Ailem sevgilimle birlikteliğime olumsuz bakıyor istemiyorlar ? mücadele etmekten yoruldum

Memleket ayrımı yapmam. İnsan insandır.
Olumsuz düşünmemin nedeni 20 yaşında olman.

Aynı şey benim de başıma geldi 3 yıllık ilişkimden sevdiğimden ayrıldım ailem istemiyo diye ayrıldım ayrıldık. Sonra baska biriyle görüşmeye basladım ailemin istediği gibi biriyle istanbulda işi gücü düzgün abdestli namazlı biriyle. Alışmaya baslamıştım Ama o naptı biliyo musun 3 aylık görüşmenim sonunda huzursuz olduğunu söyleyip mesajla görüşmeyi kesti. 25 yasındayım ailem için vazgeçtiğim den pişman değilim ama keske diyorum keskr ailemi ikna etmek için her yolu deneseydim bence sakın pes etme ama onların da rızasını almadan evlenme.

Ailen haklı.
Ayrıca ben de doguluyum ama doğu anadolunun gayet ileri görüşlü olan bir şehrinden.
Aradaki bariz farkı biliyorum, yapamayabilirsiniz.
D.bakırda evet çok güzel insanlar var ama gelenek,kültürlerine aşırı bağlı insanlar bilmiyorum kızım da bana böyle gelse endişelenirdim.
Aile nasıldır bilmiyorum ama uzaktan davulun sesi hoş gelir.
İyice emin olmalısın, bir iki görüşme ile olmaz bu işler.

Madem bu kadar kendinden eminsin, sevgilinden eminsin o halde bir müddet daha tanı, birlikte zaman geçirin. 20 yaş evlilik için çok erken bana kalırsa. İnsanın 1 yıl içinde bile fikirleri değişebiliyor. Belki şuan göremediklerini daha sonra görecek ve ben bu şartlar altında yapamam diyeceksin.. bekarken ayrılmanın evliyken boşanmaktan daha kolay olduğunu söylememe gerek yok herhalde..

Ben de Doğu'ya gelin geldim. Kötü insanlar olmayabilir ama hayat tarzları, gelenekleri, adetleri Batı'da yaşayan biri için çok zor. Eşin sana baskı yapmayabilir belki ama toplum ona yapacak, haliyle sana da yapacak. Şöyle söyleyeyim. Altınını takmasan, topuklu giymesen suç. Kadın dediğin süslü olmalı çünkü. Ama aynı şekilde çok gösterişli olsan, başka erkeklerin dikkatini çeksen gene suç. Büyüklerin yanında çok konuşmak suç, az konuşunca da somurtkan gelin diyorlar. Kültürlü ve çalışan bir bayansanız, bu burda çok da büyük bir artı değil. Aksine kendi ailelerinden, çalışmayan, evde kayınvalidesiyle yaşayacak birini tercih ediyorlar. Siyasi görüşlerini bilemiyorum ama bir kısmı örgüte destek veriyor ve bunu gizleme zahmetine bile girmiyor.Bazı yerlerde büyüklerin yanında çocuğu kucağına almak suç. Tanımadığın etmediğin erkeklerin elini öpmesen suç. Bir düğüne, kınaya gitmek istemesen suç. Tabiki bunlar genellenebilir şeyler değil. Belki bahsettiğiniz aile çok modern, çok farklı örfleri olan insanlardır. Ben bazı noktalarda ödün versem de, kendi bildiğimi okudum. Ama gene de yapılamayan şeyler yüzünüze vuruldukça suçluymuşcasına üzülüyor insan. Evlendiğime pişman oldum mu bilmiyorum ama şimdiki aklım olsa en başından böyle farklı kültürdeki biriyle ilişkiye başlamayabilirdim.

Evlendikten sonra sevgilin ve ailesi degisecek. Kendini bilmedigin bir yerde yapayalnız hissedeceksin. Birkac ayligina macera dolu bir tatile gitmeyeceksin ki macera seviyorum diyorsun. Bir ömür bahsettigin. Aileni dinle.

