Ağustos-Eylül Gebelik Planlayanlar🍀🤰💗

İnşallah canım ben bir kaç ay ara vereceğim zaten kısmetse olur artık akışına bırakacağım ovülasyon ile takip falan yapmayacağım. Ay hadi İnşallah banada haber et bencede şimdi yapma yarın sabah yap bir ilk idrarla varsa bence zaten çıkacaktır
İnşallah takip etmeyince sağlıklı bir gebelik bulur seni şu anda böyle düşünmen normal Ben de geçen ay hayal kırıklığına uğradım testte silik pozitif kanda negatif görünce şu anda kan bile veresim gelmiyor açıkçası ve bu ay gecikme de yaşıyorum çatlamaya göre ama yine de geçen ay ki o korkuy u tekrar yaşarım diye bekliyorum 3-4 gün gecikme olmasını. Aceleci olmak her zaman zararlı gerçekten

Canım merhaba, ben seninle aynı zamanlarda adet oldum. 23 Ağustosta. Bugün 7.günüm
Dün bitti adetim ve bugün ovü yapayım dedim aynı marka testlerimiz. Sonuç bu 😅 pike yakın dimi.
Yav niye bu kadar erken yumurtluyoruz acaba bu testin algılaması sıkıntı olabilir mi
Ben 3 aydır aynı markayla takip ediyorum ilk defa geçen ay erken yumurtladim ama bu ayda öyle olacak gibi ama erken yumurtlama bir sıkıntı değil bence

Ben 3 aydır aynı markayla takip ediyorum ilk defa geçen ay erken yumurtladim ama bu ayda öyle olacak gibi ama erken yumurtlama bir sıkıntı değil bence
Tamam o zaman siz daha önce de kullandıysanız bu markayı sıkıntı yoktur.
Ben ilk defa kullandım.
Bende bu ay erken yumurtluyorum o zaman, yok erken yumurtlama sıkıntı değildir de şaşırdım bu kadar erken olmasına

Test yaptım ama şöyle oldu sabah 6da lavaboya kalktım. Unuttum test yapmayı. Tekrar uyudum 7de kalkıp tekrar lavaboya girdim o zaman test yaptım. Yani çokta belirleyici değil bugün ki testim. Ama düne gör bir tık daha silikti
Demek ki dün verseydin kanı daha yüksek cıkcaktı

Kızlar selam duphaston başladıktan sonraki 8. Günüm bu gün kanamam yok sanırım artık durdu ara kanamalarım. Regl için bat 10 Eylül yazdım ama ilk defa döngünün 14. Günü yumurtlama yaşadım sanırım eğer öyleyse benim bat 17 Eylül e kaymış olabilir.

Selam kızlar. Normalde adet öncesi yaşanılan belirtilerin olmaması da bir gebelik belirtisi olabilir mi sizce?

Mesela benim mutlaka her âdet 10 gün küsur öncesi göğüs hassasiyetim olur. Bu ay yok 🤷🏻‍♀️

reglime 5 gun var ama regli agrisi yasiyorum sizce enfeksiyon mudur usutmus muyumdur mevsim gecisi erken mi gelecektir hangisi olabilir😔 yarin sabah tatile cikiyorum erken gelme ihtimalini nasil anlicam ufff

• Beğen
Reactions: As6
Ssk olsa da olmasa da özel tetkik olduğu için ücretli benim özel sağlık sigortam da karşılamıyor mesela, manisada bi hastanede 500 tl, şimdi verdiğimde 680 ödedim
Özel sağlık sigortanız varsa Akşamları acile gidin doktordan Beta istemesini rica edin O şekilde ücret ödemiyorsunuz direkt kan testi verdiğiniz zaman muayenesiz olunca ücrete tabi tutuluyor

Merhaba arkadaşlar 🌸🌸 umarım herkes iyidir 🙏
Ben dün akşam 2 tane Ovitrelle Çatlatma iğnesi vuruldum (tüp bebek için), yarın da yumurta toplamaya gireceğim.
Dün sabahtan beri sanki kasıklarımda bir baskı var sanki, tuvalet hissi gibi de ama daha çok kasıklarımda bi baskı hissi var.
Bu gibi bi his yaşayan var mı yumurta toplama öncesinde. İkinci yumurta toplamam olucak birincisinde böyle olup olmadığını hatırlamıyorum ama olsaydı hatırlardım, daha önce yumurtlama dönemimde bile yaşamadığım için böyle bir his bi tık endişelendirm.
Kuzucum tüp bebek sürecine çok hakim değilim ama iğneden kaynaklı olabilir. Ben tek iğne yaptığım halde o baskıyı hissettim kasıklarımda. Sen 2 tane olmuşsun iğneden normaldir muhtemelen. İçini ferah tut güzel güzel toplansın yumurtaların inşallah🙏🏼 sonra güzelce döllensinler 🙏🏼🙏🏼🌸

Selam kızlar. Normalde adet öncesi yaşanılan belirtilerin olmaması da bir gebelik belirtisi olabilir mi sizce?

