Aileye söylenmeli mi?

Evlen ama çocuk yapma. Çocuğa acı. Bu adamdan iyisini zor bulursun gibi görünüyor, evlenmeden de durmayacak gibisin. Aldatılmak küçük görüşmek aşağılanmak da umrunda değil. Tek nasihatim çocuk yapma, evlatlık da alma, yazık.

Ben kötü evlat mıyım ? Bence yazdığınız şey fazlaca abartı. Ben daha evlenmedim sakin olun. Sanki pavyona düştüm ya. Belki evlenmicem nerden biliyorsunuz?
Dayımın kızı da pavyonda değil. Bu arada gayet sakinim yazarken.
Belki ile başlayan evlenip evlenmemen de benim için önemli bir durum değil. Sadece yazılan konuya yorum yapıyorum ve diyorum ki;
Geleceğin de üç aşağı beş yukarı aynı.
Bu olmadı baskasi olur. Kişinin bir önemi yok.
Çünkü muhakeme yeteneği yok, gurur ise tatile çıkmış elinde bir ton valizle
Bakış açınız, gururu olan insanın zerre tahammul edemeyeceği şeyler.
Müneccim boku yemeye gerek yok perşembenin gelişini carsambada görmek için.
Soruna gelince 16 yaşında bir kız evladı olan anne olarak diyorum ki evet kötü evlatsiniz.
Bir anne olarak kendime soruyorum hakediyor muyum hele ki hayatın çetrefilli tarafına vura çarpa bir yetim buyutmusken !?
Cevabi o kadar net ve su goturmez bir gercek ki.
Yine diyorum Allah kimseyi kötü evlatla imtihan etmesin.
Yakinen gördüm, biliyorum.

Dayımın kızı da pavyonda değil.
Geleceğin de üç aşağı beş yukarı aynı.
Bu olmadı baskasi olur. Kişinin bir önemi yok.
Çünkü muhakeme yeteneği yok, gurur ise tatile çıkmış elinde bir ton valizle
Bakış açınız, gururu olan insanın zerre tahammul edemeyeceği şeyler.
Müneccim boku yemeye gerek yok perşembenin gelişini carsambada görmek için.
Soruna gelince 16 yaşında bir kız evladı olan anne olarak diyorum ki evet kötü evlatsiniz.
Bir anne olarak kendime soruyorum hakediyor muyum hele ki hayatın çetrefilli tarafına vura çarpa bir yetim buyutmusken !?
Cevabi o kadar net ve su goturmez bir gercek ki.
Yine diyorum Allah kimseyi kötü evlatla imtihan etmesin.
Yakinen gördüm, biliyorum.
Belki çok mutlu olacagım? Geleceği gördün yani . Dünya ihtimaller üzerine kurulmuştur🤣🤣 büyükte konuşmayın bence. Kızınız varmış, hata yapsa mecbur sahip çıkacaksınız. Ayrıca ben kötü bişey yaşasam bana sahip çıkacak aileye ihtiyacım yok. Ben zaten kendi ayaklarımın üstünde duruyorum.Ailem varolsun tabi çok iyi bir ailem var

Belki çok mutlu olacagım? Geleceği gördün yani . Dünya ihtimaller üzerine kurulmuştur🤣🤣 büyükte konuşmayın bence. Kızınız varmış, hata yapsa mecbur sahip çıkacaksınız. Ayrıca ben kötü bişey yaşasam bana sahip çıkacak aileye ihtiyacım yok. Ben zaten kendi ayaklarımın üstünde duruyorum.Ailem varolsun tabi çok iyi bir ailem var
İhtiyacının olup olmayacağı konusunda kesin yargıya varan kişinin geleceği görüp görmemem konusunda ki yine muhakeme yeteneğini kullanmadan yazdığı cevaplarda 1- aileye ihtiyacınız şimdiki aklınız ile yok, geleceği mi gördünüz ihtiyacınız kalmadı ?
2- kendi ayaklarinizin üzerinde de şimdilik duruyorsunuz ileride ya ayaklarınızı yerden keserlerse ?
Eyyorlamam bu kadar.
Herkes mutlu olacak diye bir kaide elbette yok.
Allah annenize şimdiden yürek dinginliği versin çünkü imtihanı çok zor.

