Ailem beni mi kandırdı?

Aileme güvendim ne yazık ki o tarla boş duruyordu kendilerinin durumu iyi olduğu icin onemsizdi onlar için. Eşim çok ısrar etti parası ile bize satsinlar öyle yapalım diye ben aileme güveniyorum bizim hakkımızı yemezler ben babama nasıl diyeyim alınır bana güvenmiyor musunuz diye şimdiki aklım olsa asla yapmazdım
Ailene aynen bunu söyle, ben size güvendim siz böyle yaptınız, de

Seneye uzak bir şehre tayin isteyip gidesim var . Herkes kendi halinde ne yapıyorsa yapsın eşim ve çocuğumla sıfırdan yeni bir hayat kurayım herseyden ve herkesten uzakta
Ailenizi arayıp eşimle boşanma aşamasına geldik yuvam yıkılıyor sizin yüzünüzden ya burasını bana verin ya harcamalarımızı verin yada ben çocuğu alıp geliyorum eşim kabullenmiyor diyin ya benim hakkımı versinler yada ayrılacam diyor kendine yediremiyor deyin

Ailenizi arayıp eşimle boşanma aşamasına geldik yuvam yıkılıyor sizin yüzünüzden ya burasını bana verin ya harcamalarımızı verin yada ben çocuğu alıp geliyorum eşim kabullenmiyor diyin ya benim hakkımı versinler yada ayrılacam diyor kendine yediremiyor deyin
Annem çok feminist 😂😂 bunu desem bunu. İçin senden ayrilacaksa boşan der net. Öğretmenim ailemin yanına tayinim çıkmıyor cok talep gören bir yer onlarla yasamayacagimi bildiği için ayrılıp ayrılmama çok takılmaz. Nasılsa maddi manevî bir yüküm yok onlara karsi

Annem çok feminist 😂😂 bunu desem bunu. İçin senden ayrilacaksa boşan der net. Öğretmenim ailemin yanına tayinim çıkmıyor cok talep gören bir yer onlarla yasamayacagimi bildiği için ayrılıp ayrılmama çok takılmaz. Nasılsa maddi manevî bir yüküm yok onlara karsi
Sen bi dene öyle yuva yıkılması kolay mı boşan madem biz vermiyoruz derlerse en azından görürsün gerçek yüzlerini bu arada kavga kıyamet iletişimi koparman lazım o zaman da

Yumuşak yumuşak durum anlatmaya çalışmayın ağlaya zırlaya kıyameti koparın eşimle aramı bozdunuz yuvamı yıktınız diye bak bakalım veriyorlar mı vermiyorlar mı hala da vermiyorlarsa bi kibrit çak yak orayı emeğini de bırakma bunlara
En son bu kış bir kavga kıyamet kopardım eşinle aramı bozdunuz benim hakkımı yediniz neler neler sadece haklısın diyorlar o zaman dedi işte bu yaz sonu ürünleri alayım senin hakkını vericem en azından maddi diye ama şimdi işler iyi gitmiyor diyor her konuşmada muhtemelen birşey kazanamadim deyip çok az bir miktar vermeyi teklif edecekler

En son bu kış bir kavga kıyamet kopardım eşinle aramı bozdunuz benim hakkımı yediniz neler neler sadece haklısın diyorlar o zaman dedi işte bu yaz sonu ürünleri alayım senin hakkını vericem en azından maddi diye ama şimdi işler iyi gitmiyor diyor her konuşmada muhtemelen birşey kazanamadim deyip çok az bir miktar vermeyi teklif edecekler
Yaz sonunu bekliyorum maddi olarak vereceğim masrafinizi demişti ya yan cizince ki cizecekler gibi duruyor bunu yapabilirim
Yaz sonuna kadar mesafeli dur bi kere de eşimle aram bozuldu dünya kadar paramız gitti madem böyle yapacaktınız baştan ektirmeseydiniz yer adam olunca kıyamadınız ama benim evliliğim yıkılıyor sizin yüzünüzden aynı evin içinde yabancı gibiyiz de eğer vermezseniz haram ediyorum de yaz sonu da yan çizerlerse kıyameti kopar bağları kopar az para değil kocaman tarla alırdın o paraya eşin de iyi sabırlı valla başkası olsa yer yerinden oynardı bide adam el öpmeye filan gidiyor senin olayları abartman lazım ki anlamayana meme yok cidden

