Ailem onunla evlenmemi istemiyor

1 yıldır sevgiliyiz aileme evlenmek istediğimi söyledim babam da çocugu araştırıp öyle veririm dedi. Bi kaç kişi olumsuz şeyler söylemiş ailesi ve onun hakkında ama ben onu tanıyorum içinde bi kötülük yok aileme her ne kadar anlatsam da duyulanlara inanıyorlar benim aşktan kör oldugumu düşünüyorlar onlarında rızası olsun istiyorum kesinlikle bize göre degil olmaz diyorlar. Ayrıldık sanıyorlar ama hala konuşuyoruz onun bu süreçte sevgisi ve çabasına karşılık onu bırakamadım kaçmak da istemiyorum ona boş yere ümit mi veriyorum bilmiyorum
bence ailenizi dinleyin gerçekten olumsuz konuşuluyorsa vardır bi bildikleri evlilik bu başından hata yapıp evleneceğinize yol yakınken mantıkla bi düşünün geleceğinizin kararı

Babaniz direk olmaz dememiş bir araştıralım soruşturalım demiş. Adam sizin için en iyi olanı istiyor bir baba olarak yapılması gerekeni yapıyor. Şimdi siz onların arkasından iş çeviriyorsunuz. Yılların tecrübesi ile söylüyorum eğer anne baba kızının iyiliği için bir şey yapıyor ya da söylüyorsa (bazi ailelerde durum tam tersi olabiliyor.) onların sözüne kulak vermek gerekiyor. 40 yaşıma yaklaştım hâlâ anne babamın söyledikleri benim için çok çok kıymetlidir. Şuan sizi çok sevdiğini ve sizi sonsuza dek mutlu yasatacaginj düşünebilirsiniz ama evlilik çok farklı bir kurum. Bir süre sonra aşkın yerini sevgi saygı ve sadakat alamiyorsa iste o zaman işler çok zorlaşır. Bence babanıza kulak verin ve neden sevgiliniz hakkında uzak durun denildiğini de öğrenip iyice ölçün tartin.

1 yıldır sevgiliyiz aileme evlenmek istediğimi söyledim babam da çocugu araştırıp öyle veririm dedi. Bi kaç kişi olumsuz şeyler söylemiş ailesi ve onun hakkında ama ben onu tanıyorum içinde bi kötülük yok aileme her ne kadar anlatsam da duyulanlara inanıyorlar benim aşktan kör oldugumu düşünüyorlar onlarında rızası olsun istiyorum kesinlikle bize göre degil olmaz diyorlar. Ayrıldık sanıyorlar ama hala konuşuyoruz onun bu süreçte sevgisi ve çabasına karşılık onu bırakamadım kaçmak da istemiyorum ona boş yere ümit mi veriyorum bilmiyorum
Kızım normalde elalem başımıza bela olur diye he iyi iyi derler, ona rağmen kötü dedilerse gerçekten kötüdür deli misin sen

Kaçan kızın kıymeti olmaz önce bunu bilin. Aileniz kötülüğünüzü istemez, elalem boş yere kötü yorum yapmamıştır. Babanızı dinleyin.

Babam da benim eşimi soruşturmuştu bizim memleketten olmamalarına rağmen, geçen yıl kız kardeşim nişanlandı yine aynı şekilde onun nişanlısını ve ailesini de soruşturdu ve o şekilde tanışmalarını kabul etti. Babanın ne kadar doğru bir şey yaptığının farkında mısın acaba? Evlilik oyuncak değil bundan 5 6 sene sonra kucağında bebekle kalıverirsin, üstüne de ailen biz demiştik der. Babanı dinle. Kimse kimse için durduk yere kötü demez, eh işte derler efendi çocuk derler normalde ortalama bir tipse, ailesine de kendisine de olumsuz konuştularsa koşarak uzaklaş

Ben ailenin kötü bir şey isticeğini düşünmüyorum senin için. Ve ailen araştırıyorsa bence sende araştır neden merak etmiyorsun ne duyduklarını? Onları nekadar tanıyabilirsin hayatlarında ne olduğunu içlerinde ne olduğunu bilemezsin. İnsanlar eşlerini bile 30 yılda tanıyamıyor boşanıyor. Sana şimdi iyidir ilerde ne olacağını bilemezsin.

