Ailem çok fakir tavsiyelerinize ihtiyacım var🙏

Evet fakir doğru düzgün kahvaltılık bile yok evimizde. Çalışmadan önce üstüme giyecek kıyafetim bile yoktu ciddi anlamda.
Evde bir sürü insan yaşıyorsunuz. 40 bin lira artık para bile değil bu zamanda. Dilerim en kısa zamanda düzlüğe çıkarsınız..

Fakir değilsiniz önce bi bunu anlayın

le tanıdığımız. Hala belediyeden şuradan buradan yardım alma peşinde koşuyorlar.
Gerçekten fakir olan insanların rızkını yiyorlar bence. Ama bir ağlarlar bunlar, sadaka veresin gelir. O kadar diyorum.
Kiradayım. Eşim de ben de çalışıyoruz. Çok şükür geçiriyoruz. Alt katımdakinin kendi evi, ayrı bir evi daha var 12 bin kira alıyor. Kocası 20bin falan alıyor sanırım. Kendisi de çalışıyor da anladığım kadarıyla sigortalı değil. Çocuk yardımı alıyor. Gıda ve giyim yardımı alıyor. Evet bu kadın gerçek fakirlerin rızkını yiyiyor mesela

Konudan bağımsız olarak bu nasıl oluyor acaba anlayamadım. MEB e bağlı çalışıyorum hiç şu kavramı duymadım. Var mı gerçekten böyle okullar
Bazı meslek liseleri vakıf veya dernek protokoluyle MEB e bağlı öğrenci alıyor. Özel dediği de veliler düzenli para ödemiyor aslında yine temelde ücretsiz bu okullar, sadece bazı dersler için velilerden ekipman desteği alıyorlar

Babanizin maasi 20nin ustundedir. Fakir edebiyatı yapmak için hesabinda 5tl birakmistir. Evinize bu kadar para girerken klima, ısıtıcı kullanmamak, peynir almamak, habire ev yapmak kötülüktür. Peynir dediginiz sey temek tuketim maddesi, isinmak ise temel ihtiyaç. Siz okulu bitirip calismaya, kendinizi ailenizden soyutlamaya bakın

Ayy bu konu bana dayımı hatırlattı. Parası vardı ama gıdaya, çocuklarına pek harcamazdı. Birikim yapardı.
Siz fakir değilsiniz. Babanız mal mülk için fakir gibi yaşamayı tercih ediyor. 2 tane eviniz var, arsaniz var bunun üzerine tekrar ev yapacaksınız, arabanız var, babanızın düzenli geliri var. Annenizin cam silmeye gitmesi de garipsenecek bir durum değil. O kadar borcun altına girdiğiniz için eve destek oluyor. Bırakın çalışsın, en azından sizin kazandığınız paraya göz dikmeden borçlarını ödesinler. O borcun altına giren düşünsün.
Sizin bu durumda ailenizin borcu için yapabileceğiniz bir şey yok, ev veya arabayı satıp borcu ödeyin desenizde bunu yapmayacaklar. Kendinizi ve kardeşinizi düşünün sadece. O da sizin gibi büyüdüğünde kendi ihtiyacları için hem çalışıp hem de okuyacak mecbur.

Siz fakir degilsiniz aileniz mal yığma derdinde........

Fakirlik ben ne alaka diyor konuyu görüncekardeş siz zenginsiniz senin haberin yok
Okumadan aynı örneği vermişim o adamlar beni çok tetikliyor her seferinde, be adam paran varsa dişini yaptır diye çıldırıyorum :)
aa bu benim kp e benziyor. adamın ağzında dişi yok kayınlarını zengin etme peşinde kazandığını onlara mal alıyor. Sonra dişim yok diye benim kocama ağlıyor. Kimi ağzında dişi yokken sevgilisine milyon yedirir, kimi de oğluma mal alıp onu zengin edeceğim diye dişlerini yaptırmaz

Son düzenleme:
Ailen fakir değil canım, mal üstüne mal edinebilmek için bugünlerini harcıyor sadece.
Bırak ne yapmak istiyorlarsa yapsınlar. Sadece 8 binlik kirayı kardeşinin ihtiyaçları için ikna edebilirsen aileni güzel olur. Geri kalan kısımda çokta etkin olmaz bence.

Sizin evinize aylık milyon girse bile ailen yine bu şekilde yaşamaya devam edecektir

Konudan bağımsız olarak bu nasıl oluyor acaba anlayamadım. MEB e bağlı çalışıyorum hiç şu kavramı duymadım. Var mı gerçekten böyle okullar
Devlet destekli okul,yani meslek lisesi.
Yıllık belli bir miktar kayıt parası,kitap parası,belli ekipmanlar alınıyor.
Servis ve yemekhane ücreti oluyor.

Hayır tam aksine her yıl belli bir miktar hersene kayıt parası,ekipman alımı,kitap parası vs ödeniyor.Tamamen ücretsiz değil yani.

fakir görmemişsiniz gerçekten. siz fakir değilsiniz gayet malınız mülkünüz var ekstra üstüne eklemeye çalışıyorsunuz yada annen baban çalışıyor.

benimkide öyle. soruncada böyle mal yaptık diyo kendini savunuyor. huy heralde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…