Aklım allak-bullak yardım edin lütfen...

Anlaşmalı bilmiyorum, emin değilim, ama çocuklarını seven bir baba olduğu için umutluyum anlaşmalı konusunda.
Eşya problem olacağını sanmıyorum ben zaten şu benim şu senin derdinde değilim.
Araba satılır, o kesin.

Gerisi hakkında en ufak fikrim yok...

Eşinize neden/nasıl aşık oldunuz yada olmadıysanız da hangi yönlerini sevip evlenme kararı aldınız merak ettim. Ne açıdan evet evlenebilirim dediniz kendinize?

Bunların benzerlerini ve emin olun fazlalarını ilk yıl ben de yaşadım. Evlendik ana oğul yeme içmeden kesildiler ve benle hergün kavga. Tabi zamanla inanılmaz azaldı. Yok olmadı hala annesi basim ağrıyor dese 3 gün yemek yemez ama ona düşkünlüğü azaldı bana arttı. Belki çocuğumuz olmadığında yaşadığımız ortak acılar bizi birbirimize bağladı bilmiyorum. Ama emin olun yalnız değilsiniz.
Ya düşünün anne evinde tişörtü kalmıştı onu almaya gitmişti ana oğul tüm gün ağladılar tişörtü de annesi koklasın diye oraya birakti. Var mı üst seviyesi bilmiyorum şimdi hepsi geçti ben gülerek hatırlıyorum

Bütün yorumları okudum. Eşin cidden dünyanın en mıymıntı tipi olabilir. Bir ömür idare edilecek, kendi rahatını ve huzurunu düşünen bir adama benziyor. Elini taşın altına koyup seni sahiplenmemiş aile sınırlarını çekememiş biri. Böyle olunca bir kadın olarak cinsel çekiminin azalması normal çünkü biz kadınlar güçlü ve alfa erkeği isteriz. Erkek baskınlığından bahsetmiyorum burda. Yeri geldiğinde öne çıkıp çekip çevirebilecek akılda olmalı eş dediğin. O yüzden aynı yatağa girmek bile istemiyorsun.
Bence kendine çocuklarınla huzurlu bir hayat kurmak sana iyi gelecektir.

Ayrılığın mutlak mutluluk getireceğine ınanıyosan boşan tabi..
Sen suan eşinin,evliliğinin en kötü taraflarını anlatıyorsun. Eşin çocuklarına nasıl bir baba onları yıkarken ki sabrını, birşey başardıklarında gururunu, hastalandığında sana merhametini yavru kedi gördüğünde ki içinin titremesini sadece bunları sen bilebilirsin (örneklendirdim kişiye göre değişir)
Birşeye kitlenip bunları yoksayma
Hakkında hayırlısı.

Bugün daha TV de izledim psikologa soru geldi eşim tam bir ana kuzusu boşanmak istiyorum ne yapmalıyım tarzı oda şöyle bir cevap vermişti. Başka bir sebebi yoksa evliliğiniz de daha yapıcı davranin tabi sevgi saygı bitmediği sürece

Hangi ayrılık mutlak mutluluk getirmiş?
Bu şekilde bakmak yanlış zaten.
Ben ayrılınca herşeyin mükemmel olup mutlak mutluluk yaşayacağımı düşünerek hareket etmiyorum ki, bu hayal perestlik olur.

Ilk defa bu kadar uzun bir konuyu okurken sıkılmadan ve kafam karışmayarak okudum.Yerinde kullanılmış paragraflar,noktalama işaretleri,düzgün anlatım,tebrik ederim.Ana kuzusu bir erkeğe eşi zamanla saygısını kaybettiği için evlilikte ilerlemek zor oluyor.Kaldı ki sizinki çok erken belli etmiş kendini.Iki çocukla babasız zor olacak elbette.Inşallah aileniz de destek olur.Allah yardımcınız olsun.Olmuyorsa olmuyor.Anne oğul bir engelleri kalmadı artık.Bol bol hasret gidersinler.Ikisi de anlayacak sen merak etme.

Hangi ayrılık mutlak mutluluk getirmiş?
Bu şekilde bakmak yanlış zaten.
Ben ayrılınca herşeyin mükemmel olup mutlak mutluluk yaşayacağımı düşünerek hareket etmiyorum ki, bu hayal perestlik olur.
Mutsuzluğunu tamamen eşine bağladığın için öyle söyledim.
Çok kararlı gördüm seni. Zaten bu saatten sonra dönüşün olmaz gibi.

ahhh SouvveniR o kadar üzüldümki şimdi gördüm konunu kuzum
sadece sana Allah yardımcın olsun diyebiliyorum birde eşinden eğer bir adım gelmezse
eninde sonunda bu evlilik biter çünki bu yükü en başından sen yüklenmişsin.
ahh canım iyilerin kaderimi var.