Son düzenleme:
İhtiyacının olup olmayacağı konusunda kesin yargıya varan kişinin geleceği görüp görmemem konusunda ki yine muhakeme yeteneğini kullanmadan yazdığı cevaplarda 1- aileye ihtiyacınız şimdiki aklınız ile yok, geleceği mi gördünüz ihtiyacınız kalmadı ?
2- kendi ayaklarinizin üzerinde de şimdilik duruyorsunuz ileride ya ayaklarınız yerden keserlerse ?
Eyyorlamam bu kadar.
Herkes mutlu olacak diye bir kaide elbette yok.
Allah annenize şimdiden yürek dinginliği versin çünkü imtihanı çok zor.
Neden bu kadar sinirlisiniz? Anne gözünden baktığınız için olabilir.

Hiç bir yorumu okumadım, direkt son sayfaya tıkladım .Erkek arkadaşınızın yaşamış olduğu sorunlar ne anlamadım ama şu yorumunuza istinaden bir şey söylemek istiyorum.
Meslek sahibi olmanız, başınıza olumsuz bir şey geldiğinde ailenize ihtiyacınız olmayacağı anlamına gelmiyor. Özellikle bir çocuğunuz varsa / olacaksa. Ama bunu yaşamadan anlamayacağınız için açıklama yapmayacağım. Büyük konuşmayın diyor ve konudan ayrılıyorum. :)

Neden bu kadar sinirlisiniz? Anne gözünden baktığınız için olabilir.
Yok yahu sinirli değilim
Sadece günün yorgunluğu
Çalışan anneyim en nihayetinde, yoruldum kk okuyordum.
Konuyu görünce geleceğini hiçe sayan insanlara değil de ardında bıraktıklarını düşündüm.
Yakinen de örneği var dibimde.
Affet diye diretenlerden biri de bendim.
Meğer ne kolay affet diyebilmisim kadına.
Yengem kimseyi kırmaya korkan insan, beni öyle susturdu ki.
Daha gık diyemedim kuzenim için.
Uzaktan birilerini okuyup değerlendirmek lazım.
İçinde olunca kan bağı var nihayetinde affetsin istiyorsun, lakin kazin ayagi öyle değilmiş kendime kızdım.
Size gelince de hayat zaten sizin.
Ben sabah uyandığımda aklımda vergi dönemi var, hadi kızım iş başına diyeceğim.
Anneniz de ben degilim.
Uzaktan öylesine bir kimseyim

İyi de sizin ailenize ihtiyacınız olmaması ailenizin sizin ileride büyük dertleriniz olduğunda üzülmeyeceği anlamına da gelmiyor. Göz göre göre böyle biriyle evlenip Aileni de üzünce bence de pek hayırlı evlat olmuyorsunuz. Ha bana ne diyorsanız olabilir.

İyi de sizin ailenize ihtiyacınız olmaması ailenizin sizin ileride büyük dertleriniz olduğunda üzülmeyeceği anlamına da gelmiyor. Göz göre göre böyle biriyle evlenip Aileni de üzünce bence de pek hayırlı evlat olmuyorsunuz. Ha bana ne diyorsanız olabilir.
Ben çok iyi bir evladım. Herkes bizi över. Şuana kadae ailemi utandırcak bişey yapmadım. Bu olayamo bağlı iyi evlat olmam?

Kerkenes yaşım kırk ve bu üç aydır ciddi hastalık dönemlerinden geciyorum
Anne diye inledim resmen.
Hatta bugün bir tas çorbası olsa evimde ne makbule geçerdi.
Üzülmesin diye çoğu seyi anlatmıyorum.
Çilekeş kadın zaten. Gamlı baykuşum.
Bir de bana gamlanmasin.
Ninem 76 yaşında vefat ettiğinde, annem şimdi benim anam yok mu ? diye ağladı.
Kapısını niye daha çok açmadım diye üzüldü haftada iki kez ziyaretine giden kadın.
İhmal ettim mi acabanin derdine düştü.
İşte böyle evlatlar da var.

