Arada kalmak ne zormuş

annende suç arama. kadının gunahi yok. sadece sen onu briicik annesiyle ayni apartmanda yasamadin, onu memeden ayirdin diye seni cezalandiriyor.
bunu kendi diliyle de soylemis, hala saf gibi başka bahaneler buluyorsun
eşim ailesi ile aynı apartmanda oturmak istedi
ben kabul etmedim
ben evlendikten sonra olurda şehir dışına taşınırsak annen gelirse kabul etmem diyor
sen aynı binada oturmadın bende başka şehir de annen ile o zaman sadece görüşülecek istemiyorum dedi

zamanında esine anlattigin olayi daha ikinci ayda yuzune vurmus.
kkda o kadar cok karsima cikiyor ki. insani iliskisiyle sohbet etmekten sogutuyor böyle pis niyetli insanlar
adamın karakteri hakkında kocaman bi ipucu. Rezil bi adam, en sevmediğim insan tipi. Bi yerde kullanırım diye dinleyen kötü niyetli insan

annende suç arama. kadının gunahi yok. sadece sen onu briicik annesiyle ayni apartmanda yasamadin, onu memeden ayirdin diye seni cezalandiriyor.
bunu kendi diliyle de soylemis, hala saf gibi başka bahaneler buluyorsun
Annesi öyle demiş de böyle demiş. Biz burdan sebep sonuç ilişkisi kuruyoruz iki konu arasında, konu sahibi kocayı aklamak için silivermiş bu olayları

Ben çözüm üretmek istiyorum arada kalmak değil 2 aylık evliyim en azından bitecek ise de ben vicdanen elimden geleni yaptım demek istiyorum cidden kendimi o kadar çıkmaz da hissediyorum ki bunları yaşarken eşim gayet normal geliyor hala inanılmaz şekilde sevgisini gösteriyor ama sevgisi bile bazen yetmiyor susmuyor içimdekiler bu hale nasıl geldik 2 ayda çözemiyorum

Bize benziyor biraz durumlar. Benim de annem yalnız yaşıyor. Anneme esim kolay kolay gelmez. Aralarında bir sorunda yok. Gelmezse gelmesin. Benim de eş ailesiyle bir sorunum yok ve gitmek istemeyince gitmiyorum. Önemli olan sizin annenizin yanınızda durmaniz. Gelmezse gelmesin. Size engel olmuyorsa sorun yok. Sizin eş ailesiyle sıkıntınız yoksa kısas yapmayın daha kötü olur herşey. Ama istemediğiniz şeyleri eş hatrina karşı aileye yapmayın. Ondan da beklemeyin bence.

Merhabalar kaçıncı yazıl bilmiyorum arkadaşlar lütfen hemen boşan ayrıl demeden öncelikli durumum aşabilmek ona göre destek bekliyorum
Eşim ile annem arasında kaldım resmen aslında o kadar iyi anlaşırlardı ki zamanla evliliğe son 2 ay kala herşey değişti 2 aylık evliyim evlilik sürecinde büyük problemler yaşamadık evet ailesine annesine kırıldığım çok nokta oldu bazısını söyledim bazılarını söylemedim ama hiç bir zaman ailesine saygısızlık edecek kadar ileri gitmedim
Annem ile araları normal de çok iyiydi sonra nasıl olduysa tamamen değişti bu iki olay ile patlak verdi biri düğün anında yaşanan bir olayı annem izlerken çok mu önemli bir kişiydi diyerek eşimin isteği üzerine gelen nikah memerunu eleştirmesi ile başladı sonra da il dışında yaşayan abimin yanına gittik annemde abimlerdeydi (annem tek yaşamaya başladı babamın vefatı sonrası aynı şehirdeyiz)orada annem abim ile eşimin boy karşılaştırmasını yaptı nasıl sen şimdi abinden uzun musun felan diyerek ardından sen abinden şu kadar kilo fazlasın felan dedi aslında kötü niyet ile dediğini düşünmüyorum ama eşim bu karşılaştırmadan rahatsız oldu ve gece başbaşa konuşmaya başladık ama eşim annemin rahatsız olduğu hareketleri dile getirirken hakaret boyutuna geldi misafirlikteyiz diye sustum kimse huzursuz olmasın diye zoruma çok gitti Yok annem babamın yıl dönümün de niye abimlere gitmiş yok annem halamı sevmiyormuş yok annem arabası bozulduğunda bekarken ben maddi zorluk yaşarken niye bana ödetmiş yok annem göründüğün farklıymış gibi gibi saçma sapan bahaneler bende direk sordum ailen ailem ile samimi olmanı mı istemiyor dedim ama evet dedi ben anlayacağımı anladım dedim sonra ama onun annesi de sürekli bana laf vurdu hiç bir zaman ipleri koparmadım şimdi sürekli annem ile ilgili sorun öne sürüyor ben annemin bulduğumuz şehir de tek dayanağıyım şimdi soruyorum eşim yok gitmem samimi olmam diyor sizce bunlar toparlanamayacak durumlar mı ? -Annem ile konuştum çok üzüldüğünü asla bişey ima etmek istemediğini dikkatli olacağını söyledi ama şimdi annem gelecek gece şehir dışından almaya gelmek istemiyor babamın mezarına hep beraber giderdik gelmek istemiyor lütfen bu durumu nasıl yöneteceğimi eşim ile nasıl konuşmam gerektiğini yada ne zaman konuşmak için doğru zaman olur bekliyorum cevaplarınızı
Çocuk gibi. Bahane aramış annenle küsmek için resmen. Ne saçma sebepler

