Elektronik Ev Aletleri Akıllı robot süpürge

Merhaba,
Daha önce başka konuya da yazmıştım. Roborock S5 max kullanıyorum ve çok memnunum. Haritalama özelliği olmayanları hiç almayın. İstediğim odadan başlatabiliyorum. Hiç bir zaman bütün evi aynı anda temizleme komutu vermedim. Hep oda oda, ayrı ayrı temizliyorum. İçinde bulunduğum odayı es geçiyorum. Evde yoksam yine aynı şekilde istediğim gibi odaları sıraya koyup öyle temizletiyorum. İki günde bir kullanıyorum ve bütün yazı evde çıplak ayak geçiriyorum, çok rahatım
Not: Engelle karşılaşınca çarpmıyor bile. Çok yumuşakça yanaşıp geri çekiliyor. Doğal olarak da merdivenlere de fazla yanaşmayacaktır. Ayrıca kendiniz uygulama üzerinden sanal çizgiler çekebiliyorsunuz.

ayrı odaları tek ayarla mı ayarlyorsunuz, yoksa bir yeri temizliyor tekrar diğer odayı mı haritalandırıyorsunuz

Viomi S9 Robot Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge Siyah

benimki bu.... aşırı titiz bi insan olduğumu söyleyemem. normalde haftada bir dip köşe temizlik yapıp, diğer günler şarjlı ile tüy koşturan biri iken şimdi 2 günde bir her yeri süpürüyorum, oturduğum yerden.... benim için büyük rahatlık.... kıyı kenar köşe her yere giriyor. vantilatörün ayağının üzerinden geçip süpürmeye devam etti çok şaşırdım bi koltuğumun ve yatağımın altına giremiyor ama onlarında ayaklarını değiştireceğim. bu modelde malesef halı sensörü yok. hem silip hem süpürüyor. ben önce süpürtüp ardından halı olan yerleri engelleyip diğer bölümlere paspas yaptırıyorum. süpürmesinden aşırı memnunum, evde 2 insan 4 kuş yaşıyoruz ve kuşlarımı işten gelince yemek saatine kadar açıyorum. her yan tüy oluyo tahmin edersiniz. elim ayağım oldu, günlük temizlik için çok çok ideal. bir de benim ev dubleks, iki katı da haritalandırdım. bu özellik de önemli idi benim için. çok araştırdım almadan önce, roborock s6 max ile arasında kalmıştım. ben bi indirim döneminde 4100 tl ye aldım , roborock 5500 civarındaydı. fiyat sebebiyle tercih ettim, açıkcası roborockda ki halı sensörü bayaaaa bi aklımı çelmişti ama 1500 de çok fark :S kendi kendini de en son boşaltıyo, ama tabi yine de arada haznesini açıp kıyı köşeye yapışanları falan temizlemek gerekiyor. çekim gücü çok iyi bence. kabartmalı halı da yemler tüyler yok oluyor. pc den yazıyorum, bir ara telde resmi var yüklerim. bu yaz sıcaklarında süpürge ve ütü bana illallah ettiriyodu bide ütü yapan robotlar falan çıksa süper olacak :)

ya şimdi yükleyince de bi açıklama yapma gereği hissettim, haftasonu evde yokken kuş da kafesten her gün çıkmaya alışık olduğundan e bizde evde onu hem yalnız bırakıp hemde kafes kapalı olunca tüm hıncıyla kanat çırpıp ağzıyla yem kabuklarını dışarı atmış, geldikten 2 gün sonra da aynen devam etti sağolsun.... yoksa o kadar kötü olmuyo evim her zaman

Merhaba. 1 cocuk 1 bebek annesiyim :) paspasi ise yarıyor bence almisken ikisi bir arada almali. Evde her yer hali değilse

Bizimkide kabukları yere atıyor hep, gına geldi

Hali olan yerleri nasil engelliyorsunuzben onu beceremedim bir türlü. Kullandiginiz uygulama mi home mu?

Ben de almadan çok yorum okudum o nedenle buraya özet geçeyim, Roborock S5 max. kullanıyorum. 4200 tl ye trendyoldan sipariş verdim mayıs 2021 de. Diğerlerine göre pahalıydı ama yorumlara bakınca böyle karar verdim. Çok memnunum. Çok tozlu bşr yerde yaşıyorum yazın her gün ev silşnmezse evde gezilmiyor. Süpürmesi muhteşem hiç sorun yaşamadım. Sadece bazı halıların çok kabartmalı olduğu desenlerinin dibinde kaaln taneleri çekemediği oluyor. Silmesi muhteşem değil öyle lekeleri falan söküp almıyor ama benim için günlük tozu alması bile bşr nimet oldu. Haftada bir evi ben siliyorum sadece geri kalan her gün kendisi hallediyor. Ayda bir büyük süpürge açsam o da koltuk üzerleri için oluyor. Başlangıçta bir kere ev haritasını çıkardı sonra ben odaları ayırdım ve isimlendirdim. Şimdi hangi odayı istersem sadece orayı çalıştırıyorum. Her odada bezini çıkarıp yıkıyorum. Sileceği kısımlara yer temizleyici damlatıyorum. Ev mis gibi kokuyor. Tek şarjda tüm evi süpürebiliyor (170 m2) Temizleme hazneleri çabuk boşalıyor 10 günde bir fırçalarını çıkarıp temizliyorum zor bir iş değil. Wifi kesildiğinde devam etmiyor. İşi bittiğinde telefona bildirim gönderiyor. Bakıyorsunuz bi nokta temiz olmamış sadece o noktayı seçip oraya tekrar gönderebiliyorsunuz. Benim için çok büyük nimet oldu. Tavsiye edebilirim.

