Aklım allak-bullak yardım edin lütfen...

Boşanma konusunda ısrarcı değilim, mesajımda bunu da belirttim.
Ancak olmayan birşeyin peşinde koşmakta da ısrarcı değilim.

Pedagog kesinlikle başvuracağım bir durum zaten.
Şu aşamada neye yöneleceğimizi bilmediğim için bir adım atmıyorum o konuda.
Ama emin olun, bilinçli ve aklı başında bir insanım, en azından o kadarını diyebilirim.

Bi ara esiniz hastaydi ne kadar üzüldüğünü burda okuduk , yazdıklarından da aklı basında bi insan olduğun anlaşılıyor .

Belki boşanmak için bir sebeb değil bu anlattıkların ama bi kadın için yıpratıcı şeyler.

Sadece cocuklar acısından baktım, ama sende böyle mutsuzsun.

Hakli olduğunu düşünüyorum.

Gelişmeleri yazarsan sevinirim. Eşinin ve ailesinin tepsini merak ediyorum doğrusu.

Evet eşim rahatsızlandığında kahroldum o dönem.
Gerçekten etimden et kopardılar sanki, ölse bu kadar üzülebilirdim ancak.
Şiş gözlerle işe geldim, kaç gün kendime gelemedim.

Sonuç? Koca bir hiç.

Ben eşime bu kadar değer verip sayar severken, bu kadar onu yüceltirken benim gördüğüm değer nerede?
Benim müsaitliğimi hiç bir zaman düşünmeyen adam, annesi için daha onunla konuşmadan (ki bildiği için devamlı konuşuyorlar) "annem müsait değildir" diye benim ağzıma lafları tıkabiliyor.

Annesi dediğim gibi gerçekten sorunum değil, istediği kadar sevsin saysın, ama beni hiç bir gün saymadı ki?
2 evladının annesi olmam, benim onunla aynı yatağı paylaşmam, anası ile paylaşamayacağı bir çok özel noktasını bilmem hiç birşey ifade etmiyormuş ki onun için....

Şimdi sen bana söyle, iki çocuğum için kendimi bu kadar feda mı edeyim?
Ben bu kadar mutsuzluk ve değersizlikle boğuşurken, çocuklarıma ne kadar sağlıklı bir duygusal bağ kurabilirim?
İşe geliyorum haliyle herkes kadar stresli bir işim var, eve gidiyorum mutlu olmadığım 4 duvar arasına, olmadık şeylerden çocuklar ile sürtüşme yaşıyabiliyorum mesela. Çocuğumun hiç bir suçu olmadığı halde "niye yemiyorsun düzgünce yemeğini" diye kızıveriyorum.

Çocuktur, döker de saçar da, temizlenir hiç kimsenin evi çocuğu dağıttı diye toparlanamadı şeklinde bir durum olamaz.
Herşey yerine gelir, yeterki çocuklara birşey olmasın, değil mi?
Ben normalde böyle bir insanım. Ama bu mutsuzluk ve psikolojik baskı mahiyetindeki sorunlar ile, çocuklarıma bu şekilde davranamıyordum biliyor musun?
Yaptıkları en ufak şey batabiliyordu, beni çileden çıkarmaya yetiyordu.
Çoçuktur ya bırak yastıkları da dağıtsın oyuncakları da... Ama yok ben yastıklar dağılınca kızıyordum.

Hiç şiddet uygulamadım çocuklarıma, bunun altını çizeyim.
O kafada bir insan olmadım, Allah'ta göstermesin zaten, onlar benim canım.
Parmağı acısa benim yüreğim kopar o ayrı....
Ancak bu da bir şiddet, gereksiz yere çocuğa kızmak, onu üzmek, bu da farklı bir şiddet.

Bunları eşime anlattığımda duvar misali sesini çıkartmayan haklısın diyerek hiç bir değişim gösteremeyen insanı sen ne kadar tutarsın hayatında?
Çocukların için tutar mısın gerçekten?

en gıcık olduğum erkek tiplemesi ana kuzusu nedir ya yakışıyormu hiç anlamıyorum ki....

eger esiniz gitmiyorsa siz gidin bir psikologa. yasadiklarinizi hazmetmenizi saglar , saglikli karar vermenize yardimci olur. burda biz uzman degiliz herkes iyi kotu yorum yapabiliyor. hayatinizi etkileycek bir karar almadan lutfen uzman gorusu alin
saglicakla kalin

Iletişim kadar önemli birşey yok evlilikte. Bizde eşim ile sirf iletişimden dolayi çift terapisine gitmiştik.

Ancak sizinki sadece iletişim sorunu değil. Bariz problemleri kabullenmemek, ana kuzuluğu, eşi değersiz görmek,..

Yani sizde sadece iletişim değil, eşinin karakteride problem.

Elbette bunun altindan kalkarsiniz. Ilk başta çok üzülürsün. Neticede yillarini verdin, mutlu bir yuva için evlendin. Elbette ağlayacaksin, üzeleceksin.

Ama sonrada bir yük kalkti gibi his edersin. Artik kv'de ile konuşmak yok, onu görmek, ağirlaman yok, onub iğneleyici laflarini dinlemek yok. Ve en önemlisi, bunlara hiç birşey demeyen eşi görmekte yok.

Çok güzel hayal kurmuşsun canim. Eminim annenler hemen arkanda olurlar. Beraber bu aciyi atlatirsiniz.

