Ailem beni mi kandırdı?

Peki ettiğiniz masraf emeğiniz ne olacak? Böyle olcağını bilseydiniz eldeki parayla ufak da olsa başka yer alırdınız. Çok ayıp olmuş. Ben biraz çirkefleşirdim sanırım. O gün nasıl bi bahçe alabiliyorsam harcadığım parayla bugün kendime onu aldırırdım. Çocuğunuzun hakkına giriyorlar. ☹️
Cirkeflestim aslında çok kavgalar ettik sizden böyle bir yüz beklemezdim diyorlar. Tamam vericez yaptığın masrafı diyorlar ama vermiyorlar. Sürekli erteliyorlar yakalarına da yapışıp isteyemiyorsun vereceğini de düşünmüyorum artık çünkü işlerimiz iyi gitmedi diyecekler şimdiden bunu dile getiriyorlar çünkü işler hiç iyi değil diye ee paranız var diyorum onlar bizim için lazım ileride hastalık var sağlık var diyorlar tamam tarlayı satin ceviz parasını verin kendinize yeni bahçe alın diyorum ben bahçe satmam diyor yani tüm çözüm önerilerini kapatıyorlar

Cirkeflestim aslında çok kavgalar ettik sizden böyle bir yüz beklemezdim diyorlar. Tamam vericez yaptığın masrafı diyorlar ama vermiyorlar. Sürekli erteliyorlar yakalarına da yapışıp isteyemiyorsun vereceğini de düşünmüyorum artık çünkü işlerimiz iyi gitmedi diyecekler şimdiden bunu dile getiriyorlar çünkü işler hiç iyi değil diye ee paranız var diyorum onlar bizim için lazım ileride hastalık var sağlık var diyorlar tamam tarlayı satin ceviz parasını verin kendinize yeni bahçe alın diyorum ben bahçe satmam diyor yani tüm çözüm önerilerini kapatıyorlar

Valla çok üzüldüm durumunuza aile de böyle yaparsa daha ötesi yok bunun. ☹️

Yani senede 100 bin harcamak konusunda ciddi misiniz müthiş para dokmussuniuz ben çok anlamam ama akıllı bir yatırım miydi cidden ?
Bu arada ailenizin yaptığı gerçekten çok ayıp
Evet çünkü orda başka ağaçlar vardı onların sökülmesi için kepçe tuttuk kaç gün çalıştı ektirmesi fidan ücreti su gübre ilaç mazot işçi derken harcadık maesef

Not. O zaman zeytin ve incir ağaçlarını temizletmeseydik kendimize 100 ağaç kadarlık bos bir yer alabiliyorduk.ancak babam güvendik size verdim dedi diye. Babam başta kendisi zeytin ektiği ve yapmadığı için fidan ekmeye karşıydı hatta bize boşuna masraf yapıyorsunuz bunlara diyordu ama ağaçlar yetişip büyüyünce ürün vermeye başlayınca hoşuna gittiğini düşünüyorum.
Biz ağaçları kızım için ektik büyüdüğü liseye üniversite ye gittiği zaman ek geliri olur istediği okula gider istediği gibi gezer diye.cunku ağaçlar büyüdüğü zaman bir tanesi 1000 TL lik ürün veriyor
Bu süreçte eşimde benle birlikte bu bahçede çalıştı ve masraf etti şimdi senin ailenden hiç beklemezdim bizi kandırdılar diyor. Haklı olduğunu biliyorum ama birşey diyemiyorum sizce babam çaresiz mi kaldı yoksa bırakmak için bizi mi zorladı aynı durumda siz kalsanız aileniz tarafından zor durumda bırakırsanız ailnizle görüşmeye devam eder miydiniz
Görüşmeye devam etmem. Sizin hatanız tapuyu almadan iş yapmak. Onlar da verdiği sözü işlerine gelmeyince tutmuyor.