Merhabalar kaçıncı yazıl bilmiyorum arkadaşlar lütfen hemen boşan ayrıl demeden öncelikli durumum aşabilmek ona göre destek bekliyorum
Eşim ile annem arasında kaldım resmen aslında o kadar iyi anlaşırlardı ki zamanla evliliğe son 2 ay kala herşey değişti 2 aylık evliyim evlilik sürecinde büyük problemler yaşamadık evet ailesine annesine kırıldığım çok nokta oldu bazısını söyledim bazılarını söylemedim ama hiç bir zaman ailesine saygısızlık edecek kadar ileri gitmedim
Annem ile araları normal de çok iyiydi sonra nasıl olduysa tamamen değişti bu iki olay ile patlak verdi biri düğün anında yaşanan bir olayı annem izlerken çok mu önemli bir kişiydi diyerek eşimin isteği üzerine gelen nikah memerunu eleştirmesi ile başladı sonra da il dışında yaşayan abimin yanına gittik annemde abimlerdeydi (annem tek yaşamaya başladı babamın vefatı sonrası aynı şehirdeyiz)orada annem abim ile eşimin boy karşılaştırmasını yaptı nasıl sen şimdi abinden uzun musun felan diyerek ardından sen abinden şu kadar kilo fazlasın felan dedi aslında kötü niyet ile dediğini düşünmüyorum ama eşim bu karşılaştırmadan rahatsız oldu ve gece başbaşa konuşmaya başladık ama eşim annemin rahatsız olduğu hareketleri dile getirirken hakaret boyutuna geldi misafirlikteyiz diye sustum kimse huzursuz olmasın diye zoruma çok gitti Yok annem babamın yıl dönümün de niye abimlere gitmiş yok annem halamı sevmiyormuş yok annem arabası bozulduğunda bekarken ben maddi zorluk yaşarken niye bana ödetmiş yok annem göründüğün farklıymış gibi gibi saçma sapan bahaneler bende direk sordum ailen ailem ile samimi olmanı mı istemiyor dedim ama evet dedi ben anlayacağımı anladım dedim sonra ama onun annesi de sürekli bana laf vurdu hiç bir zaman ipleri koparmadım şimdi sürekli annem ile ilgili sorun öne sürüyor ben annemin bulduğumuz şehir de tek dayanağıyım şimdi soruyorum eşim yok gitmem samimi olmam diyor sizce bunlar toparlanamayacak durumlar mı ? -Annem ile konuştum çok üzüldüğünü asla bişey ima etmek istemediğini dikkatli olacağını söyledi ama şimdi annem gelecek gece şehir dışından almaya gelmek istemiyor babamın mezarına hep beraber giderdik gelmek istemiyor lütfen bu durumu nasıl yöneteceğimi eşim ile nasıl konuşmam gerektiğini yada ne zaman konuşmak için doğru zaman olur bekliyorum cevaplarınızı
Esinize biraz sert cikin. Annenizi asla ezdirmeyin. Annen gorundugunden farkli demek ne demek ya. Ben de annenizin soylediklerimde art niyet sezmedim ama esiniz takilacak yer ariyor. Simdi sert cikip onunu kesmezseniz sorunlariniz cok buyur.

Konuyu anlayıp yorum yazanları tebrik ediyorum, bir ben mi anlamadım diye yorumlardaki cevaplardan çıkarım yaptım biraz.

Öncelikle Türkçe düşmanlığınızı keşke bir kenara bıraksanız, cümle başı sonu nerede? nokta virgül gibi noktalama işaretleriyle aranız mı yok? Paragraf yok (bak en önemlisi bu) ama sizin daha büyük bir sorununuz var, cümleler karman çorman.

Sanırım kocanız misilleme yapıyormuş oyle mi? Bırakın yapsın, anneniz onsuz ölmez sonuçta.

Hayır görüşüyorum aksine daha ağır sözler duymama rağmen böyle tepki verip ip koparmadım sonuçta eşimin büyüten anne baba diye
işte yanlış burada başlıyor ve bunu hep yapıyoruz
gerekli tavrı verecektiniz orada.. ama olan olmuş

boşverin gitmesin gelmesin kahrolmayın
siz gidin gelin.. zamanla alışırsınız

sizin anne yakında onun anne uzakta diye çekemiyor da olabilir :)

X