünden sonra oldu. daha 21 yaşındayım dul kalmak bana çok ağır geliyor ve maalesef seviyorum
Dul kalabilmen için eşinin ölmesi gerekir. Siz boşanmış olacaksınız yani medeni durumunuz bekar olacak.

mesela şuan kiramızı bile 2 hafta geciktirdik çünkü parası yok. evimizde resmen bereket kalmadı. eline para geçtigi gibi kirayı faturaları öder gerisini göndermek için uğraşır.
buzdolabım bile bomboş.
Yol yakınken ailesi ile başbaşa bırakın uzaklaşın. Düzelmez kesinlikle. Babamdan biliyorum

o ne demek bel altı nasıl vurucam?
2 kere boşanma aşamasına geldik. ilkinde benden habersiz takı parasını verdi diye. rızam olmadan yaptı. ikincisinde de benden gizli sürekli para göndermeler ortaya çıktı. elbet ortaya çıkıyor çünkü bide ailesi daha yeni evliyken 2 ay 7 kişi aynı evdeydik. çok zoruma gitmişti
Zoruna gidecek gururuna dokunacak şeyler söylemek gibi mesela. Anasının memesinden babasının kuyruğundan kopamayan herif evlenmesin bir zahmet ya.

Boşanın boşanmayın diyemem size ama bu şekilde evlilik bugün devam etse yarın biter benim gözümde. Kağıt üstünde devam etsede evde saygı sevgi kalmaz.

Arkadaşların dediği gibi sakın çocuk olursa düzelir kafasına girip çocuk yapmayın daha beter olur herşey...

Zoruna gidecek gururuna dokunacak şeyler söylemek gibi mesela. Anasının memesinden babasının kuyruğundan kopamayan herif evlenmesin bir zahmet ya.

Boşanın boşanmayın diyemem size ama bu şekilde evlilik bugün devam etse yarın biter benim gözümde. Kağıt üstünde devam etsede evde saygı sevgi kalmaz.

Arkadaşların dediği gibi sakın çocuk olursa düzelir kafasına girip çocuk yapmayın daha beter olur herşey...
peki ben bu yuvayı nasıl kurtarabilirim 😞 nolur fikir verin boşanmak için çok erken

peki yavaş yavaş işe yarıyor mu? hiç bi fark gördünüz mü?

Ne kadarlık evlisiniz?Evliliğin ilk zamanları oluyor bu tarz şeyler.Erkekler biraz daha geç alışıyor bizler gibi değiller.
Kredi kartınız vs yokmu ? sürekli alışveriş yapın süslenin eve bir şeyler alın kendinize bakın ve eşinizi umursamıyor gibi davranın.Sebebini sorarsa da kendimi bu şekilde mutlu ediyorum diyin.Her canınızı sıktığında maddi olarak para harcayın siz de belki anlar.
evliliğin ilk zamanları oluyor böyle şeyler dediniz. sizce normal mi yada düzelir mi? belkide hala evli olduğunu idrak edememiştir olabilir mi? 😞

Sonradan böyle olduysa düzelme şansı olabilir.
Ailesi ; bizi unuttu ,bizden koptu triplerine girdiyse eşiniz vicdan yapmış olabilir . Umarım düzelir o ailesine gidince siz de kendi ailenize gidin takmayın onu.
acaba ailesi uzakta ve şuan oturumu yok gidemiyor diye mi bu kadar özlüyordur sizce? ailesi yeşil pasaportlu istediği zaman gelebiliyorlar ama. acaba oturum aldığında düzelir mi özlemi azalır belki..

Öncelikle merve merve bunu kaçırdığına inanamıyorum tam boşanın yazmalık konu :KK70:

İkinci olarak ise cidden boşanın. Asla değişmeyecek ve kendinizi hep ailesiyle onun arasındaki kara çalı gibi hissedeceksiniz. Bu tip asla düzelmiyor.

İç sesim: 21 yaş o kadar da küçük değil. Neden anlamıyor, bu evliliğin yanlış olduğunu? İleride daha da işin zorlaşacağını? Çok ilginç?
Neti bekliyor? Daha büyük sıkıntılar yaşayacağınca ne olacak?

Gerçekten çok çok şaşkınım!!!
Demek hâla göz göre göre böyle sıkıntı çekmeye devam etmek isteyen insanlar var bu hayatta.

kızlar,
yeni evli eşiniz kök ailesine çok bağımlıysa sürekli onları maddi manevi düşünüp sizi hep 2. planda tutuyorsa ne yapardınız? ne hissederdiniz?
tabiiki de ailesini sevip sayacak ama artık bağımlılık derecesinde ise ve kendi evini unutup sürekli onları düşünüp onlara ihtiyaçları olmadıkları halde evli kardeşlerine ablalarına kadar maddi yardım yaparsa ve size param yok derse ne yapardınız? kayınbabam sanki benimle sidik yarıştırıyor gibi hissediyorum, sanki ben oğullarını ellerinden almışım gibi hissediyorum.
eşim (28 yaşında) nasıl kendi evine düşkün olur, onları bu kadar düşünmeyi bırakır bi çaresi var mı acaba.
çünkü bana karşı çok sorumsuz ve defalarca tatlı dille konuşmayı denedim bana dediği tek şey ailemi mi atayım sen onlara kin besliyorsun
halbuki öyle bişey yokkk😔
çok fazla psikolog dinledim okudum izledim ama değişen bir şey yok… belki çevrenizde böyle olupta düzelen insanlar görmüşsünüzdür bana akıl verirsiniz 😔 çünkü ben artık çok yoruldum çok mutsuzum
Valla kabul etmeyin , benim eşim de öyleydi ben kavga çıkarırdım hep , öyle öyle düzeldi, bir cinnet herseyi çözer...

X