Ailevi sorunlarım bitecek mi

Ablana yardımına ihtiyacım var dedin mi hiç yoksa o anlasın diye mi bekliyorsun. Suçlayıcı olmadan zor durumda olduğunu iyi hissetmediğini desteğe ihtiyacın olduğunu anlatsan?
Ablanın keki yemesi seni delirtmiş mesela, ama o gülüp geçmiş. Kalabalık evlerde bunlar olur sen sana inat yapılıyor gibi algılıyor da olabilirsin. Belki sizin evin doğal akışı bu şekildedir. Seni kızdırmak hoşlarına gidiyordur çünkü kızıyorsun. Bu kadar içselleştirdiğinin farkında bile olmayabilirler.
Bence onlar unutuyor sen biriktiriyorsun. Kendine bu kadar zarar verme artık. Tepkilerini değiştir bak bakalım onlar da değişecek mi

Benim kızdığımi bu gördüğü halde dalga geçmesi normal mi ? Ablam dan daha önce birçok konuda yardım istedim etmedi neymiş aranda çöz psikologa git falan. Yahu ben senden yardım istiyorum benii dinlemen arayıp sorman her gün nasılsın demen bana bunları yapsan bile benim psikologa ihtiyacım olmaz. Ama bencil işte annemde huyunu biliyor yani. Çocukken ablama annemden daha çok düşündüm. İnsan değişiyor işte zamanla. İnanır misiniz ablam onun evine bile gitmemi istemiyor bunu yaşadığım bir olayla ilgili öğrendim o kadar zoruma gitti ki anlatamam. Şimdi ben böyle ablaya derdimi anlatsam ne olacak ? Meseka ablamın keki yemesi değil mesela para verip ertesi günü git hastaneden al diyebilirdi bencil olması beni delirtiyor. Ne yapsam suçlu oluyorum haksız oluyorum. Tepkilerini değiştir diyorsun mesela napim laf mı sokayım? Evet ben esasında kendime kötülük yapıyorum

Mesela bugün uyurken dedikodumu yapıyordu anneme. Anne sen bu kızı evlendirme huysuz. Gülerek nasıl sinir oldugumu anlatıyordu. Şimdi ben nasill çıldırmayayim napim gıdım ablama ablacım dedikoduma devam et mi diyeyim

Umarım hepsi bir an önce evden gider

Bu metni eğitim fakültesinden mezun bir öğretmen mi yazdı ?

Çalışmayı zulüm olarak gören “gençliğime yazık değil mi? Diyen üye değil mi bu
Ay evet oymuş. Hala ara ara aklıma geliyor o başlık ve yazdıkları. Delilerim tepeme cikiyor üstüne de kendi okuduğu mesleğinde kendine göre olmadığını, düzenli sabit calisamayacagini yazmış. Ben de öğretmenim hiç kolay bir meslek değil ama sevene harika. O ışıl ışıl gözleri görmek mükemmel birşey. Goremeyene nasip olmasin inşallah. Çocuklarımıza yazık. Ama bence konu sahibinin psikolojik desteğe ihtiyacı var. Memnuniyetsiz gibi. Bilemiyorum normal halini ama garip geliyor.

Neden atanmak yerine huzuru evlilikte ariyorsun ? Böyle dusunenler genelde doluya tutuluyor haberin olsun.

Ha söylemeden edemeyeceğim ; kpss çalışırken Türkçe bölümüne çok daha fazla çalış,inşallah sinirden böyle yazmissindir yoksa işin zor. Konu bütünlüğü yok, paragraf yok, kelimeleri konuşma diliyle yazmışsın...

Atanmak imkansız gibi bu sistemde ondan olduğu için olabilir mi

Çok garip bir kızsın. Atama atama diyorsun da öğretmen olmak istemiyorsun. Zaten ilahiyat okumuşsun neden ilahiyatçılar öğretmen olur anlayamıyorum ama öğretmen olma. Bu kadar çocuk sevmeyen yok çocuklarla mı uğraşıcam diyen biri öğretmen olmasın olmamalı.
Marketi beğenmez öğretmenliği beğenmez ilahiyatı beğenmez memurluğu beğenmez ailesini beğenmez. Bir tek zengin koca ihtimalini beğeniyorsun o da bu kalple sana denk gelmez ben diyim. Tesisatçının bile sınıf öğretmeni olduğu eğitim fakültesi mezunlarının atama beklediği dönemde senin gibiler başa boş bela.

Çok çocuk çok sorun.Evet neşeli günler sadece bir film.Bakin anne babanizi siz secmediniz.Kardesleeinizide.Bikere herşeye koşmayın.Herkes kendi pisliğini daginikligini toplasın.Lutfen evliliği çözüm görmeyi bırakın.Zamani gelene kadar bunu odak yapmayın.Kisisel alanın dar olması sorundur Unutmayın hayat sizin çalışın atanın birşeyler yapın kendi evinizin kendi huzurunuzun olmasının yolu neyse onu hayata geçirin.Simdi herkes kendi ailesinden kendi hayatindan binbir örnek getirse işinize yaramaz.İnsanlarin sizi birebir anlaması için sizden kişiliği çok farklı olan kardeşleriizle aynı evi paylaşmasi gerekir.Belki birçoğu sinir krizi geçirir.Herneyse bazen kardeş değil sadece karindaş olur insanlar.Simdi biz bunu bilemeyiz.Lutfen unutmayın hayat sizin ilerde ne paranız ne kursağınız onlarla ortak olmayacak.Hayat yolunda herkes seçimlerini yaşayacak.Sinir olmayi bırakın ilerde mesafeli yada samimi görüşürsunuz yada gorusmezsiniz hepinizin hayatına farklı ailelerden gelmiş insanlar girecek.Kensinize bakın hanımefendi Hayat dediğiniz şey gelecek kişiye özel

Unutursak kalbimiz kurusun 13 yıllık kadınlar kulübü hayatımda ilk kez biri yüzünden banlandım o da bu “zat” üstelik söylediklerim hakaret değil hakikatti. Garip bir şey olduğu konusunda hemfikiriz

WhatsApp üzerinden durum paylaşmak ne anlama geliyor? Atarlı bi şey mi yazıyorsunuz yoksa fotoğraf falan mı paylaşıyorsunuz? Merakımdan soruyorum. O kadar sosyal mecra varken WhatsApp be alaka? Bir de pasta işi ne oldu?

evet bu doğru bir cümle olmuş ama napim evdekiler narsist toksik insanlar. kimse kendine kendi hayatına kurma derdine bakmıyor herkes birbiriyle uğraşıyor
iste sorun şu sen de toksiksin. sen de onlarla ugrasip duruyorsun.
herkesin yazdigina katiliyorum. evlenince duzelir guzel bjr hayat kurarim deme. çünkü icine doğduğun icin bu yazdiklarin sana normal geliyor ama saglikli psikoloji ürünü değil yazdiklarin, yaptigin hesaplar vs.
bu psikolojide evlensen de baska bir sinir harbi olur hem sen hem eş kişisi tarafından
evlenince mutlu ve huzurlu olacağıma o kadar eminim ki Allaha şükür inançlı ve allaha bağlı bir insanım ettiğim duaların karşılığını insallah alacağım
evlenince mukemmel birini bulmayacaksin - kendine denk birini bulacaksin elbet. haliyle onun ailesinin de gicik olacak bazi yönleri olacak . sen onlara da hesap kitap dusmanlik vs, esinin nefretini kazanacaksin.
yani koca evi de cennet diye dusunme. psikolojini duzeltmeye calis.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…