Ailem çok fakir tavsiyelerinize ihtiyacım var🙏

Ben babanızı tebrik ettim fakir olduğunuzu bütün aileyi inandırmış mesela … inandırma kabiliyeti çok iyi olan insanlar bana hep korkutucu gelmiştir .
Peki soruyorum size fakir olduğunuzu düşündüren nedir ?
Bugüne kadar hiç rahat bi yaşantım olmadı. Isınmak veya adana sıcağında soğumak bile sıkıntılı oluyor ben yazın başlarında kan ter içinde buz şişesine sarılarak uyumaya çalıştığımı bilirim klimayı bir türlü açtıramazdık çünkü durumumuz yoktu. Kışın duş alırken ısıtıcımız olmadığı için soğuk suyla duş almak zorunda kaldığımı bile biliyorum. Üstüme giyecek birşeyim çoğu zamanda olmadı okul hayatımda kendimi bu yüzden soyutladım resmen çünkü param yoktu. çatlak ayakkabılarımı görünce yüz ifadesi acımaya dönüşen çok insanla tanıştım. Arkadaşlarımla hiç dışarıya da çıkamazdım. Doğru düzgün yemekte yemezdim. İşe başladığımda 46 kiloydum şimdi yavaş yavaş kilo almaya başladım çünkü param var ve beslenebiliyorum..

Bugüne kadar hiç rahat bi yaşantım olmadı. Isınmak veya adana sıcağında soğumak bile sıkıntılı oluyor ben yazın başlarında kan ter içinde buz şişesine sarılarak uyumaya çalıştığımı bilirim klimayı bir türlü açtıramazdık çünkü durumumuz yoktu. Kışın duş alırken ısıtıcımız olmadığı için soğuk suyla duş almak zorunda kaldığımı bile biliyorum. Üstüme giyecek birşeyim çoğu zamanda olmadı okul hayatımda kendimi bu yüzden soyutladım resmen çünkü param yoktu. çatlak ayakkabılarımı görünce yüz ifadesi acımaya dönüşen çok insanla tanıştım. Arkadaşlarımla hiç dışarıya da çıkamazdım. Doğru düzgün yemekte yemezdim. İşe başladığımda 46 kiloydum şimdi yavaş yavaş kilo almaya başladım çünkü param var ve beslenebiliyorum..
Bu kadar varlık içinde yokluk sizce normal mi Allah yardımcınız olsun da … babanıza diyecek laf bulamıyorum

Yazıklar olsun o anne babanıza....
Aileniz fakir değil,umursamaz,pinti
Bencil.Böyleleri ana baba olmamalı.

Ama bunun kahrını ben çekiyorum. Hiçbir şekilde ihtiyacımızı karşılamadılar bu zamana kadar. Ben şikayet etmiyorum üzüldüğümü söylüyorum ve tavsiye istiyorum.
Ne yazık ki ailen bu konuda seni dinlemez. Sen bir an önce iş güç sahibi olup ayrı eve çıkmaya bak.

Ne yap ne et banka hesapların eriş. Maaş hesabı/ dökümü/ harcama kalemleri/ biriktiği yer
Telefondan bulursun. Akıllı telefon yerine tuşlu kullanıyor olabilir o zaman da yedek telefon ara saklıyordur. Ya da kâğıt banka döküm kartı.

en gerçek orda işte.

Ne yap ne et banka hesapların eriş. Maaş hesabı/ dökümü/ harcama kalemleri/ biriktiği yer
Telefondan bulursun. Akıllı telefon yerine tuşlu kullanıyor olabilir o zaman da yedek telefon ara saklıyordur. Ya da kâğıt banka döküm kartı.

en gerçek orda işte.
Bana da başka gizli hesapları varmış gibi geldi...

en gerçek orda işte.
Öyle bir şey yok sadece borcu var

Öyle bir şey yok sadece borcu var
Ay borcu olmayan mı var sende.

Ayrıca gerçekten mesajını okurken istemsiz sinir oldum sana. Evinize en kötü 48.000 giriyor, 3 ev dördüncüsü yapılıyor araba şu bu derken bir de konu başlığın ailem çok fakir tavsiye .. :KK70: Belli ki böyle yaşıyor olmanız ailenin suçu ancak kendini fakir sanman aşırı yanlış açık açık söyleyebilmen lazım babam parası olduğu halde bize harcamıyor diye. Kendi ayakların üzerinde durduğunda kendine harcarsın ancak şu zamanda biriktirme derdinde ki ailenden bir şey göreceğini sanmıyorum. Sizin en büyük şansınız hem sana hem kardeşine ikişer ev düşecek olması o zaman sen bozdur bozdur harca. Ailenle konuşursan belki durum biraz olsun düzelir ancak açıkça söylemen lazım biz niye varlık içinde yokluk çekiyoruz diye. Olmadı kavgaya götür durumu babana sor hayırdır ikinci bir ailen mi var diye ben sorardım. Hatta anneme bile derdim bunu ki annem ortalığı bi kurcalasın hatta babamı iyice sıkıştırsın diye.

Tatlım baban maaşını, kiraları doğru söylüyor olsa bile en az 35 bin geliriniz var, kira odemiyorsunuz, faturaları minimum ödüyorsunuz, eğitiminize ustunuze başınıza sağlığınıza kuruş harcanmiyor, kardeşinle sersefil geziyorsunuz, yine de tüm bunlara rağmen 35 bin aylık gelirle aç yaşamanız , gıda bile almamanız normal mi yani sence?

X