Aklım durdu...

D

deren23

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi deren23
konuyu açıp açmamak arasında çok karıstım ama akıl akıldan üstündür belki bizim kaçırdığımız bir nüansı yakalarsınız diye açmak istedim..
konuyu söyle özetliyim..
ablamın kızı var 19 yasında aklı son derece basında hanımhanımcık bir kız okuyor derslerinde son derece basarılı zeki yeri gelir teyzesi olarak akıl danısırım ama...
suanda bir erkek arkadası var normalde kimseyi beğenmeyen aska maska inanmayan bir sahıs boy pos fizik olarak çok ama çok güzel göze hemen batıyor..
sorun su:kızımız erkek arkadasına feci sekilde tutuldu he derslerini filan aksatmıyor ama içine kapanık bi yapısı vardı içine daha çok kapandı annesi yani ablam son derece modern bi insan çalısan kendi ayakları üstünde duran bazı problemlerden dolayı erken evlendiği için yiğenimle arasında çok yas farkı yok 14 yas var yani görenler kızkardes sanıyor ve suanda ikinci evliliğini yaptı çocukları yanında yasıyor kendi bazı istekleri yasayamadığı için kızına elinden geleni yapıyor..eside çok sükür doru düzgün bir adam en azından çocuklara karsı..
iyi güzel buraya kadar ama su var erkek arkadasına pek güvenmiyoruz az önce yiğenimin çok yakın kız arkadası ile konustum oda aynı fikirde teyze bi sekilde konusup bu isi halledin diyor(bana teyze diye hitap eder yiğenimin bütün arkadasları) ablam çocuklarla ilgili çoğu konuda bana danısıre verdiğim fikirlere göre davranır ama ben az önce ablamı arayıp birdaha ne olursa olsun yiğenime her dediğini yapmamsı konusunda uyardım doğru yaptım blmiyorum aksam bulusup konusucaz smdi size danısmak istediğim nasıl yaparız ona bu iliskinin yanlıs olduğunu onun aklını alabilceği sekilde nasıl anlatırız ya bilemiyorum baska birisi olsa çok rahatlıkla fikir verirdim ama suanda beynim dudrdu resmen...

• Konu Sahibi deren23
kendimden örnek vermek gerekirse ona o kişiyi yasaklarsanız o yine görüşecektir.
karşısındaki kişinin hataların kendi görmeli sonuçta reşit bi insan.
onu beğenmediğinizi hangi hareketlerinin yanlış olduğunu konuşursanız baskı yapmadan sadece şakayla karışık laf arasında söyleyerek..
oda farkedecektir o kişinin ona göre biri olmadığnı yani bende böyle oldu :uhm:

• Konu Sahibi deren23

tatlım kendiside görüyor yani hatalarını sölüyor içine kapanık ama çok sükür annesinede banada olayları anlatır..görüyo iste asıl düsündüren bu biliyo görüüyo ama vazgeçmiyor tamam aslında bitircem diyor filan ama icraat yok...

• Konu Sahibi deren23
farkındaysa bir süre sonra zaten kendisi bitirecektir.
çok üsteleyip daha cazip hale getirmeyin bence.
bilirsiniz yasaklar her zaman çekicidir.
hata yapmasını engelleyecek şekilde kontrollü davranın.
siz ne kadar anlatırsanız anlatın o yaptığının yanlış olup olmadığını kendi
yaşayarak öğrenmeyi tercih edecektir.
hepimiz böyle değil miyiz?

• Konu Sahibi deren23
canım sende bılırsınkı gençler bu konua sabıt fıkırlıoluyor allah vered canı yanmadan fark etse
bence hç konusma daha cok tavır takınacak anlatması gereken seylerı sanada anlatmıcak tezemde karsı dıyecek konusmayacak
soyle dıyebılırsın annen senın ıcın eendıselenıyor canım durumu senden duyayaım dersın konuya nötr fıkrın yok gıbı tansayım gouseyım onu tanıyam kı bıı soyleyem de sana olan guvenını yıtırmsın zateniçe kapanık mıs

• Konu Sahibi deren23
neden bu erkek arkadaşı istemiyorsunuz. . nedeni nedir...

• Konu Sahibi deren23
Evet nesini beğenmiyorsunuz çocuğun?

