akıl almaya ihtiyacım var :(

incognitoyum

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2015
89
28
37
merhabalar ..
benim bu aralar canım çok sıkkın. içimde birikti herşey. anlatamıyorum derdimi kimseye. boğazımda kocaman bir düğüm varmış gibi hissediyorum. Aslında psikolojik desteğe ihtiyacım var. özeller çok pahalı. devlet hastanelerinde ilaç yazıp yolluyorlar.

konuya geleyim.
ben 8 buçuk yıl önce eşimden boşanmaya karar verdim. ailemin yanına taşındım ve boşanma davası açtım.
ağır şiddete maruz kaldım. boşanma sebebim bu idi. ama maalesef ıspatlayamadım bunu.
mahkeme delil istedi benden.
şiddet gördüğümü ıspatlayamadım ah şimdiki aklım olsaa dayak yedikten sonra karakoldan rapor alırdım ama o zamanlar bilmiyordum böyle haklarımın olduğunu..
eski eşim 'ben eşimi seviyorum, boşanmak istemiyorum. bizim hiç sorunumuz olmadı ailesi bizi ayırmaya çalışıyor ' deyince mahkeme uzadı da uzadı. derken dava düştü hakim bizi boşamadı. 3 sene dava açma hakkım yoktu. bu süreyi doldurduktan sonra hemen dava açtm. nafaka tazminat talep ettim ve boşandık.

bu süre zarfında çocuğu sadece iki kere görmeye geldi. neredeyse 3 bin 200 küsür gün içinde sadece 2 gün.
birincisinde bende kalan eşyalarını almaya gelmiş aslında. gelmişken çocugumu göreyim düşüncesiyle. çarşıya çıkmıştm geleceğinden haberim yoktu. ikincisinde de ben göstermedim. çünkü bana saçma geldi. çocuk 2 yaşına gelmiş. pat diye ortaya çıkıyor. kızımı gösterin bana diye.

aradan uzun yıllar geçti. kızım 9 yşını dolduracak ve bir telefon avukatımdan. eski eşiniz kızını 1 temmuzda 15 gün almaya gelecekmiş diye. mahkeme ona böyle bir hakk vermişti iki yıl önce. nedense şimdi kullanmak gelmiş aklına.
nafakaların hiçbirini ödemedi diye icraya gittim. maaşına haciz koyduracağım.

ben kabullenemiyorum onun kızımı almasını. 1 temmuzda geldi. getirin kızımı diye. çocuk ağladı. ailem çok sinirlendi daha önce nerdeydin şimdi mi geldi aklına .. babalık mı yaptn kızına fala diye.
polise gitmiş kızımı göstermiyorlar diye. icradan mektup geldi 7 gün içinde teslim edin ..
dün yine geldi. çocuk sokaklarda ağladı gelmek istemiyorum, seni tanımıyorum, bissürü tantana oldu.
kızım seninle gelmek istemiyorum dedi. o da kabullenmiş gibi yaptı ama çocuk mahkemesine gitmiş akabinde. Allahtan biz evde yoktuk. memurlarla gelmişler

ben kahroluyorum ( çocugun üzülmesine üzülüyorum, yaşadıklarımı hatırlıyorum ona sinirleniyorum, bir yandan kızımın gitmesini istemiyorum ama kanunlar var zorla götürebilirler. uzlaşma yoluna gitmem lazm biliyorum ama o adamla muhattap olmak istemiyorum. çok öfkeliyim ona karşı.. bana yaşattıkları hala içimi acıtıyor (

aynı durumda olan bissürü insan vardır elbet. bana akıl verirmisiniz. konuşayım mı eski eşimle. ve nasıl uzlaşayım. en azından götürmesin. çocuğumun psikolojisi bozulmasın daha fazla

Allah ım ya çocuk tanımıyor etmiyor psikolojisini bozacak çocuğun
psikiyatriden bu durumun çocuğun sağlığını bozabileceğine dair rapor-bildirim artık adı her neyse onu alırdım ben olsam.
çünkü çat diye 9 yaşındaki çocuğun karşısına çıkıyor 15 gün benimle kalsın diyor akıl mantık işi mi..
ikincisi avukatla bir görüşün detaylı bence ..

dün avukatımla konuştum. psikiyatriden gelen rapor önem teşkil etmiyormuş. babası taciz etmediği sürece şiddet uygulamadığı sürece alıp götürme hakkı saklıymış. çocuk yırtınsada sızlasada parçalasada polis götürüyormuş. dün polise gittim sordum bunu. yapacak bişeyiniz yok maalesef eşinizle uzlaşmaya çalışın kendi aranızda halledin, ikna etmeye çalışın götürmemesi için dedi
çok akıllı ve başarılı bir çocuk bnm kızım. öğretmeniyle de konuştum. umarım psikolojisi bozulmaz bu olaydan ötürü çok yazık olur dedi.
ben eski eşimin karşısına çıkmıyorum sinirlerime hakim olamam diye

ailenizden en ılımlı bi yandan da ikna edici birey kimse onunla görüştürün eski eşinizi olmaz mı bir uzlaşma sağlamak için
hayır yani kızını azıcık seviyor azıcık değer veriyorsa bunu yapmaması gerektiğini anlar ...bencillik etmez inşallah el insaf..