Hii.. Doguya evlenip macera ve aksiyon yasayacakmis. Sanirsin yaz aktivitesine katılıyor.
Zorluklar çok eğlenceli olurmuş. Gelde bir gram mantık var de buna. Yazık ailesine.

Hii.. Doguya evlenip macera ve aksiyon yasayacakmis. Sanirsin yaz aktivitesine katılıyor.
Zorluklar çok eğlenceli olurmuş. Gelde bir gram mantık var de buna. Yazık ailesine.
lkhfjahfafkhf ona bende güldüm.
Yani k.valide, görümce ve türevleri ile alakalı yaşanan sorunları evlenince aksiyon macera olarak gelip anlatır mı diye düşünmeden edemedim

Çok üzüldüm yazdıklarınıza. Ama yine de sizi tebrik ederim en azından bir nebze ayakta durabilmissiniz. Değiştirme şansınız yok mu şartları? Bari bundan sonra istediğiniz gibi yaşayın :/

Konu Sahibi, 20 yaşında çikolatayı fındıklı mi fıstıklı mi seçeceğiME karar veremiyordum. Evlilik ne demek? Adama de bakalım ben senin için ailemi ikna ederim sende bir yolunu bul istanbula gel diye. Niyeyse o mükemmel mecnunlar bunu duyunca aralarını dönüp gidiyorlar.

lkhfjahfafkhf ona bende güldüm.
Yani k.valide, görümce ve türevleri ile alakalı yaşanan sorunları evlenince aksiyon macera olarak gelip anlatır mı diye düşünmeden edemedim

Macerayi aksiyonu seviyordur, yeni yerler gormeyi seviyordur adapte oluyordur tamam ama hangi insan kv, gorumce, didisinin didisiyla, esiyle problemler yasayip bunu eglenceli ve macerali bulur. :) Bu kafayla birde evlenmeye kalkiyor. Bence sen degil, ailen seninle ugrasmaktan yorulmustur konu sahibi.

Gözündeki perdeyi bi kaldır annenin babanın yerine kendini koy öyle bak hayata. Şark hizmeti için büyük olasılık Diyarbakır yazacağız. Babam her duyduğunda ağlıyor. Ve babamı çok iyi anlıyorum benimde iki kızım var. Biz 2 belki en fazla 4 sene orda kalıcaz nasipse. Sen bir ömür diyorsun . Yaşın küçük heryer İstanbul değil. Fedakarlık sırası sevgilinde bence. O İstanbul'a gelsin Şen'de aileni ikna et.

Üzüldüm allah hakkında hayırlısını nasip eder inşallah canım. Hayatta ne zaman ne olacağını bilemiyoruz keşke bilebilsek çok sevdiğim bir söz vardır unutma sen kendi planlarını yaparken hayatta kendi planlarını yapıyor... pes etmeye niyetim yok bu iş olacak ama güzellikle olsun istiyorum ailemin rızasını alarak...

Allah yardımcınız olsun canım benim öyle bir durumum yok ben göreve değil evlenmeye gidiyorum

Doğuyu Güneydoğu'yu vs bırak da sen bu Adamı ne kadar tanıyorsun

Evlilik öyle uzaktan Can'ım cicim ile olmuyor

Bebek büyütürken örneğin tracy hogh da kimmiş anam var 10 tane büyütmüş yengem var 12 tane büyütmüş derse alternatifin ne

20 yaşında atışacak çok macera var da bu Ada'mla ortak hayatın ne kadar

İnsanlar 3-5 sene sevgili olup hergün gördükleri Ada'mla evlenip onun şehrine gidince yapamıyor sen Ada'mla hep uzaksın

Bir de işi ne evet İstanbul zor ama orta yol bulunur belki

Öyle bir kafa yapısı yok ailesine hiç düşkün değil bir an önce gitmek istiyor evden. Benim için en önemli kişi eşim diyor kendisi annemede söyledi bunu. Şimdi mersinde oturalım dedik ama ben bu sefer orada oturacağıma diyarbakırda otururum diyorum... ortak hayatımıza gelince tabiki uzakta olduğumuz için telefonla görüşüyoruz hep ama arada geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…