Ailem onunla evlenmemi istemiyor

betii1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2024
8
-5
1 yıldır sevgiliyiz aileme evlenmek istediğimi söyledim babam da çocugu araştırıp öyle veririm dedi. Bi kaç kişi olumsuz şeyler söylemiş ailesi ve onun hakkında ama ben onu tanıyorum içinde bi kötülük yok aileme her ne kadar anlatsam da duyulanlara inanıyorlar benim aşktan kör oldugumu düşünüyorlar onlarında rızası olsun istiyorum kesinlikle bize göre degil olmaz diyorlar. Ayrıldık sanıyorlar ama hala konuşuyoruz onun bu süreçte sevgisi ve çabasına karşılık onu bırakamadım kaçmak da istemiyorum ona boş yere ümit mi veriyorum bilmiyorum

1 yıldır sevgiliyiz aileme evlenmek istediğimi söyledim babam da çocugu araştırıp öyle veririm dedi. Bi kaç kişi olumsuz şeyler söylemiş ailesi ve onun hakkında ama ben onu tanıyorum içinde bi kötülük yok aileme her ne kadar anlatsam da duyulanlara inanıyorlar benim aşktan kör oldugumu düşünüyorlar onlarında rızası olsun istiyorum kesinlikle bize göre degil olmaz diyorlar. Ayrıldık sanıyorlar ama hala konuşuyoruz onun bu süreçte sevgisi ve çabasına karşılık onu bırakamadım kaçmak da istemiyorum ona boş yere ümit mi veriyorum bilmiyorum

Kocaya kaçıp, evlenmeyi lütfen aklından çıkar. Saçmalık öyle şey mi olur. Böyle düşünen bir insan evlilik için daha olgunluğa, yetişkinliğe erişmemiştir. Evliliği, yemi bir düzen kurmayı ne sanıyorsun oyun oynamak mı. Millet 40 senelik kocasına bile güvenemiyor, daha bir senelik ilişkide neye güveniyorsun?

Baban çok doğru birşey yapıp sevgilini ve ailesini araştırmış. Olumsuz şeyler duyunca karşı çıkması çok normal değilmi? Gözünü kapatıp evlendirsinmi seni onu mu istiyorsun?

Baban çok dığal bir şekilde o aileyi araştırmış.
Eğer çevreden bu şekilde olumsuz şeyler duyuluyorsa demek ki var bir şeyler. Bence sen de kulak tıkama.
Neler söylemişler babana?

Bizim bir akraba da sorup soruşturdu, bir tane iyi diyen çıkmadı. Eski iş yerlerine sormuş, mahalleliye sormuş, akrabalarına sormuş. Herkes mırın kırın etmiş. Gel kızım evlenme dedi ama kız dinlemedi tabi.
Sonuç mu? Çocukla boşandı, babasının dediğine geldi.
Babanız yok diyorsa bir sebebi olmalı diyorum.

Bizim bir akraba da sorup soruşturdu, bir tane iyi diyen çıkmadı. Eski iş yerlerine sormuş, mahalleliye sormuş, akrabalarına sormuş. Herkes mırın kırın etmiş. Gel kızım evlenme dedi ama kız dinlemedi tabi.
Sonuç mu? Çocukla boşandı, babasının dediğine geldi.
Babanız yok diyorsa bir sebebi olmalı diyorum.

Bu duruma düşmekten de korkuyorum ama onun mutlu edicegine de inanıyorum
Ya güzelim mutluluğu her yaşında bulursun, çalışıyor musun bilmiyorum, okumak istediğin bölüm varsa oku, dil eğitimi al, yurtdışına git gez, kariyerine odaklan. 24 yaşıma geri dönebilsem keşke. Bu yaşta evlilik olmasın bence aklında. Ayakların ne kadar sağlam yere basarsa o kadar ezilmezsin bu hayatta bunu hiç unutma.

Bu duruma düşmekten de korkuyorum ama onun mutlu edicegine de inanıyorum

Dayımda kızının sevgilisi hakkında iyi şeyler duymayinca evliliğe izin vermedi. Sonuç sevgilisi başkasıyla evlendi ve sonra evlendiği kadını ortada bırakıp başka kadına gitti. O kadından bir çocuğu.olduktan sonra hapse girdi. Babanızı dinleyin

Bak insanlar kolay kolay kötü şey diyemezler. Dedilerse ciddiye al. Ne demişler ?

X