ayrı odaları tek ayarla mı ayarlyorsunuz, yoksa bir yeri temizliyor tekrar diğer odayı mı haritalandırıyorsunuz

İki seçenek de var. İlkinde tüm evin haritası üzerinde (odaların her biri farklı renkte haritalanmış oluyor) odalara 1'den itibaren sayı veriyorsunuz ve o sıraya göre temizlik yapıyor. Ben şarj noktasına en uzaktan başlayıp en yakına doğru numaralar verdim, temizleye temizleye geliyor. Yani örneğin 1- Banyo - 2- Yatak Odası - 3- Koridor 4- Mutfak vb. diye sırayı harita üzerinde kendim vermiş oluyorum. Mesela Yatak odası ve mutfak diye iki oda seçersem, yatak odası 2 numara, mutfak 4 numara.. Önce 2'yi sonra 4'ü temizleyip geliyor. 3 nolu alanı es geçmiş oluyorum. Ama eğer önce mutfağı temizlesin, sonra yatak odasını dersem, sıralamaya aykırı davrandığım için yapmıyor. Mutfak bitiyor, telefonuma bildirim geliyor ve öyle yatak odasını seçiyorum. Aşağıda internetten bulduğum örnek bir ev haritası var. Haritayı ilk bir kaç temizlikte kendisi çıkartıyor, sonra siz odalara bölüyorsunuz.

İlave edit: Paspas, filtre vb. sarf malzemelerini aliexpress'ten çok daha uygun fiyata getirtebiliyorsunuz. Benim 10 tane paspasım var. Her oda için bir tane kullanıyorum. Hepsi kirlenince atıyorum makineye yıkanıyor :)

Bende almayı planlıyorum, kullanan arkadaşlarım var ikisinin küçük çocuğu var çok memnunlar, çalışan ve çocuklu anneler için bence şahane bir şey, sadece süpürge olarak almak bana mantıklı geldi, silme olayın da evde ya hiç halı olmayacak ya da silme yapacağın zaman halıyı kaldırmak gerekecek

Hali olan yerleri nasil engelliyorsunuzben onu beceremedim bir türlü. Kullandiginiz uygulama mi home mu?
Evet mi home kullanıyorum. Açtığınızda alt sağda harita yönetimi-sanal duvar /kısıtlı alan bölümü var. Kısıtlı alandan kırmızı dikdörtgenler oluşturup halı olan yerlere sürükleyip bırakıyorum. Oralara gitmiyo

Bende bu modele baktım, benim halılar shaggy halı acaba sıkıntı yaşar mıyım ççok merak ediyorum, moplama kısmının böyle olduğunu bilmiyordum, eğer böyleyse şahane, sadece süpürge olandan alayım fikrimi değiştirdiniz

Roborock aldım ben. Hem silip hem süpürüyor. Genellikle süpürme işini yaptırıyorum arkasından kendim siliyorum ama silmeyide güzel yapıyor. Ben memnunum. Ama derseniz ki sadece süpürsün o şekil alın derim ben.

Bşr çoğunda belli alanı seçip oraya moplama yaptırmayabilirsiniz. Alırken ihtiyaçlarınız dahilinde model seçmek önemli bence. Benim evde 3 halı 2 paspas vardı. Paspasın birini ve yatak odamdaki minik halıyı kaldırdım. Paspas uzun tüylü bi şeydi tüm paspası topladı ğstüne çıkmaya çalışırken. Muhtemelen tüyler tekerlere dolandığından... Kalan iki halıyı da seçip silme yapma diyorum yapmıyo sağolsun. Ben hem moptan hem süpürmesinden memnunum. Bulunduğum yerde tüm ilçedeki su borularını değiştiriyorlar her yer aylardır toz duman.... Önce süpürüyorum sonrasında halılı alanları yasaklayıp diğer alanlara mop yaptırıyorum. Bence şahane bir şey, iyiki almışım bu tozla bu sıcakta başka türlü başa çıkmak çok zor olurmuş.

Bu arada ben 8 9 ay oldu roborock s5 max aldım. Memnunum. Halilari isaretleyip silmeyi devre disi birakirsam ki en yakın zamanda deneyeceğim o zaman güzel olacak

Silme işlemini nasıl yapıyorsunuz acaba? Halıları ıslatmaması açısından kaldırmaya gerek oluyormu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…