Acele etme evlilik için zaman iste ailenden ben biraz daha gözlemlemek istiyorum de. Üstelemekle ulaşamazsın amacına. Ve ben olsam ailemi dinlerim. Benim eşimi de babam araştırdı bunda bir şey yok çevre köylü felan aynı olunca insan sorup soruşturuyor normal bu yapmasınlar mı senin için?

Dayımda kızının sevgilisi hakkında iyi şeyler duymayinca evliliğe izin vermedi. Sonuç sevgilisi başkasıyla evlendi ve sonra evlendiği kadını ortada bırakıp başka kadına gitti. O kadından bir çocuğu.olduktan sonra hapse girdi. Babanızı dinleyin
Oh oh oh maşallah neler var neler Allahım kötü insanlardan korusun.. yazık olmuş o kadına da

ailenin istemediğinden kesin bir şey çıkıyor hep

Vardır bir bildikleri sonuçta senin üzülmeni istemezler

24 yaşındayım. Onlardan uzak durun demiş yaşadıgı yerdeki biri
Bu cümle herkese kurulmaz. Kim bilir ne sıkıntılar var. Sen bu adamı hiç arkadaş ortamında, sosyal hayatta, iş hayatında gördün mü, sen yokken nasıl davrandığını biliyor musun? Belki dolandırıcılar, belki adamın ipsiz sapsızlarla ilişkisi var. Belki geçimsiz sürekli iş değiştiriyor ya da kumar oynuyor. Belki aile dolandırıcı, anne baba manyak.

24 yaş genç bir yaş, hayat tecrüben yok. Evleneceğin adamı sadece başbaşayken tanıman yetmez çünkü genellikle çok güzel rol yaparlar. Nişan yüzüğünü taktığın andan itibaren parça parça görürsün içlerinde ne olduğunu. İnsanlar kolay kolay kötülemez araştırılan kişiyi, gerçekten bir pisliği vardır. Kendi başını yakma. Kayın aile ve ev içi davranışlar sevgi falan bırakmıyor insanda. 'Beni mutlu edeceğine inanıyorum' demen için ne yaptı sana, ne iş yapıyor, kaç yıldır aynı yerde çalışıyor, yakın arkadaşları nasıl insanlar, bunlar önemli ayrıntılar. Şimdi her buluşmaya bir küçük jestle gelmesi, iki güzel sözü tavlıyor seni ama hayat bu değil. Hepsi tavlama taktiği

Her şeye saçma sapan karışmayan mantıklı bşr aileyse eğer olmaz diyorlarsa vardır bir bildikleri ben dinlerdim. Benim ailem bana karışmaz kararlarıma saygı duyar evlenirken sen tercih yaptıysan doğrudur demişlerdir ama tanıştıklarında bu adamla olmaz deselerdi evlenmezdim sanırım. Çünkü hiçbir şeye karışmazlar böyle önemli bir kararsa bu filmindeyseler bir bildiklerini vardır derdim. Sizin ailenizde öyleyse kulak verin he okur olmadık her şeye kulp buluyorsalar kalbinizi dinleyin

24 yaşında her hafta sonu daha önce gitmediğim bir yere gidiyordum, yabanı dilimi geliştirmeye çalışıyordum, hayatın tadını çıkarmaya bakıyordum. 35 yaşında evlenecek olgunluğa ulaştığımı hissettim ki hala bile evlilik bence zor. Daha yaşınız çok çok küçük bence. Ayrıca babalar anneler bir şey diyorsa dinlemekte fayda var. O yaşlarda size ters geliyor belki bazı davranışları ama istisnasız, iyi niyetli anne baba sözü dinlemeyenlerin pişmanlığını gördüm.

X