en azından alıştıra alıştıra görüşsünler bunu teklif edin... başlarda biraz alışsınlar birbirlerine

Sacmaliga bak. Çocuğunuz için baba değil yabancı bir adam. 15 gün nasıl kalsın tanımadığı bir yerde.madem zorunlu görecek. Ya siz konusacaksiniz ya başkası. Ilk önce tanışmaya çalışsın 1-2 saat vakit gecirsin kizinizin yanında tanıdığı biri de olsun. Sonra günübirlik derken öyle iş kalmaya gelsin. Allah yardımcınız olsun

9yıldır aklı nerdeymiş ben ne bileyim tacizci mi manyak mı..evlendi mi peki..bence kızına sarma bahanesiyle geri sizinle evlenmek istiyor olabilir bugüne kadar evlenmediyse..dikkat edin

Pat diye on beş gün yabancı bir adamın yanında kalması pekte iyi olmaz. Heleki 9 yaşında çoğu şeyin farkında bir kız çocuğu. Alıştırma sürecini tek geçirmeyin lütfen. Kızını düşünen adam bu zamana kadar çoktan gelir buluşurdu kızıyla. Adamın niyeti başka olabilir. İyi niyetli diye düşünsek dahi şu yaptığı zorlama herşeyi alt üst ediyor iyi niyetli görünmüyor

9yıldır aklı nerdeymiş ben ne bileyim tacizci mi manyak mı..evlendi mi peki..bence kızına sarma bahanesiyle geri sizinle evlenmek istiyor olabilir bugüne kadar evlenmediyse..dikkat edin

laftan anlamıyor .. 9 yıldır ortalıkta yok. şimdi bizi suçluyor kızımı soğutmuşşunuz benden diye. çıldırıyorum bunları duydukça. içinizdeki kin ve nefreti çocuğa aşılamışşınız. çocuğun üzerinden intikam almaya çalışıyormuşuz. beyin özürlü resmen kafa almıyor.
kızım ona senden korkuyorum demiş.
bir insan babasından korkar mı diye hesap soruyor baba müsvettesi
tanımıyor tabi ki korkar! ama kalın kafalı olduğu için anlamaz. cahil insan sonuçta

aynı yasadıgınız durumu kuzenim yasadı 2.cocugu yeni dogdugunda bosandı digeride 1 yasında idi cocuklar 8 9 yasına gelince almak istemis 20 gün memurlarla kapıya dayanmıs o yavrular agladıkca anne bizi verme diye apartman inlemis biyolojik baba ama olmaz olsun oyle baba 9 yasına gelene kadar 1 paket süt bile almamıs sözde baba ama sonuc hersene 20 gün alıyo kanunen yapcak bişey yok kuzenim bu duruma zor alıstı ilk aldıgında hastalandı ama kanunların önüne gecilmiyor malesef

içim acıyor. haksızlık bu. bütün çileyi ben çektim sefasını o sürecek

15 gun kesintisiz mi kalacak yoksa belli saatlerde mi? Ornegin kesintisizse nereye goturmeyi planliyormus babasi? Tatile mi? Tatilse siz de gidin.mutlaka cocugunuzun yaninda durun. Bi de spyle bi ihtimal var böyle bi profil cocuga tahammul edemez 15 gun gibime geliyor yani bikac gun hevesini alir sonra cocugu geri getirir

Konuşun,birdenbire almasın kızınızi,bir alışma süreci olsun en azindan,1 saat,1 gün süreyi böyle böyle uzatsın. Ben anlamıyorumki bunca zaman çocuğunu görmemis,aç mı tokmu bilmemiş insana pat diye al 15gün sende kalsın demenin manasını. Çocuk bu yahu,eşya değil,duyguları var. Bunun bir yolu olmalı farklı,böyle olmamalı yazık.

kesintisiz alacak maalesef . kendi annesinin evine götürecektir büyük ihtimal. hevesini alacağını zannetmiyorum. kızımı benden alarak intikam alıyor sanırım. sırf canımı yakmak için bu çabalar

tabiki haksızlık maddi manevi herseyini halam ve enistem üstlendi 2 cocugun baba bir corap alamamısken büyüyünce cocuklar babayım diye cıkıyorlar ortaya

Ben anlamiyorum bu insanlari. Ne yuzle geliyorlar. Utanmazlar. Ben olsan utanirdm vallahi. Yuzum olmazdi cocugumu gormeye

Ne guzel soylemissiniz.. Esya dgl duygulari var. Maalesef bi yolu yok. Lanet olasi kanunlar. Cocuk kendini yirtsada parcalasada polisler kucaklayip goturuyorlarmis.
Kizimin babasi olacak sahis yine gelecegm diye mesaj atmis. Huzurum kalmadi. Yavrumun psikolojisi magf olacak

Of ya çok üzüldüm inanın. O su an çocuğunuzun gözünde herhangi bir yabancı adam,hiçbir bağı olmamıski manen,çok kötü bir durum. Yazık değilmi çocuklara? Neden böyle bir travma yaşatıyorlar anlayamıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…