Mesela benim mutlaka her âdet 10 gün küsur öncesi göğüs hassasiyetim olur. Bu ay yok 🤷🏻‍♀️
Evet olabilir benim ilk gebeliğimde her adetten bir hafta önce çıkan sivilcelerim çıkmamıştı. Vücudum da kaşınma olur özellikle bacaklarımda o da olmadı. Bunlar olmayınca şüphelenmiştim

Evet olabilir benim ilk gebeliğimde her adetten bir hafta önce çıkan sivilcelerim çıkmamıştı. Vücudum da kaşınma olur özellikle bacaklarımda o da olmadı. Bunlar olmayınca şüphelenmiştim
İşte benim de ilk kez bu ay yok en ufak hassasiyet, normalde dokunamazdim bile. Üstelik şu bir kaç gün içinde adet olmam lazım yani çoktan hasaslaşmasi gerekirdi.

Tabi ikinci dikkatimi çekende adet bitiminden sonraki ağrılar kasılmalar ve sağ kasık batmalari normalde geçer ama nerdeyse adet yaklaştı daha yeni yeni geçti gibi. Sanki çok gecikmişimde birsuru belirtim varmış gibi adet bititkten sonra böyle hissetmem de tuhaf geldi

İşte benim de ilk kez bu ay yok en ufak hassasiyet, normalde dokunamazdim bile. Üstelik şu bir kaç gün içinde adet olmam lazım yani çoktan hasaslaşmasi gerekirdi.

Tabi ikinci dikkatimi çekende adet bitiminden sonraki ağrılar kasılmalar ve sağ kasık batmalari normalde geçer ama nerdeyse adet yaklaştı daha yeni yeni geçti gibi. Sanki çok gecikmişimde birsuru belirtim varmış gibi adet bititkten sonra böyle hissetmem de tuhaf geldi
Çok belirti olması şüphe uyandırdığı gibi hiç belirti olmaması da şüphe uyandırıyor. Olabilir yani neden olmasın. Erken yumurtlamış olabilirsin. Şimdiye kadar hiç test yaptın mı

Çok belirti olması şüphe uyandırdığı gibi hiç belirti olmaması da şüphe uyandırıyor. Olabilir yani neden olmasın. Erken yumurtlamış olabilirsin. Şimdiye kadar hiç test yaptın mı
Test yaptım da yaptıktan sonra o markanın bazen yalancı pozitif çıkardığını bazende gebelik varken negatif çıkardığını okudum. Artimed marka kaset test almaz olaydım.

Bir kaç gün önce yaptım test ilk dklarda hayalet belirdi daha sonra biraz daha belli oldu ama tam rengi yok silik çizgi yani.

Kuzucum tüp bebek sürecine çok hakim değilim ama iğneden kaynaklı olabilir. Ben tek iğne yaptığım halde o baskıyı hissettim kasıklarımda. Sen 2 tane olmuşsun iğneden normaldir muhtemelen. İçini ferah tut güzel güzel toplansın yumurtaların inşallah🙏🏼 sonra güzelce döllensinler 🙏🏼🙏🏼🌸
Tamam o zaman yorumlar hep o şekilde rahatladım 🙏🙏 en son bu hissi erken doğum öncesi açılmam olduğunda hissetmiştim o yüzden tedirgin oldum bu kadar şey boşa gitmesin diye

Test yaptım da yaptıktan sonra o markanın bazen yalancı pozitif çıkardığını bazende gebelik varken negatif çıkardığını okudum. Artimed marka kaset test almaz olaydım.

Bir kaç gün önce yaptım test ilk dklarda hayalet belirdi daha sonra biraz daha belli oldu ama tam rengi yok silik çizgi yani.
Hmmm artimed ise hiçç inanma derim. Bence bekle en azından birkaç gün gecikme olsun öyle tekrarlarsın testi

reglime 5 gun var ama regli agrisi yasiyorum sizce enfeksiyon mudur usutmus muyumdur mevsim gecisi erken mi gelecektir hangisi olabilir😔 yarin sabah tatile cikiyorum erken gelme ihtimalini nasil anlicam ufff
Belki hamilesindir adet günü gelmeyince cıkmayabiliyor bazen testte
Benim de düşük olmuştu da adet günü çok silik çıkmıştı
Her ay düzenli mi oluyodun bn mesela hep bes 6 gün erken olurum

X