Ailem çok fakir tavsiyelerinize ihtiyacım var🙏

Borç morç yalan kızım ne borcu olacak, 20.000 de yalan devlette 20.000 maaşı olan kalmadı ... adam yedirmemek için yalan üstüne yalan söylüyor sen en temizi cinnet geçir bari eve yiyecek bir şey alsınlar.
Adamın taktiği de iyi ha.
Hesapta 5 tl bırakıp gerisini başka hesapta saklamak...
Şeytanın sol bacağı.

Hay Allah yaaa yazıklar olsun o anne babaya

Siz fakir değilsiniz ! 3 ev bir arsa hangi fakirde var ?Borç olmadan mal sahibi olamazsınız. Sadece aldığınız kiralar bana çok az geldi ? Hangi ilde bunlar ?

Ailen zengin ama pinti. Kardeşine elinden geleni yaparsın ama kendini kasma. Sen onun ebeveyni değilsin

Evleriniz arabanız arsanız var ama evde peynir yok çünkü sizinkilerin ruhu fakir.

Yemeden, yedirmeden, gezmeden, gezdirmeden ölüp gidecekler.

Aklıma geçen gün trilyonlarını diyanete bağışlayan seksenlik teyze geldi. Bu kadar parayı nasıl biriktirdin diye soran muhabire, paramı hiçbir zaman çarçur etmedim dedi. Çar çur etmek de insanca yaşamak. İnsanca yaşamamış teyze ama biriktirmiş.

Diyanetin de çok ihtiyacı vardı zaten.

Adana'da 4 bine ev varmı bende Mersin deyim bulunduğum muhitte 15 binden başlıyor kira aşağı yukarı orasida aynıdır eski kiracı bile olsa 4 bin olmaz diye tahmin ediyorum en düşük olsun olsun 8-10 bin belediyede de çalışan birisininde 20 bin alacağını zannetmiyorum daha yüksek alıyordur babanızin gerçek maaşını bilmiyorsunuz bence saklıyor belki de kirada yüksektir.

Dalga mı geçiyorsunuz siz ya kirada sürünen insanlar var açlıktan intihar eden o babayı da mı görmediniz

Herkes tabiki çok daha iyi durumda yaşamak ister ama siz fakir falan değilsiniz

Ülkenin hali ortada şu durumda siz fakir değil orta halli bir ailesiniz

Eviniz var geliriniz var arsanız arabanız var

Almanya da yaşıyorum arabamı satmak zorunda kaldım park cezaları yüzünden gereksiz çünkü bence her yere tren otobüs varken

aza tamah edin demiyorum kesinlikle ama halinize şükür etmelisiniz

Fakir değilsiniz ailenizin yaşam tarzı bu. Sen fakir olmadığınızı anla ve babana marketten doğru dürüst alışveriş yapması için baskı yap. Annene babana acıma, acınacak durumda değiller.
Kendi paranı da ayır. Ailene verme. Çalışıyorum demişsin, okumayacaksan da meslek edinmeye çalış. Pastacılık, aşçılık, kuaförlük gibi..
Ailen değişmez kendini kurtar.
Ama en azından Alt kattaki evin kirasının kardeşinin ayakkabı, mont gibi ihtiyaçlarına kullanılması için diret.

Son düzenleme:
Senin ailen fakir değil size cimri, sen de bunu anlamadın mı yoksa dalga mı geçiyorsun, eğer anlamadiysan aileni ve kardeşini boşver kendi parani kendine biriktir, annen de ya babandan para alamadığı için ya da aç gozlulugunden komşunun camını siliyor...baban belediye çalışanı ile 30 bin civarı maaşı vardır, 12 bin de kiralar muhtemelen küçük bir ilde yaşıyorsunuz, sen de kendi harçlığını kazanıyorsun yani sizin paraya ihtiyacıniz yok

Canım sizinki fakirlik değil anne ve babanın tercihi bu. Yani 3 tane daireniz var arabanız var birde arsa uzerine ev yaptırıyorsunuz. Fakirlik bu degilki. Fakirlik nedir sana söyliyim; çocukların hepsi küçüktür evde sadece baba çalışıyordur ve eviniz kiradir başka hiçbir mal varlığınız yoktur. İşte bu fakirliktir. Senin annen ve baban artık eskiden beri alışmış heralde yemeyip biriktiren tiplerden.(Mezara mi goturcekse artık) Tabiki olan mal varligini satmak akıl işi değil ama sürekli borç üstüne borç yapıp biseyler sahibi olalım istiyorlar buda haliyle zorluyor sizi. Bu şekilde yaşamak onların tarzı yani bu bir tercih.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…