Ailem çok fakir tavsiyelerinize ihtiyacım var🙏

Valla bacım saydığın mallar bende yok ben fasfakirim o zaman

neyse yasarken hayirlarini görmemissin ama gocunce görürsün:)
bunca mal mulk ne yani, senin ustune titredigin onca mali sonraki nesil havaya sacacak. yazik cidden

neyse yasarken hayirlarini görmemissin ama gocunce görürsün:)
bunca mal mulk ne yani, senin ustune titredigin onca mali sonraki nesil havaya sacacak. yazik cidden
uçak parası vermemek için 18 saatlik yolu ayakları ağrıya ağrıya otobüsle gelirler , halbuki arada çok fark yok ama öyle huy edinmişler , eşimin diğer kardeşlerinin de durumu çok iyi ama dediğim gibi hep yokluktan ağlayıp öyle yaşarlar , Allah nasip etmiyor yemeyi işte . Mezara götürmeyeceğini bile bile bu kadar cimrilik etmek de ne bileyim

Daha nelere şaşıracağız acaba...
İnşallah eşiniz öyle değildir.

Daha nelere şaşıracağız acaba...
İnşallah eşiniz öyle değildir.
Çok şükür eşim asla onlar gibi değil
Ve işin garibi bu yaptıklarını o kadar normal ve olağan görüyorlar ki , eğer dışarda bi simit al bunların parası çok gözüyle bakıyorlar , eşimle korkuyoruz bişey almaya bunlar gelince
Evi inceler yeni bişey almı mıyız diye tüm eşyayı baştan sorar bu evlenirken var mıydı yeni mi aldınız diye .. gerçekten çok çok tuhaflar o zenginlikleriyle bi lokma ekmeğe muhtaç gibi davranırlar

O da nasip meselesi...
Bunlar hiç okumuyor mu cimrilik de kötü yani her türlü,
Hem dinimiz ce hem insani olarak.
Yarın öbür gün ölüp gidecekler,
Kalanlar da bunlardan kalanı çatır çatır yiyecekler...

Hepsi normalmiş gibi karpuzu kahvaltıya bile cıkarmazlar kısmına takıldım, kahvaltıda karpuz yiyen var mı yav

O da nasip meselesi...
Bunlar hiç okumuyor mu cimrilik de kötü yani her türlü,
Hem dinimiz ce hem insani olarak.
Yarın öbür gün ölüp gidecekler,
Kalanlar da bunlardan kalanı çatır çatır yiyecekler...
Bu arada dinlerine aşırı bağlılar ama işlerine geldiği gibi işte

Geri de kalanların hepsi varyemez görümcem çok çok zengin kızına yırtık kilotlu çorap giydirir artık dikilmekten bi hal olmuş dikiş tutmuyor fjdkdldldl

Eşim dışında hepsi 1 lira için kurşun atar kurşun yer dkdldl ancak mal yapıyorlar rabbim de yemeği nasip etmiyor

bir gün o çocukları alıp avm gezdirip yemek yedirmezler ben ailenin içinde girdiğimden beri nereye düştüm diye şok üstüne şok yaşıyorum

Annenizin parayla cam silmesinin nesi kötü?

Var böyle insanlar gerçekten.. bende tanıyorum. Ha şunu unutmamak lazım bu tip insanlar birde şu sozleriyle meşhurlardir " bizden geçti artık ama işte çocuklar için biriktiriyoruz bişey de gözü kalmasın diye" yahu çocuğu büyütürken herşey gözünde kalıyor zaten gezme yok ailecek bı dışarda yemek yeme yok ne bilim para harcanmasin diye gezmeye bile çıkmaz bu tipler ıyy uff yazarken bile sıkıldım

yok bunlar asla öyle de demez sadece hunharca para saklarlar , ben beklemem zaten paralarını ama medeniyet görgü de çok başka şeyler yani .. şehirdışından geliyorlar diye hediye koyar getirir ,şok olacaksınız ama kullanılmış roll-on koymuş çok güzel kokuyor diyor dibinde az kalmış neneme olacak bi nene yeleği getirmiş bana giyilir yanı yok yani biri kendine vermiştir eli boş gelmemek için onu alıp getiriyor ,bitmiş kullanılmış 2-3 cm kalmış göz kalemi getirmiş sürme , yav bu da verilir mi Allah aşkına ,bir de markette satılan çerez getirmiş turuncu olanlardan en inanılmazı kullanılmış çarşaf veriyor lekeli ,evde atılacak şeylerin hepsini bana yollar bir de üzerine 500 kere teşekkür bekler neyine teşekkür edeceksem , en son da kız kilotlu çorabı koymuşlar 5-6 yaş için ,işin garip tarafı çocuğum yoktu Allahım ben bu aileye daha diyecek bişey bulamıyorum o kadar çok şey var ki inanılmaz yani eşi benzerleri yok

Hasta bu insanlar gerçekten

Ailenin yaşam tarzı böyle, onlara ev arsa sattırmaya çalışman mantıksız çünkü onlar almış, sen çalışıp kazandığın parayla ister yatırım yap ister ye iç gez toz

Ailen fakir deıl sadece para için her şeyı yapıolar. Hayatlatı borç ödemek olmuş. İnşallah tüm borçlar bıttıgınde saglıklı birey olarak kalırlar. Bazıları para yıyemez işte. Bu kadar dünya malı ıcın çırpınmak çok acı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…