Ailem zayıflama ameliyatıma destek olmuyor

Herdaimgunes

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2011
682
263
Çocukluğumdan beri kilo sorunu yaşıyorum aynı zamanda 18 yaşından beri diyabetim ve troidim var. Haftalarca çabalayıp iki kilo verip bir günde fazlasıyla alabileceğim şahane bir metabolizmam var. Diyestisyene git demeyin özeli devleti çok gittim olmuyor gerçekten kilo veremiyorum. Şuan yaşım 31 ve 97 kiloyum. Boyum 1.58. Aynaya bakmak kendimi görmek bile istemiyorum o dereceye geldim artık. Spora da gittim yürüyüşte yaptım hiçbir şekilde istikrarlı bir kilo verişim olmadı. Doktorum da benim gibi bunlardan sonuç alamayan hastaların ameliyat olması gerektiğini hatta çoğunun bu sayede insülinlerden bile kurtulduğunu söyledi. Denemek istiyorum zayıflamak sağlıma kavuşmak mağzalarda 50 beden kıyafet aramak istemiyorum hepsi babanne tarzı şeyler kendimi genç hissetmiyorum ruhum çekildi. Ailem bu konuda bana destek olmuyor. Ameliyatlar sonucu ölen insanlar olduğu için olumlu bakmıyorlar ama bu şekilde de heran birçok sağlık sorunu oluşup uzun yıllar göremeyebilirim belkide. Bu ameliyatı olan çok arkadaşım var bu arada hepsi bir yıl olmadan hedeflerine vardılar en azından toplum icinde normal insan görünümündeler. Bana ise önüne gelen akıl vermeye çalışıyor hatta kilolı ve çirkin göründüğüm için iş ortamında da yalnız kalıyorum. Ailemde destekçi değil. Eşimde değil. Bu arada 2.5 yaşında bir oğlum var. Ben sürekli yorgun ve mutsuz olduğım için çocuğuma da yetişemiyorum. Gezemiyorum güzel güzel fotoğraflarımız yok çünkü ben hepsinde ekranı kaplıyorum ayı gibi çıkıyorum

Umarım yargılanmadan dalga geçmeden birileri beni anlar burada ☹️

güncelleme:
Merhabalar yorum yazan herkese çok teşekkür ederim dün doktorumla görüştüm bana ameliyattan önce birde iğne tedavisi denemeyi önerdi. Bu iğne hem zayıflatıp hemde şekeri dengeliyormuş. Fakat iğneyi kullananlarda pankreatit riski oluşuyormuş. Nadir de olsa sonuçta bir risk var. Kararsız kaldım epey. Acaba bu iğneyi kullanan var mı??

Son düzenleme:
Ameliyat riski nedir? Çok yüksek mi? Alanında iyi ve ünlü bir doktorla görüştünüz mü? Ameliyatı olmaya karar verirseniz de ameliyat olacağınız doktoru ve hastaneyi çok iyi araştırın. Ucuz diye ismi bilinmeyen bir yerde olacağınıza bence bir süre daha sabredip para biriktirin. Risk çok yüksekse çocuğunuz bu kadar küçükken nasıl olur bilmiyorum :KK43:

Neden yargılayalım? Lütfen kendinize ayı gibi yakıştırmasını yapmayın. Eminim çok güzel bir kadınsınız. Eşiniz destek olmuyormuş peki köstek oluyor mu? Yoksa kararı size mi bırakıyor? Bence ısrar edin, bunun psikolojiniz ve sağlığınız için en iyi seçenek olduğuna eminseniz o ameliyatı olun.

31 yaşınızdasınız , ailenizden izin yada onay almanıza gerek yok . Söylersiniz sadece . Kararınızı kendiniz verin .

Ameliyat sonrası çocuk bakımı için mi destek istiyorsunuz aileden . Sonrası biraz zormuş bu ameliyatların çünkü , TLC de ki programdan gördüğüm kadarıyla uzun bir süreç .

Kendi bedeniniz ve dahasi sagliginiz icin ailenizden onay beklemeyin.
Fazla kilonun ozellikle ilerleyen yaslarda saglik riski yarattigi bir gercek- bir sisko olarak soyluyorum bunu.

Estetik gorunum bir yana, kiloya eslik eden saglik sorunlarınız da varmış. Bu durumda oncelikle zaten saglik icin dusunmeniz gerekiyor.

Benim de cok arkadasim oldu. Hepsi istisnasiz yaptigim en iyi şeydi diyor. Ameliyat riski en ufak sey icin bile var ama artik cok uzun yillardir yapılan bir operasyon oldugu icin deneyimli bir doktor tercih ederseniz riski en aza indirgersiniz.

Bu amelyati ben yaptirdim ve hayatimda aldigim en iyi karardi diyebilirim. Herseyin riski var. Kanser olsan ailen "kemo terapi olma, mide bulantisi veriyor" dermi? Hayir, o hastaligin o tedavisi var iste.

Ve bu kilo hastaligin (obezite bir hastaliktir), bu tedavisi var. O ekstra yükü atmak kadar güzel bisey yok. Sadece o ilk bir kaç hafta sivi/püre seklinde beslenme oluyor, zaten miden fazlasini kaldirmiyor. O dönemde çabuk geçiyor. Senin ne kadar mutlu oldugunu gördüklerinde sana destek olacaklar, hiç korkma.

Bu konuda cok bilgim yok ama destek olmuyorlarsa önerebilecegim bir yol var.. spor salonuna kayıt olup bir hoca esliginde beslenme-programla birlikte kilo verebilirsiniz diye düşünüyorum. Tamamen istikrar disiplin gerekli. Destek alamazsanız deneyin derim yıllardır kg alamayan ben bu yöntemle hacimlestim.

Ameliyat konusunda dedigim gibi bilgim yok, tecrübeli üyelerimiz bilgilendirir sizi. Bol şans.

Bu konuda cok bilgim yok ama destek olmuyorlarsa önerebilecegim bir yol var.. spor salonuna kayıt olup bir hoca esliginde beslenme-programla birlikte kilo verebilirsiniz diye düşünüyorum. Tamamen istikrar disiplin gerekli. Destek alamazsanız deneyin derim yıllardır kg alamayan ben bu yöntemle hacimlestim.

Ameliyat konusunda dedigim gibi bilgim yok, tecrübeli üyelerimiz bilgilendirir sizi. Bol şans.
Kilo alamayan kişi siskonun halinden anlamaz kardeş :KK70: O disiplin olsa zaten veririz bir sekilde.

Bir de bazi insanlar gercekten kilo veremiyor.

X