• Konu Sahibi deren23
canım birden bire kızı kıstlamayın..siz uzaklaştırmaya çalıştıkça o daha çok bağlanır..ama ona dönüşü olmayacak bi hata yapmaması konusunda uyarın..kendi yaşayıp öğrenicek zaten yanlış biriyse bunu eninde sonunda fark edicektir...bu ileride hata yapmasını engeller.. maalesef bu yaşta aşık bi kıza yapılabilecek başka bişey yok..tam deli dolu çağında...ama ara ara konuyu çok uzatmadan uyarın...erkeklerin sölediği her kelime doğru değil..bunu örneklerle anlatın ona ama karşısına çıkan ilk aşkının doğru düzgün biri olmaması gerçekten şansızlık..umarın fazla üzülmaden biter bu heyecanı..:asigim::içelim:

• Konu Sahibi deren23
yasak koymayın ,bu dahada cazip hale getirir karşı tarafı,

zaman tanıyın,hislerini elbette yaşayacaktır,ama harareti gittikçe azalacaktır,

kendi yaşamınızdan sözedin,arkadaşça size yaslanabileceğini bilsin,

• Konu Sahibi deren23

maalesef çocuğu tanıyorum zaten ondan güvenmiyorum ve en korkuncuda sanırım aldatıyor bunu bilmek daha kötü hissetiriyor bana...

neden bu erkek arkadaşı istemiyorsunuz. . nedeni nedir...

az öncede söledim yine yeniliyim hareketleri tuhaf yani bütün gün telini kapatmalar bulustukları zamaan eve geç getirmeler gece gezmeye gitmek istemeler vs vs bunun gibi bir çok neden en önemliside sanırım aldatıyor fikri...

• Konu Sahibi deren23
Peki bu erkek arkadasini neden begenmiyorsunuz ? onu bi açiklarsiniz belki yardimci olabiliriz

• Konu Sahibi deren23

biliyor en basında anlattım daha ilk hatası tanısmalarının ilk ayında eve çok getirmesi oldu sevgililer gününde ben çok kırıldım ve bunu belli ettim çünkü yalan söledi hiç ama hiç yapmadığı sey onun ilk yalanını yakaladım ve onu çok güzel uyardım..ama bilmiyorum aklım çok karıstı ya...

• Konu Sahibi deren23
Aldatiyor fikri olamaz ki aldattigini nerden çikardiniz ?
Aldatiyorsa da açiklayin, gosterin, bildirin ama sanirim demekle de olmaz ki
Ustelik yigeniniz baya tutulmus baski yaparsaniz sizi dinlemeyebilir...
Once bi arastirma yapin, buldugunuz ispatlar varsa yigeninize anlatin.

• Konu Sahibi deren23

fikir surdan çıktı yiğenimin doğum günü vardı doğum gününde gece 10 msj atmıs ve ertesi gün kapısının önünden geip bi arkadasına gitmis genelde toplanırlar orda kız arkadaslarıda var yiğenimide çağırırdı herzaman bu sefer neden çağırmadı üstelik doğum gününde!!! sizce mantıklımı ve bu olaydan üç gün sonra bütün gün teli kapalıydı gecenin bi köründe saçma sapan bahaneler uydurmus..yani yalan sölediği her halinden belli...

• Konu Sahibi deren23
Yeğeninizin yaşı küçük. Bence onun hata yapmasına izin verin. Daha doğrusu kendi hatalarından ders çıkarmasına izin verin. Aksi halde onu istemediği birşeyi yapmaya zorlarsanız sırf size inat öbür kişiye yönelecektir bence.

• Konu Sahibi deren23
biz onu hiç ama hiç sıkmadık ki ablam hep derdi kendi öğrenicek hataları yapa yapa ama diyorum ya güvenilir değil ya dönülmez bir hata yaparsa ozaman ne olcak onu düsünüyorum..
yada acaba ben teyzelik iç güdümle çokmu abartı davranıyorum anlamıyorum ama diyorum ya kendi aynı yasıtı kız arkadasıda aynı seyleri düsünüyo ve benim danıztığım arkadasımda aynı seyleri söledi...

• Konu Sahibi deren23
size güvenmeli ki ,herşeyden haberdar olasınız,aşk konusu çok anlaşılmaz bir konu,

bakarsınız;iki kişiye asla yanyanma gelemezler dersiniz,ama gönüldür,onları bir araya getirir.
bence telaş etmeden yiğeninize yaklaşın.

onu sıkmadan sizinle paylaşmasını sağlayın...

• Konu Sahibi deren23
bencede en doğrusu bu zaten ablamla konusucam aksamda onlara gidip yavastan yavastan beynine sokmak yanlıs olduğunu onu kırmadan...

• Konu Sahibi deren23
hepinize tesekkür ederim benim çok fazla evham yaptığımı anladım zamanana bırakarak kırmadan hareket etmeye karar verdim ama maalesef konuyu sildircem çünkü yiğenimin evinde pcsi yok arada bir benim bilgisayarımdan girer ve bu siteyede giriyo simdi kendiyle alakalı konu açtığımı görmesi çokta hos olmaz anlayısınız için tesekkür ederim hepine çok ama çok saolun...

• Konu Sahibi deren23
ne yaparsanız yapın yine kendi bildiğini yapacaktır
şüphelendiğiniz olayı ona söyleseniz o "olsuuun" dicektir
ancak çocuk ondan vazgeçip bırakırsa istemezse o zaman yeğeninde haliyle yapcak bişeyi kalmaz ve öylece vazgeçer
bende bi yakınımdan biliyorum çok sıkıntı çekmişlerdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…