Ailemi çok özledim

zeynep_ neva

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2024
48
19
25
Kızlar merhaba. Eş durumu tayini ile başka bi şehre yerleştim. İlk kez ailemden uzakta kalıyorum. Eşimi çok seviyorum ama ailem de hiç aklımdan çıkmıyor henüz 2 aylık evliyim. Kendimi bildim bileli ailevi sorunlar yaşadım bu yüzden özellikle arkadaş gibi olduğum canım annemin o evde manevi olarak yapayalnız olduğunu düşündükçe içim bunalıyor. Annem babam 3-4 gündür bizdelerdi yeni gittiler. Abim maalesef oldu bitti çok hayırsız biri anneme be babama fiziksel ve ruhsal her türlü zarar vermekten geri durmayan, hatta doğduğumdan beri beni dahi evime sığdırmaz eden biri. Eşim de yeni evli olduğumuz için sık gelinip gidilmesini istemiyor napıcam içimi nasıl ferahlatıcam hiç bilmiyorum

Son düzenleme:
Annenizin eteğinden çıkıp eşinle kurduğun ailene odaklanmalisin. Bunu eşin için yazsaydın annesinin memesinden ayrılmayan erkek evlenmesin derdik, sizin için de aynısı geçerli.

Ben bir buçuk senedir gurbetteyim. İlk başta ne yapacağımı kara kara düşünüyordum fakat kendi evim olunca Allah bir sıcaklığını veriyor. Ayrıca kafana göre arkadaşlar da bulursan keyfin yerine gelir. Yeni evliymişsin bu şekilde düşünüp en güzel zamanlarını heba etme. Unutma ki sen de artık aile oldun

Ya benim annem biz küçükken böyleydi, yaz tatilleri haftada iki güç gün zorla anneannemlere götürürdü anneannem kuzenimi kayırır bizi ezerdi, ben ta o zaman anneme direnirdim yeter neden evlendin annenle yaşasaydın diye, çocuk yapmadan bu konuyu halledin bence

Annemin orda zorluklar depresyonlar içinde yaşadığımı düşündükçe çok üzülüyorum. Evdeki evladı çok hayırsız biri çünkü fiziksel ve ruhsal her türlü zarar veriyor.

Annemin orda zorluklar depresyonlar içinde yaşadığımı düşündükçe çok üzülüyorum. Evdeki evladı çok hayırsız biri çünkü fiziksel ve ruhsal her türlü zarar veriyor.
Annenizle esinizin olmadigi vakitlerde telefon gorusmelerinizi siklastirabilirsiniz, o biraz rahatlatacaktir sizi.

Valla kusura bakmayın 2 aylık evlilikte erkek tarafı gelse ne kadar saygısızlar yeni evli çiftin yanına gidilir mi denirdi aynısı kız tarafı içinde geçerli yeni evli çiftin yanına 3/4 günde olsa kalınmaz
Kadın olsun erkek olsun ailesinden ayrılamıyorsa evlenipte milletinde kanına girmesin

Evet çok üzücü ama o annenizin hayatı buda sizin.
Bende ilk zamanlar çok üzülmüştüm oturup oturup ağlıyordum banada çok zor gelmişti.
öyle emzikli bi çocukda değildim üstelik ama zamanla alışıyorsun yeni düzene yeni hayata hatta annene gittigin zaman ay bi evime giideydim oluyorsun.

İnşallah dediğiniz gibi olur çok teşekkür ederim

Artık önceliğiniz eşinizle olan çekirdek aileniz olmalı. Bakın bdv’deki konuların %95’i evlendiği halde eşini değil kök ailesini önde tutan erkeklerle alakalı.

Anneniz halledebilir, siz evladısınız annesi değil. Eşiniz haklı, 2 aylık evliyken 3-5 gün eşimin ailesini istemezdim.

Bende uzaktayım, babamla haftada 3-4 kere konuşurum, annemle her gün, kardeşlerimle gün aşırı. Eşim işteyken hallederim görüşmelerimi, anca ekstrem bir durum olursa eşim evdeyken görüşürüm. Eşimin bir rahatsızlığı olmadı hiç, belirtmedi hani o yüzden yapmıyorum.

Sık sık telefonlaşın ama aile evinizi eşinizle evinize taşımayın

Benim kv dugun sabahi evimizden ayrilmisti, dugunun ertesi sabahi ogluşumu ozledim diye cat kapi gelmisti.

Kendisini babydoll ve saten sabahlikla karsilamistim, ozellikle de sabahligin onunu kapamamistim, anlasin diye ama yok 1 hafta yayildi gitti.

İnşallah dediğiniz gibi olur çok teşekkür ederim
Eşinle anlaşabildiğin ve evinde huzurlu olduğun sürece eninde sonunda alışacaksın merak etme.
Kendi evindeki huzuru düzeni arayacaksın zamanla daha çok yeni evlisin üstüne birde başka şehire gitmiş anneni sorunlu hayatiyla baş başa bırakmış gibi hissediyorsun ama bu seninle alakali bir durum degil.
Annenin çocuğu kardeşinizde ve kendisi için en sağlıklı kararı anneniz verir bu konuda.

Ne kadar zor ve kötü bir durum değil mi?
Aynı şeyi kız tarafı yapınca masumlaşmıyor onu anlatmak istedim aslında

Ee evlenmeseydiniz o zaman.
Anneniz sizi ortak etmiş kederine belli siz de bu yükü üzerinizde taşıyorsunuz, ne yapacaktınız evlenmeyecektiniz ve sürekli bunalım halinde takılmayacaktınız şu an evde(evinizde)

Ne kadar zor ve kötü bir durum değil mi?
Aynı şeyi kız tarafı yapınca masumlaşmıyor onu anlatmak istedim aslında
Valla zor ya da kotulukten cok terbiyesizlik aslinda :) masumlastirmayalim bence :)

Kiz tarafi ya da erkek tarafi farketmez, bence yeni evliye en az 1 yil yatili gidilmemeli.

Onu yetiştiren aileniz, biliyorsunuz değil mi? Kendi yetiştirdikleri oğullarına terbiye verememişlerse de evden atsınlar gitsin niye derdi sizi buluyor?

Anladım çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

Abınız anne babanıza siddet mı uyguluyor fıızksel.
Neden sıkayet etmiyorsunuz isimsiz ihbar gbı bısey. O evde anne babanız Guvende degıl ki

Anladım çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

Rica ederim. Bir de en önemlisi annenizin evindeki olayları eşinize aktarmayın. Yarın bir gün tartışırsanız “o evde huzurun yok, gidemezsin hiçbir yere” diye düşünüp zorbalamasın sizi.

İlk aylarda oluyor böyle. Ben de evde durmak istemez ilk fırsatta anneme giderdim hatta kalmaya da giderdim. Ama zamanla geçiyor. Benm yaklasık 1-2 senemi aldı. Simdi ise annemlere bile gidersem bir süre sonra evimi arıyorum cok duramadan dönüyorum. Eşinin biraz anlayıslı olması gerekiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…