Aile Sıkıntıları

Bana siz görümcenizi kıskanıyormuşsunuz gibi geldi.
onlar hep bizi kıskandıkları için bu hale geldiler abin başaraılı sen değil o evli sen değil o çocuklu senin yok gibilerinden inşallah siz yaşamayın derdimiz para değil fikir alsalardı hep beraber olsaydık inanın herşey çözülürdü ben üzülüyorum ama salak benim kendi ailemde kardeşlerimde görmediğim bir durum neyse inşallah siz yaşamayın

Doğrudur sizde çok üzüldünüz belkide ama demek ki ki benden daha güçlüsünüz
Yok ya değil, değmediğini zaman geçince görüyorsunuz. Eden de buluyor benim o dönem kızdığım nokta; eşim, görümcemin sigortasını 3 yıl boyunca ödedi... Yalan söyledi o dönem. Babam söyledi dedi. halbuki kvalide demiş. Babası hayatta değilmiş. O kadar yıl boyunca ödediler... Vefat edince hiç birşey alamadılar. Gitti paraları kira vs hiçbir istemedim. Gerek yok, biz bir şekilde geçiniyoruz... Halen aynı kafadayım.

Salın düşünmeyin. Değmiyor ya... Üzüldüğün ile kalıyorsun. Herkes hayatına bakıyor.

Ben yaşamam çünkü sınırlarımı bilirim. kimsenin parasına puluna göz koymam. Daha kayınvalideniz hayattayken onun parasının hesabına düşmüşsünüz -ki bu eşinizi ilgilendiren bir mesele sizi değil

Haklı haksız yerleriniz var.
Evlenmeden önce yapılanlar sizi hiç bağlamaz ve ilgilendirmez.Eşiniz akıllı bir gençmiş devlet okulunda okumuş diğeri özelde okumuş bunun için yazlık satılmış.Meslek sahibi olsun diye yapmışlar belli ki.Doğru yanlış ne bizleri ilgilendirir nede sizi .Her ailenin dinamiği farklıdır.O zaman öyle gerekmiştir.Karışmamanız yorum yapmamanız gerekir.Diyeceksiniz bilin diye yazdım.Bu yanlış...
Evlendikten sonra ev alma meselesinde ortak ev almaya kalkmışsınız.Olmamış sonra almışlar vb.Burada ise miras onun ne yaparsa yapar cümlesine de katılmıyorum.Ailede her şey eşit yapılmalıdır.
Bu konuda gücenmekte haklısınız.Ancak eviliğiniz neden bu kadar etkileniyor bunu anlamadım.Kızınıza kadar yansıyormuş.Siz bunu fazla kafaya takmışsınız.Bunun için uzmana danışın bu biraz abartı geldi bana.
Aile eş kardeş siz karışmadan bu konu konuşulamıyor mu.Yapılanı doğru bulmadım diyebilir eş.

Kocanız ailesini silmiş daha ne yapsın? Para onların parası açıkçası nereye harcayacakları onlarla alakalı ama hukuken hak arayabilirsiniz. Ev olayına gelince jkeşke hiç girişmeseydiniz gereksiz bir ortaklık olmuş.

Sizden maddi beklentileri yoksa boşverin gitsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…