Ailem çok fakir tavsiyelerinize ihtiyacım var🙏

Şakamısınız siz?şükredin halinize yaa!!ben kiracıyım 11 kiram var 19 bin maaş alıyorum.Söyliceklerim bu kadar.

Ama bunun kahrını ben çekiyorum. Hiçbir şekilde ihtiyacımızı karşılamadılar bu zamana kadar. Ben şikayet etmiyorum üzüldüğümü söylüyorum ve tavsiye istiyorum.
Kendi maaşınla kendi ihtiyacını karşıla,hatta evin eksiklerinide gör

İnanılmaz gerçekten

senin ailen mi fakir????
Konuyu kaynanam yazmış gibi hisse kapıldım yıllık 220 bin ev kirası ödüyor. İki işyeri kira geliri artı evde bekar çalısanlar var mühendisler eve katkı sağlıyorlar, biz 3 minnak aileye bizim sizden maddi beklentimiz yok iyi olun yeter dio hshshshshs yok bide olsun

sizin aile fakir değil var yemez buranın köyde yaşayanların lafı vardır yemeyelım içmeyelım mal yapalım ama görsen herkesın tarlaları hayvanları evlerı var ama karısı bır bisküvi istese almayan adamlar var .. Sizinki ölümlü dünya da ölmeyecek gibi yaşamak...

Allah razı olsun deyip elini öpseydin

Anneniz alnının teri ile parasını kazanmış neden rahatsız oldunuz?
Para ailenizin, tasarruf etme hakkı da onların.
Diyelim ki sattılar hazır para ne kadar dayanır sanıyorsunuz?

İnsanlar yıllardır çalışmış hayallerinde yaylaya bir ev yaptırmak varsa bırakın yapsınlar.

Fakir değilsiniz ama durumunuzda çok iyi değil. 3 ev var ama 4 bin 8 bin gibi kiralar veriliyorsa evlerde kötü durumdadir. Zaten kira parası mutfak masrafını anca karşılar. Köydeki arsaya ev yaptırmak gereksiz olmuş ama sizi dinleyeceklerini sanmıyorum.
Sizin şuan yapabileceğiniz en iyi şey meslek sahibi olmaya çalışmak

Ailen o borcu da bitirse yeni bir borca girer, bu ölünceye kadar sürer. Bazı insanlar böyledir, yaşamak için biriktirmez biriktirmek için yaşarlar. Bence sende o mentalitede birisin söylemlerinden bunu anladım. 18 yaşında birinin bu kadar ekonomi kovalaması bana garip geldi. Al haftalığını harca yani… Geleceğini “kendi” ekonomini düşün. Fakirlik mal edinmekle geçmiyor, ailen fakir değil “fakir ruhlu”

Mevduat hesabı olmadığını nerden biliyorsun ki! Yani bu varlıkta gerçekten sizin dediğiniz gibiyse baban başkasına yediriyor o parayı ben ilk defa böyle bir şey duydum. Benim eniştemde belediyede çalışıyor adam evini yaptırdı sonra serasını yaptı üstelik evleri kiracılarıda yok

Para onların da evdeki çocuklar kimin? Konu sahibi kardeşiyle gidasizliktan telef olmuş, aç geziyorum, üstüm başım dökülüyor diyor. Bir anne babanın ilk görevi çocuklarına bakmaktir ucuncu dördüncü evi yapıp yaylada yayılmak değil

Canım sen fakirliği çok yanlış anlamışsın.
Siz fakir değilsiniz, fakir gibi geçinip zengin olmak istiyorsunuz.
Anneniz cam da siler apartman da temizler, yaşamak herkese göre bir şey değil. Bazısı sadece biriktirmek için yaşar.

Sen fakir görmemişsin siz fakir değilsiniz, geçinmeyi bilmiyorsunuz. Evi arabası olupta orta halli yaşayıp hâlâ kendisini fakir gören insanları anlamıyorum. Fakir enerjisinde kalmışsınız, şükür edin. Ailene de böyle söyle, şükür etmeliyiz de.
Ama belli ki ailenin düşünceleri değişmeyecek, senin yapacağın tek şey okulun işinle ilgilen hayatına bakmalısın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…