Not. O zaman zeytin ve incir ağaçlarını temizletmeseydik kendimize 100 ağaç kadarlık bos bir yer alabiliyorduk.ancak babam güvendik size verdim dedi diye. Babam başta kendisi zeytin ektiği ve yapmadığı için fidan ekmeye karşıydı hatta bize boşuna masraf yapıyorsunuz bunlara diyordu ama ağaçlar yetişip büyüyünce ürün vermeye başlayınca hoşuna gittiğini düşünüyorum.
Biz ağaçları kızım için ektik büyüdüğü liseye üniversite ye gittiği zaman ek geliri olur istediği okula gider istediği gibi gezer diye.cunku ağaçlar büyüdüğü zaman bir tanesi 1000 TL lik ürün veriyor
Bu süreçte eşimde benle birlikte bu bahçede çalıştı ve masraf etti şimdi senin ailenden hiç beklemezdim bizi kandırdılar diyor. Haklı olduğunu biliyorum ama birşey diyemiyorum sizce babam çaresiz mi kaldı yoksa bırakmak için bizi mi zorladı aynı durumda siz kalsanız aileniz tarafından zor durumda bırakırsanız ailnizle görüşmeye devam eder miydiniz
Neyin çaresizliği.Gozunuzu açın adam sizin emeğin üstüne yatmış.Adil olsaydı o yeri sizin üzerinize yapar sorun cikarmazdı.
Ebeveyn bile olsa kötü her zaman kötüdür.En büyük hata tapusuz yere yatırım yapmak,bir bardak soğuk su için,bir daha senetsiz,sepetsiz iş yapmayın.Mesafeyi koruyun evladınızın rızkının üstüne konmuşlar ben olsam bir daha aramam

Olabilir zaten onlar da diyor bizde başta sorun çıkarmaz dedik ama çıkarabilir diye ee o zaman diyorum ona da ver bana da olmaz diyor. Bu arada babamın bize verdiğinin 20 katı kadar arazisi işyerleri evleri var yani onun için o kadar küçük bir yer ki ama sonra değerli oldu onun icin
Para edince vermeye kıyamamis muhtemelen. Dedemden kalma bir ev var koyde, zamanında para etmezken kimse yüzüne bakmıyordu hatta dedem öldüğünden beri içi boş, bakımsız. Alıcı çıkınca herkes ortakçı çıktı 😂

Para edince vermeye kıyamamis muhtemelen. Dedemden kalma bir ev var koyde, zamanında para etmezken kimse yüzüne bakmıyordu hatta dedem öldüğünden beri içi boş, bakımsız. Alıcı çıkınca herkes ortakçı çıktı 😂
Aynen öyle oldu çünkü ağaçların meyve vereceğine çok ihtimal vermiyordu.bulundigimuz bölge de bizle birlikte bir ceviz ekimi başladı daha önce önünde çok örnek yoktu bagacksr büyüyünce hoşuna gitti.

Birde belirteyim başka ağaç ekecek küçük bahçe yok hepdi büyük bahçelerin ve başka akrabalar la ortak hisseli ortak hisseli yerlere fidan dikimi yapılmıyor

İyi günler fikirlerinize çok ihtiyacım var cikmazdayim nasıl dusunecegimi şaşırdım kaldım. Babam çiftçi büyük arazileri var ve büyük çiftçilik yapıyor. 5 yaşında kızım var kızım ilk doğduğu zaman onun için ceviz ekelim dedik küçük bir bahçe almaya karar verdik. Babamın daha önce incir ve zeytin ekili ancak hiç meyve yapmayan ağaçların bulunduğu bir bahçesi vardı. Kepçe tutun o ağaçları sökün yerine ekin zaten yapmıyorlar dedi. Bir kız kardeşim var ona da ver dedik ona da küçük bir bahçe alacağını söyledi bizde ektik.yaklasik 150 ağaç. Ağaçlar büyüdü meyve vermeye başladı artık ama ailemin tavrı değişti. Bizi bahçeyi bırakmak için zorlamaya başladılar. Kendim öğretmenim yaz tatillerinde giderim tatilimi o bahçede geçirir her işini yaparım bahar ayında olanlar için işçi tutardik. Babamda Kendi yapacağı şeyleri yapar onunda ücretini verirdim.yaz tatilinde kardeşim ile bir sorun yaşadık başka bir durumdan aileme ileride bu ağaçlar içinde sorun olabileceğini söz verdiğiniz gibi bahçeyi üzerimize vermelerini kardeşimin de üzerine aynı miktarda toprak vermelerini istedik hayır dediler.ilerde sorun olabilir mi dedik olabilir olursa yarısını kardeşine verirsin ağaçların dediler.onceden işçilerin yaptığı her iş için beni çağırmaya başladılar her gelip gitmem en az 1000 TL ye çıkıyor kışın. İşçi tutuyoruz bu yarım kaldı gel tamamla diyorlar. Her gittiğimde kendi işleri içinde sürekli tarlaya gider olarak buldum kendimi.ben bu bahçe için her yıl 100 bine yakın bir masraf ediyorum ama bilinmezlige en sonunda bırakalım o zaman sizin olsun dedik sen bilirsin dedi babam.en azından yaptığın masrafı veririm dedi ancak vermedi vereceğini de düşünmüyorum.
Her şey bir elektrikli testereye bakar, kestir ağaçları ver tarlalarını.