Ben yorumları okumadım . Belki yazdiniz . Şuan boşanma sebebiniz ne ? Yani hep anne kuzusu bir eşinizin olması mı tek sebep ? Yoksa artık birikmiş durumlar sizde eşinizle tüm bağları kopardı mı ?

Ben yorumları okumadım . Belki yazdiniz . Şuan boşanma sebebiniz ne ? Yani hep anne kuzusu bir eşinizin olması mı tek sebep ? Yoksa artık birikmiş durumlar sizde eşinizle tüm bağları kopardı mı ?

benim anladığım ikisi de
en can alıcı nokta çocuklarıma karşı nasıl bir anne oldum hissiyatı, beni ordan yakaladı bu konu
anne çok mutsuz

işte iki yanın da doğru söylemiyor aslında. doğru karar bu ikisinden biri değil. ne çocukların için çek otur ne de boşan tek başına yaşa. doğru her zaman tek değildir. onun için bir terapist diyorum. benim annem bundan 20 sene önce sinir krizleri geçirirdi. maddi durumumuz da yoktu psikoloğa da gidemezdi. bi arkadaş gurubu var aralarında para toplayıp annemi psikoloğa gönderdiler o dönem. oraya gittikten sonra hayata bakışı komple değişti. 10 sene önce de babamı boşadı ama arkasında keşkeler ve acabalar bırakmayarak sapasağlam boşandı.
umarım anlatabiliyorumdur.

Yokmuş demekki... ne bileyim...
Avukat arkadaşımla konuşuyorum, evleri ayırmayı tavsiye ediyor.
Bakalım ne olacak bu akşam evden gitmesini isteyeceğim.

Gitmezse problem, anlamıyor çünkü.
Kararlı olduğumu ya anlamıyor ya da anlamıyor gibi görünmek işine geliyor.
Beni böyle böyle delirtecekler...

Çok iyi anlıyorum teşekkür ederim.
Haklısınız destek almakta şart.
Annenizin yaptığı en doğrusu olmuş, keşkeler ve acabalar bırakmadan ayrılmış.
En doğrusu bu olacak sanırım.

betimlediğin erkek tipi evden gider gibi gelmiyo en olmadı sallar konuyu yarın konuşalım şu gün konuşalım diye
daha kötü senaryo da şu; çocukları kendine yandaş yapmaya çalışabilir

cnım sakin ol lütfen bu aşamada olabildiğin kadar hemde çocuklar ve ilerisi için çok sağlam atmalısın adımlarını
biraz zamana bırak.

betimlediğin erkek tipi evden gider gibi gelmiyo en olmadı sallar konuyu yarın konuşalım şu gün konuşalım diye
daha kötü senaryo da şu; çocukları kendine yandaş yapmaya çalışabilir

Yandaş olabilecek yaşta değiller, birisi 4 yaşında diğeri ise 14 aylık.
En azından etmez inşallah diye temenni ediyorum.
Bakalım akşam göreceğim ne olacağını, hayırlısı olsun diyorum kendim için.

Aslında evden gitse, bir ailesinin yanında yaşamaya devam etse, görecek.
Ve ben de göreceğim ne olacağını, iyi mi kötü mü? Belki daha sağlıklı kararlar alabileceğim.

cnım sakin ol lütfen bu aşamada olabildiğin kadar hemde çocuklar ve ilerisi için çok sağlam atmalısın adımlarını
biraz zamana bırak.

Fevri davranıyorum her zamanki gibi.
Hemen sonuca ulaşmak istiyorum.
Olsun bitsin gitsin mantığı da var bende biraz, ondan da kaynaklı.

O kadar yoruldum ki, sanki şu oturduğum masada yığılıp günlerce uyuyacağım hissiyatı var üzerimde.
Tuhaf bir durum... Bu kadar etkileneceğimi tahmin etmezdim.

ben bunları yaşadım zamanında çok zor bişey Allah kimsenın başın vermesin
seni anlıyorum boğazını sıkan bişeyler var hemen bitsin gitsin kurtulayım diyorsun ama
inan o kdar kolay değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…