Yaz sonuna kadar mesafeli dur bi kere de eşimle aram bozuldu dünya kadar paramız gitti madem böyle yapacaktınız baştan ektirmeseydiniz yer adam olunca kıyamadınız ama benim evliliğim yıkılıyor sizin yüzünüzden aynı evin içinde yabancı gibiyiz de eğer vermezseniz haram ediyorum de yaz sonu da yan çizerlerse kıyameti kopar bağları kopar az para değil kocaman tarla alırdın o paraya eşin de iyi sabırlı valla başkası olsa yer yerinden oynardı bide adam el öpmeye filan gidiyor senin olayları abartman lazım ki anlamayana meme yok cidden
Benim babam da bana karşı umursamaz evlilik sürecinde bişe yapmadı şimdi acındırıyorum kendimi kendini bişeyler yapmak zorunda hissediyo birazcık senaryo yaz kız ayıl bayıl numaracı ol Söke Söke al hakkını naif olursan ohooo kardeşin erkek mi kız mı bu arada

Aşkım kes demiyorum köküyle onu alırlar fidancılar geri satarlar. Onu sökmek için makineleri vs var. Ağaç ölmeyecek. Siz de yaptığınız masrafı çıkarırsınız. Adamlar da ağacı alır parası ile başkasına gene satarlar

Konu sahibi bu mesaj çok güzel. Hem ağaçlar ziyan olmaz hem onlara yar da olmaz hem de para eder hepsi olmasa da harcadığınızın yerine geçer bence çok iyi fikir.

İyi günler fikirlerinize çok ihtiyacım var cikmazdayim nasıl dusunecegimi şaşırdım kaldım. Babam çiftçi büyük arazileri var ve büyük çiftçilik yapıyor. 5 yaşında kızım var kızım ilk doğduğu zaman onun için ceviz ekelim dedik küçük bir bahçe almaya karar verdik. Babamın daha önce incir ve zeytin ekili ancak hiç meyve yapmayan ağaçların bulunduğu bir bahçesi vardı. Kepçe tutun o ağaçları sökün yerine ekin zaten yapmıyorlar dedi. Bir kız kardeşim var ona da ver dedik ona da küçük bir bahçe alacağını söyledi bizde ektik.yaklasik 150 ağaç. Ağaçlar büyüdü meyve vermeye başladı artık ama ailemin tavrı değişti. Bizi bahçeyi bırakmak için zorlamaya başladılar. Kendim öğretmenim yaz tatillerinde giderim tatilimi o bahçede geçirir her işini yaparım bahar ayında olanlar için işçi tutardik. Babamda Kendi yapacağı şeyleri yapar onunda ücretini verirdim.yaz tatilinde kardeşim ile bir sorun yaşadık başka bir durumdan aileme ileride bu ağaçlar içinde sorun olabileceğini söz verdiğiniz gibi bahçeyi üzerimize vermelerini kardeşimin de üzerine aynı miktarda toprak vermelerini istedik hayır dediler.ilerde sorun olabilir mi dedik olabilir olursa yarısını kardeşine verirsin ağaçların dediler.onceden işçilerin yaptığı her iş için beni çağırmaya başladılar her gelip gitmem en az 1000 TL ye çıkıyor kışın. İşçi tutuyoruz bu yarım kaldı gel tamamla diyorlar. Her gittiğimde kendi işleri içinde sürekli tarlaya gider olarak buldum kendimi.ben bu bahçe için her yıl 100 bine yakın bir masraf ediyorum ama bilinmezlige en sonunda bırakalım o zaman sizin olsun dedik sen bilirsin dedi babam.en azından yaptığın masrafı veririm dedi ancak vermedi vereceğini de düşünmüyorum.
Valla iyi
Kandırmıslar demekki planladılar sze agaçları aldırdılar baktılar meyve verıyor seni bıktırmaya calısıyorlar bence.. aile bile olsa yapıyor banada neler ettiller boyna yesinler dursunlar bana beş kurusu gecmez ama benden ona aksın… cok üzücüü sen kardeşine neden agaclarını verıyormussun bide anlmadım bedavadan onada konuyorlr şaka gibi bende aldım bahceme 5 agac daha dikemedim annemler kücük bahcesine dikim dedim yok dediler😃 yer yokmuş :) gittim kendime bahçe aldım valla kimseye dert olma bacım kimseye bu dunyada