Acaba hala görüşmeye devam ettiğim için mi böyle rahatlar
Sen görüşmesen de bu sefer kıymet bilmiyor nankör diye vermedik diyecekler.
Ha sana ölmeden mal vermek zorunda değil. Söz verdiğinde kalkıp tapuya gidip üzerinize alacaktınız. Vermedi mi aaa baba böyle olmaz ilerde bölüşürüz burası dursun biz başka yatırım yapalım diyecektin. Paranız pul oldu. Sizi geçtim çocuğun rızkı, babanızda mal çoksa sizle empati yapmaz aman ne olacak diyordur. Torununun parasına çöken dedeye de ben torun da götürmem eşimi el öpmeye de götürmem. Nasıl olsa vermeyecek. Kendi çocuğuna mırın kırın parasını vermeyen adam yarın sana iyilik mi yapacak.
Ekonomi bitmiş şimdi almaya kalksan alamazsın komple zarardasınız. Akıllanın önünüze bakın çocuğun ve kendi hayatınızın kalitesini aşağı çekmeyin. Güzelce bir düzen kurun. Yiyin için birikim koyun. Diğer yer gelirse ne ala gelmezse yapacak bir şey yok

Her şey bir elektrikli testereye bakar, kestir ağaçları ver tarlalarını.
Çok mantıklı ben de acımam bana böyle yapılırsa. Benim çocuğum yiyemiyorsa başkası da yemesin der eski haline getirir alın tepe tepe kullanın derim😁

Masrafınızı vermeyeceklerse tabiri caizse çökün tarlaya yani kulaklarınızı tıkayın ve yapmaya devam edin size verilen söze karşılık. Karı koca tepki verip konuyu konuşup uzlaşamıyorsak beni silin dediğinizde düzeleceklerse bunuda yapabilirsiniz.
Bunu düşündük tabi ama bu seferde farklı masarglar çıkarıyorlar tarım aletleri almamızı istiyorlar bir hesaplama yaptık istedikleri şeyleri almamız bir 1 m na yakın bir para şuan öyle bir param yok olsa da yine bir bilinmezlige mi harcayayim ( alınacak şeyler bahçe traktörü ilaç makinası falan)ver üstüme harcama yapayım diyorum ona da yok

Bunu düşündük tabi ama bu seferde farklı masarglar çıkarıyorlar tarım aletleri almamızı istiyorlar bir hesaplama yaptık istedikleri şeyleri almamız bir 1 m na yakın bir para şuan öyle bir param yok olsa da yine bir bilinmezlige mi harcayayim ( alınacak şeyler bahçe traktörü ilaç makinası falan)ver üstüme harcama yapayım diyorum ona da yok
Tamam da kulaklarınızı tıkayın diye bu yüzden dedim işinizi istediğiniz gibi görüb

Birde belirteyim başka ağaç ekecek küçük bahçe yok hepdi büyük bahçelerin ve başka akrabalar la ortak hisseli ortak hisseli yerlere fidan dikimi yapılmıyor
Yapılır da bölüşülmediği için kaos çıkar :) valla siz toprak işini bildiğiniz halde bu işe nasıl sazan gibi atladınız tongaya geldiniz anlamadım. Kesin ağaçları gitsin bence. Veya anlaşın bir fidancı ile anlaşın satın, söküp götürsünler. Babanıza da boş bahçeyi bırakın

Sen görüşmesen de bu sefer kıymet bilmiyor nankör diye vermedik diyecekler.
Ha sana ölmeden mal vermek zorunda değil. Söz verdiğinde kalkıp tapuya gidip üzerinize alacaktınız. Vermedi mi aaa baba böyle olmaz ilerde bölüşürüz burası dursun biz başka yatırım yapalım diyecektin. Paranız pul oldu. Sizi geçtim çocuğun rızkı, babanızda mal çoksa sizle empati yapmaz aman ne olacak diyordur. Torununun parasına çöken dedeye de ben torun da götürmem eşimi el öpmeye de götürmem. Nasıl olsa vermeyecek. Kendi çocuğuna mırın kırın parasını vermeyen adam yarın sana iyilik mi yapacak.
Ekonomi bitmiş şimdi almaya kalksan alamazsın komple zarardasınız. Akıllanın önünüze bakın çocuğun ve kendi hayatınızın kalitesini aşağı çekmeyin. Güzelce bir düzen kurun. Yiyin için birikim koyun. Diğer yer gelirse ne ala gelmezse yapacak bir şey yok
Aynen öyle oldu onlar için güya önemsiz. Allah var kendi de yemez pek içmez sürekli mal mülk almaya çalışır ben ölünce hepsi sizin der de ben napayım öyle malı mülkü sen benim emeğimi çalışıyorsun simdi

X