Bir de bana gamlanmasin.
Kapısını niye daha çok açmadım diye üzüldü haftada iki kez ziyaretine giden kadın.
Ya evet çok iyi anlıyorum. Ben 18 yaşımdan beri ailemden ayrı yaşıyorum, 15 senedir hastalığımı, ağladığım olayları, başıma gelen kötü şeyleri bile anlatmıyorum. Elinden bir şey gelmez, kafaya takar diye. Ki yani çok da zor bir annem vardır ama yine de ekstra yük olmamak için çok uğraşırım. Kadını tutup kimlerle akraba edecek, yıllarca kızının hayırsız kocası hikayelerini dinleyecek, millete de laf anlatacak, hala diyor ki ben iyi evladim, bir tek bu olay yüzünden hayırsız mi olcam🙄

Bir de bana gamlanmasin.
Ben ailemi bırakmadım ya. Annemede çok düşkünüm ayrıca.

Ben çok iyi bir evladım. Herkes bizi över. Şuana kadae ailemi utandırcak bişey yapmadım. Bu olayamo bağlı iyi evlat olmam?
Herkese bize anlattığıniz gibi anlatmadiginiz için ovuyordur.
Anlatın oyle konuşalım.
Utandiracak bir şey yapmadığından emin olan insan paşalar gibi erkek arkadaşının arkasında durur ve aile ile alakalı olan sorunlarını da kendi ailesine anlatırdı.
Onlar karar verirler utanılacak bir şey yapıp yapmadığına dair.
Ve evet kendisine yetim kız diye alay eden adama gurur fizana attaya gitmiş gibi dönen kız da annesinin büyüttüğü maalesef hayırsız evlat.
Yani sizin deyiminizle "iyi olmayan evlat"

Herkese bize anlattığıniz gibi anlatmadiginiz için ovuyordur.
Anlatın oyle konuşalım.
Utandiracak bir şey yapmadığından emin olan insan paşalar gibi erkek arkadaşının arkasında durur ve aile ile alakalı olan sorunlarını da kendi ailesine anlatırdı.
Onlar karar verirler utanılacak bir şey yapıp yapmadığına dair.
Ve evet kendisine yetim kız diye alay eden adama gurur fizana attaya gitmiş gibi dönen kız da annesinin büyüttüğü maalesef hayırsız evlat.
Yani sizin deyiminizle "iyi olmayan evlat"
Ben daha evlenmedim?

Ben kötü evlat mıyım ? Bence yazdığınız şey fazlaca abartı. Ben daha evlenmedim sakin olun. Sanki pavyona düştüm ya. Belki evlenmicem nerden biliyorsunuz?
Noldu Melis bi korku girdi içine? Belki evlenmicem falan.. Gönlün düştüydü ya
Senin durumunda geleceği görmeye gerek yok sen adamı bile göre alıyorsun. İhtimal yok bilip görüp kabullenme var. Sen mutluluğu unut. Anlık tatmin yaşarsın anca, iki çift güzel laf eder, ekonomik olarak rahat ettiğin bir hayat sunabilir, tatillere götürür, bi şeyin eksik olmaz, cinsellik iyi olur falan. Ama yapacağını da her fırsatta yapar. 2 saat gecikse kafanda 9 koca doğurur dokuzunun da adını o koyamazsın. Huzur diye birşey kalmaz. Bu heriflerin de en sevmediği huzursuzluktur. Ben yaptım elimle çekeyim boyumla demez huzur nerde o oraya koşar bu sefer. Bunları bil de evlen, sonra hayalkırıklığı yükü koyma sırtına. Yeterince derdin olacak zaten.

X