Bunu yapacağım teşekkür ederim.esim aileme karşı değilde bana karşı anlayışlı sağolsun şuana kadar çoktan kıyameti koparirdim ama arada sen varsın neticede annen baban diyor. Aileniz tavrı yüzünden seni üzmek istemiyorum diyor çünkü 13 yıldır birlikteyiz her şeyimiz de birbirinizin yanında olduk

Bunu yapacağım teşekkür ederim.esim aileme karşı değilde bana karşı anlayışlı sağolsun şuana kadar çoktan kıyameti koparirdim ama arada sen varsın neticede annen baban diyor. Aileniz tavrı yüzünden seni üzmek istemiyorum diyor çünkü 13 yıldır birlikteyiz her şeyimiz de birbirinizin yanında olduk
Eşin öyleyse bile onlara bunu belli etmek zorunda değilsin yavaştan başla hazırlıklara senaryolara aramız bozuk boşanmak istediğini söyledi kendine yediremiyo bunu emeklerim gitti senin yüzünden oldu ben o parayla çocuğuma arsa araba alırdım diyo de evde huzurumuz kalmadı de babana anlat bunları annen belli ki baskın karakter annenin de telefonlarını asla açma ki kendi kendini yesin bitirsin. Bi süre de sessiz kal senden haberleri olmasın mahsül zamanına kadar da vicdanları rahatsız olur içleri içlerini yer bu çocuk ne halde evini yuvasını karıştırdık diye tapuyu bile verebilirler ama iyice korkutman lazım ya bneim yengem kavga kıyamet kendine ev aldırdı durduk yere babaannemlere bi yerden bi kavga tutturdu sen kendi ailenden hayli hayli mal alırsın cazgır ol hakkından gelemesinler verelim kurtulalım desinler gerçekten gördüğüm böyle insanlar tepkilerinden çekinilen insanların her dediği yapılıyor 🤣🤣

Ceviz getirisi yuksek bir sey 10 sene sonra cok para edecek .bence son olarak onaraziye karsi yakinlarda kardesine ayni buyuklukte bir araziyi almayi teklif et.babanda orayi ustune versin .
Yoksa cok kotu oyuna getirmis ailen .
Esin baya iyi biri ben olsam yuzlerine bakma. Bide kardesinin bu konudaki tabri ne hic onu la konustun mu ?

Valla iyi
Kandırmıslar demekki planladılar sze agaçları aldırdılar baktılar meyve verıyor seni bıktırmaya calısıyorlar bence.. aile bile olsa yapıyor banada neler ettiller boyna yesinler dursunlar bana beş kurusu gecmez ama benden ona aksın… cok üzücüü sen kardeşine neden agaclarını verıyormussun bide anlmadım bedavadan onada konuyorlr şaka gibi bende aldım bahceme 5 agac daha dikemedim annemler kücük bahcesine dikim dedim yok dediler😃 yer yokmuş :) gittim kendime bahçe aldım valla kimseye dert olma bacım kimseye bu dunyada
Yani planlama değilde ağaçlar büyüyünce hoşlarına gitti gibi geliyor çünkü olacağını hiç dusunmuyrolardi her sene bunlara bosnyere masraf ediyorsunuz diyorlardı

X