Böyle eş çekilmez şayet tamamen böyleyse.
Eş olmaya dair bir performansı yok kılını kıpırdatmıyor
Nerde sahiplenme nerde bi adım atma hiçbişey yok
İyi bile dayanmışsınız taş olsa catlar
Adam sanki zorla evlenmiş
Klasik bi soru olacak belki ama oynayan evlilikte 2 çocuk yapmak niye ?
Allah bağışlasın evlatlarınızı lâkin çocuk evlilikleri kurtaracak bi araç değildir .

Amin inşallah bakalım nasip kısmet, Rabbim hayırlısını versin inşallah.
Önceliğim hep dediğim gibi çocuklarım ve onların konforu geleceği.
İnşallah tamin ettiğim gibi olur herşey ve sorunsuz bir dönem atlatırız.
Nasip kısmet artık.

Ben hiç bir zaman çocuklarımı evlilik kurtaracak bir araç olarak görmedim.
İlk oğlum dünyaya geldiğinde bile isteye sahip oldum, o dönemlerde gayet iyiydik.
Ancak hamilelik ile birlikte çatırdamaya başladık, annesinden gördüğüm bir çok şeye artık müdahale etmez oldu.
Eşimde sanıyorum ki "artık çocuk oluyor, beni hayatta bırakamaz" mantığı oluştu.

İkinci çocuğumda (kimse başına gelmeden bilmez samimiyetle söylüyorum) korunurken hamile kaldım.
Ben bile hamile kaldığımı öğrendiğimde şoka girdim, bir süre şoktan çıkamadım.
Eşime birşey belli etmedim ama, Allah'ta günah yazmasın, istemedim çocuğumu.
Fakat Allah korkusundan aldıramadım da. Rabbim vermiş, kolaylığını da verir düşüncesi ile doğurdum.
Yani evliliğim kurtulsun diye çocuk yapmadım, zaten o zihniyette bir insan değilim.

Böyle bir adamdan çocuk yapmayı bırak, evet evcil hayvan bile beslenilmez beraber, malesef ki.
Ancak elimde olmayan durumlara müdahale edebilmem mümkün değil.
Kader ve kısmet denilen birşey var hayatta, herşeyi ona bağlamak doğru değil, ancak ne kadar insan var çocuğu olsun istiyor ve ne kadar insan var istemediği halede hamile kalıyor. Bu Allah'ın taktiri. Yapabilecek birşeyim yoktu malesef bu alanda.

Ben şimdiden sonraya bakıyorum bakalım ne olacak, hayatımı nasıl düzene koyacağım.

Çocuk aldırmamakla tabiki en doğrusunu yapmışsınız ki onların masumiyeti sizi bi şekilde hayata tutundurur ama eşinizin yerinide başka kimse ya da birşey sağlamaz eşinizle açık açık konuştunuz mu içinizi döktünüz mü bu kadar kayıtsız kalışı gerçekten garip ve siz bu şekilde hayatı çekmek zorunda değilsiniz en azından baba olarsk evliliğe sahip çıkması gerek . Ailesiyle ne kadar mesafeli dursanız sizin için o kadar iyi . Gelinsiniz diye kimsenin mutsuz etmeye hakkı yok kendi değerinizi bilin sizde bi ana baba evladısısınız kimse tek taraflı kaybetmez tavrımız neyse hiç saklamayın kimse sizden önemli deil

Allah indan bulsunlar bosver Rabbim goruyor herseyi.

Avukatim...

Hepsini okumadim.
Dediginiz gibi balik bastan kokmus da siz gormemissiniz.

Kocanizin ufak bir kiz cocugu gibi ana takintisi cok itici.

Bence geriye sarmayin.
Zararin neresinden donerseniz kardir emin olun.
Bosanin

Canım madem bu kadar annesine düşkün niye evlendi balayı sabahı ağlamak ne sacmaliktir benim bildiğim sadece gelinler ağlar biraz abes gelecek ama bunu gerdek gecesi sabahimi soyledi

Bence evlendiğin adam kadar evlendiğin adamın ailesi de çok önemli. Aileler nerede devreye girip nerede geri planda durmaları gerektiğini bilse bu evlilikler bu hale gelmez. Kısmen anneler çocuklarını daima yanlarında, dizlerinin dibinde istiyorlar.Ne kadar evlense de eski ilgi alaka hep devam etsin istiyorlar ancak farkına varamadıkları mesele şu ki; O artık evli, bir evi, eşi ve oturtmaya çalıştığı bir düzeni var.Eşin ailesi ve sen arasındaki köprü olamamış.Her iki tarafa da ithaf edememiş.Kimse ona ailenden kop, hayırsız bir evlat ol demiyor ama o aile ve eşi birbirinden ayırabilmeyi kötü zannediyor. Bilemiyorum zor gerçekten. Dediğiniz gibi balık en başından kokmuş.İpi inceldiği yerden koparmak gerekirmiş şimdi en azından düğüm olup canınızı acıtmazdı..

Bence boşanmalisiniz bu konuda tereddut etmeyin
Önünüzde yaşanacak bir ömür var cocuklarinizin buyumesini izleyeceksiniz maalesef es kisisi ve akrabalariyla m3cburi durumlar olacaktir cocuk bagindan ama gerektigi kadar olur basiniz dişiniz agrimaz
Bu adami cekmeye deger bir sry goremiyorum calisan bir kadinsiniz ustunuzden bir yuk kalkicak ama bu afamla beraber oldugunuz surece degisen hic bir sey olmayacak ayni hayata fevam edeceksiniz secim sizin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…