Ailem onunla evlenmemi istemiyor

Büyüklerin gördüğü muhakkak bir şey vardır. Nişanlıyken babam araştırdı herkes iyi derken 1 kişi annesi çok problemli oğlu da annesinin ağzına bakar problem yaşarsınız dedi. Babama bu kadar kişiyi görmeyip o bir kişiye mi takılacağız baba dedim. Çünkü nisanlıyken hep annesine karşı beni koruyordu. Çok pismanım. Keşke 3 sene önce babamı ve o kişiyi dinleseymişim. Şuanda boşanma sürecindeyim ve babamın sözünü dinlememenin bedelini çok ağır ödedim. Bu uğurda bebeğimi de kaybettim. Evimden de kovuldum kaynanam ve kızı üzerime yürüyüp hakaret de etti. Evimi toparlarken kaynanam bana aileme hakaretler yağdırıken babamın tek söylediği cümle ben sana dedim hak ettin bunları. Onları da o iğrenc insanlarla muhattap ettiğim için kendimden utanıyorum. Tam da o adamın dediği gibi eşim annesinin ağzına baktı. Söylenenleri lütfen yabana atma. Büyükler tecrübe kaynaklı konuşurlar. Ben senin 3 sene sonraki halinin iyi oku bu satırları. Kaçmayı da düşünme.

Son düzenleme:
Aileni dinle, 3-5 seneye kalmaz iyi ki öyle yapmışım dersin. Elin herifi elin ailesinin yetiştirdiği saçma sapan işlerin içine düşmek için ailene sırtını dönme. Koşa kola gidersin bi gran değerin olmaz, üzülür ağlar durursun.

Bu duruma düşmekten de korkuyorum ama onun mutlu edicegine de inanıyorum
Ay kesin mutlu eder zaten etmez mi sonra ailem de ailem der görürsün ah babacımı dinlemedim diye feryat figan edersin burada bir sürü konu var oku ders al sevgi aşk bı yere kadar valla hayat bunlardan ibaret değil güven sorumluluk saygı itibar önemli şeyler

Aynen iyi çocuk ama geçmişte yaşanılan bazı ailevi sorunlarından dolayı o da yargılanıyor. Ailem onun yetiştirilme tarzının ve benimkinn farklı oldugunu söylüyor
Ne gibi sorunlar , babanız ayrıntılı şekilde araştırma yapmış gibi. Gevelemeyi bırakıp ne sorunları varmış anlatın ona göre değerlendirme yapalım.

Ailem eski eşi hiç istemedi. Özellikle de annem. Ama ben göremedim. Kime sorsan herkes eski eşe iyi dedi.Eski eş beni asıl arkadaşlarıma soracaktiniz dedi. Çok sakindi, ozaman herkes bana bu adamın bakışlarında bişey var deyip duruyordu. Ben anlamadım, seni gene açıkca uyarmislar. Aslında sakın degilmis, benim hala anlamadığım psikolojik bir rahatsızlığı varmış. İlaçlar ona sakinlik veriyormuş, demek istediğim seninki hakkında kötü yorumlar yapiliyorsabaştan vazgeç. Keşke bende görseydim, bosanmaktan iyidir.

X